M Çevrimdışı

Mali96

Yeni Üye
22 Şub 2021
10
28
SEG 19 INCH 19911 LEDTV ikinci el aldim,sanirim uzerine yazilim atilmis vb antenle karasal yayin cekmiyor.
Bunun icin bir kurtarma yazilimi ve core yazilimi varmi tesekkur ederim. (Sadece Monitor olarak kullanabiliyorum,suan uyducuya verecek param yok bikacay uhf-vhf de ne varsa izlemek istiyorum cunku kablo-kurulum-uydu cok para istediler...)
MB 60 diye cikiyor yazilimi...

By_Trol Çevrimdışı

By_Trol 

Administrator
24 Ağu 2019
13,596

Yazılım için teşekkürler.
Lakin cevabınızı beklerken bizim çocuk TV ye bir yazılım yüklemiş . Ekran SEG yazısı ile ters ve negatif görüntülü olarak geliyor.
Sizin daha önceki talebim için belirttiğiniz "Mb140_kurtarma_Carbon" yazılımı, ters ve negatif görüntülü TV ye yüklenmiyor.
Bu şekildeki TV için problemi çözecek bir yazılım varmıdır?
İyi akşamlar.
İkinci yazılım sorunu gidermiştir.

By_Trol Çevrimdışı

By_Trol 

Administrator
24 Ağu 2019
13,596
SEG 19 INCH 19911 LEDTV ikinci el aldim,sanirim uzerine yazilim atilmis vb antenle karasal yayin cekmiyor.
Bunun icin bir kurtarma yazilimi ve core yazilimi varmi tesekkur ederim. (Sadece Monitor olarak kullanabiliyorum,suan uyducuya verecek param yok bikacay uhf-vhf de ne varsa izlemek istiyorum cunku kablo-kurulum-uydu cok para istediler...)
Maalesef bende MB60 Yazılım yok diğer ustalardan da cevap bekleyin. Önemli bir husus var. 2. El tv diye yazdınız tv nin donanımı orjinal mi? Toplama mı? Toplama ise yazılım yüklemek riskli

F Çevrimdışı

fikoloji

Süper Üye
13 Eki 2018
16,634

Maalesef bende MB60 Yazılım yok diğer ustalardan da cevap bekleyin. Önemli bir husus var. 2. El tv diye yazdınız tv nin donanımı orjinal mi? Toplama mı? Toplama ise yazılım yüklemek riskli
Bende de mevcut değil

M Çevrimdışı

Mali96

Yeni Üye
22 Şub 2021
10
28
Cok tesekkur ederim cvp icin 2.el aldim orjinal urun faturali vb eski yani marketten alinmis,acaba buna yanlis bir yazilim atildigi icinmi uhf-vhf yayinlari almiyor cunku sadece monitor degil yani tv alicisi da varmis.
Bu MB60 da yanlis olabilirmi?Yani demek istedigim Orjinal SEG LED TV model no: 19 inc 19911 e uygun uhf-vhf yayinlari alabilcek bir yazilim varmi?
kurtarma yazilimi olarak?Artik core u gectim yani yayinlari alim gecici olarak yeter bana cok tesekkur ederim cvp icin sagolun:)
Mesaj otomatik olarak birleştirildi:

MENU : 4725 den bakinca mboot name mb 60 diyor dogru yere bakiyorum degilmi?

By_Trol Çevrimdışı

By_Trol 

Administrator
24 Ağu 2019
13,596
Cok tesekkur ederim cvp icin 2.el aldim orjinal urun faturali vb eski yani marketten alinmis,acaba buna yanlis bir yazilim atildigi icinmi uhf-vhf yayinlari almiyor cunku sadece monitor degil yani tv alicisi da varmis.
Bu MB60 da yanlis olabilirmi?Yani demek istedigim Orjinal SEG LED TV model no: 19 inc 19911 e uygun uhf-vhf yayinlari alabilcek bir yazilim varmi?
kurtarma yazilimi olarak?Artik core u gectim yani yayinlari alim gecici olarak yeter bana cok tesekkur ederim cvp icin sagolun:)
Mesaj otomatik olarak birleştirildi:

MENU : 4725 den bakinca mboot name mb 60 diyor dogru yere bakiyorum degilmi?
Eski bir tv olduğu için yazılım desteği yok yayın almama nedeni tuner entegresi arızasıdır. Yanlış yazılım da olabilir.

