Vicdan o diyarlarda çoktan gitmiş ama hiç birisinin haberi yok

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
E Çevrimdışı

elektrotek09

pasific
Aktif Üye
21 Ağu 2019
123
23
vay vay vay çok üzücü bir durum hiç hoş değil yazık başka kelime bulamıyorum büyük iskendere kalmadı bu dünya neyin derdindesiniz adamlar mars ta yaşayacaklar yakında bizim uğraştığımız işlere bakın değermiydi.............. okumuş cahillerden korkacaksın insanoğlu çiğ süt emmiştir.. eğitim eğitim eğitim hani nerde söyleyin bana hemen çağırayım heyhat................ gece yattığınızda uyumadan önce biraz düşünün.. foruma gelmişler hoş gelmişler iyide esas sorun onlara cevap verilmesinde dünyaya verseler ne cevap veririm nede forumdan içeri alırım anında banlarım siyahı beyaz diyenden hayır gelmez
Mesaj otomatik olarak birleştirildi:

vay vay vay çok üzücü bir durum hiç hoş değil yazık başka kelime bulamıyorum büyük iskendere kalmadı bu dünya neyin derdindesiniz adamlar mars ta yaşayacaklar yakında bizim uğraştığımız işlere bakın değermiydi.............. okumuş cahillerden korkacaksın insanoğlu çiğ süt emmiştir.. eğitim eğitim eğitim hani nerde söyleyin bana hemen çağırayım heyhat................ gece yattığınızda uyumadan önce biraz düşünün.. foruma gelmişler hoş gelmişler iyide esas sorun onlara cevap verilmesinde dünyaya verseler ne cevap veririm nede forumdan içeri alırım anında banlarım siyahı beyaz diyenden hayır gelmez
10 km yi koş deseler deli gibi koşmam AKILLI ADAM YÜRÜR TAVSİYE FORMU ASİLDİR GURURLUDUR İŞ BAŞA DÜŞTÜ KELETLENME ZAMANI

Son düzenleme:
The_SreT Çevrimdışı

The_SreT 

TFC Team
18 Kas 2017
4,143
Az önce malum siteye giderek en başından sonuna kadar herşeyi okudum , kimin savunduğu doğru kimin ki yanlıştan ziyade , malum forumda seviye yerlerde , hakaretten , küfüre herşey var. Aslan yattığı yerden belli olur diye bir atasözümüz vardır yaa , heeh işte daha ne denilebilir ki , yazık.

Domestos Çevrimdışı

Domestos 

Süper Üye
3 Tem 2018
4,206
50
Az önce malum siteye giderek en başından sonuna kadar herşeyi okudum , kimin savunduğu doğru kimin ki yanlıştan ziyade , malum forumda seviye yerlerde , hakaretten , küfüre herşey var. Aslan yattığı yerden belli olur diye bir atasözümüz vardır yaa , heeh işte daha ne denilebilir ki , yazık.
Benim derdim de, işte o yerlerde olan seviyeleri... Yoksa bu konulardan anlamam, forum dediğin seviyeli olur, gerektiği gibi tartışılır... Laf dağarcığı tükenince "boş konuşuyorsun'a gelen insanlarla tartışılmaz...

A Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,295
51
Günaydın;

Eğitim faaliyetlerimiz kapsamında dünkü programın uzaması nedeniyle sorulara cevap veremedim.

Müsaadenizle mesajları okuyup tek tek cevaplayacağım.

