Vicdan o diyarlarda çoktan gitmiş ama hiç birisinin haberi yok

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Adem Helvacı Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,295
51
Buyrun Size youtube üzerinden götürülen CUKKA.

2 yıla yakın zamanın birikimi olan 1100tl dolaylarında en yüksek ödeme dışında aylık getirisini kendi gözünüzle görün. :ok

adsense1804ffbcafa34f71.png

meebbe Çevrimdışı

meebbe 

Süper Üye
25 Şub 2018
2,433
32
O insanların anlayamadıkları hepimiz emekçi insanlarız hiç birimiz yattığımız yerden para kazanmıyoruz.Yukarıdaki arkadaş diyor okumuş , babası para harcamış falan biz farklımıyız bende okurken üniversitede yemekhanede çalıştım , düşünün bilgisayar okuduğum halde bile almadılar okulun teknik servisinde yer kalmadı yemekhanede çalıştım.Bende öğrendim okudum şuan da üniversitede yine kendi milletim , vatanım uğrunda çalışıyorum. Sabahtan beridir o kadar çok iş yaptık ki özele yaptırsalar aldığımız maaşın 10 katını verirler .Neler görüyorum müşteri devlet olunca 10 liralık işe 100 lira yazıyor firmalar.Bu uğurda herkes haklı tabi işini lağıyı ile dürüstçe yapan.Keşke herkes hakettiğini kazansa....

ekleme : daha haftasonu ender giyim mağazasından eşimle birkaç parça giysi aldık.Mağazada çalışanlar prim esasına göre çalışıyorlar etiketlere herkes kendi kodunu yazıyor.Baktım birkaç parça tişörte falan eşim yazdırmayı unutmuş sırf onun için 2 kat aşağıya inip satış temsilcisine kodunu yazdırdık.Adam da şaşırdı abi sağol falan ne dedim ne olacak bende emekçiyim , satış başı 50 kuruşta olsa birileri kazansın istiyorum. Bunun için ben değil 2 kat aşağıya inmeyi 100 kat yukarıya çıkmayı göze alırım.Konumuza gelirsek o malum forumda gözünü para bürümüş insanlar haktan , emekten bahsediyorlar Allah onları ıslah etsin diyorum.

F Çevrimdışı

fikoloji

Süper Üye
13 Eki 2018
16,634
Bişey diyecem, vergi muhabbeti o kadar döndü ki. Bence bu mahabbeti yapan arkadaş vergiden kaçmak için fatura kesmiyor, kasa fişi vermiyor.? Neyse diğer vergi çalma yöntemlerini yazmayim ?
Kalkmış vergi veriyoruz onu yapiyiruz bunu yapıyoruz deniliyor

Edit : bunu hangi forum sitesi için yazdığımı tahmin etmissinizdir ?

Son düzenleme:
Adem Helvacı Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,295
51
ekleme : daha haftasonu ender giyim mağazasından eşimle birkaç parça giysi aldık.Mağazada çalışanlar prim esasına göre çalışıyorlar etiketlere herkes kendi kodunu yazıyor.Baktım birkaç parça tişörte falan eşim yazdırmayı unutmuş sırf onun için 2 kat aşağıya inip satış temsilcisine kodunu yazdırdık.Adam da şaşırdı abi sağol falan ne dedim ne olacak bende emekçiyim , satış başı 50 kuruşta olsa birileri kazansın istiyorum. Bunun için ben değil 2 kat aşağıya inmeyi 100 kat yukarıya çıkmayı göze alırım.Konumuza gelirsek o malum forumda gözünü para bürümüş insanlar haktan , emekten bahsediyorlar Allah onları ıslah etsin diyorum.

Objektif bakarsak düşünsel anlamda M mhmt- ustanın haklı olduğu çok nokta olmakla birlikte, çözüm yolu maalesef bilgi gizlemekten ve gizli mekânlarda karşıt görüşlere küfretmekten geçmiyor.:ok

meebbe Çevrimdışı

meebbe 

Süper Üye
25 Şub 2018
2,433
32
Bişey diyecem, vergi muhabbeti o kadar döndü ki. Bence bu mahabbeti yapan arkadaş vergiden kaçmak için fatura kesmiyor, kasa fişi vermiyor.? Neyse diğer vergi çalma yöntemlerini yazmayim ?

