5000 TL'ye Kadar Masaüstü PC Tavsiye Alabilir Miyim?

M Çevrimdışı

m.menguc

Kayıtsız / Doğrulanmamış
Arkadaş bazı parçalar için ikinci ele de bakabilir. Az kullanılmış faturalı ürünlerden alıp tasarruf edebilir. Hatta ben elimdeki kartlardan birini satıp birkaç güne kadar takastan MSI GTX 1050 Ti Gaming X modelini alacağım. Temiz bir şey çıkarsa yardımcı olabilirim.

Umut Barış Çevrimdışı
23 Kas 2017
20,622
Arkadaş bazı parçalar için ikinci ele de bakabilir. Az kullanılmış faturalı ürünlerden alıp tasarruf edebilir. Hatta ben elimdeki kartlardan birini satıp birkaç güne kadar takastan MSI GTX 1050 Ti Gaming X modelini alacağım. Temiz bir şey çıkarsa yardımcı olabilirim.

İkinci el seçeneği de var tabi.
Ben de 1660 Super gelirse elimdeki RX 560'ı elden çıkaracağım.
Tabi RX560 GPU üzerinden render almada işe yaramayabilir o ayrı. OpenCL üzerinden yapılabilir mi bilmiyorum.

M Çevrimdışı

Maksut

Yeni Üye
2 Şub 2020
36
27
Umut Barış Umut Barış, hocam abim şöyle bir teklif almis biyerden sizce degerlendirilir mi sormami istedi sizlere

SAVE_20200204_162412.jpg

Umut Barış Çevrimdışı
23 Kas 2017
20,622
Umut Barış Umut Barış, hocam abim şöyle bir teklif almis biyerden sizce degerlendirilir mi sormami istedi sizlere

SAVE_20200204_162412.jpg

Ekran kartı daha düşük. Güç kaynağı güvenilir değil. Ram daha yavaş. Ayrıca depolama yazılmamış. Ne takılacak, SSD mi harddisk mi? SSD ise SATA mı NVME mi?
İşlemci 6 çekirdek ama bir sonraki nesil takılabilir mi bilmiyoruz. Intel sürekli yeni anakart çıkarıyor.
Bir de o işlemci 6 çekirdek 6 izlek. Ryzen 5 2600 6 çekirdek 12 izlek. Önbelleği Ryzen 5 2600'den düşük.
İşlemci de daha düşük muhtemelen. Nerden tutsanız elde kalıyor bu sistem.

M Çevrimdışı

m.menguc

Kayıtsız / Doğrulanmamış
Ekran kartı daha düşük. Güç kaynağı güvenilir değil. Ram daha yavaş. Ayrıca depolama yazılmamış. Ne takılacak, SSD mi harddisk mi? SSD ise SATA mı NVME mi?
İşlemci 6 çekirdek ama bir sonraki nesil takılabilir mi bilmiyoruz. Intel sürekli yeni anakart çıkarıyor.
Bir de o işlemci 6 çekirdek 6 izlek. Ryzen 5 2600 6 çekirdek 12 izlek. Önbelleği Ryzen 5 2600'den düşük.
İşlemci de daha düşük muhtemelen. Nerden tutsanız elde kalıyor bu sistem.
Anakart ile RAM de seninkinden daha zayıf. Bilgisayarcı sistemi gibi kokuyor buram buram.

Umut Barış Çevrimdışı
23 Kas 2017
20,622
Anakart ile RAM de seninkinden daha zayıf. Bilgisayarcı sistemi gibi kokuyor buram buram.

Gamepower koymasından uyandım esnaf işi olduğuna zaten.
Hadi onu geç, koyduğu giriş seviye belleklerden de belli.
Esnafın internetten satış yapan firmalarla rekabet şansı pek yok tabi ama.

M Çevrimdışı

Maksut

Yeni Üye
2 Şub 2020
36
27
Umut Barış Çevrimdışı
23 Kas 2017
20,622
bunu eklemis hocam
Sistemin gerisi iyi değil, o sistemi boşverin bence.
hocam bu gayet uydundur.yanina bide hdd ekleyelim mi?
HDD'yi ikinci el de alabilirsiniz sıfır da alabilirsiniz.
Sıfır HDD Teknobiyotik ve Sinerji'de pahalı.
Takması oldukça basit, isterseniz şuradan alıp kendiniz takın?

Almaya karar vermediyseniz 2 siteden daha toplamayı deneyeceğim. Belki bir iki bileşeni daha iyi bulabiliriz.
Teknobiyotik'ten verdiğimi alacaksanız araştırmayı bırakayım.

M Çevrimdışı

Maksut

Yeni Üye
2 Şub 2020
36
27
Sistemin gerisi iyi değil, o sistemi boşverin bence.

HDD'yi ikinci el de alabilirsiniz sıfır da alabilirsiniz.
Sıfır HDD Teknobiyotik ve Sinerji'de pahalı.
Takması oldukça basit, isterseniz şuradan alıp kendiniz takın?

Almaya karar vermediyseniz 2 siteden daha toplamayı deneyeceğim. Belki bir iki bileşeni daha iyi bulabiliriz.
Teknobiyotik'ten verdiğimi alacaksanız araştırmayı bırakayım.
sizi daha fazla yormak istemem hocam bizim icin kâfidir en sonuncu sistem ,hdd yi harici olarak alalim o zaman ben takarim onuda

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Geri
Üst Alt