Wifi çekmeyen odaya çözüm arıyorum

BlackB Çevrimdışı

BlackB 

Süper Üye
25 May 2018
957
40
100 metreye kadar sorun olmuyor sanırım. (CAT5)
CAT5-CAT6 arasında yalıtım ve taşıyabileceğiz hız farkı mevcut.
30-40 metreye ikisi de gider.

Biraz önce modemden odadaki çalışma masasina kadar ölçüm yaptım 21 metre kablo çekeceğim ve direkt bilgisayara bağlayacağım.. belki ilerde wifi lazım olursa kabloya bir cihaz alır takarım artık. Lakin şuanda acilen çocuğu odasına gönderip rahata etmemiz lazım:kas wifi nin acelesi yok..

Konuyla alakalı fikir veren, destek olmaya çalışan herkese teşekkür ederim:ok

Yerel Basın Çevrimdışı

Yerel Basın

Yeni Üye
11 Eyl 2020
39
60
Bizde de buna benzer bir sorun var, ben modemi koridora taşıyarak bir çözüm bulmaya çalıştım, imkan varsa ilk hedef bu olabilir
Reklam olmazsa ben kullandığım modemin modelini ve lingine vereyim bendede aynı sorunu yaşıyordum N11'de bir reklama gördüm sipariş verdim geldi kullanıyorum evde çekmeyen adsl mahalleye yayın yapıyor gel abi şifreni versene diyorlar. link bu kardeşlerim ürün orjinal ve güzel çalışıyor:

300 Mbps WIFI Menzil Artırıcı
Yurt Dışından Kapınıza Garantili Faturalı Orjinal Binlerce Ürün

şu an indirmde

239,00 TL
116,90 TLKDV
DAHİL
%51 İndirim122,10 TL Kazanç
ben 240 aldımiştim: şu an 116.90 tl:

A Çevrimdışı

Alonzo 

Aktif Üye
31 Tem 2019
134
Reklam olmazsa ben kullandığım modemin modelini ve lingine vereyim bendede aynı sorunu yaşıyordum N11'de bir reklama gördüm sipariş verdim geldi kullanıyorum evde çekmeyen adsl mahalleye yayın yapıyor gel abi şifreni versene diyorlar. link bu kardeşlerim ürün orjinal ve güzel çalışıyor:

300 Mbps WIFI Menzil Artırıcı
Yurt Dışından Kapınıza Garantili Faturalı Orjinal Binlerce Ürün

şu an indirmde

239,00 TL
116,90 TLKDV
DAHİL
%51 İndirim122,10 TL Kazanç
ben 240 aldımiştim: şu an 116.90 tl:
bu cihaz daha ucuz Turkiyede artısı xiaomi nin aynı tarz 40 TL daha ucuz bosuna yurtdısı almıssınız.

Access pointlerde repeater menzil artırıcı kablosuz aktarıcı vs Tplink almayında Dark airties önerilir tecrube ile yazıyorum.

B Çevrimdışı

Bratan 

Süper Üye
8 Kas 2018
907
43
Biraz önce modemden odadaki çalışma masasina kadar ölçüm yaptım 21 metre kablo çekeceğim ve direkt bilgisayara bağlayacağım.. belki ilerde wifi lazım olursa kabloya bir cihaz alır takarım artık. Lakin şuanda acilen çocuğu odasına gönderip rahata etmemiz lazım:kas wifi nin acelesi yok..

Konuyla alakalı fikir veren, destek olmaya çalışan herkese teşekkür ederim:ok
kablo cekmeye karar verdiysen yassi ethernet kablolarindan almani öneririm. evde laminat parke vb. varsa süpürgelikleri söküp arkasina yerlestirirerek bütün evi dolastirirsin kapi gecisleri icinde matkapla bir delik delip kabloyu gecirdikten sonra süprgeligi geri tak disardan hic görünmüyor eski evde öyle yapmistim
süpürgeliklerin alt kisminda bos bir alan oluyor orayi kullanabilirsin yoksa da tornavida gibi birseyle sivayi biraz oyarak yassi kablo icin gereken alani olusturabilirsin
örnek foto:

5KaTMVqN_8DrPEyT2gXrSP5tsbYSHvuNC0xLMJUVj3j-vs73XHwiwCWoUZlGSkLqQkddBzwRH_paRH_-a4SzH2AAII1SIna8zGhrYw1BkhxUTMzWHn-8gwlqG66ADuh1TV2IxAE.png

Umut Barış Çevrimdışı
23 Kas 2017
20,622
kablo cekmeye karar verdiysen yassi ethernet kablolarindan almani öneririm. evde laminat parke vb. varsa süpürgelikleri söküp arkasina yerlestirirerek bütün evi dolastirirsin kapi gecisleri icinde matkapla bir delik delip kabloyu gecirdikten sonra süprgeligi geri tak disardan hic görünmüyor eski evde öyle yapmistim
süpürgeliklerin alt kisminda bos bir alan oluyor orayi kullanabilirsin yoksa da tornavida gibi birseyle sivayi biraz oyarak yassi kablo icin gereken alani olusturabilirsin
örnek foto:

