17MB130 Connected TV Güncel yazılım, EYLÜL 2018 3.62.24

Adem Helvacı Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,294
51
Adem Helvacı Ado
noneconnete connect atsak ne olur ?

yazılım çöker ?
anakart gider ?
vs vs

Ben bir kere denedim yazılım almadı, sonra çok da üzerinde duracak zamanım olmadı :ok

Attığım binlerce yazılım içerisinde nadiren çöken tv ler olmuştur. Bilinçli farklı yazılım attığım halde çalışan tv ler de olmuştur ancak bunlar rastgele seçilmiş farklı yazılımlar değildi elbette.

Aynı anakarta farklı yazılım atmak istediğimde almadığı da olmuştu mesela toshiba tv ye mb130 yazılımı gibi.

Fakat Başka bir mb130 da 3.44 den 2.62 ye geçmek istediğimde daha geçen hafta elimde kaldı anakart, farklı yollardan kurtardım ve yine 3.62.13 ile şu an çalışıyor tv.

Yani yazılım dünyasında bazı soruların cevabını %100 ben de bilmiyorum bu soruları yazılımcı arkadaşların cevaplaması daha doğru olur.

Bir gün bizim gibi meraklı bir kardeşimiz aramıza katılır sorularımıza cevap verir belki :ok

bydublor Çevrimdışı

bydublor 

Aktif Üye
10 Ara 2017
242
Ben bir kere denedim yazılım almadı, sonra çok da üzerinde duracak zamanım olmadı :ok

Attığım binlerce yazılım içerisinde nadiren çöken tv ler olmuştur. Bilinçli farklı yazılım attığım halde çalışan tv ler de olmuştur ancak bunlar rastgele seçilmiş farklı yazılımlar değildi elbette.

Aynı anakarta farklı yazılım atmak istediğimde almadığı da olmuştu mesela toshiba tv ye mb130 yazılımı gibi.

Fakat Başka bir mb130 da 3.44 den 2.62 ye geçmek istediğimde daha geçen hafta elimde kaldı anakart, farklı yollardan kurtardım ve yine 3.62.13 ile şu an çalışıyor tv.

Yani yazılım dünyasında bazı soruların cevabını %100 ben de bilmiyorum bu soruları yazılımcı arkadaşların cevaplaması daha doğru olur.

Bir gün bizim gibi meraklı bir kardeşimiz aramıza katılır sorularımıza cevap verir belki :ok
belki de acaba ozaman mb130 un connectini cnnect olmayana denesek n olur ?

a olmaz
b olabilir
c coker
d anakart pert
e full yazilim kurtarir
f servislik yolu ve ucreti var
e hic dokanma calisan sisteme :)

newrophat Çevrimdışı

newrophat

Süper Üye
31 Ağu 2018
1,036
Adem Helvacı Ado üstadım aklıma birşey takıldı şimdi, müsait olunca bir ara bakarsın acelem yok. geçen toshiba 50u5863dat konusunda söylemiştim, tvyi fabrika ayarlarına geri döndürürken elektrikler gitti geldi fakat tvde görüntüde kayda değer bir sıkıntı yok fakat power/standby ışığı tvyi her açıp kapatmada 30sn boyunca sanki güncelleme yapıyormuş gibi yanıp sönüyor. birde ekran yansıtmada tv kasılıp renkler çizgi çizgi oluyor. bu şikayetler fabrika ayarları öncesi yoktu ama tv izlemeye engel bir durum yok diye fazla kurcalamakta istemiyorum açıkçası.

kafama takılan soru şu ; şimdi bu yazılımları gözü karartıp yüklesem diyorum benim tvye ama bu yazılımlar mb130 için yazıyor. sizin diğer konuda belirttiğiniz üzere toshiba 50u5863dat üzerinde mb130s var. bu yazılımlar mb130s ile uyumlu mudur, birde bahsettiğim sıkıntı yazılımsal mıdır, hiç kurcalamadan direk servisi çağırıp onlara mı baktırsam ?

çok değil hiç anlamadığım şeyler bu tv yazılım konuları, birde çalışan aleti kurcalamayı pek sevmem, telefona bile stabil çalıştığı sürece güncelleme yükseltme vs... yapmam. fakat anladığım daha doğrusu hissettiğim kadarıyla bizim alette fabrika ayarlarına dönüş yaparken enerji kesilince yarım kalan birşeyler oldu, daha sonra factory reset yapsamda düzelmedi.

