Xiaomi 4k Box 2. nesil vs Homatics Box R 4K

Samurai Çevrimdışı

Samurai 

Moderatör
3 Ağu 2021
2,545
40
Bu arada birşey aklıma takıldı @
Unforgotten
Unforgotten üstat. Apple TV' nin 3d mark skoru neden yok?
Ümit Hocam, inan sebebini bilmiyorum. Bu grafiği flatpanelshd paylaşmıştı,

T Çevrimdışı

TC Yıldırım

Kayıtsız / Doğrulanmamış
Box R 2/32 Full lisanslı X4 işlemcili atmos Hdr10 usb 3.0 Type-c Tuner uyumlu cihaz varken xiaomi tavsiye ediyor tv'nin dolby vision u keyif vermez diyor e işte.

Sei Robotics Netflix'e Hailstorm lisansı çıkartmasını hızlandırdı Google için android test cihazı üreti iki dev ile ortak işler yapan firma varken ezbere Mi-box dersen TV'boxlarla Media player vs alakalı olmadığı belli oluyor.

Hep bu testo mesto ondan oluyor geriliyorlar :haha1
Konumuz Apple değil arkadaş rahat rahat kullanabileceği cihaz tavsiyesi istemiş.

Samurai Çevrimdışı

Samurai 

Moderatör
3 Ağu 2021
2,545
40
Box R 2/32 Full lisanslı X4 işlemcili atmos Hdr10 usb 3.0 Type-c Tuner uyumlu cihaz varken xiaomi tavsiye ediyor tv'nin dolby vision u keyif vermez diyor e işte.

Sei Robotics Netflix'e Hailstorm lisansı çıkartmasını hızlandırdı Google için android test cihazı üreti iki dev ile ortak işler yapan firma varken ezbere Mi-box dersen TV'boxlarla Media player vs alakalı olmadığı belli oluyor.

Hep bu testo mesto ondan oluyor geriliyorlar :haha1
Konumuz Apple değil arkadaş rahat rahat kullanabileceği cihaz tavsiyesi istemiş.
Yalnız Xiaomi ile Homatics arasında 1.000 TL civarı fiyat farkı var;

3.400 seviyesine çıkınca otomatikman 2. el Apple TV 4K Gen 2 seviyesine geliyor iş. Kusura bakma da, Apple TV varken de gidip Homatics almam 🙂

Bir de siz şunu bir türlü anlamıyorsunuz, biz doğduğumuz andan itibaren IOS kullanmadık, bizi buraya iten içler acısı Android deneyimiydi. Sanıyorum ben 5 yıl civarı Android kullandım, daha doğrusu kullandım demek doğru olmaz tabiri caizse işkence çektim. 2016'da Iphone'a geçtikten sonra aldığım o hissiyatı anlatamam. 1.750 TL'ye Xperia Z5 Compact satıp 2.000'e sıfır Iphone SE almıştım. Şöyle uçuyor, böyle kaçıyor denilen neredeyse her telefonu kullandım, Iphone SE'nin tırnağı bile olamazlar. Hele kız kardeşime telefon dayandıramıyorduk, isyan noktasına gelmiştik artık. HTC'sinden Samsung'una kadar kullanmadığımız Amiral Gemisi model kalmadı. Android mi, aman abi, benden en az 100 milyon ışık yılı uzakta olsun.

T Çevrimdışı

TC Yıldırım

Kayıtsız / Doğrulanmamış
Şakasına takılıyorum kırdığım birileri varsa özür dilerim..

Nvidia shield TV dahil alınabilecek kendimce iyi olduğuna kanaat getirdimğim bildiğim cihazları kendi kullandığım ve kullanabileceğim cihazları tavsiye ediyorum.
Tüketici faydasına iyi olabilecek cihazları.
Lasman fiyatı yeni çıkan 128 gb olan Apple TV yanılmıyorsam 3500-4000 TL civarıydı ilk çıktığında işlemcisi ve Apple kalitesi için ödeme esnadında vaz geçtim dezavantajları kalitesinine göre ağır bastı seven sever ona sözümüz yok..
TV'box Media player ise konu inceliyoruz Çeşit çok :haha1

IMG_20230818_184226.jpg

Samurai Çevrimdışı

Samurai 

Moderatör
3 Ağu 2021
2,545
40
Nasıl bir dev, ''Biz type-c çıkışı koyduk ama sakın kullanmayın'' diyen bir dev mi,

Mi-box dersen TV'boxlarla Media player vs alakalı olmadığı belli oluyor.
Tamam, ben bundan sonra yorum yapmam, o engin bilgilerinle aydınlat herkesi.