5KaTMVqN_8DrPEyT2gXrSP5tsbYSHvuNC0xLMJUVj3j-vs73XHwiwCWoUZlGSkLqQkddBzwRH_paRH_-a4SzH2AAII1SIna8zGhrYw1BkhxUTMzWHn-8gwlqG66ADuh1TV2IxAE.png

Ev sahibi ise bu yapılabilir tabi ama eğey yorucu bir iş olacaktır. :hihi

Ev müsaitse kalorifer borularının yanından odadan odaya geçirebilir.
Ben plastik kelepçe ile kabloyu kalorifer borusuna tutturmuştum, borunun arkasında kalıyordu, gözükmüyordu.
Odadan odaya boruların geçtiği yerler de alçı ile doldurulduğu için oraları da delip geçirmesi kolay olmuştu.

Aslında power over ethernet daha temiz ve kolay bir çözüm ama daha maliyetli olur muhtemelen.
Bir de evdeki elektrik hattının da buna müsait olması gerekiyor verimli olması için.

BlackB Çevrimdışı

BlackB 

Süper Üye
25 May 2018
957
40

Şöyle bir ürün de var işinizi görür.

teşekkürler..
aslında tam işimi görecek bir ürünmüş ama 500 TL fiyatı var, kablo çekmek biraz zor olacak ama 50 TL ye çözeceğim, işçilik bedava babalara ?
Mesaj otomatik olarak birleştirildi:

örnek foto:

evet benimde karşıma çıktı yassı kablo olayı, fakat 25 metrelik bulamadım nette. varsa bildiğiniz veya bulabileceğim bir site link atar mısınız?

F Çevrimdışı

FlashX

Aktif Üye
16 Haz 2020
143
24
BlackB BlackB size önerilen tüm seçenekleri konun ilk başlığına koyarsanız ve konunuz hem güncelliği hemde üyeler tarafından hızlı bir şekilde olayın anlaşılması açısından örnek : repearat önerildi : x ...... model , b... model .. kablo önerildi :Cat 5 ve Cat 6 ve yassı gibi .... 2 el eski modem önerildi : .... model gibi...

C Çevrimdışı

coolwhisper 

Aktif Üye
8 Mar 2019
235
56
Bizde de buna benzer bir sorun var, ben modemi koridora taşıyarak bir çözüm bulmaya çalıştım, imkan varsa ilk hedef bu olabilir
bence evde gürültü ortamı yoksa, kapıları açık tutarsanız wifi heryerden çeker, malum kapılar genelde tahta türevleri olduğu için içlerinde bir miktar nem olmaktadır, ve nemli ortamlardan maalesef wifi sinyalleri geçemez, aynı şekilde alçıpan olan duvarlardan da sinyal geçemez veya çok zayıf geçer. Brnim tavsiyem size tp link Tr840N veya Tr850N tipi menzil artırıcıyı almanız ve içinden çıkan 1 metrelik ağ kablosu ile hemen modemin yanına kurmanız, bu cihazın sinyali süperonline modemin sinyalinde daha kuvvetlidir, tavsiye ederim. ben bu cihazı adsl modemlerde kullanıyorum, iki bina öteden çekiyor yani.

Horizon707 Çevrimdışı

Horizon707 

Süper Üye
4 Eyl 2020
795
teşekkürler..
aslında tam işimi görecek bir ürünmüş ama 500 TL fiyatı var, kablo çekmek biraz zor olacak ama 50 TL ye çözeceğim, işçilik bedava babalara ?

evet benimde karşıma çıktı yassı kablo olayı, fakat 25 metrelik bulamadım nette. varsa bildiğiniz veya bulabileceğim bir site link atar mısınız?
Ben normal CAT5 çektim onların altına yassı kablo şart değil hatta normal kablo daha kolay bile olabilir yassı kablonun araya kısma riski var çok kablo kalın olmadıktan sonra sıkıntı olacağını sanmıyorum. Kendi geçirdiğim kablonun fotoğrafını da yüklüyorum.

IMG_20200929_103121.jpg
IMG_20200929_103105.jpg

BlackB Çevrimdışı

BlackB 

Süper Üye
25 May 2018
957
40
bence evde gürültü ortamı yoksa, kapıları açık tutarsanız wifi heryerden çeker, malum kapılar genelde tahta türevleri olduğu için içlerinde bir miktar nem olmaktadır, ve nemli ortamlardan maalesef wifi sinyalleri geçemez, aynı şekilde alçıpan olan duvarlardan da sinyal geçemez veya çok zayıf geçer. Brnim tavsiyem size tp link Tr840N veya Tr850N tipi menzil artırıcıyı almanız ve içinden çıkan 1 metrelik ağ kablosu ile hemen modemin yanına kurmanız, bu cihazın sinyali süperonline modemin sinyalinde daha kuvvetlidir, tavsiye ederim. ben bu cihazı adsl modemlerde kullanıyorum, iki bina öteden çekiyor yani.

Merhaba kapılar açık olsa dahi çekmiyor maalesef.. Sinyalin çekmesinden ziyade kalitesi önemli benim için, uzaktan eğitim programları için.. kablo aldım akşam çekip çözeceğim problemi..

