Whatsapp yeni sözleşmeyi zorunlu kılması

Horizon707 Çevrimdışı

Horizon707 

Süper Üye
4 Eyl 2020
795
Bir ekleme yapayım WeChat bile öneren gördüm insanlar çıldırmış WeChat yıllardır Çin hükümetinin baskı ve sansür silahı konumunda olan hiçbir güvenliği ve gizliliği olmayan uygulama. Medya zaten haber yapacak şey arıyor, Bipi öneren kesimin de ekmeğine yağ sürüldü, iştahla indirilip geçilen Bip hiçbir veri güvenligi sunmamasının yanında birde WeChat in kaderini paylaşmaya çok müsait. Yerli diye iyidir gibi bir şey yok. Birde sanmayın ki bu şirketlerin topladığı biriktidiği verileri kimsenin ruhu duymuyor. Sırf bu sistemleri kırmak için ömür harcayan insanlar var gerek kötü niyetle gerek iyi niyetle. Kim bir şekilde gizli bir iş çevirmeye çalışırsa belli oluyor resmen debugger (programları analiz etmeye ve çözümlemeye yarayan araçlar) ın içinde yaşayan arkadaşlar sağ olsun.

Domestos Çevrimdışı

Domestos 

Süper Üye
3 Tem 2018
4,206
50
Whatsapp resmen zorbalık yapmaktadır yarın onlaran şikayetçi olmayalım diye zorla sözleşme imzalayacak insanlara kendi kıçını sağlama alıyor bununla...
İzin metni ile birlikte iki tane de silahlı güç mü gönderiyor??

Zorbalık kısmı nedir?
Kabul etmezsin, olur biter... Sunduğu ürün için gerekli izinleri vermeden kullanmaya çalışmak da bahsettiğiniz zorbalığa girer mi?

T Çevrimdışı

TC Yıldırım

Kayıtsız / Doğrulanmamış
Bir ekleme yapayım WeChat bile öneren gördüm insanlar çıldırmış WeChat yıllardır Çin hükümetinin baskı ve sansür silahı konumunda olan hiçbir güvenliği ve gizliliği olmayan uygulama. Medya zaten haber yapacak şey arıyor, Bipi öneren kesimin de ekmeğine yağ sürüldü, iştahla indirilip geçilen Bip hiçbir veri güvenligi sunmamasının yanında birde WeChat in kaderini paylaşmaya çok müsait. Yerli diye iyidir gibi bir şey yok. Birde sanmayın ki bu şirketlerin topladığı biriktidiği verileri kimsenin ruhu duymuyor. Sırf bu sistemleri kırmak için ömür harcayan insanlar var gerek kötü niyetle gerek iyi niyetle. Kim bir şekilde gizli bir iş çevirmeye çalışırsa belli oluyor resmen debugger (programları analiz etmeye ve çözümlemeye yarayan araçlar) ın içinde yaşayan arkadaşlar sağ olsun.
Bip değişmiş wifi ile çalışmıyor artık mobil veri açık değilse mobil verin yoksa çalışmıyor mobil veriyi haber dahi vermeden zorunlu yapmışlar biblemişler :kiskis

Horizon707 Çevrimdışı

Horizon707 

Süper Üye
4 Eyl 2020
795
Bip değişmiş wifi ile çalışmıyor artık mobil veri açık değilse mobil verin yoksa çalışmıyor mobil veriyi haber dahi vermeden zorunlu yapmışlar biblemişler :kiskis
O da iyiymiş Turkcell bey fiyatlandırmadan yedikleri ile doymamış demekki. Sitelerini incelerken şey fark ettim. Uçtan uca şifreli yazmışlar uçtan uca şifrelemeli gibi gözüksün diye ama aslında kast ettikleri şey standart veri aktarımındaki SSL şifreleme. Yani sunucularından geçen herşey kendilerine görünür şekilde.

T Çevrimdışı

TC Yıldırım

Kayıtsız / Doğrulanmamış
İki gündür wifi ile kullanıyorum sorun yok.
bende 3-4 gün önce şikayet kaydı açmıştım düzeltmişler demekki salla kazan yapınca bir deneme yaparım bip mip olmaz zaten wp melek kalır turkcellin yanında :kiskis
Mesaj otomatik olarak birleştirildi:

Neden türkiye neden AB değil nasıl çakallık yapacaklarını kendileri bile bilmiyor şimdi benim whatsapta bazı arkadaşlarla iş icabı 2019 dan beri yazışmalarım var bunları gerek sesli gerek yazışma bunları onları kullanabilcekmi ? yani
benim almanya,da eski patron var alman hattı ile wp kullanıyor onada aynı onay hatırlatması gelmiş genel güncelleme gibi birşey bu o kadar önemli birşey değil ama gündemi çok fazla meşgul etti herkesi maymun yaptı bu olay herkes bunu konuşuyor x uygulama fix uygulama wp alternatifimiş,de tilkinin dönüp dolaşıp geleceği yer kürkçü dükkanıdır herkes wp,ye tekrar dönüş yapacak :kiskis

Moderatör tarafında düzenlendi:
polatz Çevrimdışı

polatz 

Aktif Üye
5 Tem 2020
55
38
Zorunlu tutulan her sözleşmenin hükmü dava edilene kadardır. Tazminat davası açıp köşeyi döneceğim fırsat arıyorum :hoba1 :sirit işin esprisi bir yana ben yine kullanmaya devam ederim. Ne yapsın wp facebook bilmem ne benim yazdıklarımı çektiklerimi... Sıradan insanın derdi olamaz, yazmaya çizmeye duymaya görmeye devam ?

gercekrambo Çevrimdışı

gercekrambo 

Süper Üye
2 Şub 2020
1,777
wp'ın tek başına onay istemesi belki normaldir. ama işin içine dğer bir şirketi sokması tekelcilik benzeri bir zorlamadır ve medeni ülkelerde çok sıkıntı çıkar. wp kullanıyorsun ama facebook ile işin yok. niye facebook senin verilerine ulaşabiliyor?
ikincisi, wp yetkilisi bugün açıklama yapmış. normal kullanıcı ile işimiz yok. ondan para çıkmaz zati, bizim derdimiz para sövüşleyebileceğimiz işletmeler, diye, bulun okuyun.

BlackB Çevrimdışı

BlackB 

Süper Üye
25 May 2018
957
40
son günlerde yaşananları çok güzel özetlemiş zaytung.. tüm hayatı sosyal medya olmuş bir millet olarak, yediğimizden giydiğimize, özel hayatımızın her anını paylaşan insanlar rüzgar yapıyor aman kişisel verilerim diye.

haberi sonuna kadar okuyun bence çok iyi ?

A Çevrimdışı

Alperentoy

Süper Üye
12 Nis 2019
647
Al birini vur ötekine dijital dayatmaların üzerimizdeki başlangıç örnekleri. Pek bir şeyi değiştirebileceğimiz de görünmüyor.
Bilenden dinlemek daha anlaşılır, daha akıcı ve daha keyifli oluyor.

Kalenderadam Çevrimdışı

Kalenderadam

Aktif Üye
13 Eki 2018
203
40
Arkadaşlar kısacası en akılcı çözüm sizce nedir? WP kalmak mı yada terk etmek mi? Benim fikrim kalmaktan yana.

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Geri
Üst Alt