17MB130 Connected TV Güncel yazılım, EYLÜL 2018 3.62.24

O Çevrimdışı

OguzTurk

Yeni Üye
30 Ağu 2018
35
çok şükür çözdük sayılır . bundan sonra çekirdek fındık fıstık yazılım mı aman aman aman, ne güzel televizyonum varmış meğer :hihi

bu arada genel bir bilgi vereyim, tvnin yazılımını kendi isteğim ile değiştirdikten ve sorun yaşadıktan sonra vestel müşteri hizmetlerini aradım. telefon numarası kayıtlı olduğu için daha sonra bir problem olmaması adına başkasının tvsi olarak konuştum telefonun ucundaki temsilciyle. dedim ki ; arkadaşımda benimle aynı tvden aldı ama bu vesteldriver üzerinden güncelleme yapmış tvnin renkleri bozuldu yazılım desteğiniz var mı istediğimiz sürümü nasıl temin edeceğiz ? söyledikleri vesteldriver bizim sitemiz değil, yazılıma müdahale ettiğiniz için tvniz garanti kapsamında kalır, servis müdahale edersede, tamiri mümkün durumdaysa ücreti karşılığında yaparlar.

o yüzden tvsi yeni olan, yazılımda görüntüde problem yaşamayanlara boş yere macera aramamalarını tavsiye ederim, tv üzerinden yayınlanan güncellemede sorun olursa bile servise bu işlemi garanti kapsamında ücretsiz yaptırabilirsiniz ama benim gibi fantazi yapıp çalışan tvyi kurcalarsanız soğuk terler dökersiniz.

Gecmis olsun. Komik bir durum bence. Yazilim guncellemeyi veya yazilimi kendileri mi icat etmis? Firmware guncelleme yillardir bir cok cihazda mevcut. Kendilerinin bu denli yaklisimi cidden komedi gibi. Ornek vereyim, Lg ota uzerinden guncelleme cikartip tvsine guncelleme cikti yapalim mi diye uyari cikartirken diyor mu ki yok kardes sen guncelleme yapma servis yapsin ya da madem oyle bir sorununuz varsa yazilim guncellemre memunu niye normal menu altinda(yanlis hatirlamiyorsam)?

newrophat Çevrimdışı

newrophat

Süper Üye
31 Ağu 2018
1,036
Gecmis olsun. Komik bir durum bence. Yazilim guncellemeyi veya yazilimi kendileri mi icat etmis? Firmware guncelleme yillardir bir cok cihazda mevcut. Kendilerinin bu denli yaklisimi cidden komedi gibi. Ornek vereyim, Lg ota uzerinden guncelleme cikartip tvsine guncelleme cikti yapalim mi diye uyari cikartirken diyor mu ki yok kardes sen guncelleme yapma servis yapsin ya da madem oyle bir sorununuz varsa yazilim guncellemre memunu niye normal menu altinda(yanlis hatirlamiyorsam)?

hocam bizim yüklediğimiz çekirdek yazılım tv üzerinden gelmedi, o yüzden vestelin bu konuda bir kabahati yok. birkaç bug olduğunu düşünüp anakarta uyumlu yazılımı attık ama tam uyumlu olmadı birde arayüz vs... değişti. bu durumda destek vermezler tabiki, ben tvdeki sıkıntıyı kendim çözmeye çalıştım halbuki anlamazsın etmezsin 15 günlük televizyon çağır servisi yaptır değil mi. bizim milletin hastalığı banada sirayet etti o an illa kurcalayacağız işte :hihi

O Çevrimdışı

OguzTurk

Yeni Üye
30 Ağu 2018
35
hocam bizim yüklediğimiz çekirdek yazılım tv üzerinden gelmedi, o yüzden vestelin bu konuda bir kabahati yok. birkaç bug olduğunu düşünüp anakarta uyumlu yazılımı attık ama tam uyumlu olmadı birde arayüz vs... değişti. bu durumda destek vermezler tabiki, ben tvdeki sıkıntıyı kendim çözmeye çalıştım halbuki anlamazsın etmezsin 15 günlük televizyon çağır servisi yaptır değil mi. bizim milletin hastalığı banada sirayet etti o an illa kurcalayacağız işte :hihi
Guncelleme servisinden guncelleme cikartmiyor ki. Ado ustad yayinladi da gunccelledi bir cok kullanici. Yazilim elektronik cihazin can damaridir. En iyi sekilde kendisi x firma cihazi icin vermelidir. Yok sen guncelleme o tu pis demesi hic hos degil.

newrophat Çevrimdışı

newrophat

Süper Üye
31 Ağu 2018
1,036
O OguzTurk, orası öyle elbette ama bana diyor ki senin cihaz sıfır mı evet, tvde sorun mu var ben ücretsiz tamirini sağlarım sen müdahale etme diyor. adamlar 3 sene tvye garanti vermiş ama vestel kadar kullanıcınında yükümlülükleri var. bu süreç içinde tvye hiçbir şekilde müdahale etmeyeceksin. tvnin işleyişinden memnun değil misin garantisi varsa çağır servisi düzelttir, garantisi yoksa zaten kendin güncelle bununla alakalı bir yükümlülüğün yok kullanıcı olarak.

yazılım konusuna gelince, bence en güzeli en düz tvler, yazılım derdi yok güncelleme derdi yok bug yok tak uyduyu çalışsın, bağla tvbox Android olsun vs... makinede kuraldır teferruat arttıkça arıza ihtimalide artar, aynı şey işte

