Vicdan o diyarlarda çoktan gitmiş ama hiç birisinin haberi yok

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
newrophat Çevrimdışı

newrophat

Süper Üye
31 Ağu 2018
1,036
Abi sana tavsiyemdir, İsmail Saymaz'ın kaleminden Şehvetiye Tarikatı adlı kitabı oku lütfen. Sakın aklıma pis pis şeyler de getirme ama sen mürid dediğinde aklıma o geldi daha geçen hafta bir gecede okudum bitirdim, geberirsin olanları öğrensen.

Ahçı bahçevanı, bahçevan hizmetçisi, uşak hepsini misali :kop

Badeleme diye bir şey icat etmişler ki inanamazsın o derece yani. :kiskis

Konumuza dönersek, deli tarafını bilmekle birlikte görmek istemiyorum açıkçası. Ortama duyduğun saygı neticesi ne denli mücadele verdiğinin farkında olmakla birlikte saygı duyuyor ve seviyorum seni ?

bilmezmiyim abi o kitabı, biz barış mançonun "gamzedeyim deva bulmam" şarkısıyla efkar dağıtırken millet "badelenip deva bulma" sırasına girmiş :hihi

neyse konuyu dağıtmayayım, bizim rengimiz tarafımız duruşumuz görüşümüz belli, hayatta taviz verilemeyecek şeyleri hiçbir paranın satın alınmayacağınıda en iyi biz biliriz, o yüzden birilerinin çarkına çomak girdi diye efendiliğimizi de kolay kolay kaybetmeyiz ama suskunluğumuz hiç kimseye cesaret vermesin, gerçek her daim tektir, yalanın dedikodunun çıkar çatışmalarının ise yeri Tavsiyeforumu.com değil adını bile bilmediğimiz şer yuvalarıdır, biz onlardan uzak olalım onlarda bizden uzak olsun.
bilmukabele üstadım saygılar sevgiler bizden.

E Çevrimdışı

elektrotek09

pasific
Aktif Üye
21 Ağu 2019
123
23
BİR DURUM Dikkatinizi çektimi bu adı geçen forumda hiç dernek yöneticileri yokmu mutlaka vardır bunlar ne iş yapıyor düşündürücü AYRICA üslüplar söylenirken forum yönetimi nerde gerçi modoratörü bile bu işin içinde burada düpedüz kişiye hakaret var ben olsam adem beyin yerine oşahsı dava açarım o kelimeyi kullanamaz. delilde var kışkırtmak değil doğrusu bu...... dikkatli okuyun bakın hitap bu şekide olmaz çok ayıp

teraspy Çevrimdışı

teraspy 

TFC Team
26 Kas 2018
21,366
64
Artık "ayıp"tan bahsetmiyorum şahsen ben,çünkü bu ayıbı geçmiş sevgili adem,dua et sana "o forumu kapatacaksın " dememişler ,hani bunu da diyebilirlerdi :)
Benim neden forumlara girmediğimi, buraya üye olduğmda yazmıştım hatırlarsan ,ayrıca bu konuyu sanırım konuşmuştuk bir zamanlar.Vicdan nedir diye sorsan zaten sana "bir bayan ismidir" diyende çıkar mutlaka,ama geçen başımdan geçen bir olayı yazayım ,biliyorsun benim köyde komşum ahmet abi var ,yan tarla komşumdur,tv bozulmuş,axen 32'' ,götürmüş tamire,uzatmayayım ,yazmıştım galiba bunu forumda,okumamışındır büyük ihtimalle,bugün o tamirciye gittik hanımla,aslında hastaneden gelirken uğradık demeliyim :) , selam-sabahtan sonra konuyu axene getirdim,hatırlattım arkadaşa ahmet abiyide
,sana gelmiş dedim,hatırladı,biraz muhabbet ettikten sonra :
T= Tamirci B=Ben
T= Abi ,o panel değişecek,kofları(kof :) ) arızalı
B =Kaç yıldır yapıyorsun bu işi
T= 12
B= Varmı elinde böyle arızalı tv
T= var
B= Bakayım şuna merak ettim ,tak bakalım fişini
T= Ekran gelmez,göremezsin birşey
B= olsun,zaten kof arızalıysa ekran gelmez sanırım,ama azıcık geliyormuydu yoksa hiçmi gelmiyordu
T= hiç gelmez,görüntü olmaz
Taktı fişi,açtı tvyi (samsung bu arada) ,kaça patlar sahibine dedim ,panel parası,1200*1600 arası dediğinde arabada taşıdığım küçük el lambasını çıkartıp panele tuttum,sinyal yok yazısı hayal-meyal görünüyor,gündüz olduğu halde :)
B= ee,bunda görüntü var ,axende böyleydi ,bana getirdi tvyi ,basit led arızasına panel deyip 1000 tl almak hoş değil,bu para kimseye yaramaz,haram
T= kimseyi ilgilendirmez
Sanki yaşadığın bu olayı biliyormuşum gibi olmuş doğrusunu istersen,üstüste gelmiş,ama rastlantı değil bence,çünkü konuşulan bir konuydu aramızda ,hatırlarsan sana "sen artık işverensin" demiştim :)
Neyse,ilk başta dediğim gibi ,dua et sana "o forum kapanacak" dememişler :)

