VESTEL USB 'DEN KANAL YÜKLEME-YEDEK ALMA RESİMLİ ANLATIM

K Çevrimdışı

Kartal46

Yeni Üye
24 Nis 2019
5
38
selam sorun nedir ?
Hocam dün kurulum yapıldı menu4725 yaptım test için ancak orada acaba testten sonra yanlış tuşa mi bastım ne olduysa kanallar gitti. İlk kurulumdan tekrar kurulum yaptım kanal listesi vs var ama görüntü yok ekranda sinyal yok deyip 3 dakikadan geriye sayıyor ne yaptıysam olmadı getiremedim. Merkezi sistem uydu kullanıyorum.

teraspy Çevrimdışı

teraspy 

TFC Team
26 Kas 2018
21,260
64
Hocam dün kurulum yapıldı menu4725 yaptım test için ancak orada acaba testten sonra yanlış tuşa mi bastım ne olduysa kanallar gitti. 1-İlk kurulumdan tekrar kurulum yaptım kanal listesi vs var ama görüntü yok ekranda sinyal yok deyip 3 dakikadan geriye sayıyor ne yaptıysam olmadı getiremedim. 2-Merkezi sistem uydu kullanıyorum.
1-Kanal listsi var derken kendinmi aratıp buluyorsun yoksa bir yerden mi yüklüyorsun?
2- Merkezi sistemdeki seçili "Diseqc" ayarında uyduların yerlerini kurulumda tam olarak seçiyormusun,mesela 1.turksat,2.hotbird,3.eutelsat gibi ?

F Çevrimdışı

fikoloji

Süper Üye
13 Eki 2018
16,634
O Çevrimdışı

Otku72

Yeni Üye
4 May 2019
15
32
Böyle bir programın olduğunu bilmiyordum yeni öğrendim. Daha önceki listemi usb belleğe atıp bilgisayardan bir kaç kanalın yerini değiştirdim. Daha sonra televizyona atınca bütün kanallar ilk haline geldi sebebi ne olabilir.

F Çevrimdışı

fikoloji

Süper Üye
13 Eki 2018
16,634
Böyle bir programın olduğunu bilmiyordum yeni öğrendim. Daha önceki listemi usb belleğe atıp bilgisayardan bir kaç kanalın yerini değiştirdim. Daha sonra televizyona atınca bütün kanallar ilk haline geldi sebebi ne olabilir.
kullanılan program kaynaklı olabilir. her televizyonda olacak kaidesi yoktur. şöyle düşünün telefonlarda mediatek işlemci var bi de snapdragon birbirlerine aynı işlemi uyguladğımızda çökebilir olmayabilir. yani pek neden aramak çözüm olmayacaktır :)
güncel kanal listesini ilk sayfadan indirebilirsiniz.
yada televizyondaki yedeği alıp sdx uzantı değiştirici programlarla deneyebilirsin.

O Çevrimdışı

Otku72

Yeni Üye
4 May 2019
15
32
ilk kurulumu yaparak bütün kanallar silince oluyor ama. Birde bazen kanal sıralaması arasında sayı boşluğu oluyor. Mesela sıralama 1,2,3,6,7 diye gidebiliyor

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Geri