Vicdan o diyarlarda çoktan gitmiş ama hiç birisinin haberi yok

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
A Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,295
51
kimde var hangi son kullanıcıda var tnm5000 veya rt809h ? yapmayın lütfen.
Etme usta ondan bahsetmiyorum biliyorsun, usb ile atılan yazılımlardan bahsediyoruz herkes biliyor. Burada başka ne paylaşıyoruz ki zaten?

Nerede rom var bu forumda mesela?

İsyanımız da bu ya zaten, Vatandaşın yapabileceği işi, vatandaşın yapabileceği yol ile yapıp farklı bir şey gibi gösterip para kazanlar ya zaten derdimiz. :)

Ben senin yatırımına, emeğine ne ara saygısızlık yaptım? Kime dedim mesela Git kardeşim havya al bu makinenin işini yapar diye :)

ACF Bonding denen bu makinenin yaptığı iş ne ki temel olarak? ısı ve basınç o kadar.

Peki biz burada dedik mi al eline havyayı ısıt ve bastır o olur diye? demedik çünkü olmaz.

Ama usb den yazılım atabilirsiniz dedik zira o olur.

Senin teknolojin ile emeğine ve karşılığında isteyeceğin paraya, bu forumda itiraz edecek tek bir kişi çıkmaz buna emin ol :ok

TEKNOwest Çevrimdışı
23 Eyl 2018
10,456
49
M mhmt- usta 4ay önce işlem görmüş görsellerini eklediğim bugün gelen cihazda özel servis tarafından 450tl parası alınarak yapılan işlem konusunda düşünceleriniz nerlerdir.

127970b3ca80ea204.jpg

2d0f91b1ef5f28080.jpg

M Çevrimdışı

mhmt-

Yeni Üye
11 Eyl 2019
14
44
M mhmt- usta 4ay önce işlem görmüş görsellerini eklediğim bugün gelen cihazda özel servis tarafından 450tl parası alınarak yapılan işlem konusunda düşünceleriniz nerlerdir.

127970b3ca80ea204.jpg

2d0f91b1ef5f28080.jpg
Hayır siz ne zannediyorsunuz ? bunu yapanı savunacağımı mı ? veya ekmek parasıdır yapmıştır boşver diyeceğimi mi ? savunduğumuz şey zaten aynı dürüst çalışmak fikrimiz şurda ayrışıyor , bunu yapan bu forumdan veya adem helvacı videolarından izleyip öğrenen merdiven altı adamlar mı ? yoksa müşterinin şikayet edebileceği adı yeri belli bir kurum mu ? bunlar 1 kere iş yapıp kazandığını zanneden düzenbazlardır usta değil oyüzden neyi savunduğumuzu iyi bilelim.

A Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,295
51
Hayır siz ne zannediyorsunuz ? bunu yapanı savunacağımı mı ? veya ekmek parasıdır yapmıştır boşver diyeceğimi mi ? savunduğumuz şey zaten aynı dürüst çalışmak fikrimiz şurda ayrışıyor , bunu yapan bu forumdan veya adem helvacı videolarından izleyip öğrenen merdiven altı adamlar mı ? yoksa müşterinin şikayet edebileceği adı yeri belli bir kurum mu ? bunlar 1 kere iş yapıp kazandığını zanneden düzenbazlardır usta değil oyüzden neyi savunduğumuzu iyi bilelim.

Değerli kardeşim forumunuzda ortaya attığınız iddialarda olduğu gibi biz kaynaklı mağdur insan sayısını gerçek ve somut örneklerle öğrenmek isterim.

Ben biliyorum , ''Yükleme'' dediğimiz halde MB9X tv ye yazılım yükleyip çökerten bir kardeimiz ve led bar değiştirmek isterken panelini kıran bir kardeşimiz var.

Gerçek ve somut bilgiler ile bana ''Aha şu kişi'' diyebileceğiniz kimler var lütfen belirtin.