:ok

A Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,295
51
bende burdan kurtardıgım tv leri kurtardıgım panelleri yazzsam sizin oraya yol olur..ama ben hiç kimseyi kötülemem hiçbir ustayı hor görmem dalga geçmem..siz hiç bugüne kadar tüketicininde yalan beyanda bulundugunuda görmedinizmi denk gelmedinizmi.birkaç vatandaş tüketici böyle diye hepsi aynı olacak hali yok..
ben mesela şahsen kesinlikle kaç inç olursa olsun tv yi tüketici önünde test etmeden vermiyorum teslim etmiyorum.şehir dışına kargo ile bile yollasam videosunu serinosunu çekip watsup tan yollayıp öyle gönderiyorum..tabi bunlar hep tecrübe ile kazandıgımız şeyler..tüketiciye teslim ediyorsun yarım saat sonra arıyor usta bu çalışmıyor gine aynı..getir diyorsun bi geliyor tv panel darbeli çatlak..okadarda söylüyoruz aman dikkat diye..yahu köşesini şöyle yere tıkkadak koyuverdiydim..bazısıda inkar geliyor azda olsa..ALLAH tan kamera techizat varda..anladınız siz...
SAYGILAR...
Günaydın ustacım;
Bundan bir önceki mesajım, düne dair özrümü içerir, mesajlarınıza cevap yazamadım tekrar özür dilerim.

Şimdi sayın ustam olay tüketici tarafında olunca ''Yalan söylüyor olamaz mı?'' diyorsunuz lakin bakınız o diyarda da, bizim forumumuzda da bunca ustamız yazıp çizdiniz ancak halen tek bir taneniz dahi ''Evet haklısınız o fiyatlara o uygulamaları yapmak ahlaksızlıktır'' diyemiyorsunuz bunun sebebi nedir?

Neden sizin gözünüzde tek suçlu sadece vatandaş
Biz de biliyoruz vatandaşın kurnazının çok olduğunu, Biz de biliyoruz iki esnafı birbirine kırdırıp aradan nemalanmaya çalışanlar olduğunu, bunları hiç bir zaman inkar etmedik ki.

Bizde doğru doğrudur, eğri de eğridir bu kadar basit.

Bizde doğrular uygulayana göre değişmiyor ustacım.

Yani biz olaya odaklanıyoruz kimin yaptığına değil.

Size sunduğumuz örneklerde bariz işletme suistimali var iken halen benim meslektaş karaladığımı ima ediyorsunuz lakin numaramı ulaştırdım beni arayan müşteri ile, konuşmaya dahi tenezzül etmeyen, durumu anlatmayan usta yine de haklı yani sizin gözünüzde öyle mi? :alala

A Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,295
51
Susturamazlar artık Adem hocam.
Onlarda bunun bilincinde olduklarından bu şekilde sert tepkiler veriyorlar zaten.
iş yoğunluğundan dün başlayan konuya ancak göz gezdirebildim ve ancak birkaç mesajı okuyabildim.

Allah ömür verdikçe ben şahsen bildiklerimi paylaşmaya devam edeceğim. ama DH forum olur dışlanırız ama burası olur
ama başka yer olur vazgeçmeden elimden ne gelirse yapmaya devam ederim. (Tabi senin engin bilgin yanında benimkinin lafı bile olmaz o ayrı)
Seninde bu yapıda ve bu bakış açısında olduğunu biliyiorum abi.

Allah uzun ömürler versin ev Son nefesine kadar sağlıklı sıhhatli olmayı nasip etsin inşallah .. Selamatle...

Abim amacımız düşman yaratmak değil, amacımız vatandaşa bir nebze olsun destek sağlayabilmek. Ülkenin durumu ortada, hayat zor, herkesin geçim sıkıntısı var. O mecrada vergilerin yüksekliğinden bahsedip yüksek bedel almayı hak görenler (gerçek haklarına zerre kadar lafımız yok, kimin olabilir ki?) asgari ücret ile kıt kanaat geçinen vatandaşın halinden nasıl anlamaz ben onu bir türlü çözemiyorum.

Dileyen dilediği kadar küfretsin, Dinden imandan haktan hukuktan bahseden zihniyetin gerçek amacı o küfürleri ve o inkârları ile günbegün daha çok ortaya çıkıyor.

Onlardan olmayan DÜRÜST bir kitle elbette oluşacaktır. Kendi küfürleri içinde boğulacaktır forum yönetimi :ok

A Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,295
51
İçerik kopyalanması nedeniyle bir kaç mesaj yazdım sitenize ve bu konuya müdahil olmak istemedim.

