Sota Çevrimdışı

Sota 

Root
6 Mar 2016
18,930
olmadı saglık olsun tesekkürler yinede yazılımı aldı ama ondan sonra ısık hıc yanmadı fişi cektim bekledim taktım aa kimse yokk dedihim gibi saglık olsun
seri bilgisi olsa yardımcı olurum. Bu kartları satan arkadaşlara sesleniyorum tv arkasında seri bilgisini alıp kartın üzerine yapıştırmak çok zor olmasa gerek.

TuxWasHere Çevrimdışı

TuxWasHere

Yeni Üye
21 Kas 2019
13
41
- TV nin donanımı orijinal hiç bir parça değişmedi.
- Arka kapaktaki etiketi ekte yükledim.
- Anakart resmini ekte yükledim.
- Panel değişikliği yapılMAdı.
- SORUN : TV yi açtıgımda stand by yanıp sönüyor arka aydınlatma çalışıyor fakat hiçbir görüntü gelmiyor. LOGO bile yok siyah ekran (aydınlatmada sorun yok o çalışıyor). ekranda asla hiç bir şey görünmüyor.

tv2659676cb02d87cb8.jpg

tv11f43aef481a1541c.jpg
Ustalarım bu konuda yardımcı olabilirmisiniz. verilen yazılımı 2 farklı USB portundan ayrı ayrı denedim. Flash Disk FAT32 ama yine de olmadı. ne logo var ne görüntü var hiç bişey yok maalesef. flash diskin içinde klasör falan mı açmam gerekiyor. ben dogrudan flash diskin içine yazdırdım.

Kumandadan OK tusuna basılı tutarak fişi taktım. stand by hızlı yanıp sönmeye baslayınca OK tusuna basmayı bıraktım. bekledim. bi süre sonra kapatıp açtı ama kaç defa denediysem de görüntü gelmedi.

R Çevrimdışı

rapsodi_0077

Yeni Üye
14 Haz 2021
29
37
seri bilgisi olsa yardımcı olurum. Bu kartları satan arkadaşlara sesleniyorum tv arkasında seri bilgisini alıp kartın üzerine yapıştırmak çok zor olmasa gerek.
saglık olsu sımdı o kartı cıkarttım 17mb110 serisi kart taktım panel ters panel yazılımı verebılırmısın resmını koyuyorum

20240529_225811.jpg

saglık olsu sımdı o kartı cıkarttım 17mb110 serisi kart taktım panel ters panel yazılımı verebılırmısın resmını koyuyorum

20240529_225811.jpg
23382834

teraspy Çevrimdışı

teraspy 

TFC Team
26 Kas 2018
22,468
65
Ustam yazılımı farklı usblerden de denedim kapatıp açtıktan sonra yine aynı ne logo var ne görüntü var hiç bişey yok. bi tavsiyeniz olur mu acaba?
Usb bellek seçebilir ,ben elimdeki 1gb HP ve 16gb toshiba bellekle atıyordum yazılımları ,genelde .Ancak dikkat etmek gereken yer,belleğin bootable OLMAMASI dır.Bu şekilde formatlanmış belleği tv açılırken GÖRMEZ ,ayrıca bellek tv kapalı iken takılmalıdır,açıkken takıldığında da sıkıntı çıkartabiliyor.Elinde ne kadar bellek varsa hepsini dene.Ayrıca usb belleğin içindekilerini gösteren bir foto artarsan iyi olur ,bakayım nasıl yüklemişsin dosyaları.

teraspy Çevrimdışı

teraspy 

TFC Team
26 Kas 2018
22,468
65
olmadı saglık olsun tesekkürler yinede yazılımı aldı ama ondan sonra ısık hıc yanmadı fişi cektim bekledim taktım aa kimse yokk dedihim gibi saglık olsun
MB96 kesinlikle usb seçer ,bende de var mb96 kartlı tv , neler çektim yazılım yüklerken :) sanırım 1gb lik HB bellekle yüklemiştim :ok Yukardaki usb ile alakalı mesajım sana da lazım olan bilgilerdir :ok

teraspy Çevrimdışı

teraspy 

TFC Team
26 Kas 2018
22,468
65
hocam yükleme basarız oldu hatası alıyorum 1505 de usb fat32 gpt şeklinde ok tuşuna basıli tutup fişi prize takınca da olmuyor ışık hızlı yanıp sönmüyor önce denediğimde hızlı yanıp sönüyodu bekledim olmadı USB içinde log dosyası oluşturdu bide
GPT olmaz kesinlikle hem de.Mutlaka bizim "msdos" dediğimiz sizin "mbr" dediğiniz şekilde formatlanmalı,yoksa 1 değil 11 bellek de değişse gpt formatlı bellek ile olmaz.Bellek boyuru 16gb GEÇMEMELİ ,mümkün ise 1gb bellek kullanılmalı.Ayrıca full yazılımlar fişi çekerek yüklenir ,1505 ile "core" dediğimiz çekirdek yazılım yüklenir,ikisi farklı şeydir.

TuxWasHere Çevrimdışı

TuxWasHere

Yeni Üye
21 Kas 2019
13
41
Usb bellek seçebilir ,ben elimdeki 1gb HP ve 16gb toshiba bellekle atıyordum yazılımları ,genelde .Ancak dikkat etmek gereken yer,belleğin bootable OLMAMASI dır.Bu şekilde formatlanmış belleği tv açılırken GÖRMEZ ,ayrıca bellek tv kapalı iken takılmalıdır,açıkken takıldığında da sıkıntı çıkartabiliyor.Elinde ne kadar bellek varsa hepsini dene.Ayrıca usb belleğin içindekilerini gösteren bir foto artarsan iyi olur ,bakayım nasıl yüklemişsin dosyaları.
fotolar ekte ustam. 4lük flash ile denedim olmadı. 16lık flash ile denedim yine olmadı. :(

f1c78103a8b1ae1cc6.jpg
f24183ed81d6681ef9.jpg
f3e24029482c37852b.jpg

M Çevrimdışı

merkez7000

Yeni Üye
15 Mar 2024
19
39
IMG_20240529_201222.jpg

merhaba tv ön tarafındaki güç ışığı yanıp sönüyor tv açılmıyor.
yazılımla kendim düzeltmek istiyorum full yazılım konusunda Sota Sota yardımınızı rica ederim.

Son düzenleme:
Geri
Üst Alt