Bunun yanısıra dükkan sahibi olup da bu örneklerle önümüze gelen kaç tv var bir de onlara bakalım isterseniz.

Ben de buraya led bar değiştirirken müşterilerin cofunu yırtan, panelini kıran esnaf listesi mi yayınlayayım (Elbette etik değil ve yapmayacağım bunu) lakin panel dediğiniz şeyi profesyonel olarak bu işi yapıyor olup da kırmayana ben usta demem zaten :kiskis

Burada ne yetkili servislere, ne özel servislere haftada 10 a yakın panel araştırıyoruz kırılma vakaları için.

Sizin foruma baksak herkes 70 yıldır bu işi yapan hatasız günahsız sicili pırıl pırıl insanlar.

Biz değiliz kardeşim, biz hata da yaparız, panel de kırarız, kart da yakarız ama adam gibi işimizin arkasında dururuz.

Peki nerede benim Bergamalı Sümeyra kardeşimin panelini kıran tamirci ustamız?

TEKNOwest Çevrimdışı
23 Eyl 2018
10,456
49
yok usta 20 yıldır dükkan sahibi esnaf arkadaş. 42inç tv ye 40inç led bar takmış taktığı led bar hem kısa hemde soğutucuya yapışmamış 450tl almış sonrasında tekrar arızalanınca müşteri ile papaz olmuşlar. cihaz bize geldi bu olayla karşılaştım.

A Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,295
51
yok usta 20 yıldır dükkan sahibi esnaf arkadaş. 42inç tv ye 40inç led bar takmış taktığı led bar hem kısa hemde soğutucuya yapışmamış 450tl almış sonrasında tekrar arızalanınca müşteri ile papaz olmuşlar. cihaz bize geldi bu olayla karşılaştım.
Aha buyur canlı canlı örnek. Yani tek pencereden bakarsak ortaya bu sonuçlar çıkar bence.

Siz bizim penceremizden, biz de sizin pencerenizden bakalım diyeceğim ama değerli kardeşim sizin pencerenin vizyonu bizim bakış açımıza uymuyor sorunumuz orada o yüzden orta yolu bulamıyoruz.

Tek ama sadece tek bir satır özeleştiri görmedim forumunuzda, orada herkes sütten çıkmış ak kaşık, biz tüü forum, kaka forum, dandik Adem vs.

Bir usta da çıkıp ''Durun beyler, adam şu konuda haklı'' diyemedi ya yazık diyorum başka bir şey demiyorum.

Diyorum ki adam 850 tl led bar parası alıp üstüne paneli kırmış, gelen cevap ''Sen de panelden 800tl alıyorsun'' haydaaaaaa :kiskis

TEKNOwest Çevrimdışı
23 Eyl 2018
10,456
49
yapılan işlemi görüyorsunuz değilmi vergisini veren esnaf meslektaşımız 20 yıllık usta
212f61656d4dd72bd.jpg

A Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,295
51
Sonra
yapılan işlemi görüyorsunuz değilmi vergisini veren esnaf meslektaşımız 20 yıllık usta
212f61656d4dd72bd.jpg
Sonra da bizim ustalar kendi aralarında link paylaşıyor, ''Bakın bakın tavsiyeforumunda insanlara battaniye üstünde tv tamir ettirtiyorlar'' diye.

Ortaya çıkan manzara da sonuç da bu iken vatandaş ne yapsın?

Çok mu seve seve yapıyor sizce bu işleri yoksa mecbur kaldığından mı?

450tl ye bu insan evladına bu yapılan revamıdır?

