blaki Çevrimdışı

blaki 

Süper Üye
18 Eyl 2018
510
Bunlar hep maddi imkansizliklar yüzünden oluyor . insanlar imkansızlıklar yüzünden farklı yollara başvuruyorlar. Bugün yurtdışındaki blackfriday videolarını izledim mağaza açılışında insanlar sakin sakin alışverişlerini yapıp çıkıyorlar . Türkiyede ise izdiham yaşanıyor. Bunun sadece eğitimle alakalı olduğunu düşünmüyorum. İnsanların maddi durumları iyi değil. Maddi durumları iyi olmayınca farklı yollara başvuruyorlar her alanda bu böyle. Refah seviyeleri çok düşük. Bu yıl ülkemizle 400'ün üzerinden kadın öldürülmüş sadece 1 yılda. Sanki ülkede savaş var sayıya bakın.

Hadi Şahin Çevrimdışı

Hadi Şahin 

Aktif Üye
14 May 2018
153
Miui11 yüklemeyin bataryanız kötü etkilenecektir zaten hiçbir farkı yok. Ayrıca uygulamalar miui 10'a göre daha yavaş açılıyor.

Xiaomi türkiye garantili diye satılan telefonların hepsi aslında boş garanti , çünkü xiaomi'nin tükiyede teknik servisi yok . Yurtiçi Distribütör Firma'nın verdiği teknik servis bozulan telefonları kullanıcı hatası diyerek geri gönderiyor. Çok nadir telefon tamiri yapılıyor. xiaomi telefonlarda fiyatı baz alıp garantisiz almak daha mantıklı
Daha önce yazdım mı hatırlamıyorum ama alma amacım garantiden ziyade imei kayıt konusunda kafamın rahat olmasıydı. Fiyat da diğer satıcılardan 10₺ pahalıydı. Bu yüzden kendini Xiaomi Türkiye distribütörü olarak lance ettiren evofone dan aldım. İnşallah işimiz düşmez gatanti işlerine. Size de hayırlı olsun bu arada.

Umut Barış Çevrimdışı
23 Kas 2017
20,622
Miui11 yüklemeyin bataryanız kötü etkilenecektir zaten hiçbir farkı yok. Ayrıca uygulamalar miui 10'a göre daha yavaş açılıyor.

Geçen kuzenim telefonu alıp Miui 11 yüklemiş, performans yönünden bir kayıp yok bence ama pil performansı düşmüş olabilir. :slap
Detaylı incelemedim.:bilmiyom

Domestos Çevrimdışı

Domestos 

Süper Üye
3 Tem 2018
4,206
50
MIUI 11 geldi fakat bir süre yüklememeyi düşünüyorum? Düşüncesi olan? :hihi
Pişman olmak için güzel sebep... :kas Mevcut telefonlara sürüm ve arayüz güncellemelerini tavsiye etmiyorum... Güncelleme adı altında planlı eskitme yapıyorlar, çoğu telefon sahibi de seviniyor maalesef...

Umut Barış Çevrimdışı
23 Kas 2017
20,622
Pişman olmak için güzel sebep... :kas Mevcut telefonlara sürüm ve arayüz güncellemelerini tavsiye etmiyorum... Güncelleme adı altında planlı eskitme yapıyorlar, çoğu telefon sahibi de seviniyor maalesef...

Ben de öyle zannediyordum ama çalışma hızı hala aynı telefonun.
Pil performansını bilmiyorum ama. Telefon bende olmadığı için. :hihi

Play Store'da uygulama güncellemelerini el ile yapıyorum, detayına bakıyorum. Gerçi geliştiriciler de tam bilgi girmekten kaçıyorlar çoğu zaman ama. :kiskis

T Çevrimdışı

Turbo k.arza78

Aktif Üye
18 Mar 2017
568
trendyol dan yeni türkiye garantili xiaomi redmi note 8 64 gb telefon aldım kutu üzerinde xiaomi türkiye garantili yazıyor ( turuncu renkte )
yalnız kvk garanti belgesi var bu telefon resmi türkiye garantili bir telefonmudur bi sorun çıkmaz değilmi

IMEI sorgulattım bunlar yazıyor

Durum : IMEI NUMARASI KAYITLI
Kaynak : İthalat yoluyla kaydedilen İIMEI
Sorgu Tarihi : 26/12/2019
Marka/Model Marka: REDMI Model Bilgileri: M1908C3JG-REDMI NOTE 8

KVK sitesinden de fatura ve garanti sorgulama yaptım bunlar çıkıyor

Ürününüz : XIAOMI REDMI NOTE 8 64GB BLUE
Garanti bitiş tarihi : 22.11.2021
Girmiş olduğunuz IMEI/Seri numarası faturası için satın aldığınız bayi ile iletişime geçiniz