O Çevrimdışı

OguzTurk

Yeni Üye
30 Ağu 2018
35
O OguzTurk, orası öyle elbette ama bana diyor ki senin cihaz sıfır mı evet, tvde sorun mu var ben ücretsiz tamirini sağlarım sen müdahale etme diyor. adamlar 3 sene tvye garanti vermiş ama vestel kadar kullanıcınında yükümlülükleri var. bu süreç içinde tvye hiçbir şekilde müdahale etmeyeceksin. tvnin işleyişinden memnun değil misin garantisi varsa çağır servisi düzelttir, garantisi yoksa zaten kendin güncelle bununla alakalı bir yükümlülüğün yok kullanıcı olarak.

yazılım konusuna gelince, bence en güzeli en düz tvler, yazılım derdi yok güncelleme derdi yok bug yok tak uyduyu çalışsın, bağla tvbox Android olsun vs... makinede kuraldır teferruat arttıkça arıza ihtimalide artar, aynı şey işte

Bakin, gunumuz teknoliji cagi, bu tarz akilli cihazlarin hem stabilitesi, hem guvenligi icin yazilim gelistirmesi her zaman yapilmali bu sadece tv icin degil tum cihazlar. Bu acidan yazilim guncelleme olayi aksine uzaklastirilacak bir olay degil aksine kullaniciya yakinlastirilmasi gereken bir durum.

newrophat Çevrimdışı

newrophat

Süper Üye
31 Ağu 2018
1,036
O OguzTurk, hocam tvden daha donanımlı ve aktif olarak kullanılan telefonlar bile 1 sene sonra güncelleme desteğini kesiyor, xiaomi ve iphone dışında güncelleme desteğini uzun süre devam ettiren başka firma var mı ? hal böyle olunca tvde çok beklentiye girmemek lazım.

P Çevrimdışı

Poseidon

Yeni Üye
28 Eyl 2018
6
40
Rica ederim azizim :ok
Ado hocam benım bir sıkıntım var ya, smart tv de browser den video veya film izlerken 5-10 dakika sonra çok donmalar oluyor (videodan kaynaklı değil) çok ağırlaşıyor. Buna bır sözüm yolu varmıdır ? Tam köklü bir güncelleme yazılım ile bu sorun çözülürmü sizce ? Tv 65ud8900

Son guncelleme de işe yaramadı hocam.

O Çevrimdışı

OguzTurk

Yeni Üye
30 Ağu 2018
35
O OguzTurk, hocam tvden daha donanımlı ve aktif olarak kullanılan telefonlar bile 1 sene sonra güncelleme desteğini kesiyor, xiaomi ve iphone dışında güncelleme desteğini uzun süre devam ettiren başka firma var mı ? hal böyle olunca tvde çok beklentiye girmemek lazım.

Olmaz olur mu, network cihazlarinin tumuuzun sureler boyunca yapar, hdd bile firmware cikarir, bilgisayar parcalari keza. Bu cagda yazilim donanimin en etkin yardimcisi.

Neyse meseleyi uzatmayayim diyecegim firmanin bizsiz yukseltmeyin demesi bana hos gelmedi sadece.

newrophat Çevrimdışı

newrophat

Süper Üye
31 Ağu 2018
1,036
Olmaz olur mu, network cihazlarinin tumuuzun sureler boyunca yapar, hdd bile firmware cikarir, bilgisayar parcalari keza. Bu cagda yazilim donanimin en etkin yardimcisi.

Neyse meseleyi uzatmayayim diyecegim firmanin bizsiz yukseltmeyin demesi bana hos gelmedi sadece.
hocam ısrarla aynı şeyi süylüyorsunda senin dediğin gibi bir ifade kullanmıyorlar zaten, anlatamıyorum sanırım, bak bir daha söyleyeyim ; bizsiz yükleme yapmayın demiyor, bizim yayınlamadığımız güncellemeyi yüklemeyin diyor.

birde ben telefon üzerinden basit bir örnek verdim sadece anlaşılır ve talebinin gerçeklikten ne kadar uzak olduğunu açıklamak için ki o bile farklı bir alemdir tvden çok daha teknolojik ve güncel bir cihazdır buna rağmen sen telefondanda fazla yazılım ve güncelleme desteği sunan network diyorsun ağ cihazlarından , bilgisayardan donanımdan örnek veriyorsun ve bunlarla televizyonu kıyaslıyorsun.

tamam yazılım desteği falan güzel şeyler bizde olsun isterizde kaç tane büyük marka tv yazılım desteğini sürekli sunuyor, ayrıca tvyi satarken hiçbir firma sana yazılım desteği vereceğini taahhüt etmiyor. hal böyle olunca gerçeklikten uzak yorumlar çıkıyor ortaya. vermesin bana güncelleme tvsi 10 sene stabil çalışsın benim için sıkıntı yok, sende yazılım desteği sunan bir tv varsa onu tercih edersin olur biter. ben vestelin ürettiği tvnin kullanıcısıyım sadece, tv ile akalalı memnuniyetsizliğiniz varsa müşteri hizmetlerini arayabilirsiniz :ok

U Çevrimdışı

unlu51

Aktif Üye
25 Haz 2018
79
59
Şimdi kafam karıştı arkadaşlar çekirdek yazılımı garantisi devam eden bir tv ye yüklersek garanti dışı mı kalacak tv miz şimdi

Geri
Üst Alt