17MB130 Connected TV Güncel yazılım, EYLÜL 2018 3.62.24

newrophat Çevrimdışı

newrophat

Süper Üye
31 Ağu 2018
1,036
Sevgili azizim forumdaki en önceliğimsin herdaim :tara

Ben sizin birkaç söyleminizi okudum ve zaten sizinle hemfikirim sistem tam brick olmamış ama belli ki ufak bug almış yani hasar görmüş yazılım,stabilitesi bozulmuş sanki. Çökmemesine şaşırdım açıkçası.

Mevcut MB130 yazılımları bu tv lere yüklemeyin diye bilerek uyardımazizim zira aynı durum MB110 ve MB110S anakartlarda da söz konusu.

MB211 ve MB211S de de bizzat yüklemeye çalışarak test ettim bu nedenle bundan sonraki yazılım yüklemelerimde bu konuya daha çok vurgu yapmam gerektiği yönde de üzerimde bir baskı hissettim açıkçası.

Sizin tv için servis çağırabilirsiniz lakin bölgenizdeki servisin ne denli yetkin arkadaşlardan oluşan bir ekip olduğu konusunda bilgim yok.

VESTEL i severim ancak çamaşır makineciye tv yazılımı attırıp, televizyonculara klima taktırmalarını ve bunu KONSEPT SERVİS YAPISI altında dayatmalarını sevmiyorum açıkçası.

Ben daima branş esaslı çalışma düzeninden yana olmuşumdur. Tamam herkes herşeyi bilmeli, ama sadece kendi işini yapmalı.

Şimdi size kim gelir diye kara kara düşünüyorum ister istemez zira sizin bizim gibi hassas yaklaşan arkadaşlar omayacağı korkusu her zaman var içimde.

Gelen arkadaşın ''Bu modeller böyle'' diyerek gidecek olması düşüncesi ise beni uyutmaz bu gece.

O nedenle en iyisi siz bana seri verin, ben kontrol edeyim, yazılımı size nasıl yükletebiliriz ona bakalım :ok

baştacısın üstadım eyvallah :cigara

zaten olaylara ve hayata bakış açımız çoğu meselede aynı, o yüzden her tespitinin altına imzamı atarım :ok

tvye gelince, üşenmedim gittim garajdaki boş kolinin resmini çektim ;

P_20180917_092913_1_p.jpg

buda mevcut yazılım ve uygulama sürümü ;

P_20180924_001435_1_p.jpg

Adem Helvacı Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,294
51
baştacısın üstadım eyvallah :cigara

zaten olaylara ve hayata bakış açımız çoğu meselede aynı, o yüzden her tespitinin altına imzamı atarım :ok

tvye gelince, üşenmedim gittim garajdaki boş kolinin resmini çektim ;

P_20180917_092913_1_p.jpg

buda mevcut yazılım ve uygulama sürümü ;

P_20180924_001435_1_p.jpg

Seriden kontrol ettim. sistemde yüklü olan ile, sizde yüklü olan birebir aynı yazılım azizim.
Çekirdek yazılım sürümü ise 3.62.13 olarak teyit ettim, siz yükleyebilirsiniz :ok

newrophat Çevrimdışı

newrophat

Süper Üye
31 Ağu 2018
1,036
Seriden kontrol ettim. sistemde yüklü olan ile, sizde yüklü olan birebir aynı yazılım azizim.
Çekirdek yazılım sürümü ise 3.62.13 olarak teyit ettim, siz yükleyebilirsiniz :ok
bu konudaki yazılımı değil mi hocam ? peki bu menü görüntü vs... değişir mi, tvdeki mevcut menü çok hoşuma gitti açıkçası değişir mi acaba çekirdek yazılımla ?

newrophat Çevrimdışı

newrophat

Süper Üye
31 Ağu 2018
1,036
:haha:haha:haha

hocam gözümüz aydın, nur topu gibi jvc görünümlü toshiba 50u5863dat tvmiz oldu :hihi

birde görüntü durumu böyle ;