Moderatör tarafında düzenlendi:
Umut Barış Çevrimdışı
23 Kas 2017
20,622
trendyol dan yeni türkiye garantili xiaomi redmi note 8 64 gb telefon aldım kutu üzerinde xiaomi türkiye garantili yazıyor ( turuncu renkte )
yalnız kvk garanti belgesi var bu telefon resmi türkiye garantili bir telefonmudur bi sorun çıkmaz değilmi

IMEI sorgulattım bunlar yazıyor

Durum : IMEI NUMARASI KAYITLI
Kaynak : İthalat yoluyla kaydedilen İIMEI
Sorgu Tarihi : 26/12/2019
Marka/Model Marka: REDMI Model Bilgileri: M1908C3JG-REDMI NOTE 8

KVK sitesinden de fatura ve garanti sorgulama yaptım bunlar çıkıyor

Ürününüz : XIAOMI REDMI NOTE 8 64GB BLUE
Garanti bitiş tarihi : 22.11.2021
Girmiş olduğunuz IMEI/Seri numarası faturası için satın aldığınız bayi ile iletişime geçiniz

Bir sorun yok. Telefonunuzun servisi KVK.
Telefonun faturasını saklayın yeter.
Hayırlı olsun. :ok

Umut Barış Çevrimdışı
23 Kas 2017
20,622
hocam mi sitesinde evofone genpa yetkili servis yazıyor ondan uyuz oldum o yüzden

telefon kutu üzerinde xiaomi türkiye garantili yazıyor aynı kutu üzeirnde kvk garanti belgesi var

Telefonunuz kayıtlı, servisi de KVK.
İthalatçısı KVK olabilir ya da ithal eden firma servis hizmeti için KVK ile anlaşmış olabilir.
Servisinin hangi firma olduğu o kadar önemli değil çünkü hepsi hakkında olumsuz yorumlar mevcut.

Açıkçası Xiaomi alınca işimiz servise düşerse, servis macerası bizi bekliyor ben onu anladım. :bilmiyom
Cihazınızım IMEI numarası resmi kayıtlı, en önemlisi bu bence.
Çünkü şu an insanlar internette o yazılım senin, şu kart benim diyerek IMEI atmakla meşguller ucuza aldıkları cihazlar için. :kiskis

Bu telefona yapılabilecek en iyi şey, bir ekran koruyucu cam almak olabilir;

Şu an bütçe olsa şu ekran koruyucuyu bir denerdim açıkçası;

Domestos Çevrimdışı

Domestos 

Süper Üye
3 Tem 2018
4,206
50
hocam mi sitesinde evofone genpa yetkili servis yazıyor ondan uyuz oldum o yüzden

telefon kutu üzerinde xiaomi türkiye garantili yazıyor aynı kutu üzeirnde kvk garanti belgesi var
İşiniz garantiye düştüğünde hepsi de birbirinin farklı tonlarında ızdırap verdiği için, oraya takılmayın, hayırlı olsun güle güle kullanın.

T Çevrimdışı

Turbo k.arza78

Aktif Üye
18 Mar 2017
568
Telefonunuz kayıtlı, servisi de KVK.
İthalatçısı KVK olabilir ya da ithal eden firma servis hizmeti için KVK ile anlaşmış olabilir.
Servisinin hangi firma olduğu o kadar önemli değil çünkü hepsi hakkında olumsuz yorumlar mevcut.

Açıkçası Xiaomi alınca işimiz servise düşerse, servis macerası bizi bekliyor ben onu anladım. :bilmiyom
Cihazınızım IMEI numarası resmi kayıtlı, en önemlisi bu bence.
Çünkü şu an insanlar internette o yazılım senin, şu kart benim diyerek IMEI atmakla meşguller ucuza aldıkları cihazlar için. :kiskis

Bu telefona yapılabilecek en iyi şey, bir ekran koruyucu cam almak olabilir;

Şu an bütçe olsa şu ekran koruyucuyu bir denerdim açıkçası;

resmi garantisi genpa mış imei nodan genpa dan onaylattıım

kvk ithalatçı olduğu için yazıyormuş

telefon türkiye resmi garantili yani

Umut Barış Çevrimdışı
23 Kas 2017
20,622
resmi servis evofone ve genpa

Resmi satıcı konusunda bir adım atıp bu firmalarla anlaşmışlardı ama, diğer markalar gibi bir sistemi yok Xiaomi'nin.
Yani telefonunuz IMEI kaydedilmişse gerisi aynı bence şu an. (Servis anlamında, KVK olmuş EVOFONE olmuş fark etmiyor gibi.)
Bir deneyimim olmadı elbette bu Xiaomi servisleri ile ama, durum pek iç açıcı değil gibi servisleri için.
Okuduğum yorumlara göre konuşuyorum tabi. :bilmiyom

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Geri
Üst Alt