Wifi çekmeyen odaya çözüm arıyorum

BlackB Çevrimdışı

BlackB 

Süper Üye
25 May 2018
957
40
Merhaba arkadaşlar,

Malum pandemi yüzünden çocuklar evde uzaktan eğitim görüyorlar. Evde salonda süperonline modem var, çocuğun odasında wifi tam çekmediği için dolayısıyla derslerde salonda takip ediliyor, ee bizim çocuğunda dersleri sabah 9 akşam 4 arası olunca biz ne salonu kullanamıyoruz.

Mevcut internet kalitesinden taviz vermeden en sağlıklı bir şekilde çocuk odasına nasıl interneti ulaştırırız? internetten baktığım kadarıyla range extender denilen sinyal güçleştiriciler birde router denilen modem tarzı cihazlar var. rotuer alırsam cat6 kablo çekmem gerekiyor sanırım salondan çocuk odasına? belki zor olacak kablo çekme işi ama sanırım veri en az bu şekilde sıkıntısız iletilir diye düşünüyorum. range extender denilen ve fişe takılan cihazlar nasıldır?

bunların dışında tavsiyesi olan var mı?

ders başlıyor bizim çocuk tersinden kalmış albay gibi bize emirler veriyor, sessiz olun, gürültü yapmayın, kapıyı açıp kapamayın ? anlayacağınız sıkıntı büyük acil çözmem gerekiyor:tara

Horizon707 Çevrimdışı

Horizon707 

Süper Üye
4 Eyl 2020
795
Hocam aradığınız cihaz router değil Router network ü yöneten cihazdır 1 tane olması yeterlidir o sizin modemin içinde dahilidir. Wi-fi sinyal güçlendirici kablosuzdan alıp yeniden güçlendirdiği için çok sağlıklı olmayabilir bütçeniz çok sıkıntılı değilse önermem. Access Point almanız gerekiyor bu cihaz kablodan alıp yayıyor sinyali o yüzden daha az kopma ve sıkıntı olur. CAT6 kabloya da gerek olmaz her hangi bir CAT5 kablo iş görür. Bir kaç yüz liraya AP+kablo alabilirsiniz bütçe varsa bunu öneririm fakat bütçe yoksa Xiaomi sinyal güçlendirici fena değildir.

BlackB Çevrimdışı

BlackB 

Süper Üye
25 May 2018
957
40
Bizde de buna benzer bir sorun var, ben modemi koridora taşıyarak bir çözüm bulmaya çalıştım, imkan varsa ilk hedef bu olabilir
modemi tv, tv+ ve ps4 yüzünden taşıyamıyorum ne yazık ki:(
Mesaj otomatik olarak birleştirildi:

bu ürünü tavsiye derim gayet stabil ve kolay kurulum

bizzat kullanıyor musunuz acaba? uzaktan eğitimde kullanılan zoom, teams gibi görüntülü programlar için yeterli olur mu?

Hocam aradığınız cihaz router değil Router network ü yöneten cihazdır 1 tane olması yeterlidir o sizin modemin içinde dahilidir. Wi-fi sinyal güçlendirici kablosuzdan alıp yeniden güçlendirdiği için çok sağlıklı olmayabilir bütçeniz çok sıkıntılı değilse önermem. Access Point almanız gerekiyor bu cihaz kablodan alıp yayıyor sinyali o yüzden daha az kopma ve sıkıntı olur. CAT6 kabloya da gerek olmaz her hangi bir CAT5 kablo iş görür. Bir kaç yüz liraya AP+kablo alabilirsiniz bütçe varsa bunu öneririm fakat bütçe yoksa Xiaomi sinyal güçlendirici fena değildir.

merhaba, evet yanlış kullanmış olabilirim isimleri. şöyle bir ürün vardı ismi router diye geçiyor, altında da yorumlarda sinyal güçlendiri vs yazıyor, sanırım o yüzden kafam karıştı.. zoom , teams gibi programlar için sanırım kablolu bir cihaz daha sağlıklı olacaktır.

