17MB130 Connected TV Güncel yazılım, EYLÜL 2018 3.62.24

K Çevrimdışı

Kashmir

Aktif Üye
23 May 2018
69
44
Teşekkürler Adem Helvacı Ado hocam epeydir girmiyordum forma yeni yazılım çıkmış 50" JVC ler için.Var mı pozitif bir fark yüklemeye değer mi?

Adem Helvacı Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,294
51
Teşekkürler Adem Helvacı Ado hocam epeydir girmiyordum forma yeni yazılım çıkmış 50" JVC ler için.Var mı pozitif bir fark yüklemeye değer mi?
Bazı istikrar sorunları giderilmiş, stabilite artmış, internet bağlantı kopma şikayetleri olmuştu gördüğüm kadarıyla onlar elimine edilmiş. Görüntüde ultra mega bir fark ben göremedim ama yükleyen bir çok arkadaşım görüntüye de olumlu etkileri olduğunu yazdılar ve hatta 3.62.13 de cırtlak olarak tanımladıkları renkleri 3.62.24 de daha doğal olarak nitelendirmişler :ok

Hüdavendigar Çevrimdışı

Hüdavendigar

Yeni Üye
21 Eyl 2018
4
45
Adem Helvacı [IMG]https://tavsiyeforumu.com/data/avatars/s/0/363.jpg?1527372547[/IMG] Adem Helvacı Ado Üstad affınıza sığınarak bir şey sormak istiyorum. 2 gün önce 49ud9400 almak nasib oldu. İlk işim bugün forumunuza üye olarak konudaki yeni yazılımı indirmek oldu. Bir çok konuyu okumaya çalıştım ancak yine de benim cihazda "HDR 10 ve WCG" özelliğinin aktif olup olmadığını anlayamadım. Ayrıca panelim 10 bit midir? Bunu da öğrenemedim...Belki yeri değildir ama bunlar benim cihazda bulunuyor mu?
Cihazda aktif olarak bulunan özellikleri öğrenebilirsem çok sevinirim.
Yeni olduğum için hoşgörünüze sığınıyorum...

Seri no: 10117192 / vpaz 20273408

Selamlar / Saygılar

Adem Helvacı Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,294
51
Adem Helvacı [IMG]https://tavsiyeforumu.com/data/avatars/s/0/363.jpg?1527372547[/IMG] Adem Helvacı Ado Üstad affınıza sığınarak bir şey sormak istiyorum. 2 gün önce 49ud9400 almak nasib oldu. İlk işim bugün forumunuza üye olarak konudaki yeni yazılımı indirmek oldu. Bir çok konuyu okumaya çalıştım ancak yine de benim cihazda "HDR 10 ve WCG" özelliğinin aktif olup olmadığını anlayamadım. Ayrıca panelim 10 bit midir? Bunu da öğrenemedim...Belki yeri değildir ama bunlar benim cihazda bulunuyor mu?
Cihazda aktif olarak bulunan özellikleri öğrenebilirsem çok sevinirim.
Yeni olduğum için hoşgörünüze sığınıyorum...

Seri no: 10117192 / vpaz 20273408

Selamlar / Saygılar

Selamlar Azizim;

10 bit destekli HDR panel ve Wide Color Gamur özelliğine ilaveten 1800hz smr değeri mevcuttur televizyonunuzda :ok

Adem Helvacı Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,294
51
Ne kadar teşekkür etsek az olur...Özveriniz ve emekleriniz için sağolunuz, varolunuz.

Selamlar

Şu topluım teknik konularda bilinçlensin, herkes kurumlardan hak ettiği ölçüde hizmet alabilsin, sizler bizimle olun, İşte emeklerimizin karşılığında bizim de yüzümüzde mutlu bir tebessüm ile ekrana bakacağım an o dur :ok

Sizler de sağ olun var olun azizim :ok

G Çevrimdışı

gezgin_ 

Aktif Üye
27 Ara 2017
190
46
Adem bey iyi akşamlar , ud 9400tv de şöyle bir sorunum var avi formatlı filmleri açmıyor. Ve Tv'de internet e film izlerken sürekli takılma oluyor internet çekimi iyi TV nin. . 62.13.0 yüklü , 62.24.0 yuklesem düzelir mi? TV HDR ve wcg olduğu için renkler de canlılık güzel bazı yorumlarda yukledikten sonra renklerde sıkıntılar olduğunu yazmışlar bende şimdi tereddüt te kaldım ama yukarıda belirttigim sorunlar var ( Bu arada bu TV verdiğiniz kod numarası ile aldım ve çok memnunum size çok teşekkür ediyorum)

bydublor Çevrimdışı

bydublor 

Aktif Üye
10 Ara 2017
242
Adem Helvacı Ado abi ben yukleyemedim çünkü benim cihaz mb130 noneconnect :)) bizimde tarlamiza yağmur yağsın noluuurrrrr :)

C Çevrimdışı

Cagicag

Yeni Üye
14 Eyl 2018
32
Azizim;

Defalarca yazdık sebebini ve hiç mecbur olmadığım halde aksaklıklar için defalarca özür diledim.

