N Çevrimdışı

nedimm

Aktif Üye
10 Ara 2017
493
Peki sayın hocam 49ub8300 tv mb120 bu tv de yazılımla hdr özelliğini yazılımla aktif etmişler sizden yazılım alarak o nasıl olmuş olabilir tv ler ayni segmentte diye dusunuyorum

N Çevrimdışı

nedimm

Aktif Üye
10 Ara 2017
493
Sayin hocam yazınızı tekrar okudugumda daha iyi anlamış oldum donanım olarak 10 bit olmasa da biz bu hdr yi yazılımla etkin hale getirelim bu yazılımla görüntü performansının iyileştiğini yazanlar oldu su an tv de puslu bir görüntü var belki bu pus gider derdim bu benim

Adem Helvacı Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,294
51
nedimm' Alıntı:
Peki sayın hocam 49ub8300 tv mb120 bu tv de yazılımla hdr özelliğini yazılımla aktif etmişler sizden yazılım alarak o nasıl olmuş olabilir tv ler ayni segmentte diye dusunuyorum

Aslında cevap hem kendi yazınızda hem de benim bir önceki mesajımda yazıyor ancak tekrar yazayım.

Bahsettiğiniz tv anakartı MB120.

MB120 üzerinde çok büyük ilerlemeler kaydedildi geliştirilen yazılımlarla birlikte. Yazılım ile sistemsel Algoritma değiştirilebilir, etkisinin görüldüğünü de beyan edenler var lakin donanımsal olarak bunun olması mümkün değildir zira panelde bu destek yok.

Bu da bahsettiğiniz tv nin teknik verileri

Adem Helvacı Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,294
51
nedimm' Alıntı:
Sayin hocam yazınızı tekrar okudugumda daha iyi anlamış oldum donanım olarak 10 bit olmasa da biz bu hdr yi yazılımla etkin hale getirelim bu yazılımla görüntü performansının iyileştiğini yazanlar oldu su an tv de puslu bir görüntü var belki bu pus gider derdim bu benim

Azizim yanlış anlamayınız lakin 20 ye yakın mail attınız orada da izah etmeye çalıştım, böyle bir yazılım yok yok yok. :)

N Çevrimdışı

nedimm

Aktif Üye
10 Ara 2017
493
Sayın hocam birde çekirdek olayına takildim vestel resmi sitesinde bu tv dört çekirdek yazıyor siz tek çekirdek yazmissiniz kafam karıştı dört çekirdek diye tek çekirdek mi satıyorlar özet olarak sayın hocam donanımı olmayan diğer arkadaşlar gibi bende bu yazılımı rica ediyorum

N Çevrimdışı

nedimm

Aktif Üye
10 Ara 2017
493
Anladım hocam mb 130 da yok mb 120 nin ust yazılımlarında hdr de açılmış oldu peki ekrandaki puslu görüntüye ne yapabiliriz

N Çevrimdışı

nedimm

Aktif Üye
10 Ara 2017
493
Bu arada mb 130 yüksek gibi gorunsede mb 120 nin daha gelişmiş olduğunu anladım bu yazıda size soracagim iki soru kaldı birincisini sordum cevap bekliyorum görüntü performansı düşük hafif puslu görüntü var servis bastan atıyor normal diyerek ne yapa biliriz sayın hocam

N Çevrimdışı

nedimm

Aktif Üye
10 Ara 2017
493
Sayin hocam uzun bir suredir yazılarınızı okuyorum özetle sayenizde çok şey öğrendik size sonsuz tesekkur ediyorum iki sorumdan birini sordum cevap gelsin ikinci vestel tvm le ilgili soruyu yoneltecem

Adem Helvacı Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,294
51
nedimm' Alıntı:
Sayin hocam uzun bir suredir yazılarınızı okuyorum özetle sayenizde çok şey öğrendik size sonsuz tesekkur ediyorum iki sorumdan birini sordum cevap gelsin ikinci vestel tvm le ilgili soruyu yoneltecem

MB130 yeni bir anakart, MB120 kadar geçmişi yok, nasıl ki MB100 yazılım desteği kesildi ve 120 ye yöneldiler, elbette ki yakn zamanda da MB120 desteğini kesip MB130 a yöneleceklerdir. Bu durumda sizin görüntülerde de elbette ki hissedilir iyileşmeler olacaktır.

