Xiaomi 4k Box 2. nesil vs Homatics Box R 4K

Samurai Çevrimdışı

Samurai 

Moderatör
3 Ağu 2021
2,362
39
Sayın Samurai Unforgotten üstadım. Buraya bir yumuşatma getirmek adına "Mantıktan" kelimesini " Tanımdan" olarak değiştirmek isterim müsaadenle. Çünkü tam olarak multimedya player tanımı söz konusu medyayı (Bir zamanlar çoklu ortamdı, sizin yaşınız yetmez o zamanlara :deli1 :hihi) en uygun performansta oynatabilen (Burada da aklıma Sayın teraspy teraspy Emmi geldi. Profesyonel mesleklerinden biri gereği ☺️) cihaz, yazılım v.b. ne verilen isim ki zaten bu yan özellikleri barındırması için tanımının genişlemesi gereken bir durum.

Yaşasın ayosçular diyerek sözlerime son verirken zamanında imac' lere çok iç geçirmiş ihtiyar bir üyeniz olarak hiç bir ısırıklı elma sahibi olmadığımı belirtmek isterim. 🤣
Hocam haklısın ama bugün ''AVForums, AVS Forum, Reddit'' gibi saygın yerlere gidin bakın, işten anlayan çoğu kullanıcı Stream hizmetleri için Apple TV kullanır. Hani burada ''Apple, Media Player kısmında iyi değil'' demek bana garip geliyor. Hangi veriye göre ve ne ile kıyaslandığında iyi değil mesela ? Biri bana bunu anlatsın eyvallah diyeyim 🙂

T Çevrimdışı

TC Yıldırım

Kayıtsız / Doğrulanmamış
Ayrıca ''Biz bu cihaza Type-C çıkışı koyduk ama sakın çalıştırmayın yoksa cihazınız yanar'' gibisinden acayiplikler yok 🙂 Sistemim yavaşladı, ay cihazım dondu, takıldı gibi şeyler yok 🙂
Senin acayiplik dediğin şey teknolojik gelişmeler süpriz giriş kullanmayın demişler.

En iyi Dolby Atmos Dolby Vision deneyimi için Box ile uyumlu özel ses sistemi yaptılar yolda geliyor.

homatics-x-thx-home-click.jpg

Arka Type-c de uydu alıcıya dönüştürüyor cihazı usb 3.0 girişi var.

Sistem yavaşlaması donma olayını göremezsin Umut Barış Umut Barış hocam Box R 4k Plus kullanıcısı sor bakalım kasma donma gibi bir şikayeti var mı onun yorumlarını alalım.

Homatics sürekli gelişme ve geliştirme aşamasında sürekli full destek.

Apple ne yapıyor yasak üstüne yasak o yok bu yok ver parayı otur aşağı diyor :coskun

T Çevrimdışı

TC Yıldırım

Kayıtsız / Doğrulanmamış
AVForums, AVS Forum, Reddit'' gibi saygın yerlere gidin bakın
Tavsiyesiye Forumu saygın bir yer değilmi baboş küçük işletmemiyiz biz :kiskis
O saygın yerler çoğu yerde bize yetişemiyor haberin olsun.

Apple işlemcisi iyidir fakat sana bana elletmez ucundan azcuk koklatır elini kolunuda bağlar öyle bakar kalırsın :hihi
Apple kendi uygulamaları dışında 3.tarafta stabil çalışmaz.

Stream hizmetlerinde kullanınlan cihaz full lisanslı ise sorunsuz sıkıntısız kullanırsın.

F Çevrimdışı

FlashX

Aktif Üye
16 Haz 2020
151
24
Senin acayiplik dediğin şey teknolojik gelişmeler süpriz giriş kullanmayın demişler.

En iyi Dolby Atmos Dolby Vision deneyimi için Box ile uyumlu özel ses sistemi yaptılar yolda geliyor.

Sistem yavaşlaması donma olayını göremezsin Umut Barış Umut Barış hocam Box R 4k Plus kullanıcısı sor bakalım kasma donma gibi bir şikayeti var mı onun yorumlarını alalım.

