Domestos Çevrimdışı

Domestos 

Süper Üye
3 Tem 2018
4,206
50
Evofone, eskiden EVOBT adıyla faaliyet gösteren firmanın isim değiştirmiş hali. EVOBT ve Evofone hakkındaki geçmişteki şikayetleri okursanız, yaptıkları işin düpedüz dolandırıcılık olduğunu anlarsınız.

Ben de geçenlerde bir tanıdığa Xiaomi Note 7 telefon aldım. Satıcı Hepsiburada, Garanti Genpa. Evo'ya garanti, değişim, ücret iadesi vb. işiniz düşecek olursa, telefonu aldığınız güne lanet edebilirsiniz.
Dolandırıcı nitelemeniz haricinde Aynı fikirdeyim... Ama, ya dolandırıcı terimini yanlış temele oturtuyorsunuz, ya da firmaya olan tepkinizi bu şekilde gösteriyorsunuz... Xiaomi ve satışı servisi için ucuz etin yahnisidir denilebilir ama.

Not; firma ile hiç bir şekilde bağlantım, sempatim yoktur.

Umut Barış Çevrimdışı
23 Kas 2017
20,622
Kamera performansı nasıl hocam ? 4 lensli mi baya uzun görünüyor kamera kısmı... :) Gcam var mı? Yoksa yine dışarıdan mı yükleniyor? Teşekkürler güzel incelemeniz için...

Kamera performansını detaylı test etmedim ama bence başarılı. Özellikle selfie çekimleri aydınlık ortamda ciddi düzeyde net.

Bugün dışarı çıktığımda çekimler yapmayı deneyeceğim bakalım.

Kamera uygulamasında AI seçeneği de mevcut, fakat nasıl bir işlem yapıyor tam anlayamadım.
Qualcomm'un bu işlemcisinde gelen AI özelliklerinden faydalanıyor anladığım kadarıyla.

G Cam yok, dün arkadaşla da bu konuyu konuştuk, dışarıdan yükleyebiliyorsak yükler test ederim.
Kamera benim için fazla önemli olmadığından GCAM gibi uygulamalardan da haberim olmuyor haliyle.:hihi:kiskis

Ana kameranın diyafram değeri ve sensörü (Samsung ISOCELL) itibariyle arka çekimlerde orta düzeyde başarım elde edeceğini düşünüyorum açıkçası.
Tek eksiği OIS olmaması. :hihi

Umut Barış Çevrimdışı
23 Kas 2017
20,622
Ben de geçenlerde bir tanıdığa Xiaomi Note 7 telefon aldım. Satıcı Hepsiburada, Garanti Genpa. Evo'ya garanti, değişim, ücret iadesi vb. işiniz düşecek olursa, telefonu aldığınız güne lanet edebilirsiniz.

Ben de EVO'dan aldım ama garanti kısmında EVO veya Genpa servislerine gönderebilirsiniz diye açıklama yazmışlar.
O gün gelsin yaşadıklarımı aktarırım artık. Genpa hakkında da iyi şeyler okumadım sonuçta.
KVK'da bile rezalet yaşayanlar olmuş.
Ki ben Başarı'da yaşamıştım, Samsung kullandığım zamanlar. Çok önemsemediğim için peşine düşmedim. :bilmiyom

muratala5361 Çevrimdışı

muratala5361 

Süper Üye
3 Şub 2019
1,906
21
Şimdi bende lg q6 var. Kutusunda kvk garantilidir yazıyor ama ben lg servisine vermiştim telefonu? Onlar mı kvk ya gönderiyor

F Çevrimdışı

Fet1735

Süper Üye
25 Ağu 2018
725
Mi band 2 almıştık aynı firmadan.
Şarj aleti bozuldu firmaya telefon ediyoruz bir kişi telefona bakmıyor.
Uzak durmam gereken bir firma.

T Çevrimdışı

TeyesCC3 

Süper Üye
31 May 2018
512
Dolandırıcı nitelemesi doğru değil çünkü bu firma ülkemizdeki resmi satıcı konumunda... İşlerini olması gerektiği gibi yapmıyor diyebiliriz... Bkz. Kutu açılışı...

İşlemci performansı önemliyse güzel tercih, batarya performansı önemliyse uzak durun derim... Mtk işlemcili telefonu elime almamaya kararlıyım... Bedava verseler kapıya sokmam, satarım. :kiskis

Açıkçası beni 4500 Mah bataryası etkiledi oyun oynamam pek 2 gün batarya süresi alamammı acaba note 8 pro için soruyorum

Domestos Çevrimdışı

Domestos 

Süper Üye
3 Tem 2018
4,206
50
Açıkçası beni 4500 Mah bataryası etkiledi oyun oynamam pek 2 gün batarya süresi alamammı acaba note 8 pro için soruyorum
Oyun oynuyorsan, güçlü işlemciye ihtiyaç duyan programlar kullanıyorsan batarya iki gün gitmeyebilir.

Şu da var, söz konusu işlemcinin yeni nesil olduğu, eskileri gibi batarya düşmanı olmadığı yazılıp çizilmekte... Şahsen şimdilik bu tespitlere inanmıyorum.