TKartaL Çevrimdışı

TKartaL 

Süper Üye
5 Şub 2018
2,481
44
Yazıların çoğunu okudum. Adamlar artık daha kazık atamayacağızın derdine düşmüşler. Bir diğer konu beni biraz düşündürdü. Ben eğitimini aldım okulunu okudum bu işe gönül verdim ben artık ekmek yiyemeyeceğim (işini dürüstçe yapıyorsa tabiki). Fakat tüm bu sektörü bir youtube videosundan bu işyerlerinin etkileneceğini de düşünmek yanlış tabiki. Çünkü herkes youtube izleyip haa demiyor. Yada zaman değişiyor çağ değişiyor nasılki sanal alışveriş merkezlerinden esnaf etkileniyorsa bu da onun gibi bir şey.. Fakat diğer forumda yazanlar benim tabirimce hacının yeri olan yerler. Bir örnek vereyim. 2013 yılında Philips 106 lcd tvim vardı. Ekran kiri temizletmek için yetkili servise verdim. Benden o zaman 150 TL para aldılar. Hatta ufak bir yerde kir kalmıştı. Tekrar geri verdim temizlettim. Farklı bir elektronikçiye sordum. 60 tlye yaparım dedi. Yani kazıklanmışım. Ve yetkili diye güvendiğim yer tam bir hacının yeri..
Birde biz toplum olarak laf anlamaz söz anlamaz usluptan yoksun bir milletiz. Özür dilesen dahi illa son sözü o söyleyecek. Diğer forumda yazılan argo kelimeler örnek mesela... Meyve veren ağaç taşlanır çok doğru bir atasözü :ok

Adem Helvacı Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,294
51
bütün bu öfkeli, kötü üslubla Adem Bey'e verilmek istenen mesajı atasözümüz çok güzel özetlemiş "bulandırma denizi uyandırma kerizi" arızaya fiyat verirken keriz yerine konan tüketiciler Adem Bey'in forum/video paylaşımları nedeniyle az daha dükkan açıp mesleklerini ellerinden alacakmış, pehhh! youtubeda veya forumlarda yapılan paylaşımlardan öğrendikleriyle pastane, berber salonu, marangoz atölyesi vb açan var mı Allah aşkına!

Şunu anlamak zor, Velev ki youtube dan öğren di de dükkan açtı.
Sormazlar mı adama, sen doğduğunda 2 yaşındayken seçilmiş insan olarak sana yüksek teknoloji datalarını klonladılar da sen öyle mi bu mesleğin erbabı oldun?

Sen de gidip bir ustadan öğrenip sonra da yeri zamanı geldiğinde dükkanını açmadın mı ?

Yahu dükkanını açan, halkı dolandırmayan, devlete vergisini ödeyen kim ile bizim nasıl bir sorunumuz olabilir ki?