Ne yazık ki haksızsınız Adem bey; uzmanlık gerektiren her mesleğin kendine özgü fiyatlandırması vardır. Müşteri fiyatı yüksek bulursa cihazını yaptırmaz ve başka bir çözüm arar. Siz müşterinin çözüm ararken denk geldiği esnaflardan birisiniz. A işletmesi emeğini 10 birime sunarken siz 5 birime sunuyorsunuz fakat bunu yaparken A işletmesine “dolandırıcı” diyorsunuz. 19 yıldır bu mesleğin içerisindeyim. Paneli kırık tvsini getirip “sana getirdiğimde panel sağlamdı, sen kırmışsın” diyen müşterileri baz alıp “bütün müşteriler dolandırıcıdır” demek ne kadar abesse, sizin de “tamircilerin geneli sizi kandırıyor ey halkım. Bakın bu iş bu kadar kolay. Para kazandırmayın bu adamlara” demeni de o kadar abes.
Siz Vestel destekli sitenizde “ultrason arızası, epilasyon cihazı arızası, otomobil beyni arızası” konularında da müşterilerinizi bilgilendirebilir misiniz? O cihazlara ait yazılımları, devre şemalarını paylaşabilir misiniz? O cihazların onarım ücretlerine itirazınız yok mu?
Ben her zaman açık alanda paylaşımın yanında oldum fakat bunu yaparken hiçbir zaman diğer meslektaşlarımı kötülemedim.
eservislerdeki arkadaşların yazdıklarından çıkardığım anlam şudur;
“Adem usta senin internet uzerinden muhattap olduğun müşteri profiliyle bizim gerçekte muhattap olduğumuz müşteriler aynı değil. Sen “led tamiri 200 lira” dediginde müşteri “ustam internette 200 tele bu” der ve be panel boyutuna ne kullanılan led tipine bakmadan bizi “ dolandırıcı” diye yaftalar.”

Bu arada ben led şeritleri kendim değiştiririm (led olarak) ve buradaki bazı yetkili servisler (isim vermeyelim) sistemde bulamadıkları ledleri dizmem için bana getirir.

Sizin ve eservislerin arasındaki bu tartışmanın her iki siteye de zarar vereceğini düşünüyorum.

Sağlıcakla kalın.
Değerli kardeşim o mevzuda ısrarla anlaşılmak istenmeyen bir husus var.
Haksız isem bu mecrada hem lg yetkili servisinden hem de eservisde bulunan tüm ustalardan özür dilemez isem namert olayım.

Size çok basit ve anlaşılır şekilde anlattım

YUXİN led bar o model için 128tl idi ben tüketicinin yanında ''Gelişi 128 mi, ok 150TL led bar, 200tl işçilik''dedim. Daha ortada tv vs yok.

Ustacım led bar 128 tl ye bana geliyor, ne demem lazım tüketiciye? 350 mi?

Buna keza 200TL işçiliğin tv modeline göre değişken olduğunu ve bahsi geçen işçiliğin 42'' olan bu tv için geçerli olduğunu bilmeyen yok yapmayın lütfen. 32'' tv geldi 200tl işçilik mi isteyeceğiz tüketiciden? 32'' bende 100tl işçilik ve gerisi malzeme parasıdır. Vatandaş gariban ise takdir benimdir ister para almam ister 10tl alırım kimse de buna karışamaz. Fahiş fiyat alanlara sesini çıkartamayan zihniyetin, benim aldığım düşük fiyata ses etmeye zerre kadar hakkı olmaz.

Aynı zamanda AUO led bar ile YUXİN led bar arasındaki kalite farkını da bilecek seviyedeyiz hepimiz, LG yetkili servisine tüketiciye verdiği 650TL fiyat üzerinden hiç bir şekilde eleştirmedim. Temel konu, LG yetkili servisinin, tüketicinin hizmet reddisonrası ürünün panelini sabote etmesidir.

