Adem Helvacı Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,295
51

halkurt' Alıntı:
Ado' Alıntı:

Hocam siz bulunmaz bir efsanesiniz tv sayende canlandi tesekurler Allah sizi basimizdan eksik etmesin

Geçmiş olsun azizim, Yeter ki elimizden bir şey gelsin, yete rki bu dualarınızın karşılığı hepimizi bulsun (Sizler de dahil)

Görüşmek üzere, her zaman beklerim :ok:

V Çevrimdışı

vipkokata

Yeni Üye
25 Şub 2018
17
Cvp: VESTEL Üretimi tüm ürünler için FULL yazılım talep konusu

Ado' Alıntı:
vipkokata' Alıntı:
Thanks for helping :) I searching full software for MB211 and finding this https://drive.google.com/file/d/1QJGT_RNhGOWztUGoJkX2nN_82ttyifBp/view 
Software is flashing to the TV and again don't boot.... I try to replace .bin file with 0.43.40 and renamed - no results :( 

You say "the core software not a problem" can you send this core software to try flash with scr flie ? Thanks again :)

https://tavsiyeforumu.com/konu-vestel-mb82-kurtarma-mb100-mb110-mb120-mb130-mb140-%C3%A7ekirdek-yaz%C4%B1l%C4%B1m-konusu.html

all the mainstream kernel software is available on the subject of the link I gave you above. These are only available on our forum :) at the bottom of the MB211 software list that is required for you. If you give me some information about the outcome, :ok:

Flashing core software with scr file and TV again won't start but my router show LAN connection with TV. Do you know something ?

Adem Helvacı Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,295
51

vipkokata' Alıntı:
Flashing core software with scr file and TV again won't start but my router show LAN connection with TV. Do you know something ?

Sometimes I do not fully understand why we use google translations. For this reason I do not know what you mean. Please write again.

C Çevrimdışı

cjsparrow

Yeni Üye
25 Şub 2018
11

cjsparrow' Alıntı:
Ado' Alıntı:
Jtag uygulamaları ve/veya debug kartları gerekli bunun için. Aynı zamanda protokolleri de lazım tabi. Yani Sizin yapabileceiniz bir şey değil maalesef.

üstad son bir sorum olacak servis ne kadarlık bir rakam isterse normaldir?

Üstadım yeni bir anakart alıp taksam (17mb90-2) sorunu çözebilir miyim? Anakart alırken dikkat etmem gereken bir şey var mı? Kasayla uyumlu tavsiye edebileceğiniz daha üst model bir anakart (mb90-3) alsam olur mu?

M Çevrimdışı

mgunduze

Yeni Üye
26 Şub 2018
4

Ado' Alıntı:
girdap7' Alıntı:
İyi günler,

MB120 anakart için yurtdışından bulduğumuz 3.26 sürümünü yükledim fakat televizyonun bazı özellikleri çalışmaz oldu, eski 2.40.6 sürümüne dönmek istediğimde de televizyon açılmadan resetlemeye başladı. bende mecburen 3.26 sürümüne geri döndüm. televizyonumda 2.40.6 sürümüne dönebilmek için full yazılıma ihtiyacım var. verebilirseniz sevinirim.
Teşekkürler, 

50UB8300
S\N 7663720-600605

Gizli içeriği sadece kayıtlı kullanıcılar görebilir.

bu model yazılımı 40 ua 9300 model smart vestelde yazılım yükleme başarılı olurmu çünkü oda mb120 anakartlı

C Çevrimdışı

cjsparrow

Yeni Üye
25 Şub 2018
11

Ado' Alıntı:
cjsparrow' Alıntı:
yardımların için çok teşekkür ederim üstad zahmet ve rahatsızlık verdim. iyi geceler.

Ben teşekkür ederim azizim keşke elimizden başka bir şey gelse idi. 
Süreç ile ilgili bizleri bilgilendirin lütfen mashuru yok ise, en azından abartılı bir onarım bedeli talep edilirse fikirsel anlamda yardımımız olabilir :ok:
Üstadım yeni bir anakart alıp taksam (17mb90-2) sorunu çözebilir miyim? Anakart alırken dikkat etmem gereken bir şey var mı? Kasayla uyumlu tavsiye edebileceğiniz daha üst model bir anakart (mb90-3) alsam olur mu?  Bir de servisten ne kadarlık bir onarım bedeli talep ederler yardımcı olursan sevinirim. Kolay gelsin, iyi çalışmalar.