Sanki biz vergi vermiyoruz değil mi hocam ?Tek onlar veriyor.Tamam ülkemizde vergi koşulları oldukça ağır olabilir ancak kimse yaptığı işe karşılık abartı fiyat almasının bununla savunamaz.
Mesaj otomatik olarak birleştirildi:

Objektif bakarsak düşünsel anlamda M mhmt- ustanın haklı olduğu çok nokta olmakla birlikte, çözüm yolu maalesef bilgi gizlemekten ve gizli mekânlarda karşıt görüşlere küfretmekten geçmiyor.:ok
Bilgi değerlidir ancak paylaşıldıkça daha da değerlenir hocam.

Adem Helvacı Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,295
51

Fiko bir şey diyeyim mi , inan bana vergi ödemediğim çok dönem oldu, ama vergi ödememek başka vergiyi kayıt dışı kaçırmak başka şeydir. Benim tahakkukum çıkar ama param olmadığı için ödeyemezdim.

Bu vergi ödememek değil parasızlıktan ödeyememek oluyor ama her şekilde devlet senden o alacağını zaten tahsil ediyor, yani O AN ödeyemiyorsun ama mutlaka ödüyorsun :kiskis

Diğer türlüsü ise fiş fatura kesmiyorsun, zaten devletin sana vergi çıkartmak için senin para kazandığından haberi dahi olmuyor, işte bu alenen vergi kaçırmak oluyor. :ok

Domestos Çevrimdışı

Domestos 

Süper Üye
3 Tem 2018
4,206
50
Neyi söylediğinin önemi, nasıl söylediğine bağlıdır... "boş konuşma" "yavşak" "şarlatan" gibi argümanları tanımadığı bilmediği insanlar için pervasızca kullanan gafiller yüzde bir milyon haklı olsa ne yazar...

Sota Çevrimdışı

Sota 

Root
6 Mar 2016
16,714
Dun aksam bahse konu olan forumdaki konuşmaları ziyaretçi olarak girip okudum.
Orta zekaya sahip bir insan dahi yazılanlardan bir şeyler anlar ve ona göre cevap verir.
Bunlar, ne yazılanı okuyorlar nede laftan anlıyorlar.

O yüzden bu şahıslarla ilgili konuşma gereği görmüyorum. Benim nezdimde konu kapanmıştır.

Oradan biri çıkmış ''2007 den beri dimdik ayaktayız'' diye yazmış.

Durabildiğiniz kadar dik durun Kokuşmuş zihniyetinizi yerle bir etmeye geldik.

Adem Helvacı Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,295
51
Neyi söylediğinin önemi, nasıl söylediğine bağlıdır... "boş konuşma" "yavşak" "şarlatan" gibi argümanları tanımadığı bilmediği insanlar için pervasızca kullanan gafiller yüzde bir milyon haklı olsa ne yazar...
Değerli hocam; Her ne kadar biz alışık olmadığımız ve sevmediğimiz için bu üslubu kabul etmiyor olsak da, bu sevgili kardeşimizin üslubuna kurban olsun oradaki orta seviyenin altında kalan zihniyet. Meslek öğrenirken İnsanlık öğrenmeyi unutmuşlar yazık..

Adem Helvacı Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,295
51
Bu arada tarafıma ulaştırılan bir ekran alıntısında bir admin bana ''Buyur gel üyeliğin açık'' demiş, Özgürlüğün sesinin kısılmaya çalışıldığı ortamlarda benim içim olmaz maalesef.

Ben insan evladı gibi sizlere tüm içtenliğimle açıklama yapmaya geldiğimde gördüğüm manzarayı benden önce görmediniz mi acaba? bu nezaketiniz arkasından küfredilen birisine dair oraya çıkıp ''beyler ayıp oluyor, gıyabında birisine küfrediyorsunuz'' diyecek seviyede olgunlaşmamıştı da 24 saatte mi hamdın piştin yandın diye sorarlar adama maalesef.

