teraspy Çevrimdışı

teraspy 

TFC Team
26 Kas 2018
22,322
65
Ben konulara linux üzerinden bakıyorum , linux kulanıcısıyım, windows yazılım atmak için virtualboxta var sadece ,o da xp.Seni de uğraştırmış oldum, özürlerimi kabul et, çünkü bizde gerçekten çok kolay ,bayrak tikini kaldırıyorsun olay bitmiş oluyor (foto da atayım birazdan)
Buradaki Boot tikini kaldırınca boot yapmııyor ve tv görüyor usb yi ,mbr olmamalı derken onu kastetmiştim:slap
teraspy-160.png

S Çevrimdışı

suleymanst

Yeni Üye
18 Ocak 2024
34
42
Ben konulara linux üzerinden bakıyorum , linux kulanıcısıyım, windows yazılım atmak için virtualboxta var sadece ,o da xp.Seni de uğraştırmış oldum, özürlerimi kabul et, çünkü bizde gerçekten çok kolay ,bayrak tikini kaldırıyorsun olay bitmiş oluyor (foto da atayım birazdan)
Estağfurullah hocam ne özürü olur öyle şeyler 😊 Yarın mbr yaparım sorun değil. Ama anladığım kadarıyla benim tv usb yi okumuyor ve bu yüzden kurulum aşamasına geçmiyor.

teraspy Çevrimdışı

teraspy 

TFC Team
26 Kas 2018
22,322
65
Estağfurullah hocam ne özürü olur öyle şeyler 😊 Yarın mbr yaparım sorun değil. Ama anladığım kadarıyla benim tv usb yi okumuyor ve bu yüzden kurulum aşamasına geçmiyor.
Evet okumuyor çünkü boot disk olarak görüyor veya tv'deki boot bozuldu usb'deki yazılımı görmüyor ki bu da ya yeni bir kart veya harici cihaz kullanarak yazılım atmaktır .

S Çevrimdışı

suleymanst

Yeni Üye
18 Ocak 2024
34
42
Evet okumuyor çünkü boot disk olarak görüyor veya tv'deki boot bozuldu usb'deki yazılımı görmüyor ki bu da ya yeni bir kart veya harici cihaz kullanarak yazılım atmaktır .
Harici cihaz ile yazılım yükleme nasıl oluyor hocam diyelim ki tv deki boot bozuldu ki ben buna ihtimal veriyorum.

teraspy Çevrimdışı

teraspy 

TFC Team
26 Kas 2018
22,322
65
Harici cihaz ile yazılım yükleme nasıl oluyor hocam diyelim ki tv deki boot bozuldu ki ben buna ihtimal veriyorum.
Programlayıcı ile yükleniyor ,spi genelde sökülüyor ,programlayıcıya takılıyor ve pc üzerinden bir programla yükleniyor ama sen yarın oradaki gpt yi mbr yap , veya dur yeni foto yapayım verdiğin fotodan, ona göre yap :ok (bu arada hanımdan fırçayı da yedim ,"çocukların kafasını karıştırıyorsun,karışma" diye :) )

S Çevrimdışı

suleymanst

Yeni Üye
18 Ocak 2024
34
42
Programlayıcı ile yükleniyor ,spi genelde sökülüyor ,programlayıcıya takılıyor ve pc üzerinden bir programla yükleniyor ama sen yarın oradaki gpt yi mbr yap , veya dur yeni foto yapayım verdiğin fotodan, ona göre yap :ok (bu arada hanımdan fırçayı da yedim ,"çocukların kafasını karıştırıyorsun,karışma" diye :) )
😊😊😊 Aynen hocam siz yollayın ben ona göre yapayım.

teraspy Çevrimdışı

teraspy 

TFC Team
26 Kas 2018
22,322
65

Kırmızı noktayı mbr yap

mbr-gpt.jpg

S Çevrimdışı

suleymanst

Yeni Üye
18 Ocak 2024
34
42
Kırmızı noktayı mbr yap

mbr-gpt.jpg
Tamamdır hocam. İşaretli yeri mbr yapıyorum diğer kısımlara dokunmuyorum 😊🫡 Son kez bir deneyelim bakalım zaten olmazsa artık tv nin usb kısmında sıkıntı vardır. Teşekkür ederim tekrardan. Siz çocuklara karışmaya devam edin benim gibi bu işlerden anlamayanların bu konularda sizlerden öğreneceği çok şey var. Hayırlı geceleriniz olsun.

