65UA9800 55UA9800 49UA9800 43UA9800 Android Vestel Tv

T Çevrimdışı

turksailorman

Yeni Üye
25 Eyl 2020
4
44
Teşekkürler banada 49ua9800 gelicek bekliyorum ustam soru sorucam TV yı uydu alıcı ilemi izliyorsunuz harici uydu alıcı ile izlerken hareketli görüntü lerde ses gidip gelme sorunu varmı bu picxelenc yada hdr bu özellikleri isteğe göre kapatabiliyormuyuz
TV yi dahili uydu alıcı ve kablonet ile izliyorum; ses gidip gelme sorunu ile hiç karşılaşmadım. Pixelence ve hdr için görüntü ayarlarını çok ayrıntılı incelemedim varsa da bilemiyorum

T Çevrimdışı

taner23

Aktif Üye
12 Kas 2020
106
39
TV yi dahili uydu alıcı ve kablonet ile izliyorum; ses gidip gelme sorunu ile hiç karşılaşmadım. Pixelence ve hdr için görüntü ayarlarını çok ayrıntılı incelemedim varsa da bilemiyorum
hocam dediğin menüye girdim wireles display diye bir seçenek yok sen nasıl aktifleştirdin o menü ingilizce

C Çevrimdışı

cemal35

Yeni Üye
20 Ara 2020
14
56
wireless display için bir menü yok, cromecast tümleşik bir özellik. Telefon veya dizüstünde crome browserda "yayınla" seçeneği ile yansıtabilirsiniz
Kusura bakmayın yazınızı yeni gördüm. Bende değişimden 65ua9800 aldım. Önceki 65ud9000 modeliydi ve wireless display sorunsuz kullandım. görüntü ve ses gayet güzel yansıyordu tv ye ancak ua9800 de evet chorome da yayınla deyince pc den görüntü tv ye yansıyor ama pc nin kendisi yansımıyor dolayısı ile pc yi tv ye yansıtarak kullanamıyorsunuz yada ben beceremedim. Bu arada choromecast daha önceki tv de (65ud9000) kullandığım wireless display e göre hem çok yavaş hemde görüntü kalitesi bariz çok kötü. Telefondada aynısını yaşadım. Acaba ben birşeyleri eksik mi yapıyorum yazabilirmisiniz. Bu arada hem pc ler aynı hem telefonlar aynı hepsinide denedim ve choremcast den hiç memnun kalmadım.
Mesaj otomatik olarak birleştirildi:

43ua9800 kullanıcısı olarak cihazdan gayet memnunum. Buraya kadar olan yorumları okumaya çalıştım. Gördüğüm kadarıyla memnuniyet kullanım amacına göre değişkenlik gösteriyor. Sorulan bir kaç soruyu da cevaplamak isterim. Menü 4725 diagnostic menüsü çalışıyor. "menü" tuşuna basıp "gelişmiş özellikler" sekmesine gelip "4725" tuşladığınızda diagnostic menüsü ve diğer bilgileri görebiliyorsunuz. Wireless display; tümleşik olarak cromecast, istenirse diğer android kablosuz bağlantı programlarıyla( airdroid v.b) sorunsuz bağlanıyor. Ayrıca cromecast bilgisayar ekranı yansıtmada daha dinamik bir program; çalışılan sekme, tüm ekran veya dosya paylaşılabiliyor. Bağlantı kalitesi olarak da çok fark görmedim (film yansıttım ve direkt hdd ile bağladım kalite nerdeyse aynı). Ses konusunda hiçbir sıkıntı yok. Dahili ve spdif harici ses sistemiyle denedim. Stereo ve 5.1 ses çıkışları sorunsuz. Görüntü kalitesi olarak hiç fena değil, 4k film, 4k tv kanalı ve 4k youtube videoları izledim hd görüntülere göre bariz farklı. Görüntü kalitesi haliyle görüntü ayarlarını yaptıktan sonra tatmin edici hale geliyor. Bir önceki tv vestel 43u9402 modeldi. bu modelden tek farkı bana göre görüntü canlılığı bir tık daha iyi o da göreceli.
Kusura bakmayın yazınızı yeni gördüm. Bende değişimden 65ua9800 aldım. Önceki 65ud9000 modeliydi ve wireless display sorunsuz kullandım. görüntü ve ses gayet güzel yansıyordu tv ye ancak ua9800 de evet chorome da yayınla deyince pc den görüntü tv ye yansıyor ama pc nin kendisi yansımıyor dolayısı ile pc yi tv ye yansıtarak kullanamıyorsunuz yada ben beceremedim. Bu arada choromecast daha önceki tv de (65ud9000) kullandığım wireless display e göre hem çok yavaş hemde görüntü kalitesi bariz çok kötü. Telefondada aynısını yaşadım. Acaba ben birşeyleri eksik mi yapıyorum yazabilirmisiniz. Bu arada hem pc ler aynı hem telefonlar aynı hepsinide denedim ve choremcast den hiç memnun kalmadım.