Bu gerçekten ve samimiyetle sizin gözünüzde eleştirilecek bir durum değil mi yani? :alala

NOT; YUXİN adı, tartışmaya konu olan bu tv de bu led bar kullanıldığı için beyan edilmiştir, YUXİN led bar ile tüm ilişiğimizi PİXEL teknolopji olarak karşılıklı İNSAN gibi konuşarak sonlandırmış bulunmaktayız. Bundan sonraki süreçte çalışmayı uygun gördüğümüz firmanın ürünleri üzerinde yapacağımız incelemeler sonrası gerekli tüm teknik detay ve HALK YARARINA çalışma şeklimizi bu mecradan yine duyuracağım :ok

A Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,295
51
selam klavye delikanlıları bu sözüm sana fikoloji biz kötüyüzde senin dün aksam bizim forma giriş seklin tam olarak buydu öncelikle herkeze selamlar

arkadaslar 1977 yılında babamın acmıs oldugu elektronik işyerini 2008 den beri işletmekteyim her sektörde oldugu gibi bizim sektörümüzdede çürük elmalar olacaktır.bizim serzenişimiz tüm esnafı kapsamasıdırcok eskiden bu yana tv tamircileri kötü ünü ile anılır sizde bu konuda bence müşterileri yani halkı bizi kötüleyene kadar bu vakkalrı adli mercilerle nasıl çözeceklerini anlatsanız daha güzel olmazmı ben ankarada ikamet etmekteyim burada en ufak problemde tüketici hakları mahkemesine gidebilecek insanlar var yardım şeklinize bu şekilde yardımcı olayım dedim saygılar

sonra kalkıp beni formdan attılar demek pek dürüst değil

Dün son mesajımdan sonra bütün gün foruma giremedim o nedenle konular nedir ve neden yasaklı üye oldunuz araştırma vaktim olmadı ama yine de bu mesaja cevap yazayım.

Ustacım 1973 doğumluyum ve Hava kuvvetleri mensubu Elektronik branş sahibi babamın 6 yaşımda tezgah altı süpürtmekle girdim bu işlerin içine. çok uzun yıllar hiç sevmedim, Elektroniğe gönül vermiş hemen hemen tüm ustalarımız gibi ilk flip fllop devremi sanırım 9 yaşımda yaptım HOBY KİT kitaplarına baka baka.

Yani bu günün eski ustalarının genel hikayelerinden çok da farklı değilim ben de.

Sorun şu ki her şeyden evvel en kötü tarafınız (Forumunuz olarak mesleğiniz değil) Orada nasıl görünüyorsanız, Kitlenizi de aynen o şekilde lanse etmenizdir.

Yani dışarıdan bakıldığında elektronik usta kitlesinin hayata bakış açısı YAVŞAK ŞARLATAN SAHTEKAR TRAŞŞŞ YAPMAAAAAAAA vs vs vs den öte değil.

Yukarıda yazdıklarımdan farklı beyanlarda bulunmayacağım, Özeleştiri yapmadığınız, içinizde sayısal anlamda çok büyük bir üstünlükte bulunan sahtekarları ayıklamadığınız ve en önemlisi ise sahtekara ''Sahtekar'' diyemediğiniz sürece aramızdaki bakış açısı uçurumu kesinlikle kapanmayacaktır.

Forumunuzun yaşı gereği yüksek olan usta sayınızın verdiği cesaret ve hepinizin yüz yüze bakıyor olmasının verdiği çekingenlik ile şurada verdiğimiz örneklerin hiç birisine, hiç biriniz ''Adam gerçekten sahtekarmış'' diye yazamadınız, neden? Muhtemelen forumunuz üyesidir ve size ''Usta sen bana neden öyle yazdın'' diyecektir de ondan.

Bizde Sahtekara ''Sahtekar'' derler ustacım lütfen kusura bakmayınız.

A Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,295
51
Herkese selam..