teraspy Çevrimdışı

teraspy 

TFC Team
26 Kas 2018
22,322
65
Tamamdır hocam. İşaretli yeri mbr yapıyorum diğer kısımlara dokunmuyorum 😊🫡 Son kez bir deneyelim bakalım zaten olmazsa artık tv nin usb kısmında sıkıntı vardır. Teşekkür ederim tekrardan. Siz çocuklara karışmaya devam edin benim gibi bu işlerden anlamayanların bu konularda sizlerden öğreneceği çok şey var. Hayırlı geceleriniz olsun.
Teşekkür ederim ,hanıma okuttum yazını :kiskis ,"bana ne naparsanız yapın" dedi (naparsanız ona aittir düzeltmeden yazdım:) ) ,işin özü biz üzülüyoruz aslında, onca para ver ve tv yazılımı bozulsun ,buna neden olarak panel gösterilsin ve bir dünya para alınsın.Daha geçen gün başıma geldi,inan işi yapmak 8 dakikamı almadı,muhabbet konusunda yazacağım mutlaka arkadaştan izin alabilirsem(izin almadan yazmam asla :ok ) Hayırlı geceler :ok

N Çevrimdışı

nekketsu

Yeni Üye
25 Kas 2023
11
39
e1ba652f-0499-42a2-af89-78bff1786582d96c736e2269e311.jpg

20240123_200042af4dd64b4838468f.jpg

Otelden çıkan tv aldım.ve tv hdmı,scart pc moduna aldıgımda 3 5 saniye sonra kendi kendine sanki kumandadan tuşa basılmış gibi tv moduna geçiyor.menü tuşundan 7935 gotel modunu kapattım ve yine menü tuşundan 4725 tuşladım ayarlarla oynamama ragmen bir sonuç alamadım.sanırım yazılım atılması gerekiyor çünkü 17mb36_hotel_v18 diye birşey yazıyor yazılım olarak.yardımcı olucak biri varmı acaba ne yapmam gerekiyor.çok sevinirim.elimde 2 adet bu tvden var birşey yapamıyorum.Not-Tvde USB Giirşi Mevcut...

yokoono Çevrimiçi

yokoono

TFC Team
20 Mar 2019
2,573
73
It worked, big thanks.
Looks like all functions work, exept for some HDMI ports, hdmi 3-4 is disabled,
Tried to enter service meny to enable, but that option is read only.
Is there a way to enable all 4 HDMI ports?
As my colleague teraspy also said, save the TV profile on the stick (downloadprofile.mb120). With VestelToolbox, the 2 missing hdmi are also activated. If you don't know how to proceed, post the saved profile here.

By_Trol Çevrimdışı

By_Trol 

Administrator
24 Ağu 2019
14,453
e1ba652f-0499-42a2-af89-78bff1786582d96c736e2269e311.jpg

20240123_200042af4dd64b4838468f.jpg

Otelden çıkan tv aldım.ve tv hdmı,scart pc moduna aldıgımda 3 5 saniye sonra kendi kendine sanki kumandadan tuşa basılmış gibi tv moduna geçiyor.menü tuşundan 7935 gotel modunu kapattım ve yine menü tuşundan 4725 tuşladım ayarlarla oynamama ragmen bir sonuç alamadım.sanırım yazılım atılması gerekiyor çünkü 17mb36_hotel_v18 diye birşey yazıyor yazılım olarak.yardımcı olucak biri varmı acaba ne yapmam gerekiyor.çok sevinirim.elimde 2 adet bu tvden var birşey yapamıyorum.Not-Tvde USB Giirşi Mevcut...
Bu ana karta usb ile yazılım yükleyemezsin servislerde özel bir aparat ile yazılım yüklenir tabi halen yazılım varsa çünkü tv ana kartı çok eski ve ilkel kaldı.
"External Source Settings" Ayarı içerisinde tv de bulunan harici giriş çıkış portlarının açık olup olmadığına bakın hdmi, scart vs kapalı ise açın tik atılıyorsa tik atın düzelecektir. Düzelmedi ise "Preset" Ve "NVM Edit" İçerisine girerek ayarları sıfırlayın tv kapatılıp açıldığında düzelecektir.

By_Trol Çevrimdışı

By_Trol 

Administrator
24 Ağu 2019
14,453
Merhaba ledbar değişimi sonrası cihaz açılışta Vestel logosu geliyor ardından ekran kapanıyor arkadan hafifbir ışık sızıyor ama görüntü gelmiyor malesef. Arkada belli belirsiz Vestel yazısı mevcut
Model: SATELLITE 40FA5050 40
Seri no: 7534571 600464

IMG_20240116_184648.jpg

Hocam ledler yanıyor sorun yok Vestel yazısı gelip gidiyor ama arka planda ledler çalışmaya devam ediyor
Ekleme bu arada yükleme yaparken ekrana hiç bir şey gelmiyor sadece kırmızı LED hızlı hızlı yanıyor ve 3 -4 dakika sonra duruyor acaba yüklemiyor olabilir mi ? Bir yükleme ekranı var mı gelmesi gereken?
Yazılım yetkisi verildi bildirimi kontrol edin yükledikten sonra sonucu yazın.

Geri
Üst Alt