T Çevrimdışı

TC Yıldırım

Kayıtsız / Doğrulanmamış
Biz type-c çıkışı koyduk ama sakın kullanmayın'' diyen bir dev mi,
Öyle birşey demiyor kocaman etiket var 12v1a amper yüksek voltaj diye uyarıyor süpriz giriş.

5volt ile çalışan cihazı oraya takarsan yanar bitti. Onu biz diyoruz takmayın yanar diye bitane Avrupa lı oraya cihaz takıp yakmadı.

Tamam, ben bundan sonra yorum yapmam, o engin bilgilerinle aydınlat herkesi.
Mesela yorum vs değil televizyon desen tepeden bakıyorsun o kadarlık cihaz diye inat diye ilagal diye bi oraya bi buraya sardın konuyu keçi inatı var netflix Disney prime video lisanslı platformlar kullanmayacak adama en adi cihaz bile yeter.
Lisanslı cihaz şart bunları kullanacak yada ilerde kullanmak isteyenler için.
Yemişim TV'box'u Media playerini haklısın babacım sen '2000 TL'ye aldığım vestel bana bunu veriyor. Fakiriz baba biz sen keyfine bak..

R Çevrimdışı

ridw0n 

Aktif Üye
8 Ağu 2022
423
8gb depolamaya sahip Xiaomi yi evden içeri sokmam, burada çok netim. Homatics Box R 4K da Dolby Vision hariç Hdr-Atmos mevcut. İlla da Dolby Vision isterim derseniz Homatics Plus bir seçenektir, ancak pahalı bir seçenektir. Dolby Vision-Atmos u bir arada sunan tam lisanslı Next Start 4K uygun fiyatıyla çok iyi bir seçenek olabilir.
8 gb yı ben kapının önünden de geçirmem. :)

I Çevrimdışı

iceburn

Yeni Üye
18 Ağu 2023
12
46
Bu başlığı görmeden başka bir başlığa daha yazdım, umarım forum kurallarına aykırı değildir.

MErhabalar, Burada yeniyim ve bilgiye ihtiyacım var. Donanım habere de yazdım iki taraftanda artık ustalar cevap verir diye. Yazmam gereken başlık burası mı bilemedim ama şansımı bir demeke istedim.
Merhabalar,

Samsung q80c veya samsung daha üst seviye tv lerde Bluray Remux 4 k filmlerizn DV olan versiyonları izlenebilir mi? Yani arşivdeki filmleri 4 k olarak güncelleyeceğim ve bazı filmlerde HDR yanında birde DV yazıyor ve samsung tvler Dolby Vision desteklemiyor diye okudum. Durum böyle olunca o filmleri Mediabox aracılığıyla bile olsa izleyemezmiyim? yoksa izlenir ancak asıl alınması gereken renk derinliği mi alınmaz?

Bunun için hangi android box'ı almak gerekir?

Şimdiden herkese teşekkür ederim.

T Çevrimdışı

TC Yıldırım

Kayıtsız / Doğrulanmamış
Bu başlığı görmeden başka bir başlığa daha yazdım, umarım forum kurallarına aykırı değildir.

MErhabalar, Burada yeniyim ve bilgiye ihtiyacım var. Donanım habere de yazdım iki taraftanda artık ustalar cevap verir diye. Yazmam gereken başlık burası mı bilemedim ama şansımı bir demeke istedim.
Merhabalar,

Samsung q80c veya samsung daha üst seviye tv lerde Bluray Remux 4 k filmlerizn DV olan versiyonları izlenebilir mi? Yani arşivdeki filmleri 4 k olarak güncelleyeceğim ve bazı filmlerde HDR yanında birde DV yazıyor ve samsung tvler Dolby Vision desteklemiyor diye okudum. Durum böyle olunca o filmleri Mediabox aracılığıyla bile olsa izleyemezmiyim? yoksa izlenir ancak asıl alınması gereken renk derinliği mi alınmaz?

Bunun için hangi android box'ı almak gerekir?