Adem Helvacı Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,295
51

cjsparrow' Alıntı:
Ado' Alıntı:
Ben teşekkür ederim azizim keşke elimizden başka bir şey gelse idi. 
Süreç ile ilgili bizleri bilgilendirin lütfen mashuru yok ise, en azından abartılı bir onarım bedeli talep edilirse fikirsel anlamda yardımımız olabilir :ok:
Üstadım yeni bir anakart alıp taksam (17mb90-2) sorunu çözebilir miyim? Anakart alırken dikkat etmem gereken bir şey var mı? Kasayla uyumlu tavsiye edebileceğiniz daha üst model bir anakart (mb90-3) alsam olur mu?  Bir de servisten ne kadarlık bir onarım bedeli talep ederler yardımcı olursan sevinirim. Kolay gelsin, iyi çalışmalar.

Teknik olarak bu talebinizin yerine gelmesi mümkün, yani daha üst seviye bir anakartı o panele uygun olmak kaydı ile takabilirsiniz ancak bu konua size ''Kesin bu olur'' diyecek birisine ihtiyacınız olur.

Sizin tv nizin orijinal anakart kodu V23117192, ararken bu kod ile arayabilirsiniz. Kartı bulduktan sonra satıcıya (Mesela tvparçası.com gibi) Bu koda uygun daha üst seviye ancak uyacağına garanti verecekleri bir kart varmı diye de sorabilirsiniz.

Bu kartın ortalama fiyatı 160TL + KDV şeklindedir ancak serbest piyasa durumunda karşınıza ne sonuç çıkar bilemem. kartı tedarik edebiliyorsanız takmanız 10 dakikanızı alır zaten.

Yetkili servisten hizmet alacak olursanız tahminime göre pazarlık ile 230-250TL arasında yaptırtma imkanı bulabilirsiniz. (Kişisel görüşümdür adamların adına burada ahkam kesmiş olmayayım) 

:ok:

Adem Helvacı Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,295
51

kaya.cihat92' Alıntı:
adem hocam mb120 nin 2.45.101 guncellemesini yaptim fakat görüntü kalitesi 2.45.70 e göre daha geriye gitti 2.45.70 e nasil doneriz.

Aynı şekilde 2.45.70 yüklemeyi denediniz mi?

C Çevrimdışı

cjsparrow

Yeni Üye
25 Şub 2018
11

Ado' Alıntı:
cjsparrow' Alıntı:

Teknik olarak bu talebinizin yerine gelmesi mümkün, yani daha üst seviye bir anakartı o panele uygun olmak kaydı ile takabilirsiniz ancak bu konua size ''Kesin bu olur'' diyecek birisine ihtiyacınız olur.

Sizin tv nizin orijinal anakart kodu V23117192, ararken bu kod ile arayabilirsiniz. Kartı bulduktan sonra satıcıya (Mesela tvparçası.com gibi) Bu koda uygun daha üst seviye ancak uyacağına garanti verecekleri bir kart varmı diye de sorabilirsiniz.

Bu kartın ortalama fiyatı 160TL + KDV şeklindedir ancak serbest piyasa durumunda karşınıza ne sonuç çıkar bilemem. kartı tedarik edebiliyorsanız takmanız 10 dakikanızı alır zaten.

Yetkili servisten hizmet alacak olursanız tahminime göre pazarlık ile 230-250TL arasında yaptırtma imkanı bulabilirsiniz. (Kişisel görüşümdür adamların adına burada ahkam kesmiş olmayayım) 

Çok teşekkür ederim zaman ayırıp degerli bilgileri paylaştığın için

K Çevrimdışı

kaya.cihat92

Aktif Üye
6 Kas 2017
555

Ado' Alıntı:
kaya.cihat92' Alıntı:
adem hocam mb120 nin 2.45.101 guncellemesini yaptim fakat görüntü kalitesi 2.45.70 e göre daha geriye gitti 2.45.70 e nasil doneriz.

Aynı şekilde 2.45.70 yüklemeyi denediniz mi?

2.45.101 yazılim yüklü suanda.eski sürume 2.45.70 e donmek icin full yazilim gerekmez mi hocam

Adem Helvacı Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,295
51

cjsparrow' Alıntı:
Ado' Alıntı:

Çok teşekkür ederim zaman ayırıp degerli bilgileri paylaştığın için

Rica ederim, umarım sonuca ulaşırsınız. Bizleri bilgilendirmeyi unutmayın lütfen.

Geri
Üst Alt