X Çevrimdışı

xeybo

Yeni Üye
18 Mar 2018
12
mb90_d8l_en.bin
mboot_spi.bin
usb_auto_update_A1.txt

başka rar çıkmadı hocam, içinden direk bu dosyalar çıktı. klasör filan oluşturmadan direk flash belleğin dizinine attım rar'dan çıkardığım bu üç dosyayı.

Adem Helvacı Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,294
51
mb90_d8l_en.bin
mboot_spi.bin
usb_auto_update_A1.txt

başka rar çıkmadı hocam, içinden direk bu dosyalar çıktı. klasör filan oluşturmadan direk flash belleğin dizinine attım rar'dan çıkardığım bu üç dosyayı.

Tanımlı daha düşük seviyede yazılım olsa onunla dene derdim ama başka yazılım yok zaten. Servis müdahalesi gerekir maalesef.

S Çevrimdışı

seben11 

Aktif Üye
25 Şub 2018
89
acil değil hocam gün içinde olabilir daha önce anakart mb90 ile değişti

dsc_0273-jpgb80bf34406f92448.jpg

dsc_1018-jpge859258417fead01.jpg

H Çevrimdışı

halily71

Yeni Üye
27 Mar 2018
9
43
Adem bey, cevabınız için çok teşekkür ederim. yazilimi indirdim ama çökme riskini göze alamadiğim için şimdilik yazılımı arşivledim. Elimde 26" LCD Vestel HD bir tv var. inverter kısmı arızalı harici bir inverter kart taktim ama istediğim randımani alamadim. Aliexpresten 26" üniversal bir led kit sipariş ettim gelince panele takip çalıştıracağım. Yani elimde yedek bir tv olunca seg de yazilim denemesi yapabilirim.
Biraz forumda okudum HO olana yazilim yüklenebilir diyor. Benim tv de MHO yazıyor bu gibi kodlarin ne anlama geldiğini nereden öğrenebilirim.
Tekrar teşekkür ederim bilgilerinizi paylaştığınız için. [/QUOTE]
Selamlar Değerli Kardeşim;

Yaşadıklarınız için üzgünüm lakin Servisimizin bu konuda yapabileceği bir şey yok maalesef.

MB9X serisinde 2.2.4.t den sonraki en vukuatlı sürümlerden birisidir bu. Aslında Bir dönem yatak odamdaki 48'' televizyonumda kullandığım ve çok da memnun olduğum bir anakarttır bu, Sorun şu ki özellikle internet desteğinin alımının çoğalması karşısında, İnternet destekli yayın yapanların yayın stratejilerindeki değişiklikler karşısında vs yetersiz kalan bir anakarttır bu. (Yetkili veya uzman görüşü değil şahsi fikrimdir)

Çok değil 1 veya 1,5 sene sonra MB100 lerin kullanıcıları da buna benzer sorunlar ile buraya yazmaya başlayacaklardır mutlaka.

Neyse bu çok başka bir tartışma konusu, biz kendi konumuza geri dönelim.

Ben size öncelikle sizin anakartınızın orijinal full yazılımına erişim veriyorum, Önce bu yazılımı ükleyin bu şekilde anakartı formatlamış olup bir deneme yapın lütfen, Bu esnada bu seri üzerinden çekirdek yazılım olan 3.7.6.s çekip ona da erişim açacağım size, Siz ben o yazılımı çekerken denemeyi yapmış olursunuz. Önce TV nin tepkisini bir tespit edelim.

Sonra 3.7.6. s ile upgrade edelim. (Çökme olasılığı var bakınız peşin peşin uyarayım)

Normalde çöken tv leri full yazılım ile yeniden ayağa kaldırıyoruz ancak söz konusu MB9X olunca buna garanti veremem.

Siz bu yazılımı yükleyip deneyin lütfen, sonrasına sonra bakalım.[/QUOTE

Adem bey, cevabınız için çok teşekkür ederim. yazilimi indirdim ama çökme riskini göze alamadiğim için şimdilik yazılımı arşivledim. Elimde 26" LCD Vestel HD bir tv var. inverter kısmı arızalı harici bir inverter kart taktim ama istediğim randımani alamadim. Aliexpresten 26" üniversal bir led kit sipariş ettim gelince panele takip çalıştıracağım. Yani elimde yedek bir tv olunca seg de yazilim denemesi yapabilirim. Tekrar teşekkür ederim bilgilerinizi paylaştığınız için.

menu-4725_k-jpg.jpg

Adem Helvacı Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,294
51
Adem bey, cevabınız için çok teşekkür ederim. yazilimi indirdim ama çökme riskini göze alamadiğim için şimdilik yazılımı arşivledim. Elimde 26" LCD Vestel HD bir tv var. inverter kısmı arızalı harici bir inverter kart taktim ama istediğim randımani alamadim. Aliexpresten 26" üniversal bir led kit sipariş ettim gelince panele takip çalıştıracağım. Yani elimde yedek bir tv olunca seg de yazilim denemesi yapabilirim.
Biraz forumda okudum HO olana yazilim yüklenebilir diyor. Benim tv de MHO yazıyor bu gibi kodlarin ne anlama geldiğini nereden öğrenebilirim.
Tekrar teşekkür ederim bilgilerinizi paylaştığınız için.
[/QUOTE]

LOW CONFİG
MİD CONFİG
HIGH CONFİG

O dönemlerde özellik durumuna göre donanım belirliyorlardı (Bence saçma ve gereksizdi) bu nedenle durumu belirlemek için verilmiş kodlar bunlar.

MC bir ürüne HC yüklemesi olmaz mesela

Aynı zamanda Open browser olup olmadığını da O ifadesi belirliyor yani HO yazıyorsa HIGH CONFİG OPEN BROWSER destekli ürün anlamı taşır.

Geri
Üst Alt