Adem Helvacı Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,294
51
turab24' Alıntı:
mb97 ankartım mb98 oldu vermeyince bende mb 98 buldum full yazılım mb 97 bulamadım yükledim görüntü 3d gibi oldu... herhangi bi yazılım istiyorum bu saatten sonra hepsi olur mb97 full yazılım vestel tv olur hepsi lütfen tüm hasarları üstüme alıyorum daha nekadar kötü olabilirki yeterki ver yoksa tv elde kaldı çöpe atıcam belki kurtarrırız

Tamam biraz bekleyiniz ben üretimleri tek tek araştıracağım.

Bir şekilde kurtaralım sizin tv yi. (Elimizden ne gelirse artık)

Adem Helvacı Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,294
51
turab24' Alıntı:
mb97 ankartım mb98 oldu vermeyince bende mb 98 buldum full yazılım mb 97 bulamadım yükledim görüntü 3d gibi oldu... herhangi bi yazılım istiyorum bu saatten sonra hepsi olur mb97 full yazılım vestel tv olur hepsi lütfen tüm hasarları üstüme alıyorum daha nekadar kötü olabilirki yeterki ver yoksa tv elde kaldı çöpe atıcam belki kurtarrırız

Ben araştırmaya başladım lakin bu süreçte siz de tv nize ait servis menüsünün ekran görüntüsünü atarmısını zburaya. Bazı kodlar lazım bana.

T Çevrimdışı

turab24

Yeni Üye
23 Kas 2017
16
çok teşekkür ederim sende olmasan... yaptık bi hata menüde mb98 ve diğer özellikler yanlış 3d diyor ama tv 3d değil yazılar iç içe geçti görüntüde çok bozuk. anakart mb97 ama menüde mb98 yazıyor full yazılım attığım için keşke atmasaydım

XEgZD0.jpg

Adem Helvacı Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,294
51
turab24' Alıntı:
çok teşekkür ederim sende olmasan... yaptık bi hata menüde mb98 ve diğer özellikler yanlış 3d diyor ama tv 3d değil yazılar iç içe geçti görüntüde çok bozuk. anakart mb97 ama menüde mb98 yazıyor full yazılım attığım için keşke atmasaydım 

Biraz aceleyle yaptığım araştırma sonucu şu yazılımın sizin sorunu çözmesi lazım diye düşünüyorum.

Kontrol edip bilgi verin lütfen.

https://drive.google.com/file/d/11YZK_wul965xAbbYYzUyQ_Ec8LgtRsZ7/view?usp=sharing

Gizli içeriği sadece kayıtlı kullanıcılar görebilir.

T Çevrimdışı

turab24

Yeni Üye
23 Kas 2017
16
çok sağol adamsın eskisine döndü ilk aldığım hale döndü süpersin :oha: :ok:

A Çevrimdışı

aözkaya

Yeni Üye
28 Kas 2017
62
ado hocam slm vestel satellite 39pf5025 39 led tv seri no : 6938913 200236    Görüntü yok gibi bir sey. Ayni durum CNN TURK HD ve TV2 HD de de var. Tüm hd kanallarda sorun yok ama bu üç kanal çekmiyor. Siyah ekran ve görüntü kirpismasi var sadece..  yardımcı olursanız sevinirim

R Çevrimdışı

reference

Yeni Üye
23 Kas 2017
35
Ado' Alıntı:
reference' Alıntı:
Merhaba, 

Seg 55SCU9600 cihazı kullanıyorum, Mb120 anakart mevcut sürüm v.2.6.3.0 gözüküyor.

Televizyonumu güncellemek istiyorum, mevcut 2.43.2.0 sürümüne yüklesem olur mu.?
Tavsiye eder misiniz.? Seri No:7573752 600105 
Şuan tek sıkıntım televizyonun renkleri çok soluk, kırmızı gerçek göstermiyor. acaba Vestel televizyon aldığımda Seg TV'de kullanılan panellerde aynı mı.?

Teşekkür ederim.

Merhabalar, anakartınız MB120 ise 2.43.2.0 sürümü yükleyebilirsiniz, yükleyenler görüntüde büyük farklılık tespit ettiklerini beyan ediyor (Biz zaten testlerde görüyoruz da önemli olanı tüketici yorumları)

Panel üreticileri farklı olabiliyor ancak genelde tüm üretimlerde aynı tedarikçiler kullanılır.  :ok:
Merhaba,

Yazılımı sorunsuz yükledim, teşekkürler, fakat daha öncede bahsettiğim gibi, görüntü soluk, mavimsi gibi ve kırmızı cansız, insan teni farklı bir renk, tabiki görmek lazım, Vestel'in pixellence özelliği bu cihazda aktif edilebiliyor mu.?, merak ettiğim bu ürün daha önce seri numarasını paylaşmıştım, paneli hakkında bilgi verme şansın olur mu.?