Şu an favori anakart MB120, 2-3 ay içerisinde yayınlanabilecek geliştirilmiş 1-2 yazılım ile MB130 un performansının daha üst seviyelere çıkacağına eminim.

Tek çekirdek nerede yazmışım anlamadım? :alala:

N Çevrimdışı

nedimm

Aktif Üye
10 Ara 2017
493
Hocam tek çekirdek kastiniz ürünün tek çekirdek yazılımı var oda 3.19.2.0 yazınız imiş ben yanlış okumuşum anladığım kadarıyla görüntü performansı için yeni yazılım bekleyeceğiz

N Çevrimdışı

nedimm

Aktif Üye
10 Ara 2017
493
Sn 7094143 300347 40pf7070 bir vestel tv m var 3 yildir sorunsuz kullanıyorum mb 95 versiyon 2.2.4t su anki yazılım vestel driverden seri noya baktım bir şey cikmadi bunun son güncel yazılımını paylaşır misiniz

Adem Helvacı Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,294
51
nedimm' Alıntı:
Sn 7094143 300347 40pf7070 bir vestel tv m var 3 yildir sorunsuz kullanıyorum mb 95 versiyon 2.2.4t su anki yazılım vestel driverden seri noya baktım bir şey cikmadi bunun son güncel yazılımını paylaşır misiniz

Forumda ÇEKİRDEK YAZILIM konusu var, çekirdek yazılımları oradan çekebilir yükleyebilirsiniz lakin 2.2.4.t tehlikeli bir yazılımdır sistem çökebilir bilginiz olsun.

N Çevrimdışı

nedimm

Aktif Üye
10 Ara 2017
493
Çökme ihtimali varsa  uzak durayim peki hocam zaten urunun garantisi de bitti bu üründe lg ips panel kullanıldığını düşünüyorum urun yandan dahi netce izleniyor ama yeni aldığım 50ud 6300 yandan izlenmiyor görüntü berbat illa karşısından izleyeceksin ben uzun zamandır vestel tv kullanıyorum ve de 5 yildir alırım tv lerini  10 tane almışımdır bana tecrübelerim suni gösterdi 9 serisi edge ledler alınmalı daha keskin renkler daha keskin görüntü çünkü 7 serisi 48fd7300 aldım tatmin etmedi bir yakinima hediye ettim simdi 50ud6300 aldım o da  bazen hareketli görüntülerde titreme yapıyor ekran puslu vesteli seviyorum ama bazen hayel kırıklığı yapiyor

Adem Helvacı Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,294
51
nedimm' Alıntı:
Çökme ihtimali varsa  uzak durayim peki hocam zaten urunun garantisi de bitti bu üründe lg ips panel kullanıldığını düşünüyorum urun yandan dahi netce izleniyor ama yeni aldığım 50ud 6300 yandan izlenmiyor görüntü berbat illa karşısından izleyeceksin ben uzun zamandır vestel tv kullanıyorum ve de 5 yildir alırım tv lerini  10 tane almışımdır bana tecrübelerim suni gösterdi 9 serisi edge ledler alınmalı daha keskin renkler daha keskin görüntü çünkü 7 serisi 48fd7300 aldım tatmin etmedi bir yakinima hediye ettim simdi 50ud6300 aldım o da  bazen hareketli görüntülerde titreme yapıyor ekran puslu vesteli seviyorum ama bazen hayel kırıklığı yapiyor

Edge ile Direkt veya BMS konuları aydınlatmayı ilgilendiren konulardır, açı değil, Açıyı etkileyen panelin yapı tipidir  :)

Geri
Üst Alt