Whatsapp yeni sözleşmeyi zorunlu kılması

Horizon707 Çevrimdışı

Horizon707 

Süper Üye
4 Eyl 2020
795
Arkadaşlar kısacası en akılcı çözüm sizce nedir? WP kalmak mı yada terk etmek mi? Benim fikrim kalmaktan yana.
Bence çok rahatsız olduysanız Signal e geçiş yapabilirsiniz ama Whatsapp ta aynı şifrelemeyi kullanıyor zaten ve kullandıkları sistem gayet güzel. Bunun haricinde topladıkları veriler genel olarak herkesin topladığı şeyler olmakla birlikte rehberdekilerin de numaralarının toplanması ve topladıkları şeylerin ana şirket olan Facebook ve alt şirketleri ile paylaşılabilmesi rahatsız edici. Gönderip aldığınız her türlü medya ve mesaj güvende ama bunun dışında kimlerle ne kadar yazıştığınız, konumunuz vs. dahil olmak üzere her şeyi toplayıp kullanır Facebook ona çözüm yok. Aynısını Google da yapıyor belki sizi sürekli mikrofondan dinlemiyorlar ama zaten topladıkları veri miktarı ile buna ihtiyaçları yok. Mesela Google fotoğraflara yüklediğiniz her şey direkt Google ın erişimine açık ama kimse bundan korkmuyor panik çığ gibi büyüdü çok saçma sapan yerlere geldi olay.

hareketliperde Çevrimdışı

hareketliperde 

Süper Üye
17 Ara 2019
459
35
3-4 Senedir telegram kullanıyorum. sosyal medya gibi benim için gruplar vs güzel. 1 haftadır baya gelen oldu.x katıldı y katıldı diye gelen gelene .)
telegram wp dan daha zayif güvenlik konusunda. uçtan uca şifre olay standart değil. bulut depolama bence şüpheli bi durum. bip işine girmiyorum adamların sözleşmesinde var kurarsan verileri turkcell ile paylaşırım diye. eee ne farkı var wp dan ?

signal diyorlar incelemek gerek

linke bakın

Domestos Çevrimdışı

Domestos 

Süper Üye
3 Tem 2018
4,206
50
3-4 Senedir telegram kullanıyorum. sosyal medya gibi benim için gruplar vs güzel. 1 haftadır baya gelen oldu.x katıldı y katıldı diye gelen gelene .)
telegram wp dan daha zayif güvenlik konusunda. uçtan uca şifre olay standart değil. bulut depolama bence şüpheli bi durum. bip işine girmiyorum adamların sözleşmesinde var kurarsan verileri turkcell ile paylaşırım diye. eee ne farkı var wp dan ?

signal diyorlar incelemek gerek

linke bakın
Özetle, arslanların kovaladığı bufalo/zebra sürüsünün nehri geçip takipten kurtulmak için timsahların kucağına düşmesi gibi... :kiskis

T Çevrimdışı

TC Yıldırım

Kayıtsız / Doğrulanmamış
İki gündür wifi ile kullanıyorum sorun yok.
Bugün denedim Çalışmıyor mobil veri +wifi ikiside açıksa arama yapıyor mobil veri kapalıysa sadece wifi açıksa hata veriyor ben aşağıdaki hatayı alıyorum

IMG_20210114_174434203e2ad90c49fd2f.jpg

T Çevrimdışı

TC Yıldırım

Kayıtsız / Doğrulanmamış
By_Trol By_Trol hocam tel ayarlarlarında mobil verinin kapalı olduğundan eminsin değilmi sadece wifi açık şekilde bip üzerinden arama yapınca ağ hatası veriyor redmi not 8 android 10 yüklü benim tel mi ? sorunlu şaka gibi :kiskis yada senin bip sürümün eski olmasın belki yeni sürümde hata veriyordur benim sürüm 3.70.19 senin sürüm kaç

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Geri