Adem Helvacı Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,294
51
reference' Alıntı:
Ado' Alıntı:
Merhabalar, anakartınız MB120 ise 2.43.2.0 sürümü yükleyebilirsiniz, yükleyenler görüntüde büyük farklılık tespit ettiklerini beyan ediyor (Biz zaten testlerde görüyoruz da önemli olanı tüketici yorumları)

Panel üreticileri farklı olabiliyor ancak genelde tüm üretimlerde aynı tedarikçiler kullanılır.  :ok:
Merhaba,

Yazılımı sorunsuz yükledim, teşekkürler, fakat daha öncede bahsettiğim gibi, görüntü soluk, mavimsi gibi ve kırmızı cansız, insan teni farklı bir renk, tabiki görmek lazım, Vestel'in pixellence özelliği bu cihazda aktif edilebiliyor mu.?, merak ettiğim bu ürün daha önce seri numarasını paylaşmıştım, paneli hakkında bilgi verme şansın olur mu.?

Selamlar;

Samsung VA panel mevcut ürününüzde. Soluk renk konusu ile ilgili bu panellerde geri dönüşler alıyoruz, Enteresandı rki CHİMEİ de VA panel olmasına rağmen çok kaliteli, çok daha derin renk algısı sunuyor bize. Sanırım son dönem üretilen SAMSUNG panellerde istediğimiz performansı alamıyoruz tüketiciler olarak.

Pix özelliğini açabiliyorsunuz ancak bunun için yazılımı modlamanız gerekir ki modlama işi ile ben ilgilenmiyorum araştırmanız gerek. Vey abenim çok bol bir vaktimde modlama konusu açıp oraya da destek vermem gerekir ki bu maalesef şu sıralar mümkün görünmüyor zamansal olarak.  :ok:

Adem Helvacı Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,294
51
Merhaba Adem Bey;

Seg 40182b serisi televizyonuma vestel sitesinden seri numarasına göre yazılım indirip yüklemeye kalktım. Fakat televizyon bir daha açılmadı. Şu anda televizyon açıldığında sol alttaki power ışığı yanıp sönüyor. Forumlardan araştırdığım kadarıyla bu olay daha önce başkalarınında başına gelmiş ve yazılım konusunda yardımcı olmuşsunuz. Eğer müsaitseniz yardımlarınızı talep ediyorum. Televizyonun seri nosu ve daha önceden almış olduğum service menu resminide ekliyorum. Eski seri 2.2.4t yazılımına da razıyım. 
İyi çalışmalar dilerim.
ÜMİT ****

Ümit Kardeşim Merhaba;
Tarafınıza bir yazılım paylaşıyorum, öncelikle bu yazılımı yükleyip sonra bilgi vermenizi rica ederim. 
Sorununuzu çözmesi gerekiyor.  :ok:

Bu da sorunu çözmezse başka yollar araştırırız.  :ok

Gizli içeriği sadece kayıtlı kullanıcılar görebilir.

T Çevrimdışı

turab24

Yeni Üye
23 Kas 2017
16
eskiden tv de hz vardı şimdi yok gibi ilk güncellediğimde daha iyiydi görüntü daha netti tvyi modladım kodlama hex editor ile değil patcherla yaptım pvr yi  netflixi açtım pixellence açmadım zaten yoktu sonra modladım görüntü bozuldu bulanık oldu ve soluklaştı keskinliği 0 da yapsam pixel göze batıyor verdiğin full yazılımı atıp güncelliyorum  olmuyor çok ilginç acaba swprofile mi bozdu veya güncellememi işe yaramıyor? Yeni versiyonu buldum bu senin verdiğin değil başka mb97 V0452339 bunun full yazılımını attım ama buda uymuyor bozuldu ekran ters pembe oldu bende tekrar eskisini senin verdiğini attım bunun çekirdek yazılımını bulamadım eski var sitedeki belki çekirdek yazılımı çalışır bulabilirmisin . anakart eski olmasaydı keşke bulamıyoruz eskiden
Vestel 40FA7100 pixellence ultra contrast tv vardı çok güzeldi VA paneldi kırıldı bu tv yide acilen aldım

A Çevrimdışı

aözkaya

Yeni Üye
28 Kas 2017
62
aözkaya' Alıntı:
ado hocam slm vestel satellite 39pf5025 39 led tv seri no : 6938913 200236    Görüntü yok gibi bir sey. Ayni durum CNN TURK HD ve TV2 HD de de var. Tüm hd kanallarda sorun yok ama bu üç kanal çekmiyor. Siyah ekran ve görüntü kirpismasi var sadece..  yardımcı olursanız sevinirim
Ado hocam beni unuttunuz mu ??

Geri
Üst Alt