5000 TL'ye Kadar Masaüstü PC Tavsiye Alabilir Miyim?

Umut Barış Çevrimdışı
23 Kas 2017
20,622
Şöyle bir öneri de ben yapayım. İşlemciyi 12nm r5 1600 yaptım, f/p ürünü. Ramlar 16gb 3000Mhz, 512 gb nvm2 ssd ve 6gb gtx1660 süper ekran kartı. Güç kaynağı 80+ değil ve 500W olmasına rağmen 38A'lik 12V kanalı sayesinde fazlasıyla yetecektir. 4500TL

Açıkçası 750'lik modelinin incelemesi sonucu içime sinmediği için VX Plus'ı önermedim;

750'lik modeli böyle üretildiyse, 500'lüğü kim bilir nasıldır diyorum. Detaylı bir incelemesi yok maalesef 500'lük modelin.
Belki önyargılı yaklaşıyorum ama PSU konusu önemli bir konu bence.
PSU'da feragat edilince sistemden feragat edilmiş olarak görüyorum ben.
Çünkü PSU kaynaklı oluşacak bir sıkıntı bütün bütçeyi çöpe atabilir.

A Çevrimdışı

alternatiwe

Aktif Üye
6 Eyl 2018
61
Açıkçası 750'lik modelinin incelemesi sonucu içime sinmediği için VX Plus'ı önermedim;

750'lik modeli böyle üretildiyse, 500'lüğü kim bilir nasıldır diyorum. Detaylı bir incelemesi yok maalesef 500'lük modelin.
Belki önyargılı yaklaşıyorum ama PSU konusu önemli bir konu bence.
PSU'da feragat edilince sistemden feragat edilmiş olarak görüyorum ben.
Çünkü PSU kaynaklı oluşacak bir sıkıntı bütün bütçeyi çöpe atabilir.
Devre kartı kötü gözüküyor ama Rusya'ya özgü bir problem olabilir. Sonuçta %50 yüklenecek bir psu bir sıkıntı olacağını düşünmüyorum. Biraz daha eklenerek daha iyi modellere de bakılabilir.

M Çevrimdışı

m.menguc

Kayıtsız / Doğrulanmamış
Umut Barış Umut Barış yeni konu açmayayım dedim.Hazırki sistemimdeki ekran kartımı ve PSU'yu sattım. RTX2080 alayım diyorum. RTX2080 için tavsiye edilen min. PSU 650W. 750W-1000W arası güzel bir PSU var mı tavsiye edebileceğin?

S Çevrimdışı

sarper28

Aktif Üye
24 Şub 2018
221
Bir tane Corsair HX1200 1200w 80+ Platinum Full Modüler PSU buldum. 2.el kutulu. Corsair 5-10 sene garanti veriyor zaten. 700 lira bir fiyat aldım. Bunu mu alsam?

Hocam 1200watt ne yapacaksin çift 2080 taksan yine çekmez :) sessiz olsun fan dönmesin diye mi alıyorsun? Gereksiz bir yatırım.

S Çevrimdışı

sarper28

Aktif Üye
24 Şub 2018
221
1200 çok fazla zaten de ürün premium bir ürün. Tam modüler 80+ platinum. 10 sene garantili. Bu fiyata piyasada high power 750w var normelde.
Corsair psuların sıkıntılı olduğuna dair detaylar hatırlıyorum hocam, reviewlere bakmani tavsiye ederim, özellikle bu model demiyorum tabi ama vardı birseyler. Fiyatı gerçekten düşükmüş.

M Çevrimdışı

m.menguc

Kayıtsız / Doğrulanmamış
Üzerinden geçercesine kullanmadıysa mükemmel bir fırsat.
Yapıştır gitsin. :kiskis
Coil whine vs. var mı bir bakın.
Mining yapılmadıysa bence normal kullanımda sorun teşkil etmez. Bilgisayarcı satıyor. Gidip bi bakayım diyorum. Sence iyi mi bu model?

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Geri
Üst Alt