VESTEL USB 'DEN KANAL YÜKLEME-YEDEK ALMA RESİMLİ ANLATIM

F Çevrimdışı

Fblue

Aktif Üye
10 Eki 2018
134
40
Hotbird tursat kullaniyosan 1 den geriye olan siralamayi duzgun yapmiyo ama 1 den ileri duzgun

O Çevrimdışı

Otku72

Yeni Üye
4 May 2019
15
32
Her ikisini de yaparken sıralamayı yaparken bazen arada boşluk kalıyor

teraspy Çevrimdışı

teraspy 

TFC Team
26 Kas 2018
21,329
64
Her ikisini de yaparken sıralamayı yaparken bazen arada boşluk kalıyor
Evet dediğin doğru,kanalı sildiğinde arkasındaki kanal yeni numara almıyor,mesela 5 nolu kanalı sildin,arkasındaki 6 nolu kanal yine 6 kalıyor,böylece tv sııralamada 1-2-3-4-6-7 .... diye gidiyor,bunu ben şöyle çözüyorum ,istemediğim kanalları siliyorum,herşey tamam olunca kanal listesini usb belleğe kaydediyorum önce ,ardından hemen tekrar tvye geri yüklüyorum,kanal sırası düzeliyor. :ok

O Çevrimdışı

Otku72

Yeni Üye
4 May 2019
15
32
Evet dediğin doğru,kanalı sildiğinde arkasındaki kanal yeni numara almıyor,mesela 5 nolu kanalı sildin,arkasındaki 6 nolu kanal yine 6 kalıyor,böylece tv sııralamada 1-2-3-4-6-7 .... diye gidiyor,bunu ben şöyle çözüyorum ,istemediğim kanalları siliyorum,herşey tamam olunca kanal listesini usb belleğe kaydediyorum önce ,ardından hemen tekrar tvye geri yüklüyorum,kanal sırası düzeliyor. :ok
Hocam teşekkür ederim. Yalnız öyle yapınca tanımlı kanal listesi yükleniyor. Ilk kurulum yapıp kanal hiç olmayınca düzenlediğim listeyi kabul ediyor yoksa hep tanımlı kanal listesi geliyor.

teraspy Çevrimdışı

teraspy 

TFC Team
26 Kas 2018
21,329
64
Hocam teşekkür ederim. Yalnız öyle yapınca tanımlı kanal listesi yükleniyor. Ilk kurulum yapıp kanal hiç olmayınca düzenlediğim listeyi kabul ediyor yoksa hep tanımlı kanal listesi geliyor.
Senin tv vestel değilmi?
Bendeki 3 tvde de aynı işlemi defalarca yaptım,daha hiç ön tanıml kanal listesi yüklenmedi, gerçi artık ben tvnin içine direk atıyorum böylece ön tanımlı oluyor hep :)

O Çevrimdışı

Otku72

Yeni Üye
4 May 2019
15
32
Tv vestel hocam. Gerçekten bende anlamış değilim. Tkgs kurulumu yapıp kanalları usb ye aktardım. Bilgisayarda kanalları sıralayıp tekrar TV'ye atmaya çalışınca tanımlı kanal listesi oluyor. Ancak ilk kurulup yaptıktan sonra hiç kanal olmasa bu sefer listem oluyor ama bu sefer Tkgs ile kanal güncellemesi olmuyor. Kendim güncelleme yapınca seyrek modta bile bütün kanal yerleri değişiyor. Siz nasıl kendi kanal listenizi tanımlı yaptınız. Acaba kullandığım programda mi hata olabilir.

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Geri
Üst Alt