Şimdiden herkese teşekkür ederim.
Box'a bağlı ama dv alamazsınız TV'niz desteklemediği için hdr sdr olarak tv desteğine göre açar izlersiniz Kodi yada benzer uygulama ile yüksek bitrate yada raw yüksek gb'li filmlerde box donanımı işlemci Ram e bağlı takılma donma da olabilir Nvidia homatics Box R plusta 280 gb raw film açtım takılma donma olmamıştı buraya link bırakırım geri kalanı test etmediğim için birşey diyemem bu konuyu @@The_SreT açmış olduğu Telegram grubunda biraz irdelelik buna benzer soru geldi film arşivim olmadığı detaylı test yapmadığım için kesin herşey şu cihazda olur sorun çıkmaz diyemiyorum bazı içerikler sıkıntılı olabilir arşiv işi yapanlar kaliteli içerik istediği için arşiv yapıyor içeriğe göre değişir işler Nvidia Cube 3 Box R Plus gibi cihazları tercih edebilirsiniz hdd takıp kendi tv nizde test ettiniz mi belki box almanıza gerek olmaz.
Arşiv yapan arkadaşlar yorumunu yapsın detaylı test yapmadım. albanez albanez hocama sormuştunuz bu işlerle uğraşıyordu görünce muhakkak yorum yapar.

I Çevrimdışı

iceburn

Yeni Üye
18 Ağu 2023
12
46
Bilgiler için teşekkürler. TV tavsiyesi ana başlığında geriye doğru sayfaları okuyorum. Orayada yazacağım önce okumalarımı bitirmem lazım ama ben bu foruma nasıl bu güne kadar ulaşmamışım hayret ediyorum. Galiba işlerden dolayı eskisi gibi zaman ayıramadığımdan sadece donanım haberde takılı kalmışım. Orayıda çok severim ama nedendir bilinmez orada paylaşımlar biraz azalmış gibime geldi. Yanılıyorda olabilirim tabi. Neyse konuyu dağıtmayayım yine, forumu daha detaylı incelemeye devam edeceğim. Bir kaç gün içinde galiba istediğim bilgilere erişeceğim sayenizde.

T Çevrimdışı

TC Yıldırım

Kayıtsız / Doğrulanmamış
Bilgiler için teşekkürler. TV tavsiyesi ana başlığında geriye doğru sayfaları okuyorum. Orayada yazacağım önce okumalarımı bitirmem lazım ama ben bu foruma nasıl bu güne kadar ulaşmamışım hayret ediyorum. Galiba işlerden dolayı eskisi gibi zaman ayıramadığımdan sadece donanım haberde takılı kalmışım. Orayıda çok severim ama nedendir bilinmez orada paylaşımlar biraz azalmış gibime geldi. Yanılıyorda olabilirim tabi. Neyse konuyu dağıtmayayım yine, forumu daha detaylı incelemeye devam edeceğim. Bir kaç gün içinde galiba istediğim bilgilere erişeceğim sayenizde.
Valla bende TV'boxlar ile uğraşmıyordum 2/16 lisanslı cihazlar cıkınca sonra 4/32 4/64 onlar bunlar geldi test için hepsini aldım test etmeye başladım bildiğim kadarı ile anlatıyorum elimden geldiğince ne aktara biliyorsam bildiğm kadarı ile.
Şimdi hep baraber S928X işlemcili full lisanslı TVBox bekliyoruz çıksada incelesek :kiskis

albanez Çevrimdışı

albanez 

Süper Üye
19 Mar 2018
3,352
bana ulaşan DM den ve eMail den v.s bazen geç cevap yazıyorum çünkü çok fazla takılmıyorum buralara

++
-TV de DVision desteği yoksa,kaynaktan gelen bir DV içeriği açamazsınız

not;açamadığınız gibi bazı Box lar da gereken destek/güç v.s olmadığı için o içeriği
daha düşük çözünürlülük de bile açamazsınız!

-Bazı box lar örneğin VC-1 desteği yokdur(ama kılavuzunda VAR diye görünür!)
-veya AVI ise bunu da açamazsınız

gibi içeriğin özeliklle codec/format sorunları çıkabilir!

-"Player" seçimi de etken dir açma da!

-"KODI" özellikle bu gibi çok atraksiyonlu işlemler de en doğru seçim olur!
ayrıca Audio desteği çok daha iyi dir aynı şekilde Video desteği de çok daha iyidir

-böyle iddialı/güçlü v.s içerikleri bahsettiğin TV ler oynatmaz!
RAM+GPU ları yetersiz kalıyor!