M Çevrimdışı

Mali96

Yeni Üye
22 Şub 2021
10
28
Eski bir tv olduğu için yazılım desteği yok yayın almama nedeni tuner entegresi arızasıdır. Yanlış yazılım da olabilir.
Bu hatali yazilimdan dolayi Menu 4725de Mb60 yazio buda hatali olabilirmi?
Tesekkur ederim,Orjinal SEG LED TV model no: 19 inc 19911 fabrika yazilimini bekliyorum olan varsa ltfn eklesin.
2yazilim denedim 1i hic olmadi digerinde cizgiler cikti 3.su sifirdan yukledi fakat durum ayni bence yazilim sorunu?
Sharp com tr indirme merkezinden buldum : LC-19LE510E 08.01.2013
yine ayni uhf-vhf arama yapio kanal bulunamadi diyor.
Elinde olan varsa ltfn paylassin yada baska bir yazilim onerirmisiniz?Tesekkurler.
Birde 3.Sharp yazilim atinca Menu 4725den Runtime sifirlandi acaba bu yeni tvlerde bir sure kullanimdan sora arizalanip goruntu gitmesi sorununu ortadan kaldirirmi?Lg vb tvlerde bisure sora bozuluorya onun icin sordum.
LG TV ye yeni yada eski kendi internet sitesinden yazilim atsam bu runtime dakikalarini sifirlayabilirmiyim SEG TV gibi?
Olmadi monitor olarak kullanim dimi SEGTV yi pc monitor,uyduyu baglim ve usb calisio?
Monitor olarak kullanmam icin Pc yada notebook yada laptop vb ne tur bir kabloya ihtiyacim var yazarmisiniz?tesekkur ederim...

B Çevrimdışı

Bekir19

Yeni Üye
26 Mar 2020
11
38
Merhaba usta tv açılıyor logo geldikten sonra stanby a düşüyor ve hızlı hızlı yanıp sönüyor
Elinizde bu tv için full yazılım mevcutmu
SN: 7908360 701262
vestel 40FB5050

U Çevrimdışı

utor55

Yeni Üye
5 Şub 2021
2
30
Merhaba elimde toshiba 55u7763dat cihazıma MB120_carbon 2.45.32.0 yazılımını yüklemedim fakat cihaz medya oynatırken donuyor farklı çekirdek ,update yazılımları denedim yazılım yüklemesi başarısız şeklinde uyarı veriyor yardımcı olabilir misiniz?

s.n:7873829700269

Update yapmadan önceki servis menüsü görseldedir.
Full yazılım paylaşma ihtimaliniz varsa sevinirim.
A Adem Helvacı

IMG_20210205_201259.jpg

Son düzenleme:
O Çevrimdışı

oguzhancolak

Yeni Üye
22 Şub 2021
2
25
Yazılım link
*** Gizli metin: alıntı yapılamaz. ***

Yazılımı zipten çıkartın.
Fat32 Formatında biçimlendirilmiş boş bir flash bellek içerisine kopyalayın.
Flash belleği tv nin usb portuna takın.
Uzaktan kumanda üzerindeki OK tuşuna basılı tutun.
Tv nin fişini prize takın.
Öndeki led hızlı hızlı yanıp sönmeye başlayınca OK tuşunu bırakın.
2-3 Dakika içerisinde yazılım yüklenecektir.
Kullandığınız flash bellek 4GB üzeri olmasın.
Bu yazılımı yükleme prosedürü budur.
Sorumluluk tamamen sizdedir.

Çok teşekkür ederim. İşlem başarıyla sonuçlandı. Televizyon açılıyor.

Geri
Üst Alt