Wifi çekmeyen odaya çözüm arıyorum

BlackB Çevrimdışı

BlackB 

Süper Üye
25 May 2018
956
40
Arkadaşlar 25 metre normal Cat 6 kablo aldım, artık gizliden açıktan götüreceğim kabloyu bir şekilde. süpürgelik altına sokarım, süpürgelik olmayan yerden kablo kroşesi ile duvara çakar giderim, kiracı değilim duvarı yıkar geçerim istersem :tara

herkese teşekkürler destek için :ok

sanko86 Çevrimdışı

sanko86 

Süper Üye
28 Ocak 2020
1,377
37
Arkadaşlar 25 metre normal Cat 6 kablo aldım, artık gizliden açıktan götüreceğim kabloyu bir şekilde. süpürgelik altına sokarım, süpürgelik olmayan yerden kablo kroşesi ile duvara çakar giderim, kiracı değilim duvarı yıkar geçerim istersem :tara

Şimdiden kolay gelsin.

B Çevrimdışı

Bratan 

Süper Üye
8 Kas 2018
907
43
olayin sonuca baglanmasi iyi :) herkesin farkli fikirleri var herkes kendince tavsiyede bulunuyor :P süpürgelikleri geri takmadan önce civi deliklerinini oldugu yerleri silikon yada alci ile kapatirsaniz gevsek durma geri cikma gibi sorun olmaz

Umut Barış Çevrimdışı
23 Kas 2017
20,611

Ev sizinse kroşeyi duvar yerine parkeye veya süpürgeliğe çakın derim.
Duvar iyi değilse kroşe pert edebiliyor ortalığı.

sanko86 Çevrimdışı

sanko86 

Süper Üye
28 Ocak 2020
1,377
37
Kablolu her zaman daha stabil fakat her cihaz kabloyla olmuyor malesef.Evdeki çoğu cihaz kablosuz kullanılmak zorunda.Mecbur bu sinyal yüküne katlanıyoruz.

blaki Çevrimdışı

blaki 

Süper Üye
18 Eyl 2018
510
bence evde gürültü ortamı yoksa, kapıları açık tutarsanız wifi heryerden çeker, malum kapılar genelde tahta türevleri olduğu için içlerinde bir miktar nem olmaktadır, ve nemli ortamlardan maalesef wifi sinyalleri geçemez, aynı şekilde alçıpan olan duvarlardan da sinyal geçemez veya çok zayıf geçer. Brnim tavsiyem size tp link Tr840N veya Tr850N tipi menzil artırıcıyı almanız ve içinden çıkan 1 metrelik ağ kablosu ile hemen modemin yanına kurmanız, bu cihazın sinyali süperonline modemin sinyalinde daha kuvvetlidir, tavsiye ederim. ben bu cihazı adsl modemlerde kullanıyorum, iki bina öteden çekiyor yani.

Tr840N cihazını bende kullanıyorum wifi sinyali bina dışından 80 metre ileride bile çekiyor çok kuvvetli
Mesaj otomatik olarak birleştirildi:

Şöyle bir ürün de var işinizi görür.

Bu cihazda sanırım wifi yok sadece kablo olarak interneti verebiliyorsunuz o yüzden almaya değmez

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Geri