Not;Samsung özeli için yazıyorum;2015 model ve daha eski Samy ler de "illegal" her türlü
format lar açılıyordu ama özellikle 2016 dan itibaran ciddi bir kısıtlama geldi,2017/18
ler de bu daha da ileri gitmiştir! AVI yi açmaz VC1 açmaz bilmem neyi açmaz gibi
saçma işler yapar ve insanı sinir eder,veya bir AVI dosyasını açar diğerini açmaz!

kısaca panele güvenip de bahsettiğin işleri yapamazsın veya kısıtlı v.s yaparsın

ama sistemi aptal edersin ve panel auto stand-by mod lara geçer

-"üst seviye TV" lerin böyle üst seviye Media işleri zaten olmaz ve de olamaz,çünkü asli
işleri bu değildir!

-BD-Remux örneğin zaten anca KODI nin halledeceği bir şey dir!(genel de böyledir)

yani iyi bir Box(örneğin X4 lü olmalı)+KODI ile bunlar yapılır+uyumlu bazı Addon ları yükleyerek
"REMUX"(Raw) BD leri izleyebilirsin ama bunun için kuvvetli bir internet(min.200Mb)
hatta daha da fazla! 90/120Gb arası Dosyaları açabilirsin!!!

not bunun içinde ayrıca Box ın net speed değeri de GB 1000Lan olmalıdır!
yani Box ın net speed değeri 100Mb ise(genel de 100 oluyor bu meretler) iş yine sakat o zaman!

+yetmedi bir de Debrid Premium hesaplarından birisini alman gerekiyor!
örneğin en popüler olanı ve fiyatı makul olanı Real-Debrid gibi veya Alldebrid gibi

ancak bu hesaplar ile 80Gb ve üzeri dosyaları görebilirsin!

-"NVidia Shield" en iyi seçenek dir
-"AppleTV" de de en iyi seçenek dir ama bu cihaz sana böyle atraksiyonlu işleri yaptırmaz!

eski Zappiti/Zidoo v.s gibi şimdiler de absürd rakamlara satılan bu Box ların yeni modelleri de
bunları yapar!

+++
Ama ben TV den yaparım olayı bu yazdıklarım için olmaz,denersin ama olmadığını göreceksin
panel yazılımları zaten çoğuna izin vermiyor!

++

Filmleri 4k yapmana gerek yok(tam hangi kalitede bunlar bilmiyorum ama örneğin Remux/BD1080p v.s filmler
ise zaten gerekmez 4k yapmaya!)

DVision kaç tane adam gibi film çekildi?
4K adam gibi kaç tane film çekildi

ama piyasaya sürülen bir dünya film var "4K" diye ama bunların hemen hepsi "Re-mastered" filmlerdir yaw
1973 yapımı Western film var bir bakıyorsun "Bluray" yani çakma!
veya bir bakmışsın 4k ama tabiki harbiden çakma!

ama sen aynı filmi örneğin Bluray 1080p da Bluray cihaza takıp izlesen sonuç mükemmel!
gerçi bu da re-mastered ama o film zamanında 35mm stereo/cinemascope çevrilmiş olup
1080p çok güzel uyarlanıyor!

ama aynı filmi yok 4K yok HDR DV v.s diye adeta sıçıp rezil ediyorlar! insanların çoğu da bunu "yiyor"

benim gibi iyi "filimci" isen zaten manzarayı gördüğün zaman şak diye anlarsın!

ben bazen öyle filmler açıyorum ki hesap da 4K ama aslında değil,sonra aynı filmin örneğin bulursam
org. Bluray 1080p sini açıyorum işte budur diyorum!

veya Remux bulursam onu açıyorum işte budur diyorum

halbuki sıralamada 4K lar da var onu seçersem bu ne lan diyorum,ama "4K"

++

şimdi sana "atraksiyon" yapacak Box olarak 2 seçenek sunuyorum

1-ilki L1 lisansını da sahip ama çok fazla atraksiyon yapamayan X4 Box olarak direk Homatics R Plus 4/32
diğer seçenek kıy paraya NVidia Shield al

2-s905X4 lü "Root"lu atraksiyona açık! +Custom ROM lu bir Box,markasını şimdilik vermiyorum ama bunlar
ile her şeyi yaparsın

elinde sadece ext.HDD varsa,zaten bu Box lar fazlasıyla işin görür,teknik olarak daha fazla
cevap yazabilmek için içeriğin bazı bilgilerini vermelisin!
yani illa her bir şeyi de şak diye açar olayı pek olmaz!