Yine de GÖNÜLLÜLÜK ESASINA BAĞLI OLARAK yardımcı olmaya çalıştığımız forumdan gitmek isterseniz, arzu ederseniz hesabınızı da silebilirim.

Siteminize rağmen uslubunuzu bozmamanızdan ötürü teşekkür eder, Bundan sonraki hayatınızda sağlık ve esenlikler dilerim :ok

Bakın üstadım beni yanlış anlamayın, bu saçma sorun yüzünden canım sıkıldı. Vestel çağrı merkezi ile defalarca konusup fırça çektim.
Cahil servisler yüzünden bu markadan daha da uzaklaştım.
Düşünsenize bir marka kendine güvenerek güncellemesini tvlerin kendi updaterlari ile dağıtamıyor.
Millet forumlarda paylaşıyor.
Zavalli olmak degilde nedir.
Servise soruyorum DOLBY Vision devreye girdiğinde ekran kararıyor diyorum, adam o ne diyor. Servise almamiz lazim diyor, Yahu diyorum sizde bunu denemek icin bir blueray player ve dolby vision destekli bir film varmi diyorum yok diyor, ozaman nasil deneyeceksiniz diyorum siz evdeki cihazinizida bize getirin diyor.
Cildirmamak icten degil.

Ha sizi kirdiysam kusura bakmayin ama geldik uye olduk soru sorduk herkese cevap veriyorsun o saatlerde 2 gun boyunca bana cevap yazmiyorsun. Desenki ustad yok yada var al bu, yada vaktim yok... Anlarimda... bizde seni bilirkisi sayip bak gozumuz forumda bekledik...e olmadi.
Bana vaktim yok diyip ayni siralarda diger arkadaslara cevap vermen ve sorularima ilgisiz kalman tabiki bunda bir etki yaratti.
Ha cevap vermek zorunda degilsin tabiki orası ayrı...
Eyvallah ben halletim sorunu...
Dahada vestelin parmağı olduğu hiç bir ürünü almayacağım.
Bu kadar amatör olunmaz....

Adem Helvacı Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,294
51
Adem bey iyi akşamlar , ud 9400tv de şöyle bir sorunum var avi formatlı filmleri açmıyor. Ve Tv'de internet e film izlerken sürekli takılma oluyor internet çekimi iyi TV nin. . 62.13.0 yüklü , 62.24.0 yuklesem düzelir mi? TV HDR ve wcg olduğu için renkler de canlılık güzel bazı yorumlarda yukledikten sonra renklerde sıkıntılar olduğunu yazmışlar bende şimdi tereddüt te kaldım ama yukarıda belirttigim sorunlar var ( Bu arada bu TV verdiğiniz kod numarası ile aldım ve çok memnunum size çok teşekkür ediyorum)

Selamlar Azizim;

İlginç bir durum var ki bir kesim 3.62.13 ü cırtlak renkli ve 3.62.24 ü doğal renkli tanımlarken başka bir kesim 3.62.13 ü çok sevip değiştirmek istemediğini belirtmekte. Yani görsele dayalı konular için kişisel fikriniz önemli onu belirtmek isterim.

İkinci konu ise AVİ, Ben bunu konuştum ve değişik bir cevap aldım. Orijinal avi ise sorun olmaz ancak devşirme avileri okumaz deniyor. Yani orijinal formatı başka olup da sonradan aviye çevrilenlerde okumuyor ki ben de birkaç kere avi uzantılı filmleri okumadığını gördüm.

3.62.24 yükleyip gözlemleyip karar verseniz daha doğru olur sanki :ok

G Çevrimdışı

gezgin_ 

Aktif Üye
27 Ara 2017
190
46
Selamlar Azizim;

İlginç bir durum var ki bir kesim 3.62.13 ü cırtlak renkli ve 3.62.24 ü doğal renkli tanımlarken başka bir kesim 3.62.13 ü çok sevip değiştirmek istemediğini belirtmekte. Yani görsele dayalı konular için kişisel fikriniz önemli onu belirtmek isterim.

İkinci konu ise AVİ, Ben bunu konuştum ve değişik bir cevap aldım. Orijinal avi ise sorun olmaz ancak devşirme avileri okumaz deniyor. Yani orijinal formatı başka olup da sonradan aviye çevrilenlerde okumuyor ki ben de birkaç kere avi uzantılı filmleri okumadığını gördüm.

3.62.24 yükleyip gözlemleyip karar verseniz daha doğru olur sanki :ok
Cevap için teşekkürler Adem bey. avı formatlı filmleri harddsc te yuklu. diğer Vestel TV de sorunsuzca açması ama bu. TV m de açmaması sıkıntı birde TV de internetten üzerinden film izlerken film de sürekli takılmaların olması ,izlerken rahatsız edici olması. yüklemeye calisicam inşallah düzelir tşk ederim.

Geri
Üst Alt