Bana saldırarak, Forumumuza saldırarak eline ne geçireceksin ve en önemlisi ise, koskoca bir topluma sen, OKUMUŞ CAHİLLER diye hakaret edecek kadar acziyete düşmüşsen kimden neyin medetini umacaksın önce onu oturup bir düşün.

Bu nasıl bir üslup Allah aşkına şuna bakarmısınız?

Dükkanından içeri girip Selamın Aleyküm dediğinizde ayağa kalkıp Oooo abicim Aleyküm selam hoşgeldin (Çünkü cukka geldi) diyen bu ahlaksız, Aleyküm Selam dediği o vatandaş hakkındaki gerçek düşüncelerini OKUMUŞ CAHİL BUNLAR diyerek dile getiriyor. Neden? E tabi orada halk yok. Meydan boş, Delikanlıysan gel burada bu vatandaşların yüzüne söyle ''Sizler Okumuş Cahillersiniz'' diye.

eservis-okumus-cahiller56665b7feddf9a9a.png

Adem Helvacı Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,294
51
Yazıların çoğunu okudum. Adamlar artık daha kazık atamayacağızın derdine düşmüşler. Bir diğer konu beni biraz düşündürdü. Ben eğitimini aldım okulunu okudum bu işe gönül verdim ben artık ekmek yiyemeyeceğim (işini dürüstçe yapıyorsa tabiki). Fakat tüm bu sektörü bir youtube videosundan bu işyerlerinin etkileneceğini de düşünmek yanlış tabiki. Çünkü herkes youtube izleyip haa demiyor. Yada zaman değişiyor çağ değişiyor nasılki sanal alışveriş merkezlerinden esnaf etkileniyorsa bu da onun gibi bir şey.. Fakat diğer forumda yazanlar benim tabirimce hacının yeri olan yerler. Bir örnek vereyim. 2013 yılında Philips 106 lcd tvim vardı. Ekran kiri temizletmek için yetkili servise verdim. Benden o zaman 150 TL para aldılar. Hatta ufak bir yerde kir kalmıştı. Tekrar geri verdim temizlettim. Farklı bir elektronikçiye sordum. 60 tlye yaparım dedi. Yani kazıklanmışım. Ve yetkili diye güvendiğim yer tam bir hacının yeri..
Birde biz toplum olarak laf anlamaz söz anlamaz usluptan yoksun bir milletiz. Özür dilesen dahi illa son sözü o söyleyecek. Diğer forumda yazılan argo kelimeler örnek mesela... Meyve veren ağaç taşlanır çok doğru bir atasözü :ok

Değerli kardeşim insanın ekmeği ile ilgili kaygı duyması kadar olağan bir durum yok.
Yaptığımız işi onaylamalarını da beklemiyorum ancak genel KALİTE maalesef bu sektörde bu durumda.

Çanakkale Geyikli li olan şahıs mesela, Eski Türk filmlerindeki yan karakter rollerinden fırlamış gibi. TRAŞŞŞŞŞŞŞ YAPMAAAA gibi tabirler , Seviye bu işte :kiskis

Önce yaptığın işe, sonra karşındaki insana saygın olsun, ondan sonra hak arama mevzularına gir.
Forumu kuranlar hangi sosyal, kültürel ve halk yararına bir etkinliğe imza atmış mesela? Hangi Teknik seminerin düzenlenmesine vesile olmuş.
Hangi kursları düzenlemişler de ustaların eğitim seviyelerinin artmasına vesile olmuşlar?

46 yaşındayım halen eğitim alıyorum ve halen bu meslekte yeni yeni şeyler öğreniyorum.

Yıllar önce yanımda çalışan bir kardeşimizden eğitim aldım ben mesela, Ego mu yaptım, Gurur mu yaptım, Bana püf noktalarını gösteren bu kardeşimizin elini öpmek benim gururumu incitmez, önce egoları bir tarafa bırakıp, ''Ben 70 yıldır bu işi yapıyorum'' söylemlerinin kimseye bir faydası olmadığını anlayabilmek lazım.

