Xiaomi 4k Box 2. nesil vs Homatics Box R 4K

Samurai Çevrimdışı

Samurai 

Moderatör
3 Ağu 2021
2,343
39
1.000 TL daha bütçeniz olsaydı Apple TV 4K Gen 2 önerecektim; bahsettiğiniz her iki cihaza da performans ve görüntü kalitesi olarak tur bindirir ve ömürlük olurdu.

Homatics Plus modeli olsa daha iyi olurdu, bu durumda Xiaomi almak daha mantıklı duruyor. Kullandığınız televizyon modeli nedir, Dolby Vision'ın hakkını verebilecek bir tv mi ?

Umut Barış Çevrimdışı
23 Kas 2017
20,623
Homatics derim.
Reklam vs değil, Xiaomi Homatics ile aynı işlemci kullansa bile olsa depolama kapasitesi düşük.
Xiaomi'de Ethernet yok, USB 3.2 de yok.
Homatics'de Ethernet, USB 3.2, SD kart okuyucu mevcut.
Bir adet de USB 2.0 mevcut.
Homatics sanırım daha yüksek fiyatlı ama Xiaomi'den daha uzun ömürlü olur.
Xiaomi'nin bu kadar popüler olmasının nedeni hem reklam hem de o dönem lisanslı rakiplerinin piyasada fazla olmamasıydı.
Rakipler çoğaldı, Xiaomi bu ürünü mecbur çıkarttı bence.

Homatics tüm cihazlara Google TV güncellemesini getirir mi bilemem, gelirse Xiaomi'den daha tatlı olur.

The_SreT Çevrimdışı

The_SreT 

TFC Team
18 Kas 2017
4,151
8gb depolamaya sahip Xiaomi yi evden içeri sokmam, burada çok netim. Homatics Box R 4K da Dolby Vision hariç Hdr-Atmos mevcut. İlla da Dolby Vision isterim derseniz Homatics Plus bir seçenektir, ancak pahalı bir seçenektir. Dolby Vision-Atmos u bir arada sunan tam lisanslı Next Start 4K uygun fiyatıyla çok iyi bir seçenek olabilir.

U Çevrimdışı

ulkekerem

Aktif Üye
8 Tem 2022
97
25
1.000 TL daha bütçeniz olsaydı Apple TV 4K Gen 2 önerecektim; bahsettiğiniz her iki cihaza da performans ve görüntü kalitesi olarak tur bindirir ve ömürlük olurdu.

Homatics Plus modeli olsa daha iyi olurdu, bu durumda Xiaomi almak daha mantıklı duruyor. Kullandığınız televizyon modeli nedir, Dolby Vision'ın hakkını verebilecek bir tv mi ?

Televizyonum Vestel 65Q9900 , apple tvyi kasım ayında son çıkan modelini aldım. 2 hafta içerisinde geri iade ettim. Çünkü tvde yaptıklarımın aynısını yapıyordum onda da . Android tv box olarak çok daha özgür inat box olsun farklı uygulamalar olsun. Apple tv den o yönden memnun kalmadım eşim kullanmadı bile. Ve samimiyetle söylüyorum görüntü kalitesi olarak ne ben ne de eşim hiçbir şey farketmedik.

Homatics derim.
Reklam vs değil, Xiaomi Homatics ile aynı işlemci kullansa bile olsa depolama kapasitesi düşük.
Xiaomi'de Ethernet yok, USB 3.2 de yok.
Homatics'de Ethernet, USB 3.2, SD kart okuyucu mevcut.
Bir adet de USB 2.0 mevcut.
Homatics sanırım daha yüksek fiyatlı ama Xiaomi'den daha uzun ömürlü olur.
Xiaomi'nin bu kadar popüler olmasının nedeni hem reklam hem de o dönem lisanslı rakiplerinin piyasada fazla olmamasıydı.
Rakipler çoğaldı, Xiaomi bu ürünü mecbur çıkarttı bence.