B Çevrimdışı

Bratan 

Süper Üye
8 Kas 2018
907
43
Ev sahibi ise bu yapılabilir tabi ama eğey yorucu bir iş olacaktır. :hihi

Ev müsaitse kalorifer borularının yanından odadan odaya geçirebilir.
Ben plastik kelepçe ile kabloyu kalorifer borusuna tutturmuştum, borunun arkasında kalıyordu, gözükmüyordu.
Odadan odaya boruların geçtiği yerler de alçı ile doldurulduğu için oraları da delip geçirmesi kolay olmuştu.

Aslında power over ethernet daha temiz ve kolay bir çözüm ama daha maliyetli olur muhtemelen.
Bir de evdeki elektrik hattının da buna müsait olması gerekiyor verimli olması için.

ev sahibi olmasina gerek yok ev sahibi süpürgelikleri söküp arkasina bakmaz baksada birsey demez eger cinsin teki degilse giderken kabloyuda birak baskasininda isine yarasin ter temiz tesisat zarari yok faydasi var :krotey
kalorifer borulari ister istemez isiniyor kabloya zarari olabilir yalitimi iyi olan kablo kullanmak gerek onlarda fiyat olarak daha pahali hemde klips di vs di yine disardan az cok belli olur toz tutar vs
benim önerdigim gibi birsey bir kere yapildiginda birdaha hic kafa agritmaz göze batmaz toz pislik toplanmaz yerleri siler süpürken basa bela olmaz. o yüzden tavsiye ettim herkesin tercihi farkli olur tabiki.
powerline en temiz yöntem ama dezavantaji maliyeti bunun yaninda türkiyede olmanin getirdigi 2. bir dezavantaj var türkiyedeki elektrik tesisatlarinin daha da önemlisi sebekenin sorunlu olmasi. dandik bir hat verimi etkileyebilir o olmasa bile voltaj degisimleri bu cihazlarin bozulmasina sebep olabilir
teşekkürler..

türkiyede yasamiyorum o yüzden yardimci olamam benim yapacagim arastirmayi kendinde yapabilirsin yada baska arkadaslar yardimci olsun malesef
Ben normal CAT5 çektim onların altına yassı kablo şart değil hatta normal kablo daha kolay bile olabilir yassı kablonun araya kısma riski var çok kablo kalın olmadıktan sonra sıkıntı olacağını sanmıyorum. Kendi geçirdiğim kablonun fotoğrafını da yüklüyorum.

IMG_20200929_103121.jpg
IMG_20200929_103105.jpg
normal kablo hem daha ucuz hem daha dayanikli ve yalitimi her anlamda daha iyi fakat her yerde o kablonun gecebilecegi kadar yer olmayabilir diye alternatif olarak söyledim. benim kullandigim kabloda hic sorun olmadi hata bazi noktalarda tamamen L seklinde bükerek kabloyu gecirdigim ezdigim yerlerde oldu ama hic bir sorun yasamadim ethernet ve router arasindaki maksimum hizi sagladi önce bütün süpürgelikleri söküp normal kablo gecermi gecmezmi bakip ona göre karar vermek en iyisi olur

son olarak kablonun sonlandigi odayada ek bir cihaz ile ihtiyaca göre lan to wlan , tarzi birsey yapilip odada wifi baglantisi yada ethernet coklamasi saglanabilir

Umut Barış Çevrimdışı
23 Kas 2017
20,622
kalorifer borulari ister istemez isiniyor kabloya zarari olabilir yalitimi iyi olan kablo kullanmak gerek onlarda fiyat olarak daha pahali hemde klips di vs di yine disardan az cok belli olur toz tutar vs

Ben bir sıkıntı yaşamadım şimdiye dek.
Petekleri 80 dereceye vs. getirmiyorsa sorun olmaz.

Süpürgelik sökmesi zahmetli iş.
Kalitesiz malzeme kullanıldıysa ayrı riski.
Bizim evdeki süpürgelikler kendi kendine soyuldu mesela.
Bir de bunun çivi tarafı var, çivi tutmazsa farklı yerden çivi atacaksın.

Klipsin etrafı da pek toz tutmaz hocam. :hihi

Horizon707 Çevrimdışı

Horizon707 

Süper Üye
4 Eyl 2020
795
Ben bir sıkıntı yaşamadım şimdiye dek.
Petekleri 80 dereceye vs. getirmiyorsa sorun olmaz.

Süpürgelik sökmesi zahmetli iş.
Kalitesiz malzeme kullanıldıysa ayrı riski.
Bizim evdeki süpürgelikler kendi kendine soyuldu mesela.
Bir de bunun çivi tarafı var, çivi tutmazsa farklı yerden çivi atacaksın.

Klipsin etrafı da pek toz tutmaz hocam. :hihi
Öyle sıkıntıları oluyor benim söküp kablo geçirdiğim bazı yerlerde çiviler bıraktı biraz gevşek duruyor ama uğraşmadım yeniden çivilemekle. Yinede gizli olunca daha temiz duruyor.

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Geri
Üst Alt