Hiç üşenmedim dünden beri tüm yazılanları okudum. Cevap yazmak için diğer forumdan üye olup gelen arkadaşların okumadan veya okuduklarını anlamadan sürü psikolojisi ile cevaplar yazdığını üzülerek gördüm. Ben Adem Bey'in hiçbir mesajında tüm servisler sahtekardır, bunların hepsi dolandırıcıdır diye bir mesaj ne duydum ne de gördüm. Gördüm diyen varsa bilgilendirsin beni lütfen. İşin hakkı neyse onu alın, milleti kazıklamayın (ki işini doğru ve hakkıyla yapanları devamlı tenzih ediyor) diye çırpınmasından başka bir şey duymadım..

vaaayy sen nasıl böyle bir şey dersin, biz sahtekar değiliz, sende bu işten ekmek yiyorsun vs vs.. yahu adam sana sahtekar mı dedi? ustaya emeğe saygıyı her mesajında yazmış,

bence bu mevzu buraya yazılıp çizilenler çözülmez de bitmez de..

şimdi @radarfon diye bir arkadaş gelmiş (hepimize klavye delikanlıları demiş? bu arada, kendisi at üstünde kılıç kalkanla yazdı bu mesajı sanırım) fikolojinin siteye yazdığı mesajdan bahsetmiş.. yeminle 3 kere okudum yine yanlış bir şey göremedim ben o yazıda.. @radarfon siz kendi forumunuzda Adem Bey'e edilen hakaretleri, küfürleri gördünüz mü, görmediniz mi, gördünüz de görmezlikten mi geldiniz?

"sizin de “tamircilerin geneli sizi kandırıyor ey halkım. Bakın bu iş bu kadar kolay. Para kazandırmayın bu adamlara” demeni de o kadar abes."
@arizanotlari Hocam şunu nerede ne zaman söylemiş bi gösterir misin lütfen?

Lütfen üşenmeyin şu konuyu baştan aşağıya okuyun, sırf okuyarak bile iki forum arasındaki kalite farkını, üslup farkını, seviye farkını görürsünüz..

Not: Kimsenin avukatlığı peşinde değilim, doğrunun haklının yanındayım.. Adem Bey'in hatasını görürsem onu da buraya çekinmeden yazarım, nede olsa klavye delikanlısıyım:tara

Amacım hiç bir zaman yandaş mesaj güzellemesi yapmak olmaz az çok beni tanımış ve analiz etmişsiniz teşekkür ederim.

Dünden beri ve hatta onların forumuna gittiğimden beri tek anlatmaya çalıştığım bu.

USTALARIM SELAMIN ALEYKÜM diyerek girmek istediğim bir mecrada ne yavşaklığım ne şarlatanlığım kalmış diye görünce elbette demoralize oldum bu kadar mı cahil bu topluluk gerçekten diye düşünmeden edemedim (Küfre sarılanlardan bahsediyorum)

Kardeşim yanlış ise buyur gel ve kelime dağarcığında küfür dışında birkaç sözcük var ise burada yaz, karşılıklı tartışalım ancak dayatma ile değil, sunduğumuz kötü örneklere de 1-2 kelam edebilecek cesaret ile gel.

Sonra vatandaş neden battaniye üzerinde tamir yapıyor diye eleştiriyorsunuz, Hiç düşündünüz mü acaba kimin yüzünden bu yaşananlar?

ÖZELEŞTİRİ
ÖZELEŞTİRİ
ÖZELEŞTİRİ

bunu yapamadığınız sürece yok olmaya mahkumsunuz/mahkumuz ustalarım :ok

A Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,295
51
ben hata aramaya gelmedim fikoloji dün forma gelip ilk mesajı selam klavye delikanlıları dedi bizden kimse sizin forma girip bu sekilde davranmadı at üstünde değilim kimseyi yargılamıyorum bu sekilde forma giriş yapmanın dünki tartısmadan sonra doğal oldugunumu düşünüyorsunuz evet bizim formda biraz sert davranıldı adem beye ama ben daha sonraki tahriklerden bahsediyorum buraya kadar hakısızsam söyle

delikanlılığın klavyede kime mahsus oldugu belli olmaz neticede birbirimizi tanımıyoruz avukatlık yap yapma beni baglamaz ben size düzgünce geldim ve yapılanı aktardım

Bakınız madem özeleştiriden bahsettim bir önceki mesajımda, Ben de özeleştiride bulunayım ki inanın istemezdim sevgili F fikoloji nin forumunuza öyle gelmesini. Ancak fitilin nereden ateşlendiğini de unutmamanızı rica ederim.

A Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,295
51
arkadas bu tavırlar yanlis yarın bir yerde tanıssak birbirimize yemek ısmarlamak için dövüşürüz surda oturup yazmak kolay insan insana lazım igneleyici kelimeler söylemek kolay bir insana 10 kelime içinde 9 kere bu kötü bir kere cılız bir sesle 1 i iyi dersen insanlar o biri duymaz adem beyin yaptıgı bu videolarda tam olarak bu var savunması iyi ewsnafları tenzi ederim banada bir sürü mahvolmus cihaz geliyor gecen arabamın abs sensör sisteminin içine etti frenci insanın oldugu yerde bu tip sorunlar hep olacak adli yollara basvurun tüketici mahkemesine gidin

siz öyle bir tavı almıssınız ki tamirciler asagılık insanlar sizler elit seviye yav bizde insanız kardesim bizde evimiz colugumuz cocugumuz var bir sürü hata yapıp bozdugum cofunu yıttıgım tv oldu her seferinde müşteri bile anlamadan giderdim arızayı aldıgım para dan fazla masraf yapıp teslim ettğim tv oldu

sunu söylemiyorsununz tv tamircisine gidince el fişi alın arızasını yazdırın iade bile alsanız teslim alırken kontrol edin neden bunları işlemiyorsunuz yasal hakkınız olsun
Yahu ustacım şu mesajında yazdığınız ustaları arıyoruz zaten.
Delikanlı gibi hakkını istesin, Ama vatandaşa yalan söylemesin istiyoruz bunda anormal olan nedir ki?

A Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,295
51
Bu şekilde bir giriş yaptıysa yanlış yapmış kendisi bence.. yalnız az önce sizin foruma girdim şöyle birkaç mesaja baktım, hakaret, küfür kıyamet gırla.. hiç kimseninde yahu napıyorsun, niye hakaret ediyorsun, neden küfür ediyorsun diye bir mesajına denk gelmedim.. yani tamam giriş yanlış olmuş ama sizin (yani forumdaki arkadaşlarınızın, belki sizde yazmışsınızdır hepsini okumadım) yazdıklarınız söyledikleriniz yanında devede kulak kalır..

yani buraya kadar gelip hey klayve delikanlıları ben geldim selam diye giriş yapan arkadaşımızı şikayet ediyorsunuz, ama kendi forumunuzda birbirinizi gazlayıp onca küfüre hakarete sessiz kalıyorsunuz... evet adem beye biraz sert davranıldı diye günah çıkarmışsınız birde hay Allah razı olsun ?

neyse şuanda at üstündeyim, daha fazla yazamayacağım.. herkese selam..
Bizde dorğuya dorğu, yanlışa yanlış diye boşuna söylememişim.
Bakınız yönetici de olsa bizde herkes eleştirilebilir.
O mecranın yöneticileri daha kendisi hakaret ediyor, İmam Cemaat ilişkisi bu olsa gerek :)

meebbe Çevrimdışı

meebbe 

Süper Üye
25 Şub 2018
2,426
32
Değerli kardeşim o mevzuda ısrarla anlaşılmak istenmeyen bir husus var.
Haksız isem bu mecrada hem lg yetkili servisinden hem de eservisde bulunan tüm ustalardan özür dilemez isem namert olayım.

Size çok basit ve anlaşılır şekilde anlattım

YUXİN led bar o model için 128tl idi ben tüketicinin yanında ''Gelişi 128 mi, ok 150TL led bar, 200tl işçilik''dedim. Daha ortada tv vs yok.