Ondan sonra da körler sağırlar birbirini ağırlar dediğimde darılıyorlar.

Gelmişsiniz bir araya, vatandaşı nasıl daha çok düdükleriz platformu kurmuşsunuz oradan bana caka satıyorsunuz, hepinize tek lafım var

(Hadi ordan kelamı için yayınlanmıştır)

Adem Helvacı Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,294
51
Artık "ayıp"tan bahsetmiyorum şahsen ben,çünkü bu ayıbı geçmiş sevgili adem,dua et sana "o forumu kapatacaksın " dememişler ,hani bunu da diyebilirlerdi :)
Benim neden forumlara girmediğimi, buraya üye olduğmda yazmıştım hatırlarsan ,ayrıca bu konuyu sanırım konuşmuştuk bir zamanlar.Vicdan nedir diye sorsan zaten sana "bir bayan ismidir" diyende çıkar mutlaka,ama geçen başımdan geçen bir olayı yazayım ,biliyorsun benim köyde komşum ahmet abi var ,yan tarla komşumdur,tv bozulmuş,axen 32'' ,götürmüş tamire,uzatmayayım ,yazmıştım galiba bunu forumda,okumamışındır büyük ihtimalle,bugün o tamirciye gittik hanımla,aslında hastaneden gelirken uğradık demeliyim :) , selam-sabahtan sonra konuyu axene getirdim,hatırlattım arkadaşa ahmet abiyide
,sana gelmiş dedim,hatırladı,biraz muhabbet ettikten sonra :
T= Tamirci B=Ben
T= Abi ,o panel değişecek,kofları(kof :) ) arızalı
B =Kaç yıldır yapıyorsun bu işi
T= 12
B= Varmı elinde böyle arızalı tv
T= var
B= Bakayım şuna merak ettim ,tak bakalım fişini
T= Ekran gelmez,göremezsin birşey
B= olsun,zaten kof arızalıysa ekran gelmez sanırım,ama azıcık geliyormuydu yoksa hiçmi gelmiyordu
T= hiç gelmez,görüntü olmaz
Taktı fişi,açtı tvyi (samsung bu arada) ,kaça patlar sahibine dedim ,panel parası,1200*1600 arası dediğinde arabada taşıdığım küçük el lambasını çıkartıp panele tuttum,sinyal yok yazısı hayal-meyal görünüyor,gündüz olduğu halde :)
B= ee,bunda görüntü var ,axende böyleydi ,bana getirdi tvyi ,basit led arızasına panel deyip 1000 tl almak hoş değil,bu para kimseye yaramaz,haram
T= kimseyi ilgilendirmez
Sanki yaşadığın bu olayı biliyormuşum gibi olmuş doğrusunu istersen,üstüste gelmiş,ama rastlantı değil bence,çünkü konuşulan bir konuydu aramızda ,hatırlarsan sana "sen artık işverensin" demiştim :)
Neyse,ilk başta dediğim gibi ,dua et sana "o forum kapanacak" dememişler :)
Yazmasam da cevabı şu video ile versem Alo Abim :kiskis

Adem Helvacı Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,294
51
BİR DURUM Dikkatinizi çektimi bu adı geçen forumda hiç dernek yöneticileri yokmu mutlaka vardır bunlar ne iş yapıyor düşündürücü AYRICA üslüplar söylenirken forum yönetimi nerde gerçi modoratörü bile bu işin içinde burada düpedüz kişiye hakaret var ben olsam adem beyin yerine oşahsı dava açarım o kelimeyi kullanamaz. delilde var kışkırtmak değil doğrusu bu...... dikkatli okuyun bakın hitap bu şekide olmaz çok ayıp
Dava açıp da adam yerine mi koyayım güzel kardeşim. Adam değil benim gözümde bu üsluba sahip oluşum. (İnsan olmadığını düşündüğüm için oluşum diyeyim, yaratık desem saygısızlık olur)