450tl para almışsın yahu git ver parasını al malzemesini tak vatandaşın televizyonuna adam gibi :rant

meebbe Çevrimdışı

meebbe 

Süper Üye
25 Şub 2018
2,426
32
212f61656d4dd72bd.jpg
Al işte :) Zaten biliyorsunuz kimse çok pahalı demiyor ama kimse de gerizekalı değil.Neyin ne kadar mal edileceğini üç aşağı beş yukarı herkes biliyor.İnsanlar işlerini dürüst düzgün yapsınlar 50 lira fazla vereyim diyorum her seferinde.Veriyorumda :)Evime gelen her servisçi arkadaşa önce hal hatır sorar su , soda , kola ikram ederim . Baktım gördüm üçkağıtçı kapıyı açar yolu gösteririm :)

TEKNOwest Çevrimdışı
23 Eyl 2018
10,456
49
aslında ne adem helvacı nede sizler suçlusunuz suçlu olan sistem adem usta geçmişte yazmıştı bir ticarethane açılmak istenildiğinde 100 kusur kalem vergi alındığından bahsetmişti. aldığımız nefes hariç neredeyse herşey den vergi alınıyor.

A Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,295
51
Al işte :) Zaten biliyorsunuz kimse çok pahalı demiyor ama kimse de gerizekalı değil.Neyin ne kadar mal edileceğini üç aşağı beş yukarı herkes biliyor.İnsanlar işlerini dürüst düzgün yapsınlar 50 lira fazla vereyim diyorum her seferinde.Veriyorumda :)Evime gelen her servisçi arkadaşa önce hal hatır sorar su , soda , kola ikram ederim . Baktım gördüm üçkağıtçı kapıyı açar yolu gösteririm :)
Sevgili Mert, Bu senin bilgi birikiminde, içinde olan bir şey olmakla birlikte aynı zamanda forumda da temel amacımız bu aslında ancak bu negatif duruma karşı yaptığımız halk adına önlem amaçlı paylaşımlar da bu işe yıllarını vermiş ustalarımızı rencide ediyor, işte o noktada anlaşamadık, orta yolu bulamadık bir türlü :ok

A Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,295
51
Çok fazla konusu yapılan, Youtube da bu videoları yayınlayarak cükkayı götürdüğümü, mesleği sattığımı iddia edip duran arkadaşlara da bu işin gerçek yüzünü göstermek boynumun borcu olsun. 2 yıla yakın emek, 3.700.000 dakika izlenme ve sonuç olarak birikmiş 900 küsür tl para. Bu para yanlış hatırlamıyor isem ücret kazanmaya hak edişim sonrası güvenlik soruşturmaları, adres teyitleri vs zamanında geçen 4 aylık birikim.

İlk fırsatta yerini bulup, aylık kaç lira geldiğini de ekleyeceğim bu foruma.

meebbe Çevrimdışı

meebbe 

Süper Üye
25 Şub 2018
2,426
32
Sevgili Mert, Bu senin bilgi birikiminde, içinde olan bir şey olmakla birlikte aynı zamanda forumda da temel amacımız bu aslında ancak bu negatif duruma karşı yaptığımız halk adına önlem amaçlı paylaşımlar da bu işe yıllarını vermiş ustalarımızı rencide ediyor, işte o noktada anlaşamadık, orta yolu bulamadık bir türlü :ok
O insanların anlayamadıkları hepimiz emekçi insanların hiç birimiz yattığımız yerden para kazanmıyoruz.Yukarıdaki arkadaş diyor okumuş , babası para harcamış falan biz farklımıyız bende okurken üniversitede yemekhanede çalıştım , düşünün bilgisayar okuduğum halde bile almadılar okulun teknik servisinde yer kalmadı yemekhanede çalıştım.Bende öğrendim okudum şuan da üniversitede yine kendi milletim , vatanım uğrunda çalışıyorum. Sabahtan beridir o kadar çok iş yaptık ki özele yaptırsalar aldığımız maaşın 10 katını verirler .Neler görüyorum müşteri devlet olunca 10 liralık işe 100 lira yazıyor firmalar.Bu uğurda herkes haklı tabi işini lağıyı ile dürüstçe yapan.Keşke herkes hakettiğini kazansa....

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Geri
Üst Alt