Homatics tüm cihazlara Google TV güncellemesini getirir mi bilemem, gelirse Xiaomi'den daha tatlı olur.
8gb depolamaya sahip Xiaomi yi evden içeri sokmam, burada çok netim. Homatics Box R 4K da Dolby Vision hariç Hdr-Atmos mevcut. İlla da Dolby Vision isterim derseniz Homatics Plus bir seçenektir, ancak pahalı bir seçenektir. Dolby Vision-Atmos u bir arada sunan tam lisanslı Next Start 4K uygun fiyatıyla çok iyi bir seçenek olabilir.

Mecool KM2 Plus nasıl bir seçenek ? Açıkçası markalar saçma sapan olduğu için pek güvenesim gelmiyor. Yada benim cahilliğimdir hiçbirini duymadım.

T Çevrimdışı

TC Yıldırım

Kayıtsız / Doğrulanmamış
Televizyonum Vestel 65Q9900 , apple tvyi kasım ayında son çıkan modelini aldım. 2 hafta içerisinde geri iade ettim. Çünkü tvde yaptıklarımın aynısını yapıyordum onda da . Android tv box olarak çok daha özgür inat box olsun farklı uygulamalar olsun. Apple tv den o yönden memnun kalmadım eşim kullanmadı bile. Ve samimiyetle söylüyorum görüntü kalitesi olarak ne ben ne de eşim hiçbir şey farketmedik.

Mecool KM2 Plus nasıl bir seçenek ? Açıkçası markalar saçma sapan olduğu için pek güvenesim gelmiyor. Yada benim cahilliğimdir hiçbirini duymadım.
Aşağıdaki konuda önerim geçerli km2 plus'tan daha kaliteli.

Konu içindeki mesaj '2000TL'ye kadar Box Tavsiyesi' https://tavsiyeforumu.com/konu/2000tlye-kadar-box-tavsiyesi.18032/post-385369

T Çevrimdışı

TC Yıldırım

Kayıtsız / Doğrulanmamış

Apple mi taracısı bile yok TV'box kullanıcısı uygulama yüklemek ister.
Apple herkese gelmez Elma severler hariç :)
Xiaomi'yi kimseye tavsiye etme aldırma ilk cihazları güncelleme ile pert oluyordu ikinciye yine 2/8 cihaz çıkarttılar isme markaya bakarak cihaz alınmaz.

Sadece Ücreli platformları kullanmak için olursa Apple alınabilir.

U Çevrimdışı

ulkekerem

Aktif Üye
8 Tem 2022
97
25
Apple mi taracısı bile yok TV'box kullanıcısı uygulama yüklemek ister.
Apple herkese gelmez Elma severler hariç :)
Xiaomi'yi kimseye tavsiye etme aldırma ilk cihazları güncelleme ile pert oluyordu ikinciye yine 2/8 cihaz çıkarttılar isme markaya bakarak cihaz alınmaz.

Sadece Ücreli platformları kullanmak için olursa Apple alınabilir.
Bende bir elma severim hatta yetkili servisinde teknisyenlik yapmaktayım, ama ben bile beğenemedim..

Samurai Çevrimdışı

Samurai 

Moderatör
3 Ağu 2021
2,343
39
TV'de yaptıklarınızdan farklı ne yapabilirsiniz ki ? Cihazla karşılıklı minyatür kale maç yapmayacaksınız hocam 🙂

Android'e alışıksanız Apple TV farklı gelebilir. İnat Box yazmanız kilit cümle oldu benim için, buradan kalite ile işiniz olmadığını anlıyorum.

Q9900 Vestel'in iyi modellerinden bir tanesi. Bütçesi düşük, beklentisi yüksek olmayan ve servis yönünden sıkıntı yaşamak istemeyen kullanıcılara öneriyoruz. Fakat cihazın kapasitesi belli, FALD sistem değil, kontrast düşük, parlaklık düşük. O televizyona değil Apple TV, dünyanın en iyi AVR'sini dahi taksanız çok farklılık hissetmezsiniz.

Televizyonunuz Dolby Vision'un hakkını verebilecek mi derken bunu kast etmiştim. Dolby Vision 10.000 nit parlaklık destekliyor fakat sizin elinizdeki televizyon maksimum 350-400 nit verebiliyorsa Dolby Vision olsa ne olur olmasa ne olur. Hani sırf Dolby Vision destekliyor diye Xiomi tercih edecekseniz etmeyin demek istiyorum, size HDR de yeter.

