teraspy Çevrimdışı

teraspy 

TFC Team
26 Kas 2018
22,332
65
denedim acmadı abi en guzel yolu bence anakartı degişmek
Yanlış yüklenen MB90 dosyasında A1 txt dosyası var mıydı? varsa o dosyayı bir yere yükleyip link ver bakayım,neymiş içeriği,ayrıca nasılsa kart almaya karar verdin şunu da dene bakalım:
By_Trol By_Trol un verdiği "mb90_en.bin" dosyasının adını upgrade_mb90.bin olarak değiştirip usbye kopyala,usbde başka dosya olmasın,tv fişini çek,usbyi tak,tv aç, menü+1505 yap bakalım güncelleme olarak görecek mi,görürse sorduğu soruya evet de başlasın güncelleme.
Ama unutma kartını değiştireceğini yazdığın için bunu yazdım, hala tv sendeyse A1 dosyasını bir yere yükle ,göreyim

teraspy Çevrimdışı

teraspy 

TFC Team
26 Kas 2018
22,332
65
Yanlış yüklenen MB90 dosyasında A1 txt dosyası var mıydı? varsa o dosyayı bir yere yükleyip link ver bakayım,neymiş içeriği,ayrıca nasılsa kart almaya karar verdin şunu da dene bakalım:
By_Trol By_Trol un verdiği "mb90_en.bin" dosyasının adını upgrade_mb90.bin olarak değiştirip usbye kopyala,usbde başka dosya olmasın,tv fişini çek,usbyi tak,tv aç, menü+1505 yap bakalım güncelleme olarak görecek mi,görürse sorduğu soruya evet de başlasın güncelleme.
Ama unutma kartını değiştireceğini yazdığın için bunu yazdım, hala tv sendeyse A1 dosyasını bir yere yükle ,göreyim
Tamam yüklemene gerek kalmadı, buldum A1 dosyasını, aslında boyut olarak aynı boyutta ,tek fark mb91 0x01c den başlarken mb90 0x012 den yazmaya başlaması(kabaca yazdım) .Bu şartlarda normalde yüklenmesi lazım verilen yazılımların, mutlaka bir hata yapıyorsun,usbyi tvnin arkasındakine tak tv kapalıyken tak,usb bellek en fazla 16gb olsun büyük bellekli olmasın,kumandanın OK tuşunu ekranı görecek şekilde basılı tutarken fişi tak,hemen bırakma OK tuşunu.Yani yukarıda dediğimi yapmadan önce tekrar full yazılımı yüklemeyi dene olması lazım, ben mb95(2mblik) ten geri getirmiştim 47pf9090 tvyi.

teraspy-117.png

yokoono Çevrimiçi

yokoono

TFC Team
20 Mar 2019
2,574
73
Zaten fabrika ayarlarına sıfırlama yapmayı denedim. her neyse, TV'yi her açtığınızda, kapattığınızda, kanal ayarlarında vb. sıfırlanır. Belki anakartı değiştirmeniz gerekecek?
I have nothing for the stick. I have SPI (for programmer) from Toshiba 49U6663DG. Same motherboard and same panel.

By_Trol Çevrimdışı

By_Trol 

Administrator
24 Ağu 2019
14,454
Bu yöntemi akşam yazacaktım tv yine uydu alıcı bölümünü görmeyebilir diye yazmadım . Çünkü tv ye yanlış yazılım yüklemiş ve o yazılımdan başkası yüklenmiyor. Boot bölümünü kendine göre ayarlamış sanırım flash içerisindeki bölünmüş alanı küçültmüş yazılım uydusuz.

F Çevrimdışı

furyrespect

Yeni Üye
23 Ara 2023
5
27
Güncel yazılım linki verildi bildirim çanını kontrol edin. Sizi yazılıma ve yükleme talimatına yönlendirecek fakat istediğiniz uygulamanın garantisi yok sizin televizyon versiyon V0 Versiyon 3'lerde ilgili uygulama var diye hatırlıyorum. Söz konusu yazılımlar birbirlerinin yerine yüklenmezler bu notu da bildirmiş olayım. Size yetkisini verdiğim yazılımı yükleyin sonucu yazın.
Hocam denedim %99 da kaldi bu ne kadar hizli veya yavas surer bi fikrim yok hala bekliyorum

B Çevrimdışı

bravo112

Yeni Üye
4 May 2018
15
44
Led veya besleme kartı arızalı öncelik led
İlginiz ve cevaplarınız için teşekkürler.
Hocam televizyonun arka tarafını açtım. İki kapasitör gördüğüm kadarıyla şişmiş. Adem Helvacı hocamın YouTube kanalından baktığım kadarıyla LED e güç veren kabloya giden voltajı ölçtüğümde önce voltaj geliyor ve sonra sıfırlanıyor. 2 kapasitör dışında hata olabilecek yer varsa ona da bakayım, yoksa bunları değiştireceğim. Başka bir fikriniz var mı?

IMG_20231224_153607.jpg
IMG_20231224_154312.jpg
IMG_20231224_160241.jpg

F Çevrimdışı

furyrespect

Yeni Üye
23 Ara 2023
5
27
Güncel yazılım linki verildi bildirim çanını kontrol edin. Sizi yazılıma ve yükleme talimatına yönlendirecek fakat istediğiniz uygulamanın garantisi yok sizin televizyon versiyon V0 Versiyon 3'lerde ilgili uygulama var diye hatırlıyorum. Söz konusu yazılımlar birbirlerinin yerine yüklenmezler bu notu da bildirmiş olayım. Size yetkisini verdiğim yazılımı yükleyin sonucu yazın.

qwe.jpg

verdiğiniz yazılımı yükeldim farklı flasha yükleyip menüden factory reset atıp ordan televizyonu yeniden güncellemeye calıstım ve sonucunda oldu pek bi değişiklik göremedim, kanalları ayarlamaya calısıyorum istedigim uygulamalar yok tabiki altarnatif de yok gibi sanki :/ bu üzdü.
Vestele mail attım bakalım ne diyecekler

Geri
Üst Alt