Apple ne yapıyor yasak üstüne yasak o yok bu yok ver parayı otur aşağı diyor :coskun
Bu konuda cihaz harbiden iyi iş çıkarıyor.Firma kalite kokuyor.İlk adını duyduğum ve içerik bakımından baktığımda Türkiye bayilik alın demiştim .Firma geleceğin Dijital home lideri,Ortalama 5 yıl sonra bu firma nerde olduğunu tekrar yazalım.

The_SreT Çevrimiçi

The_SreT 

TFC Team
18 Kas 2017
4,167
Hocam haklısın ama bugün ''AVForums, AVS Forum, Reddit'' gibi saygın yerlere gidin bakın, işten anlayan çoğu kullanıcı Stream hizmetleri için Apple TV kullanır. Hani burada ''Apple, Media Player kısmında iyi değil'' demek bana garip geliyor. Hangi veriye göre ve ne ile kıyaslandığında iyi değil mesela ? Biri bana bunu anlatsın eyvallah diyeyim 🙂
Stream hizmetlerini fazla abartmamak lazım, işten anlayan çoğu kişi stream hizmetleri için Apple Tv kullanır sözünüze üzülerek, işten anlamadıkları için Apple Tv kullandıklarını söyleyebilirim. Çünkü Apple Tv düz kullanıcıya hitap eden, çok yönden kısıtlı bir cihazdır. Bu yüzden Apple Tv, standart takılayım diyen kullanıcılar içindir.

Apple Tv iyi bir stream oynatıcı mıdır? Evet gayet iyi bir stream oynatıcıdır. Hatta en iyilerden biridir. Ancak sadece bu kadar. Eğer bu cihaz Android sistemine sahip olsaydı, aynı noktada buluşabilirdik.

U Çevrimdışı

ulkekerem

Aktif Üye
8 Tem 2022
97
25
TV'de yaptıklarınızdan farklı ne yapabilirsiniz ki ? Cihazla karşılıklı minyatür kale maç yapmayacaksınız hocam 🙂

Android'e alışıksanız Apple TV farklı gelebilir. İnat Box yazmanız kilit cümle oldu benim için, buradan kalite ile işiniz olmadığını anlıyorum.

Q9900 Vestel'in iyi modellerinden bir tanesi. Bütçesi düşük, beklentisi yüksek olmayan ve servis yönünden sıkıntı yaşamak istemeyen kullanıcılara öneriyoruz. Fakat cihazın kapasitesi belli, FALD sistem değil, kontrast düşük, parlaklık düşük. O televizyona değil Apple TV, dünyanın en iyi AVR'sini dahi taksanız çok farklılık hissetmezsiniz.

Televizyonunuz Dolby Vision'un hakkını verebilecek mi derken bunu kast etmiştim. Dolby Vision 10.000 nit parlaklık destekliyor fakat sizin elinizdeki televizyon maksimum 350-400 nit verebiliyorsa Dolby Vision olsa ne olur olmasa ne olur. Hani sırf Dolby Vision destekliyor diye Xiomi tercih edecekseniz etmeyin demek istiyorum, size HDR de yeter.
Androide alışık değilim hayatım boyunca kullanmadım desem yeridir. Kaliteyi sevmiyorsunuz demişsiniz orada biraz kırıldım çünkü evde ki bütün ürünlerim elmadan ibaret. Sadece apple tv sini 2 hafta kullanmama rağmen beğenemedim, en azından aynı işi 1k lık boxun da yaptığını bildiğim içim o kadar para vermek beni üzdü ve iade ettim. Çünkü herkes apple tv nin görüntü kalitesini övdü fakat hiçbir farklılık görmemiştim. Tv de çoğu uygulama var sadece google play filmler ve apple tv uygulaması için bir box almak zorundayım.

