I Çevrimdışı

ilkerbass

Aktif Üye
7 Şub 2018
53
Yazılımlar anakartınıza değil ürününüzün seri numarsına göre geliyor bu nedenle yeni anakarta uygun şeklinde bir yazılım arayıp bulabilme olanağım olmuyor maalesef. Mevcut en üst görünen sürümünüz 2.2.4.f.
Teşekkür ederim, zahmet verdim. Saygılar

X Çevrimdışı

xeybo

Yeni Üye
18 Mar 2018
12
Adem Helvacı Ado üstadım, en son bana tv nin seri numarasını sormuştunuz. yazdım ama dönüş yapmadınız? :)

SN: 7526343 600536
Seg marka 32SC7690f smart led tv
MB96 - Yüklü olan yazılım v3.7.6f

tv ye uyumlu vestel wifi adaptör aldım, internete ya bağlanmıyor ya da sürekli koparak bağlanıyor.

H Çevrimdışı

halily71

Yeni Üye
27 Mar 2018
9
43
merhaba Adem bey,
SEG marka 43" SC7600 model smart bir tv aldim. Vestel üretimi olduğu için yerli ürün olduğu için güvenerek aldim. Tv nin görüntüsünden sesinden memnunum yalnız Smart özelliği ve USB den oynatilan filmlerde yeterince memnun kalamadım. LAN girişinden network bağlatisini cat5 kablo ile yaptım. interneti çok yavaş ve bazen donup kaliyor ve kumanda hic bir sekilde işlemiyor. üzerinde yuklu yazilimları açınca cok yavaş ilerliyor ve bazen dakikalarca bekletiyor. Ayni LAN ucuna bir laptop bağladigimda internet hızında hic bir sorun olmuyor yani sorun internet bağlantisinda değil. Tv smart ozelliğini kullanirken kilitlendiginde TV de açma kapama düğmesi de olmadıği için (Vestel neden bir açma kapama düğmesi koymamis anlamis değilim) fişi çekip yeniden açınca tv calisiyor. ikinci sorun da usb den film oynatirken 4k filmlerde ses kaymasi var ve bazi mp4 formatlarini desteklemediğini yazıyor ve bazende medya yükleniyor diye bri yazi cikip kitleniyor ve fişten çekip yeniden açmak zorunda kaliyoruz. internetten araştırırken seg 7600 modelinde Vestel 17MB211 diye bir ana kartinin kullanildigini gordum.
Ben sorunun firmware yazilimindan olduğunu saniyorum. Sanırım yazılım iyice test edilmeden piyasaya cikarilmis. Bazende düşünüyorum acaba smart ozelliği bir satış politikasi mi yani üzerinde calisilmamis yeterli tampon bellek koyulmamis bir anakart ve ondan mı yavas calisiyor zorlanınca kilitleniyor diye. Bu durumu Vestel servisine anlatmaya calistim ama servisteki kişi beni anlayamadı ve düzgün bir cevap veremedi ben teknik ekibe ileteceğim size dönüş yapacagiz dediler yaklasik 7-8 ay oldu hala dönecekler. bende kendim araştırmaya karar verdim ve sizin sitenizi buldum. Bana bu tv nin düzeltilmiş çekirdek yazilimini bulmama yardımcı olursaniz sevinirim.
size tv nin etiketinin resmini ekliyorum. yazilim versiyonu v3.7.6f

etiket-jpg.jpg

Adem Helvacı Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,294
51
Adem Helvacı Ado üstadım, en son bana tv nin seri numarasını sormuştunuz. yazdım ama dönüş yapmadınız? :)

SN: 7526343 600536
Seg marka 32SC7690f smart led tv
MB96 - Yüklü olan yazılım v3.7.6f

tv ye uyumlu vestel wifi adaptör aldım, internete ya bağlanmıyor ya da sürekli koparak bağlanıyor.

Yükleme sonrası bilgi lütfen.

Adem Helvacı Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,294
51
merhaba Adem bey,
SEG marka 43" SC7600 model smart bir tv aldim. Vestel üretimi olduğu için yerli ürün olduğu için güvenerek aldim. Tv nin görüntüsünden sesinden memnunum yalnız Smart özelliği ve USB den oynatilan filmlerde yeterince memnun kalamadım. LAN girişinden network bağlatisini cat5 kablo ile yaptım. interneti çok yavaş ve bazen donup kaliyor ve kumanda hic bir sekilde işlemiyor. üzerinde yuklu yazilimları açınca cok yavaş ilerliyor ve bazen dakikalarca bekletiyor. Ayni LAN ucuna bir laptop bağladigimda internet hızında hic bir sorun olmuyor yani sorun internet bağlantisinda değil. Tv smart ozelliğini kullanirken kilitlendiginde TV de açma kapama düğmesi de olmadıği için (Vestel neden bir açma kapama düğmesi koymamis anlamis değilim) fişi çekip yeniden açınca tv calisiyor. ikinci sorun da usb den film oynatirken 4k filmlerde ses kaymasi var ve bazi mp4 formatlarini desteklemediğini yazıyor ve bazende medya yükleniyor diye bri yazi cikip kitleniyor ve fişten çekip yeniden açmak zorunda kaliyoruz. internetten araştırırken seg 7600 modelinde Vestel 17MB211 diye bir ana kartinin kullanildigini gordum.
Ben sorunun firmware yazilimindan olduğunu saniyorum. Sanırım yazılım iyice test edilmeden piyasaya cikarilmis. Bazende düşünüyorum acaba smart ozelliği bir satış politikasi mi yani üzerinde calisilmamis yeterli tampon bellek koyulmamis bir anakart ve ondan mı yavas calisiyor zorlanınca kilitleniyor diye. Bu durumu Vestel servisine anlatmaya calistim ama servisteki kişi beni anlayamadı ve düzgün bir cevap veremedi ben teknik ekibe ileteceğim size dönüş yapacagiz dediler yaklasik 7-8 ay oldu hala dönecekler. bende kendim araştırmaya karar verdim ve sizin sitenizi buldum. Bana bu tv nin düzeltilmiş çekirdek yazilimini bulmama yardımcı olursaniz sevinirim.
size tv nin etiketinin resmini ekliyorum. yazilim versiyonu v3.7.6f