Ayrıca yukarıda uzunca yazdığım KODI olayı ise çok farklı ve bahsettiğim o + özellikleri de
ekleyeceksin

yok bana onlar ters veya anlamam v.s dersen ve sadece HDD yi takıp izlerim durumu olacaksa
Box ları ile fazla sıkıntın olmaz

++

diğer tür den örneğin yok "renk derinliği" dersen o zaman ağır ol derim sana
yani olayı daha günümüz bir çuval paraya satılan Sony/Samsung v.s gibi "LCD" ler adam
gibi yapamıyor!(ama bazı yerlere bakarsan "yapıyorlarmış")

kısaca "film" olayını koşuyorsam LCD ler bunların hiç birisini olması gereken biçimde
yapamıyor! sadece tek istisna "OLED" ler yapıyor/yapabiliyor ama o da bir yere kadar
yani son nokta OLED de değildir! bunlar LCD lerden filmler de iyi veya biraz daha iyi
hepsi o kadar veya "çok iyi" diyeceğim tek istisna ise TR de olmayan/satılmayan
Panasonic OLED ler gerçekten hem LCD le rile hem de diğer Marka OLED ler den çok daha iyidir

not;geçenlerde böyle bir Pany 65 lik OLED(Z2000 serisi) paneli kurdum,benim gibi her şeye kusur bulan
adamı bile ziyadesiyle tatmin etmiştir!

Bunun daha ötesi tabiki PJ sistemlerdir! ama onların en pahalıları v.s Araba parasına satılanlar!

yani bu işlerde pek sınır yok,para bile bir yere kadar işliyor!

senin ne istediğine bağlı yani klasik "LCD" paneller ile bu işler olmaz
OLED bunun çok daha iyisi ama son durak değildir!
PJ ise dipsiz kuyu anasını satayım,milyonluk işler yani

kısaca sen tam ne istiyorsun veya bu işler için ne kadar bayılmayı düşünüyorsun!

yani param fazla yok,kısıtlı o kadar veremem filan ise bir de ekonomik durumlar da
malum yani sonu yok...

+++

bunları arada böyle uzun ve detaylı yazıyorum ki herkes okusun veya bana özelden çok soruluyor bazı
şeyler onlar okusun v.s

zira kimilewri çıkıyor ona para vermem buna vermem Premium hesap bana uymaz
Lisans lı cihaz isterim yok istemem yok Rootlu olsun olmasın...

ve çoğusu da "beleşe" neyi nasıl izlerimin derdin de! hem her bir şey olsun istiyor sonra ona
buna para vermem

adam var Browser dan beleş film nasıl izlerim diyor,sonra da izlediğine süper diyor!
soruyorum adama nasıl diye abi süper filmler var kalite on numara diyor çamur gibi
görüntüye ve güyya 1080p imiş!

tercih sizin

alt da komşum var Samsung 65N8000 paneli var her an böyle filmler izliyor
ulan gözlerine acı bari diyorum...
bir de resme bakıyor süper abi yaw 1080p diyor!

albanez Çevrimdışı

albanez 

Süper Üye
19 Mar 2018
3,352
birde şöyle bir bilgi vereyim merek edenler için(BOX kullanımın da)

-Net Hızım; 200Mb(2 aydır böyle daha önce 100Mb idi)
-Box ım WiFi(5GHz) bağlı ama 100Mb çıkışlıdır !! yani net hızımın 200 olması pek bir şey ifade edemiyor!

Box ımın Ethernet hızı;80/90Mb gibi yani düşük! kullandıkları chipset dandik marka yani hız ciddi düşük kalıyor
2.4GHz hızım rezil 30/35Mb gibi!!
5GHz ise oldukça iyi bununla genel test yaptığım zaman 190/195Mb alabiliyorum

-KODI den Remux/4k HDR-HDR10 v.s gibi filmler de 200Mb(ama cihaz çıkışı 100Mb) ile örneğin
100/120Gb filmleri(stream tabiki!!!) açamıyorum yani hızım yemiyor!

80/90Gb lık dosyaları açıyorum hemen hemen sorunsuz ama Dosya boyutu +90Gb olunca
donmalar/takılmalar v.s başlıyor

yani işin bu kısmında biraz teknik ve ince işler yatıyor çözebilmeniz için

-Benim Box ın Ethernet/WiFi chipseti bana göre "dandik" veya belki vasat v.s olabilir
ama kuvvetli ve üst seri olmadığı kesin!

-tavsiyem bu saat den sonra Box alırsanız özellikle LAN 1Gb lık(1000mb) desteği olan
bir cihaz alın kesinlikle 100Mb lık Box almayın piyasada Box ların neredeyse %95 i
100Mb aynı şekilde paneller de öyle bana göre rezil ülen hala 100Mb olurmu
bir çuval paraya panel satıyorsun Ethernet/WiFi 100mb ayıp be

Geri
Üst Alt