Samurai Çevrimdışı

Samurai 

Moderatör
3 Ağu 2021
2,362
39
Tavsiyesiye Forumu saygın bir yer değilmi baboş küçük işletmemiyiz biz :kiskis
O saygın yerler çoğu yerde bize yetişemiyor haberin olsun.

Apple işlemcisi iyidir fakat sana bana elletmez ucundan azcuk koklatır elini kolunuda bağlar öyle bakar kalırsın :hihi
Apple kendi uygulamaları dışında 3.tarafta stabil çalışmaz.

Stream hizmetlerinde kullanınlan cihaz full lisanslı ise sorunsuz sıkıntısız kullanırsın.
Küçük işletme değiliz herhalde, onu kast etmediğimi biliyorsun 🙂

Kendi uygulamaları dışında derken ne mesela ? Youtube, Netflix, Disney, Amazon hepsi gayet akıcı ve stabil bir şekilde çalışıyor. Nerdeyse 1 yıldır kullanıyorum bu cihazı, ben başka bir cihaz mı kullanıyorum acaba 🙂

Samurai Çevrimdışı

Samurai 

Moderatör
3 Ağu 2021
2,362
39

Nasıl her nefis bir gün ölümü tadacaksa, her Android bir gün kasmaya, donmaya ve yavaşlamaya mahkumdur. Android'e isterseniz 750 çekirdekli işlemci 1 TB ram koyun, bir süre sonra mutlaka yavaşlayacaktır. Tecrübeyle sabittir 👍

Android kısmının en iyi ve en pahalı cihazı ile Apple TV 1. jenerasyonun performanslarına bakalım;
Apple_TVdcae672fc083cd56.jpg

T Çevrimdışı

TC Yıldırım

Kayıtsız / Doğrulanmamış
Küçük işletme değiliz herhalde, onu kast etmediğimi biliyorsun 🙂

Kendi uygulamaları dışında derken ne mesela ? Youtube, Netflix, Disney, Amazon hepsi gayet akıcı ve stabil bir şekilde çalışıyor. Nerdeyse 1 yıldır kullanıyorum bu cihazı, ben başka bir cihaz mı kullanıyorum acaba 🙂
Evden birine ayrı profil açsana bütün youtube da sörf yapsın sonra kendi profiline gir anlarsın ikinci profil senin youtube hesabınla geziyor

Sende espiriden anlamıyorsun küçük derken espiri olduğunu biliyorsun :kiskis

Samurai Çevrimdışı

Samurai 

Moderatör
3 Ağu 2021
2,362
39
Stream hizmetlerini fazla abartmamak lazım, işten anlayan çoğu kişi stream hizmetleri için Apple Tv kullanır sözünüze üzülerek, işten anlamadıkları için Apple Tv kullandıklarını söyleyebilirim. Çünkü Apple Tv düz kullanıcıya hitap eden, çok yönden kısıtlı bir cihazdır. Bu yüzden Apple Tv, standart takılayım diyen kullanıcılar içindir.

Apple Tv iyi bir stream oynatıcı mıdır? Evet gayet iyi bir stream oynatıcıdır. Hatta en iyilerden biridir. Ancak sadece bu kadar. Eğer bu cihaz Android sistemine sahip olsaydı, aynı noktada buluşabilirdik.
Bu sizin görüşünüz, ben buna katılmıyor ve reddediyorum. Standartların dışına çıkmak isteyen kullanıcı zaten bu tür cihazlar yerine AVR kullanır. Bir takım kısıtlamaları olduğundan ben de bahsettim ama bu onu kötü bir cihaz yapmıyor.