Son düzenleme:
F Çevrimdışı

fikoloji

Süper Üye
13 Eki 2018
16,634
Dükkandaki aynı sorun için everest 521n4 ile bu sorunu aştım hemde şöyle bir avantaj oldu; dukkanda rahat 10 telefon 3 laptop 2 masaüstü bağlı idi. Modem çok ısınıyor çok sorun yaşıyordum. Bende ttnetin verdiği modemin wifisini kapattım , bu everesti yanına koydum, kablo lu bağlantı aldım, bütün wifiler bunun üzerinde olduğu için modem artık yorumluyor. Çekim gücü de başarılı.
Hafta sonu eve gittim (babamlara) 4 katlı müstakil sırası ile yukarıdan aşağıya amca oğlu, babam, amcam, kardeşim. Modem 3. Katta idi bina içi sıkıntılı idi kablolar veri taşımıyor şu bizde zamanında bina dışından taşıdık. Normalde 100 mgbit e kadar destek veriyor. Bu şekilde turknet 5 mgbit geçmiyor du. Bende hafta sonu modemi söktüm girişteki Telekom dolabına koydum. Buradan bina içinden 4. Kata kablo çektim ve tp link wa850re almışlar onu bağladım. 3 ve 4. Kat buna bağlı
1 ve 2. Kat ise modeme bağlı. Şimdi ise hem access point de hemde modemde 20 mgbit görebiliyoruz.
Bu vesile ile bu tplink de hoşuma gitti.
Not; bu tarz cihazlar kablosuz alıp kablosuz paylaşım yapan var ama hızın iyi ise olabilir. Bizim ki gibi kötü ise biraz can sıkıcı olabilir. Yanlış bilmiyorsam ilk yazdığım everest de bu destek var.

Horizon707 Çevrimdışı

Horizon707 

Süper Üye
4 Eyl 2020
795
modemi tv, tv+ ve ps4 yüzünden taşıyamıyorum ne yazık ki:(

bizzat kullanıyor musunuz acaba? uzaktan eğitimde kullanılan zoom, teams gibi görüntülü programlar için yeterli olur mu?

merhaba, evet yanlış kullanmış olabilirim isimleri. şöyle bir ürün vardı ismi router diye geçiyor, altında da yorumlarda sinyal güçlendiri vs yazıyor, sanırım o yüzden kafam karıştı.. zoom , teams gibi programlar için sanırım kablolu bir cihaz daha sağlıklı olacaktır.

Attığınız ürün de iş görür ancak bu amaç için üretilmiş Access Point almanız daha iyi olur onların anten gücü ve kablosuz kapasitesi daha yüksek olur genelde daha çok cihaza yavaşlama olmadan bağlantı verebiliyor. Ama sadece tek bir oda içinse elinizdeki eski modemi bile kullanabilirsiniz elinizde Wi-Fi ı olan eski modem filan varsa onu ayarlayıp oraya takabilirsiniz.

E Çevrimdışı

Ertanpel 

Aktif Üye
9 Nis 2019
394
Modeminizde eternet girisi varsa eski bir modem daha bulun eternet kablosubile birbirine baglayin 2. Modemden ufak degisikliklerle evde tek hat 2 modem istediginiz yerden baglanin bu wifi guclendiricileri tavsiye etmem ise yariyor fakat baglanti kayiplari var
Bende tp link wifi guclendirici vardi baglanti kopuyordu ping oluyordu en sonunda anlattigim gibi yaptım memnunum

sanko86 Çevrimdışı

sanko86 

Süper Üye
28 Ocak 2020
1,377
37
Airties sinyal güçlendirici var.Tam performans ile kullanamıyorum maalesef. Router daha iyi çözüm olur gibi.

BlackB Çevrimdışı

BlackB 

Süper Üye
25 May 2018
957
40
router mı access point mi karar verin arkadaşlar :deli1 eski modem yok maalesef..

ben en iyisi akşam giderken kablo alayım çekmeye başlayayım mevcut modemden çocuk odasına?

Horizon707 Çevrimdışı

Horizon707 

Süper Üye
4 Eyl 2020
795
router mı access point mi karar verin arkadaşlar :deli1 eski modem yok maalesef..

ben en iyisi akşam giderken kablo alayım çekmeye başlayayım mevcut modemden çocuk odasına?
İkiside aynı işi yapıyor aslında cihaza göre değişir Routerda hem Network yönetim donanımı var hemde Wi-fi donanımı var Access Point de sadece Wi-Fi donanımı var önemli olan alacağınız spesifik cihaz eğer sadece tek odada tek kişi kullanacaksa ucuz bir Router alabilirsiniz, AP daha pahalı olur ama daha yüksek kapasitesi ve menzili olur büyük ihtimalle modemin Wi-fi ını kapatıp sadece onu bile kullanabilirsiniz. Alacağınız cihazın incelemelerine ve kullanıcı yorumlarına bakın kablosuzda asıl kriter odur. Her markanın hem iyi hem kötü ürünleri oluyor.

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Geri
Üst Alt