The_SreT Çevrimdışı

The_SreT 

TFC Team
18 Kas 2017
4,135
Evofone, eskiden EVOBT adıyla faaliyet gösteren firmanın isim değiştirmiş hali. EVOBT ve Evofone hakkındaki geçmişteki şikayetleri okursanız, yaptıkları işin düpedüz dolandırıcılık olduğunu anlarsınız.

Şimdi siz kötü bir deneyim yaşamış olabilirsiniz veya bir çok kişide yaşamış olabilir , zaten şikayet var sitesine girildiğinde her şirket hakkında yüzlerce şikayet var , millet orada aldığım kedi miyavlamıyor diye şikayet açıyor.

Evofone şuan Türkiye'deki tek Xiaomi Türkiye Resmi satıcısıdır , Evofone tarafından satılan Xiaomi telefonlar ayrıca Genpa garantisi altındadır , telefon arızalandığında ister Evofone'a ister Genpa'ya verilebilir.

Hepsiburada tarafından satılan telefonlar Resmi Türkiye Garantili telefon değildir , Hepsiburada tarafından ithal edilip Genpa ile servis konusunda anlaşmaya varılıp servis hizmeti verilmekte.

Peki aradaki fark ne , ikiside Genpa garantili gözüküyor dimi ? Biri Xiaomi'nin resmi Türkiye distribütörü ( Evofone ) tarafından garantili , diğeri Hepsiburada tarafından ithalat yoluyla garantili. Yani telefon her hangi bir arızada Genpa'ya gittiğinde öncelik Resmi distribütörlü ( Evofone ) üründe olacaktır , işlemleri daha çabuk yapılacak , üstünde daha çok durulacak , daha özenilecek ve bire bir değişim imkanı olacak.

T Çevrimdışı

TeyesCC3 

Süper Üye
31 May 2018
512
Oyun oynuyorsan, güçlü işlemciye ihtiyaç duyan programlar kullanıyorsan batarya iki gün gitmeyebilir.

Şu da var, söz konusu işlemcinin yeni nesil olduğu, eskileri gibi batarya düşmanı olmadığı yazılıp çizilmekte... Şahsen şimdilik bu tespitlere inanmıyorum.

Biraz bekleyelim bakalım alanlar nasıl yorum yapacak

Umut Barış Çevrimdışı
23 Kas 2017
20,622
Redmi Note 8 Pro daki işlemci MTK olunca insan biraz şarj tüketimi ve ısınma konusunda şüpheye düşüyor açıkçası. Pro kullanıcılarının yorumlarını bekleyin derim.

Umut Barış Çevrimdışı
23 Kas 2017
20,622
Şimdi siz kötü bir deneyim yaşamış olabilirsiniz veya bir çok kişide yaşamış olabilir , zaten şikayet var sitesine girildiğinde her şirket hakkında yüzlerce şikayet var , millet orada aldığım kedi miyavlamıyor diye şikayet açıyor.

Evofone şuan Türkiye'deki tek Xiaomi Türkiye Resmi satıcısıdır , Evofone tarafından satılan Xiaomi telefonlar ayrıca Genpa garantisi altındadır , telefon arızalandığında ister Evofone'a ister Genpa'ya verilebilir.

Hepsiburada tarafından satılan telefonlar Resmi Türkiye Garantili telefon değildir , Hepsiburada tarafından ithal edilip Genpa ile servis konusunda anlaşmaya varılıp servis hizmeti verilmekte.

Peki aradaki fark ne , ikiside Genpa garantili gözüküyor dimi ? Biri Xiaomi'nin resmi Türkiye distribütörü ( Evofone ) tarafından garantili , diğeri Hepsiburada tarafından ithalat yoluyla garantili. Yani telefon her hangi bir arızada Genpa'ya gittiğinde öncelik Resmi distribütörlü ( Evofone ) üründe olacaktır , işlemleri daha çabuk yapılacak , üstünde daha çok durulacak , daha özenilecek ve bire bir değişim imkanı olacak.
Bugün BTK'den SMS geldi, cihazın IMEI ile ilgili. Buna benzer durum yaşayanlar olmuş, sanırım sisteme geç kaydediliyor. Satıcıya soracağım her ihtimale karşı.

Domestos Çevrimdışı

Domestos 

Süper Üye
3 Tem 2018
4,206
50
Bugün BTK'den SMS geldi, cihazın IMEI ile ilgili. Buna benzer durum yaşayanlar olmuş, sanırım sisteme geç kaydediliyor. Satıcıya soracağım her ihtimale karşı.
15-20 gün içinde kayıt altına alınmaktadır, endişe etmeyin derim.

* * *

Miui forumda iki kişi pro'dan şikayetçi... Birisinin ekran, diğerinin işlemci sorunu bildirmiş. :sopa1

Umut Barış Çevrimdışı
23 Kas 2017
20,622
15-20 gün içinde kayıt altına alınmaktadır, endişe etmeyin derim.

* * *

Miui forumda iki kişi pro'dan şikayetçi... Birisinin ekran, diğerinin işlemci sorunu bildirmiş. :sopa1

Bendeki pro değil. :bilmiyom
Şimdilik bir sorun yok. Mi ses yükseltici bazen devreye girmiyor kulaklık takılıyken, butonu aç kapa yapmak gerekiyor, onun haricinde bir sorun yok. :hihi

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Geri
Üst Alt