Ortamınızda Olmayan adamın arkasından döşeyin durun
Küfürler gırla gitsin
Ahlaksızlık diz boyu
Ağızlardan kelam değil lağım aksın
Bin satır açıklamaya rağmen ''benim odunum kırmızı''demekten vazgeçme

Ondan sonra ''Buyur gel üyeliğin açık'' onu kapatırken düşünecektiniz.

Bakın sizin mecradan bir kardeşimiz burada yazdı çizdi, ne küfrümüzü ne saygısızlığımızı gördü?

Fikirler bir olmayabilir, insanlık olsun bize yeterli. Bilginizi paylaşmayın ama en azından çürük domateslere laf edebilecek, ''850TL led bar parası almak ahlaksızlıktır'' diyebilecek cesaretiniz olsun lütfen.

Olmadı eservis yöneticisi, Koşullar olgunlaştığında yeniden deneriz.

meebbe Çevrimdışı

meebbe 

Süper Üye
25 Şub 2018
2,433
32
Dun aksam bahse konu olan forumdaki konuşmaları ziyaretçi olarak girip okudum.
Orta zekaya sahip bir insan dahi yazılanlardan bir şeyler anlar ve ona göre cevap verir.
Bunlar, ne yazılanı okuyorlar nede laftan anlıyorlar.

O yüzden bu şahıslarla ilgili konuşma gereği görmüyorum. Benim nezdimde konu kapanmıştır.

Oradan biri çıkmış ''2007 den beri dimdik ayaktayız'' diye yazmış.

Durabildiğiniz kadar dik durun Kokuşmuş zihniyetinizi yerle bir etmeye geldik.
Bende üşenmedim hepsini okudum hocam çocuk gibi toplanmışlar , yok millet yöntem tamir öğreniyor aç kaldık tavırları sergiliyorlar.Yok en büyük servis forumuymuş , şu kadar üye varmış bilmem ne??

Bize gelene hoş geldin deriz, biz oraya gidince engellerler ?

Screenshot_2019-09-11-19-56-07-335_com.android.chrome.jpg
Birde koca koca adamlar hakikat terbiyesiz terbiyesiz yazıyorlar bende sinir oldum .Kendi açımdan bakıyorum tamirci değilim , usta değilim başta Adem Helvacı Adem Helvacı hocamdan ve diğer üstadlar dan birşeyler öğrenerek kendim ve eş dosta birkaç iş yapmanın şartı bu kadar ağır olmamalı.İlla arkadaşımın tv sini güncellemek için servisçimi olmayılım ?Garantisi bitmiş bir ürününüm tamiri için illa servise mi mecbur kalmayılım ? Zaten gözden çıkarmışım denerim olursa olur olmazsa çöpe atarım.En kötü servisi çağırır parası neyse öderim .

Misal bu bela birde su arıtma sektöründe var elektronik neyse de sanki adamlar arıtma okulunu okumuşlar benim gibi amatör çapta bu işi öğrenen çevresi yakın akrabalarını geçmeyen insanlara dadanıyorlar.Ben mesala 5 yıl önce arkadaş tavsiyesi ile aldım merak ettim dh da saygıdeğer aynı burdaki üstadlar gibi karşılıksız bilgi dağıtan yeri geldiğinde bedava filtre gönderen bir hocamdan sora sora okuya okuya öğrendim.Şimdi eş dosta zerre para almadan sadece bahane olsun da bir akşam yemeği yiyip sohbet edelim havasında filtre değişimlerini yapıyorum .Lafın sonu iş yerinde bir abi arıtma işi yapıyor duymuş benim üniversitede çok yakınlarıma yardımcı olduğum geçenlerde gördü beni mert sen böyle alıyon satıyon değiştiriyon biz nasıl para kazancaz diyor adam. Onun gazıyla birde bu konuyu gördüm iyice zıpladı sinirlerim.

Son düzenleme:
Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Geri
Üst Alt