Selamlar Değerli Kardeşim;

Yaşadıklarınız için üzgünüm lakin Servisimizin bu konuda yapabileceği bir şey yok maalesef.

MB9X serisinde 2.2.4.t den sonraki en vukuatlı sürümlerden birisidir bu. Aslında Bir dönem yatak odamdaki 48'' televizyonumda kullandığım ve çok da memnun olduğum bir anakarttır bu, Sorun şu ki özellikle internet desteğinin alımının çoğalması karşısında, İnternet destekli yayın yapanların yayın stratejilerindeki değişiklikler karşısında vs yetersiz kalan bir anakarttır bu. (Yetkili veya uzman görüşü değil şahsi fikrimdir)

Çok değil 1 veya 1,5 sene sonra MB100 lerin kullanıcıları da buna benzer sorunlar ile buraya yazmaya başlayacaklardır mutlaka.

Neyse bu çok başka bir tartışma konusu, biz kendi konumuza geri dönelim.

Ben size öncelikle sizin anakartınızın orijinal full yazılımına erişim veriyorum, Önce bu yazılımı ükleyin bu şekilde anakartı formatlamış olup bir deneme yapın lütfen, Bu esnada bu seri üzerinden çekirdek yazılım olan 3.7.6.s çekip ona da erişim açacağım size, Siz ben o yazılımı çekerken denemeyi yapmış olursunuz. Önce TV nin tepkisini bir tespit edelim.

Sonra 3.7.6. s ile upgrade edelim. (Çökme olasılığı var bakınız peşin peşin uyarayım)

Normalde çöken tv leri full yazılım ile yeniden ayağa kaldırıyoruz ancak söz konusu MB9X olunca buna garanti veremem.

Siz bu yazılımı yükleyip deneyin lütfen, sonrasına sonra bakalım.

Adem Helvacı Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,294
51
X xeybo o full yazılım o nedenle 1505 ile yüklenmez :)

google da MB120 130 çkirdek yazılım diye arat, karşına bizim forum çıkar, o konuyu tıkla, ilk mesaja yönlendirsin, orada yükleme yönergesi yazar :)

X Çevrimdışı

xeybo

Yeni Üye
18 Mar 2018
12
hocam diğer yöntemle denedim az önce, herhangi bir tepki olmadı başta. OK tuşuna basarak fişe taktım tv yi, standby ışığı sabit yanık kalıyordu SEG logosundan sonra. tekrar denedim, yine aynısı oldu. 3. sefer deneyeyim dedim fişi çektim, taktım stanby ışığı hiç gelmiyor. sanırım servis yolu göründü :)

Adem Helvacı Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,294
51
hocam diğer yöntemle denedim az önce, herhangi bir tepki olmadı başta. OK tuşuna basarak fişe taktım tv yi, standby ışığı sabit yanık kalıyordu SEG logosundan sonra. tekrar denedim, yine aynısı oldu. 3. sefer deneyeyim dedim fişi çektim, taktım stanby ışığı hiç gelmiyor. sanırım servis yolu göründü :)

Tüm unsurları rar dan çıkartmıştınız değil mi?

X Çevrimdışı

xeybo

Yeni Üye
18 Mar 2018
12
Tüm unsurları rar dan çıkartmıştınız değil mi?

evet hocam, rardan çıkarttım. hatta garanti olsun diye usb belleği fat32 olarak low level formatladım. ilk denememde stby ışığı bir kaç kez yanıp yanıp söndü, seg logosu geldi, logo gidince stby sabit yanar pozisyondaydı. az bekledim, tuşa bastım normal tv açıldı. olmadı herhalde dedim tekrar denedim. bu sefer baştaki yanıp sönme hiç olmadı. tekrar deniyim dedim denemeye mahal kalmadı :)

Adem Helvacı Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,294
51
evet hocam, rardan çıkarttım. hatta garanti olsun diye usb belleği fat32 olarak low level formatladım. ilk denememde stby ışığı bir kaç kez yanıp yanıp söndü, seg logosu geldi, logo gidince stby sabit yanar pozisyondaydı. az bekledim, tuşa bastım normal tv açıldı. olmadı herhalde dedim tekrar denedim. bu sefer baştaki yanıp sönme hiç olmadı. tekrar deniyim dedim denemeye mahal kalmadı :)

Sendeki rar dosyası içinde, başka rar dosyası çıktımı yoksa dosya sadece saf hali ile mi geldi? (Ben içeriklerine bakmadım)

Geri
Üst Alt