Ustacım led bar 128 tl ye bana geliyor, ne demem lazım tüketiciye? 350 mi?

Buna keza 200TL işçiliğin tv modeline göre değişken olduğunu ve bahsi geçen işçiliğin 42'' olan bu tv için geçerli olduğunu bilmeyen yok yapmayın lütfen. 32'' tv geldi 200tl işçilik mi isteyeceğiz tüketiciden? 32'' bende 100tl işçilik ve gerisi malzeme parasıdır. Vatandaş gariban ise takdir benimdir ister para almam ister 10tl alırım kimse de buna karışamaz. Fahiş fiyat alanlara sesini çıkartamayan zihniyetin, benim aldığım düşük fiyata ses etmeye zerre kadar hakkı olmaz.

Aynı zamanda AUO led bar ile YUXİN led bar arasındaki kalite farkını da bilecek seviyedeyiz hepimiz, LG yetkili servisine tüketiciye verdiği 650TL fiyat üzerinden hiç bir şekilde eleştirmedim. Temel konu, LG yetkili servisinin, tüketicinin hizmet reddisonrası ürünün panelini sabote etmesidir.

Bu gerçekten ve samimiyetle sizin gözünüzde eleştirilecek bir durum değil mi yani? :alala

NOT; YUXİN adı, tartışmaya konu olan bu tv de bu led bar kullanıldığı için beyan edilmiştir, YUXİN led bar ile tüm ilişiğimizi PİXEL teknolopji olarak karşılıklı İNSAN gibi konuşarak sonlandırmış bulunmaktayız. Bundan sonraki süreçte çalışmayı uygun gördüğümüz firmanın ürünleri üzerinde yapacağımız incelemeler sonrası gerekli tüm teknik detay ve HALK YARARINA çalışma şeklimizi bu mecradan yine duyuracağım :ok

Yuxin firması ile aslında iş birliğinizin bitmesine sevindim hocam.Şimdi kızıştırmak gibi olmasın firmanın malum forumda yazdıklarından hiç hoşlanmadım.Reklam yapmak , sizi haksız gibi göstermeleri hiç hoş değil.Şuana kadar videolarda isimleri çıkarken hiç mi haberleri yoktu acaba ?

Konu çok uzadı hocam biz biliyoruz haklıyı haksızı artık kapatsak mı acaba konuyu.?Onların seviyelerine çok şükür düşmesekte sürekli atışmak bu foruma yakışmıyor.

A Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,295
51
Bunca iş yoğunluğuma rağmen oturdum bütün yazılanları okudum.Ben son kullanıcı,vatandaş,tüketiciyim arkadaşlar. Tamirci, esnaf, servis değilim. Kendi penceremden gördüklerimi söyliyeyim. Önce bir tamirci maceramdan örnek vereyim.
Markası lazım değil bir cep telefonu aldım aldığım bayiden iş yerimdeki arkadaşlarımda 9-10 adet aldılar. Haliyle bayi ile aramızda bir muhabbet gelişti. Ben duygusal zannediyordum ama onların ki tamamen duygusalmış. Herneyse; bu bayi aynı zamanda tamir işi de yapıyorduki gerekli belgelerini alıp yetkili servis olmuştu. Telefonumda meydana gelen birkaç arıza için gide gele artık beni tamir yapılan kısma almaya başladılar. Adam gözümün önünde telefonumda çalışmayan parçayı çıkarıp atıp aynı marka başka bir telefondaki parçayı söküp benimkine taktı. Zannettim ki hurdaya ayrılmış telefondan aldı. Bu arada başka bir telefonun ekranını ısıtıp camını çıkardı ki cam kırılmış. Yeni bir cam taktı ve içeri seslendi ekran değişimi 500 tl. Ekran duruyor cam değişti aslında. Ben çıkarken benim telefon için parça çıkardığı telefonu tamire başlamıştı. Şimdi buraya nasıl güvenelim. Tamirci bir arkadaş bu. Yetkili servis aynı zamanda. Telefonumu kızım akvaryuma atınca direk buraya götürdüm yetkili servis diye. Usta çürümüş bu dedi. Yahu 5sn durmadı dedim. Kuruttum hemen pirinç vs. Yetmiş ona ölmüş çöp bu dedi. Ne yapıcaz dediğimde de kalsın parçalarını kullanırız 50 tl vereyim dediğinde aldım geri ve başka bir tamirciye götürdüm. 120 tl yaptı adam kısa sürede ekranı değişse yeter diyerek. Yaklaşık 4 yıldır da kullanıyorum. Telefonun camının değiştirlme olayını anlattım nasıl oluyor bu diye. Söylediği şuydu. Bu marka telefonların (Samsung ) ekran camlarını ayırmak zor olur uğraştırır biraz. Ben telefonuna göre 160-180 tl civarı yapıyorum. Aslında cam ucuz 90-100 tl civarı. Ama çok uğraştırdığı için emek harcadığım için 70-80 tl işçilik alıyorum demişti. Çoğu tamircide uğraşmamak için çöp bu ekran komple değişmesi gerekir deyip 10 dk. emekle ekranı değiştiryorlar 500-600 tl dedi.
Şimdi gelelim hikayeden sonra sonuç kısmına:
Diğer forum sitesinden gelen ustalarımıza da hitaben olsun son kullanıcı olarak yazacaklarım:
Benzeri olayları oto sanayide de yaşıyorum. Araçta meydana gelen basit bir arızada alakasız bir çok parçayı değiştirip bir çok arıza uyduran usta hak etmişmidir aldığı parayı? Ya da bir elektrik arızasından dolayı bırakılan araca yaklaşık 1000 tl masraf yaptırıp sorunu geçici olarak çözen ustalar ile (farklı 3 usta) aynı arızayı 50 tl kesin çözen usta aynı kefede midir?
Harcanan emek, yapılan yatırım ve zamandan bahsederek hakkı bu diyen ustamızada şunu sormak isterim.
2 oto tamircisi usta var. İkisi de çıraklıktan başlamışlar yıllar içinde usta olmuş dükkan açmışlar. Her ikisi de makine tesisat almış kurmuşlar yatırım yapmışlar. Dükkan açmanın maliyetlerine katlanmışlar. Çeşitli tecrübeler edinmişler ki belkide şuanda basit gelen bir arızayı bulmak için günlerce çalışmışlar.Araçta meydana gelen bir arıza için ustanın biri makineye bağlamam gerekiyor vs deyip 500 tl masraf çıkarırken (arızayı bulabilen başka usta çıkmıyor) diğer usta ise aynı arızayı hemen tespit edip basit birşey bu arıza 50 tl parçayı al diyerek zahmetsizce değiştiryor ve 3-5 birşey ver yoksa kalsın önemli değil diyor. Gelelim sorumuza.500 tl isteyen usta yatırım yaptım ben buraya bu arızaları anlamak için ne emekler harcadım hakkım diyor. Diğer usta da emek harcadım, yatırım yaptım ama bu tamirde yorulmadım, çok emek harcamadım bence bu işin hakkı budur müşteriye de yazık diyor. Ve diğer usta tarafından yanlış yaptığı ifade ediliyor.(Kibar ifade bulmaya çalıştım.) Şimdi müşterinin günahı nedir soruyorum? Doktorlar şunu mu demeli ben 6 yıl okumuşum canım çıkmış senin basit operasyon dediğin misal bademcik ameliyatı için gençliğimi harcadım uzman olma yolunda bunun masrafı 50 bin lira mı demeli?
Ya da çok ölümcül bir hastalığın aşısı ya da ilacını, makinesini bulana kadar harcanan emekten, yatırımdan dolayı imal edenlerin çok büyük fiyatlara mı satmaları gerekiyor?
Hocam o zaman ''Burası 10 uncu köy'' diyelim mi?

Buradan kimse bizi kovamaz, İşimize de karışamaz :ok

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Geri
Üst Alt