P_20180924_024203.jpg
P_20180924_024200.jpg
P_20180924_024140.jpg

tv cortlamış mı oluyor şimdi hocam :tara
Mesaj otomatik olarak birleştirildi:

bu arada factory reset attım fakat görüntü yinede düzelmedi ve toshibanın kendi menüsü gelmedi. eski toshiba menüsünü biliyorsunuz. şu andaki menü bu maalesef ;

P_20180924_025159.jpg
P_20180924_025143.jpg

Son düzenleme:
newrophat Çevrimdışı

newrophat

Süper Üye
31 Ağu 2018
1,036
ekleme ; Adem Helvacı Ado hocam daha sonra v.3.62.13.0 sürümünü de yükledim denemek için sonuç aynı . her iki yazılım yükleme sonrasında factory reset işlemini tekrarladım. menü 4725 yaptıktan sonra bilgiler bu şekilde ;

P_20180924_042932.jpg

Adem Helvacı Ado hocam merak ettiğim tek bir husus var. bu tvlerde telefonlarda olduğu gibi "hard reset" seçeneği var mı ? mesela ben bu çekirdek yazılımı yükledim ve temadan görüntüden memnun kalmadım yada tv ile uyumlu olmadı. factory reset yapınca çekirdek yazılımda hiçbir değişiklik olmuyor yani ne yüklersek o kalıyor. tv ilk geldiğindeki gibi kendi menüsü kendi üzerindeki çekirdek yazılımı gibi şeylere geri dönebilmek mümkün mü, yoksa servis desteği mi almak zorundayız. birde çekirdek yazılım yükleyerek ürün garanti kapsamı dışında kalır mı veya servis herhangi bir ücret talep edebilir mi ?

kendi düşen ağlamazmış bizde öğreneceğiz böyle böyle bu işleri :ok

U Çevrimdışı

unlu51

Aktif Üye
25 Haz 2018
79
59
Arkadaşlar günaydın
vestel tv ler için firmanın yazılım yayınlayan sitesi varmı? ben vestel driwer diye bir siteye giriyorum ve seri nosu yazan yere seri noyu yazdığım halde hiçbir şekilde yazılım falan çıkmıyor cihaz kontrolü ve yazılım için resmi site ismi verebilirmisiniz.
sayfılar

ahmetbaskoylu Çevrimdışı

ahmetbaskoylu

Yeni Üye
14 Eyl 2018
8
34
Merhaba Adem Hocam
49Ud9300 kullanıyorum. Aldığımdan beri televizyonumda ayarlar menü de, smart tv menüsünde filan çok donma sorunu yaşıyordum. Fişini çekip takmam gerekiyordu. Geçen hafta bu paylaştığınız yazılımı yükledim. Bu sorunum ortadan kalktı. Tv geçişleri biraz yavaşladı ama kilitlenme sorunum ortadan kalktığı için pek önemsemiyorum. Bu aralar ise wi-fi tarafında sorun yaşıyorum. Cihazım internete bağlanmaz olmaya başlıyor. Ağ ayarlarından baktığımda ise kablosuz ayarının seçeneklerde olmadığını görüyorum. Sadece menüde kablolu bağlantı ve devredışı seçenekleri oluyor. Kapatıp açmama rağmen düzelmiyor. Fişi çekip takmam gerekiyor. Ardından televizyon kendine geliyor. Ağ ayarlarından tekrar kablosuz seçeneğine getirip sorunsuz netflix den filmimi izliyorum. Bu durum için ne tavsiye edersiniz.

Eski yazılım sürümünün olduğu servis ekranını aşağıda tarafınıza sunuyorum. Panel bilgisinin ne olduğunuda söylemeniz çok mutlu eder beni. Şimdiden teşekkür eder, iyi çalışmalar dilerim.

12AFC6A3-635A-4781-B2BA-785753005F0F.jpg

Geri
Üst Alt