Samurai Çevrimdışı

Samurai 

Moderatör
3 Ağu 2021
2,343
39
Media player kısmında iyi değil Apple seven yine seviyor :kiskis
Mantıktan çok uzak bir cümle olmuş. Mesela ne açıdan iyi değil ? Player'dan beklenen kaçak yayın izlemek, illegal programlar kurmak veya tarayıcı kurup pc gibi kullanmak mı 🙂

Yani Media Player'dan beklenti tam olarak nedir önce ona bir bakmak lazım. Ses desteği ile ilgili bir sıkıntısı var, bir de tarayıcı yok ki bu bana göre bir kusur değildir, onun dışında bir eksikliği olduğunu hatırlamıyorum.

slowfood Çevrimdışı

slowfood 

Moderatör
23 May 2022
7,881
Mantıktan çok uzak bir cümle olmuş. Mesela ne açıdan iyi değil ? Player'dan beklenen kaçak yayın izlemek, illegal programlar kurmak veya tarayıcı kurup pc gibi kullanmak mı 🙂

Yani Media Player'dan beklenti tam olarak nedir önce ona bir bakmak lazım. Ses desteği ile ilgili bir sıkıntısı var, bir de tarayıcı yok ki bu bana göre bir kusur değildir, onun dışında bir eksikliği olduğunu hatırlamıyorum.
Sayın Samurai Unforgotten üstadım. Buraya bir yumuşatma getirmek adına "Mantıktan" kelimesini " Tanımdan" olarak değiştirmek isterim müsaadenle. Çünkü tam olarak multimedya player tanımı söz konusu medyayı (Bir zamanlar çoklu ortamdı, sizin yaşınız yetmez o zamanlara :deli1 :hihi) en uygun performansta oynatabilen (Burada da aklıma Sayın teraspy teraspy Emmi geldi. Profesyonel mesleklerinden biri gereği ☺️) cihaz, yazılım v.b. ne verilen isim ki zaten bu yan özellikleri barındırması için tanımının genişlemesi gereken bir durum.

Yaşasın ayosçular diyerek sözlerime son verirken zamanında imac' lere çok iç geçirmiş ihtiyar bir üyeniz olarak hiç bir ısırıklı elma sahibi olmadığımı belirtmek isterim. 🤣

T Çevrimdışı

TC Yıldırım

Kayıtsız / Doğrulanmamış
Kaçak maç illagal değil konu sen çok yanlış anlamışın adamlar herşey için $ ateşle diyor paramla rezil olmaya eziyet çekmeye kıvranmaya hiç gerek yok .
Media player denince akla gelen çok fazla seneçek var ücretli platformlar ile Media player olmuş olmuyor o cihaz.

Moderatör tarafında düzenlendi:
Samurai Çevrimdışı

Samurai 

Moderatör
3 Ağu 2021
2,343
39
Kaçak maç illagal değil konu sen çok yanlış anlamışın adamlar herşey için $ ateşle diyor paramla rezil olmaya eziyet çekmeye kıvranmaya hiç gerek yok .
Media player denince akla gelen çok fazla seneçek var ücretli platformlar ile Media player olmuş olmuyor o cihaz.
Apple TV kullanırken herhangi bir abonelik veya cihaz ücreti istemiyor ki, paranla neden rezil olacaksın. Cihazın yeterli giriş/çıkış portu (ses&video, usb, optik vs.) olmaması, tarayıcı desteklememesi, bazı ses kodeklerini desteklememesi gibi eksikliklerini anlarım, onları ben de eleştiriyorum.

Hızlı ve akıcı bir yazılım, otomatik kare eşitleme, diğer IOS cihazlar ile uyumu (telefondaki müzik, fotoğraf ve videolara direkt kablosuz erişim), kendi kulaklığı bağlandığında Dolby Atmos ses desteği gibi güzel yanları var.

Ayrıca ''Biz bu cihaza Type-C çıkışı koyduk ama sakın çalıştırmayın yoksa cihazınız yanar'' gibisinden acayiplikler yok 🙂 Sistemim yavaşladı, ay cihazım dondu, takıldı gibi şeyler yok 🙂

Geri
Üst Alt