Xiaomi Mi Box 4K inceleme

BlackSea Çevrimdışı

BlackSea 

Emektar
3 Eki 2017
1,937
32
Akıllı kumandaya tanıtabilirsiniz.. Fakat Bluetooth gibi olmayacak karşısına tutmak gerekecek. Yada android uygulamasına devam. Bakmadım ama aliexpress de olduğuna eminim.
Telefon da Xiaomi kumanda özelliği var ama kendi kumandası kadar rahat olmuyor .

EXcomZkko Çevrimdışı

EXcomZkko 

Süper Üye
13 Nis 2018
1,109
Yok hocam TV nin desteği olması lazım diye biliyorum :) ben aynı soruyu 4k için A Ado hocama sormuştum oda olmaz Tv'de özellik olması lazım demişti :).

Burada cihazın HDR içeriği SDR şeklinde downsample yapması gerekiyor. Bu işlemi yapabilen s912 cihazlar vardı yanılmıyorsam. TV'si HDR desteklemeyenler için önemli bir durum.

S Çevrimdışı

SİGORTACI

Yeni Üye
29 Tem 2018
39
54
Hepinize tekrar merhaba,
Evet ben de Mİ BOX 'cı oldum sayenizde.
Ürün dün teslim edildi,gayet kaliteli duruyor(plastik aksamı ,tasarımı için söylüyorum,yoksa teknik açıdan hiç anladığım konular değil).
Kutuyu açtım tüm parçalar tamam hatta Türkçe kullanım kılavuzu da var (fakat kullanım kılavuzunda pek bir şey yazmıyor).Neyse çalıştıralım diye bağlantıları yaptım fakat binbir zahmetle televizyonun arkasına kadar kablo çektirmiş olmama rağmen Ethernet girişi yok.Bu saatten sonra yapacak bir şey yok kader diyerek cihazı çalıştırdım.Wi-fi sorunsuz çalıştı.Modem ile TV arası 3-4 metre vardır.
Dil seçeneği sonrasında benim bile anlayacağım bir kolaylıkla kurulum sihirbazı sizi yönlendiriyor.Play store'dan (aslında bu yola çıkmama sebep olan) Turkcell TV+ uygulamasını indirdim.
Kumanda bir hayli eğlenceli,sesli komutla falan da çalışıyor .
Fakat görüntü kalitesi çok düşük çıkınca test etmek için TV+ dışında bir iki video açtım,e görüntü çok iyi.
Sanırım TV+ android uygulamasında bir sorun var çünkü diğer odada kötü bir televizyonda Turkcell'in verdiği cihazla (huawei marka) güzel görüntü alınıyor.
Şimdi çözüm olarak android güncellemesi yapacağım(@BlackSea nasıl yapılır?)
işe yaramazsa USB Ethernet dönüştürücü alacağım (fikir için tabii ki de teşekkürler BlackSea BlackSea )
Şimdilik deneyimler bunlar, kullanmaya devam ettikçe yeni şeyler de bulacağıma inanıyorum.
Yerli kanalları seyretmek için TV+ dışında bir seçenek var mıdır bilmiyorum.

BlackSea Çevrimdışı

BlackSea 

Emektar
3 Eki 2017
1,937
32
Hocam ayarlar - hakkında - sistem güncellemesi - burdan yapabilirsiniz. eğer ki güncelleme gözükmüyorsa yeniden başlatıp tekrar bir bakın derim.

C Çevrimdışı

cetinarda

Yeni Üye
31 May 2018
41
50
Elimde bir hafta bile kullanmadığım 4K dahili uydu alıcılı Next 10000 android cihaz var fiyatı 800 TL civarında ilgilenen olursa beklerim

sanko86 Çevrimdışı

sanko86 

Süper Üye
28 Ocak 2020
1,377
37
Bugün itibariyle televizyon kuruldu.Xiaomi mi box 4s ile bağlantıyı sağladık. Android 624 mb'lik güncelleme var.Güncelleme yapıp yapmama konusunda bilgi veren olursa sevinirim.

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Geri
Üst Alt