Adem Helvacı Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,294
51
bilmezmiyim abi o kitabı, biz barış mançonun "gamzedeyim deva bulmam" şarkısıyla efkar dağıtırken millet "badelenip deva bulma" sırasına girmiş :hihi

neyse konuyu dağıtmayayım, bizim rengimiz tarafımız duruşumuz görüşümüz belli, hayatta taviz verilemeyecek şeyleri hiçbir paranın satın alınmayacağınıda en iyi biz biliriz, o yüzden birilerinin çarkına çomak girdi diye efendiliğimizi de kolay kolay kaybetmeyiz ama suskunluğumuz hiç kimseye cesaret vermesin, gerçek her daim tektir, yalanın dedikodunun çıkar çatışmalarının ise yeri Tavsiyeforumu.com değil adını bile bilmediğimiz şer yuvalarıdır, biz onlardan uzak olalım onlarda bizden uzak olsun.
bilmukabele üstadım saygılar sevgiler bizden.
Final çok güzel bağlanmış, üzerine tek kelam etmeden şurama imzamı atayım altına..

Adem-Imza.png

Adem Helvacı Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,294
51
bu hayıflananların hepsi haram yiyicidir emin olun , çünkü işini düzgün yapan insan doğruyu eleştirmez.
O zaman bir imza da şu sözün altına atayım.

Sizler var olun arkadaşlar vallahi beni hiç yormuyor, her şeyi nokta atışı finale bağlıyorsunuz.

İşte gerçek, kaliteli forum kitlesi bu dur. :ok

temhem16 Çevrimdışı

temhem16

Aktif Üye
24 Ağu 2018
105
55
Merhaba Adem bey birde şu beyaz eşya sektörüne el atsanız.Servislerde çok üçkağıtçılıklar dönüyor.Seneler önce biraderin arkadaşının çamaşır makinesi arızalanmış.Servis çağırmışlar.Motor yanmış demişler.Tamam değiştirin demiş.Ama biraz kendisi uyanık olduğundan motorun kendi göreceği bir yerine işaret koymuş.Tekrar yeni motoru takmaya geldiklerinde aynı motoru getirdiklerini görmüş.X markanın müşteri hizmetlerini ve ana merkeze mail atmış.Servisi kapatmışlar.

M Çevrimdışı

meto26

Yeni Üye
23 Tem 2019
11
51
bu güne kadar hiç bir yerde veya forumda ne bir küfür ne de bir kötü kelime kullanmadım..beni tanıyanlar bilenler bilir.herkesede telefonumu kapımı açık tuttum elimden gelen tüm yardımı yaptım esirgemedim.
ordada bir tek cevap yazdım ve nacizene görüşümü yazdım.tekrar okuyun bence...

çıkmış herkes diyorki 3lira 5 lira 40 lira malzeme takıyor alıyor 400 500 600 lira..buna sayın Adem bey de dahil.
bende orda sordum sen niye ozaman 42 inç panel tamirine 800 tl istiyorsun..madem halkı vatandaşı tüketiciyi bukadar çok düşünüyorsunda niye 800 tl istiyorsun insaf dedim..20 tl lik cof takıyorsun 800 tl istiyorsun..oldumu şimdi Adem bey.. bütün panel tamircileri 42inç paneli 400tl maksimum 500 tl yaperken siz niye milletten 800 tl istiyorsunuz.

bakın ordada yazdım görüşlerimi..bu zaman bilgi belge döküman saklanacak gizlenecek zaman degil.bu engellenemez..hatta mahkeme yolu ile bile erişim engellense dahi biliyorsunuzki bir yolunu bulup insanlar girerler oraya erişirler..
benim hazmedemedigim burda memeleketteki tüm ustaları tüm servisleri kötülemeniz..yapmayın gözünüzü seveyim insaf yahu..
eeee bak sende ustasın Adem bey seninde işyerin var sende tamir yapıyorsun..yani sende bu trenin içindesin..o vakit sende kötüsün öylemiii.yada şunumu diyorsun TÜRKİYE CUMHURİYETİ içinde bir tek ben varım bir tek usta benim...bumudur...
SAYGILAR....

meto2ca792bc1c08f353.png

800.jpg

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Geri
Üst Alt