B Çevrimdışı

balci2401

Yeni Üye
20 Ağu 2020
68
36
merhaba vestelin 65 ua9800 ile toshiba 65ua serisi andorid tv arasında enerji sınıfı dışında fark mı? iki tv arasında kaldım toshiba 6299, vestel 7600

F Çevrimdışı

fikoloji

Süper Üye
13 Eki 2018
16,634
merhaba vestelin 65 ua9800 ile toshiba 65ua serisi andorid tv arasında enerji sınıfı dışında fark mı? iki tv arasında kaldım toshiba 6299, vestel 7600
Toshiba ?
Ozellik olarak ekran yenileme hızı da farklıydı forumda Toshiba android detayları da var sağ üste arama butonu mevcut bakabilirsiniz.

ozankoc Çevrimdışı

ozankoc 

Yeni Üye
19 Ara 2020
22
41
Merhabalar, şimdi videodan geldim, menu+4725 seçeneği yok galiba değil mi? Dolayısıyla kayıt vs. açılamıyor sanırım.

T Çevrimdışı

turksailorman

Yeni Üye
25 Eyl 2020
4
44
Mesaj otomatik olarak birleştirildi:

Telefondan yansıtma için "Google home" programını deneyebilirsiniz; gayet sorunsuz. Chrome cast haliyle biraz da kablosuz bağlantıyla alakalı, bir de yayınla seçeneğinde "kaynaklar" seçimi var buradan 1- sekmeyi, 2- tüm masaüstünü , 3- dosya yayınlayabiliyorsunuz. buna da bir göz atmanızı tavsiye ederim. yine de beğenmezseniz herhangi bir android bağlantı programını kullanabilirsiniz.

lemon Çevrimdışı

lemon

Aktif Üye
31 Eki 2020
416
37
IMG_20210118_235410.jpg

bu gün bi teknosa mağazasında inceledim 4k bir demo video koymuşlar renkler vs çok hoş sonra takım elbiseli biri yanıma geldi ve yardımcı olayım dedi tamam bu ıps panel mi dedim ?
-yok bu cristal panel dedi.
-Lg üretimi ıps panele benziyor dedim?
-lg panel üretmeyi bıraktı dedi.
-peki sesini duyabilir miyim dedim?
tvde dönen 4k demodan çıktı fox tvyi açtı
ve hızlı hareketli sahnelerde takılma perde perde dalgalanma olduğunu birlikte farkettik :) ufak ufak yavaşça uzaklaştım..
cristal panel olayını ben pek beğenmedim :)

Son düzenleme:
S Çevrimdışı
10 Nis 2021
5
36
Cok az 1.5 ram android için hafıza 4.8 az philipis58 8505 modeline bakıcaz ozaman 3gb ram 16 gb hafıza var
Acaba ne kadarını kullanacaksanız bu bir tv oyun konsolu veya bir bilgisayar değil 3 değilde 5 veya 10 gb ram olsa ne olur yani hafızaya gelince alırsın 32 cigicigibayt bir flaş bellek takarsan arkasına al sana hafıza philips’e vereceğin fiyat farkına değmez yani ?

A Çevrimdışı

absfr

Yeni Üye
12 Nis 2021
11
33
arkadaşlar merhaba vestel 49UA9800 ve toshiba 50UA3A63DT arasında kaldım ancak bunların arasında kağıt üzerinde bir fark göremedim iki tv arasında artı eksi ne gibi bir fark vardır, hangisini tavsiye edersiniz ve neden, destek olabilirseniz çok teşekkür ederim, tv konusunda acemiyim gözümden kaçan bişey varsa kusura bakmayın.

F Çevrimdışı

fikoloji

Süper Üye
13 Eki 2018
16,634
arkadaşlar merhaba vestel 49UA9800 ve toshiba 50UA3A63DT arasında kaldım ancak bunların arasında kağıt üzerinde bir fark göremedim iki tv arasında artı eksi ne gibi bir fark vardır, hangisini tavsiye edersiniz ve neden, destek olabilirseniz çok teşekkür ederim, tv konusunda acemiyim gözümden kaçan bişey varsa kusura bakmayın.

49ua9800 tavsiye ederim. Hem kozmetik olarak daha iyi, hem ekran yenileme hiİ hemde panel üreticisi olarak

S Çevrimdışı
10 Nis 2021
5
36
arkadaşlar merhaba vestel 49UA9800 ve toshiba 50UA3A63DT arasında kaldım ancak bunların arasında kağıt üzerinde bir fark göremedim iki tv arasında artı eksi ne gibi bir fark vardır, hangisini tavsiye edersiniz ve neden, destek olabilirseniz çok teşekkür ederim, tv konusunda acemiyim gözümden kaçan bişey varsa kusura bakmay

Toshiba panda ve hkc va panel vestel ise samsung va panel samsung bu konuda daha önde haliyle yazılımsal smr dediğimizde vestel 3000 toşhiba 2000 geri kalanı aynı sayırlır ha bide vestel yerli malı toşhiba yabancı malı ben kendim vestel kullanıyorum içerisinde quantum renk paletide kullanıyor renkler çok canlı hale geliyor karar senin şimdiden hayırlı olsun.

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Geri