Benim için kilit cümle zaten ''Android''. Android'e yatırım yapmak ''Hyundai Getz'' şasesine yeni araba modeli üretmeye benziyor. Altyapısı bozuk ve yetersiz, Android'in komple kalkması lazım.

slowfood Çevrimdışı

slowfood 

Moderatör
23 May 2022
7,881
Konu iyice ısırıklı elma v.s. diğerleri konusuna dönmesin Sayın genç arkadaşlarım. :durt

Sayın U ulkekerem ısırıklı elmada teknisyen, o ben beğenmiyorum diyor,

TC Yıldırım genişletilebilir olma konusuna bakıyor ve bir yerde o da haklı, her ne kadar tanımlar konusunda birkaç karışıklık olsa da,

The_SreT The_SreT taşınma aşamasında fırsat bulmuş yazmış, teşekkür ederiz, kendisi de belirtiyor söz konusu donanımların yazılımsal olarak kısıtlı olduğunu,

Samurai Unforgotten Apple TV' den memnun. Genel itibariyle donanım özellikleri yeterli ve bunu minimum yazılım gereksinimiyle mümkün olduğunca stabil şekilde yerine getiriyor.

Sayın genç arkadaşlarım. Bu konu IBM patent almayı reddedip, Para! Pardon Dünya adamı Sitiv "Ben patentimi alır ona göre üretirim gardaş." dediği anda bitti. İki tarafta haklı, iki tarafta haksız. Çünkü sizler servislerin, yazılımların, altyapıların eşit olmadığı ve olamayacağı bir ortamda Elma ile armutu kıyaslıyorsunuz. O yüzden herkes şuradan çayını alsın, geçin bir kenara şöyle keyifle bir sohbet edelim bakalım. :cay:cay:cay:cay (Çayın birini fazla koydum, içmeyen olursa ben alacağım.)

Bu arada birşey aklıma takıldı Samurai Unforgotten üstat. Apple TV' nin 3d mark skoru neden yok?

Samurai Çevrimdışı

Samurai 

Moderatör
3 Ağu 2021
2,362
39
Androide alışık değilim hayatım boyunca kullanmadım desem yeridir. Kaliteyi sevmiyorsunuz demişsiniz orada biraz kırıldım çünkü evde ki bütün ürünlerim elmadan ibaret. Sadece apple tv sini 2 hafta kullanmama rağmen beğenemedim, en azından aynı işi 1k lık boxun da yaptığını bildiğim içim o kadar para vermek beni üzdü ve iade ettim. Çünkü herkes apple tv nin görüntü kalitesini övdü fakat hiçbir farklılık görmemiştim. Tv de çoğu uygulama var sadece google play filmler ve apple tv uygulaması için bir box almak zorundayım.
Hocam, sizi kırdıysam özür dilerim, kötü bir niyetim yoktu. Kaliteyi sevmiyorsunuz demekten ziyade, İnat Box yazdığınız için kalite aramıyorsunuz demek istedim.

Şimdi benim size durumu ifade edebilmem için televizyonlar konusunda biraz bilgi sahibi olmanız gerekir. Örneğin, Samsung 65QN90B modeli 60.000 civarına satılıp sizin televizyonunuz 27.000'e satılıyorsa bunun bir sebebi var.

Şimdi, aynı işi 1K'lık box da yapıyor demişsiniz ama ben burada sizinle yine anlaşamayacağım. A noktasından B noktasına Tofaş araçla da gidersiniz WV araçla da gidersiniz. Ama kalkıp da şunu demezsiniz; ''Ya ben buraya zaten daha ucuz otomobil ile de geliyorum, WV parasını hak etmiyor.'' Sonuçta hepsi aynı işi görüyor ama bu işi görürken verdikleri hissiyat farklı.

Bir de uzun vadede bakmak lazım olaya, televizyonu ne kadar süredir kullanıyorsunuz bilmiyorum. Q9900'da MB180E ana kart var yani tam hatırlamıyorum ama 1,25 veya 1,5 GB ram olması gerekir. 8 GB da ROM vardır. Bir süre sonra o uygulamaları kullanmakta sıkıntı yaşayacaksınız. TV'nin yetersiz donanımı nedeniyle de zamanla sistem yavaşlaması olacak, zaten bu yüzden harici bir kutu arayışındasınız ve doğru bir iş yapıyorsunuz.

Neyse ben daha fazla uzatmak istemiyorum 🙂

Geri
Üst Alt