Adem Helvacı Ado en çok bana cevap vereceksin en çok benim sorularımı okuyacaksın :hihi

saygılar sevgiler hocam :mutlu

Adem Helvacı Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,294
51
Adem Helvacı Ado üstadım aklıma birşey takıldı şimdi, müsait olunca bir ara bakarsın acelem yok. geçen toshiba 50u5863dat konusunda söylemiştim, tvyi fabrika ayarlarına geri döndürürken elektrikler gitti geldi fakat tvde görüntüde kayda değer bir sıkıntı yok fakat power/standby ışığı tvyi her açıp kapatmada 30sn boyunca sanki güncelleme yapıyormuş gibi yanıp sönüyor. birde ekran yansıtmada tv kasılıp renkler çizgi çizgi oluyor. bu şikayetler fabrika ayarları öncesi yoktu ama tv izlemeye engel bir durum yok diye fazla kurcalamakta istemiyorum açıkçası.

kafama takılan soru şu ; şimdi bu yazılımları gözü karartıp yüklesem diyorum benim tvye ama bu yazılımlar mb130 için yazıyor. sizin diğer konuda belirttiğiniz üzere toshiba 50u5863dat üzerinde mb130s var. bu yazılımlar mb130s ile uyumlu mudur, birde bahsettiğim sıkıntı yazılımsal mıdır, hiç kurcalamadan direk servisi çağırıp onlara mı baktırsam ?

çok değil hiç anlamadığım şeyler bu tv yazılım konuları, birde çalışan aleti kurcalamayı pek sevmem, telefona bile stabil çalıştığı sürece güncelleme yükseltme vs... yapmam. fakat anladığım daha doğrusu hissettiğim kadarıyla bizim alette fabrika ayarlarına dönüş yaparken enerji kesilince yarım kalan birşeyler oldu, daha sonra factory reset yapsamda düzelmedi.

Adem Helvacı Ado en çok bana cevap vereceksin en çok benim sorularımı okuyacaksın :hihi

saygılar sevgiler hocam :mutlu

Sevgili azizim forumdaki en önceliğimsin herdaim :tara

Ben sizin birkaç söyleminizi okudum ve zaten sizinle hemfikirim sistem tam brick olmamış ama belli ki ufak bug almış yani hasar görmüş yazılım,stabilitesi bozulmuş sanki. Çökmemesine şaşırdım açıkçası.

Mevcut MB130 yazılımları bu tv lere yüklemeyin diye bilerek uyardımazizim zira aynı durum MB110 ve MB110S anakartlarda da söz konusu.

MB211 ve MB211S de de bizzat yüklemeye çalışarak test ettim bu nedenle bundan sonraki yazılım yüklemelerimde bu konuya daha çok vurgu yapmam gerektiği yönde de üzerimde bir baskı hissettim açıkçası.

Sizin tv için servis çağırabilirsiniz lakin bölgenizdeki servisin ne denli yetkin arkadaşlardan oluşan bir ekip olduğu konusunda bilgim yok.

VESTEL i severim ancak çamaşır makineciye tv yazılımı attırıp, televizyonculara klima taktırmalarını ve bunu KONSEPT SERVİS YAPISI altında dayatmalarını sevmiyorum açıkçası.

Ben daima branş esaslı çalışma düzeninden yana olmuşumdur. Tamam herkes herşeyi bilmeli, ama sadece kendi işini yapmalı.

Şimdi size kim gelir diye kara kara düşünüyorum ister istemez zira sizin bizim gibi hassas yaklaşan arkadaşlar omayacağı korkusu her zaman var içimde.

Gelen arkadaşın ''Bu modeller böyle'' diyerek gidecek olması düşüncesi ise beni uyutmaz bu gece.

O nedenle en iyisi siz bana seri verin, ben kontrol edeyim, yazılımı size nasıl yükletebiliriz ona bakalım :ok

smili72 Çevrimdışı

smili72 

Süper Üye
6 Mar 2018
1,532
52
Evet sol kanattan çok sert bir sol kroşe geldiiiiiiiiiiiii :kiskis

Mehmetim çok doğru ve yerinde bir soru bu, Tamam ben cevabı biliyorum da, neyse :kiskis

Adem Helvacı Ado hocam bu sol kroşeyi ithal tecwood marka tv ye vestel yazılımı çekirdek değil full atrak üstüne tv yi modlayıp hdr wcg göz kırpma usbye kayıt gibi bilimum özellikleri açatak kullanan biri olarak vurdum tv cep telefonuma ben vestelim diyo hala :)) Bu arada ben denedim oldu manası çıkmasın sorumluluk uygılayana aittir

Geri
Üst Alt