Adem Helvacı Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,294
51
Bir hatırlatma mesajı yazmak faydalı olacak.

Çekirdek yazılım konusunun ilk mesajında da belirttiğim üzere ''Acaba ne olacak?'' düşüncesi ile yazılım yüklemek doğru bir yaklaşım şekli değildir.

Zaten çalışan bir televizyona, hele ki artık geliştirme çalışmaları olmayan bir üretime ait ürüne yazılım atmak bu koşullarda çok sağlıklı bir karar değildir.

Güncel teknolojilerde TV sektöründeki yazılım uygulamaları Telefon dünyasındaki gibi değil bunu da göz ardı etmemek gerekir.

Çekirdek yazılımlar ile Full yazılımlar birbirinden farklı uygulamalardır bunu hiç unutmamak lazım.

Full yazılımı Windows formatı, Çekirdek yazılımı ise yama programı (Service pack) gibi düşünmek çok da yanlış olmaz.

Amaç elbette daha kaliteli görüntü ve daha zengin özellikler olsa da, ürünün donanımsal kapasitesinin de farkında olmak gerekir.

E Çevrimdışı

Elshan

Yeni Üye
11 Ara 2017
5
Merhaba.  Tv - Regal 32 - yazilim icin vesteldriverde seri numarasi yazdim hec bir sey olmadi. mb95m- gosterir 4725-den girib baktigimda. en son yazilimi nerden bula bilirim, simdiki yazilim V.3.6.6y. ama yinede vewd app store-deki uygulamalar calismir.

Adem Helvacı Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,294
51
Elshan' Alıntı:
Merhaba.  Tv - Regal 32 - yazilim icin vesteldriverde seri numarasi yazdim hec bir sey olmadi. mb95m- gosterir 4725-den girib baktigimda. en son yazilimi nerden bula bilirim, simdiki yazilim V.3.6.6y. ama yinede vewd app store-deki uygulamalar calismir.

MB9X için daha güncel yazılım yok maalesef.

E Çevrimdışı

Elshan

Yeni Üye
11 Ara 2017
5
Ado' Alıntı:
Elshan' Alıntı:

SN: 7260273 400003
Tesekur ederim, Sagolun, seri numarasi yazmak icin girmisdim artiq cevaplamissiniz )

Adem Helvacı Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,294
51
Elshan' Alıntı:
Ado' Alıntı:
Elshan' Alıntı:

Tesekur ederim, Sagolun, seri numarasi yazmak icin girmisdim artiq cevaplamissiniz )

Herkesi sevindiremiyoruz farkındayım lakin elimizden gelen bu :)

E Çevrimdışı

Elshan

Yeni Üye
11 Ara 2017
5
Ado' Alıntı:
Elshan' Alıntı:
Ado' Alıntı:

Herkesi sevindiremiyoruz farkındayım lakin elimizden gelen bu :)

Senin canin sag olsun kardesim ) teki sorunlar boyle ufak seyler olsun) tesekkurler bir daha

K Çevrimdışı

kemanci75

Yeni Üye
21 Kas 2017
4
selam Ado hocam.Tv vestel 49UB8300 Seri no:7915197 701035
 Güncelleştirmeler içinFull yazılım yüklermisiniz?Teşekkür ederim çok hakkınız geçti bizlere.(daha önceden de yazmıştım ama belki göremediniz,teşekkürler)

N Çevrimdışı

nedimm

Aktif Üye
10 Ara 2017
493
yazılanları okudum hocam fakat tv de zaman zaman takılmalar ve donmalar mevcut bende tv nin yazılımına baktım 2.2.4t sizdekine baktım 3.66 demekk ki yazılımı eski yeni yazılımı yüklesek sorunlar gider diye düşündüm ama televizyon yazılımı kabul etmedi

Adem Helvacı Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,294
51
kemanci75' Alıntı:
selam Ado hocam.Tv vestel 49UB8300 Seri no:7915197 701035
 Güncelleştirmeler içinFull yazılım yüklermisiniz?Teşekkür ederim çok hakkınız geçti bizlere.(daha önceden de yazmıştım ama belki göremediniz,teşekkürler)

Güncelleştirme için full yazılım doğru bir tanımlama olmaz azizim zira full yazılımlar genelde fabrikada üretim aşamasındayen ürüne çakılan yazılımlardır. Daha sonra geliştirilmiş çekirdek yazılımlar ile versiyon yükseltilir.

Dolayısı ile güncel yazılım istiyorsanız anakartınızın modeline göre çekirdek yazılım konusunun ilk mesajındaki yazılımlardan uygun olanını yüklemeniz gerekecektir ki bunun için zaten benim bir yükleme yapmama gerek yok.

Full yazılım istiyorsanız elimden gelirse paylaşırım lakin güncel olmayacaktır bu yazılım.

Full yazılımları sistemlerde sorun olması, sistem çökmesi veya stabilite sorunlarında ürüne format atmak amacı ile kullanırız.

Şimdi;

Tam olarak ne istediğinize göre yeniden mesaj yazmanızı rica ederim.  :ok:

Adem Helvacı Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,294
51
nedimm' Alıntı:
yazılanları okudum hocam fakat tv de zaman zaman takılmalar ve donmalar mevcut bende tv nin yazılımına baktım 2.2.4t sizdekine baktım 3.66 demekk ki yazılımı eski yeni yazılımı yüklesek sorunlar gider diye düşündüm ama televizyon yazılımı kabul etmedi

3.6.6 yazılımının FAZ3 olduğu yazıyor yazılımın sonunda, Sizin ürününüz FAZ2

N Çevrimdışı

nedimm

Aktif Üye
10 Ara 2017
493
Hocam yazılımın neden olmadığı son mesajınızla anlaşılmış oldu küçük ama önemli bir detay faz 3 faz 2 olayı bizler konuya hakim olamadığımız için is donup dolaşıp bilgiye geliyor bu konuda da en bilgi sahibi sizsiniz peki hocam özet olarak benim eski tv olan 40 pf 7070 e sizde bilgileri mevcut yüklenebilecek yazılım var mi

T Çevrimdışı

turan_erol 

Aktif Üye
10 Ara 2017
62
Ado' Alıntı:
turan_erol' Alıntı:
Adem hocam merhabalar. Sizinle mail yolu ile iletişim kurmuştum. MB120 Anakarta sahip 48ua8900 model tv'm için full yazılım ihtiyacım var.
Ürüne ait  Seri  No: 7684702 600120
Yardımınız ve ilginiz için çok teşekkürker. Çok değerli şeyler yaptıklarımız. Buradaki arkadaşlar kıymetinizi fazla fazla bilsinler...

Gizli içeriği sadece kayıtlı kullanıcılar görebilir.

:ok:

Ado' Alıntı:
turan_erol' Alıntı:
Çok teşekkür ederim.

Rica ederim, yükleme sonucunu bilgi geçerseniz sevinirim.  :ok:

Adem hocam iyi akşamlar. Full yazılımı yükledim tv default ayarlarına geri döndü, life time dahil... Fakat amfi den ses alamama problemim aynı şekilde devam ediyor. Optik ve arka AV ses çıkışlarından ses alamadım. Sanırım servisin bir bakması gerekecek. 2.40.6.0 veya  2.43.2.0 çekirdek yazılımını yüklersem servis için bir sorun olur mu ?  Bu yazılımlarda görüntü kalitesi daha iyiydi.

Geri
Üst Alt