VESTEL TV İLK KURULUM VE PANEL TEST UYGULAMASI RESİMLİ ANLATIM

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
O Çevrimdışı

OnurB

Yeni Üye
17 May 2020
25
32
Daha önce montaj veya nakliye kaydı yok,
Değişimden gelmiş sanırım bu cihaz çünkü Garanti de değişim garantisi bilgisi var.
Seri numarası da 8xxxxx başladığı için sıfır ambalajında olduğunu gösteriyor.
Revizyonlu veya sıfırlanmış seri olsa idi 9xxxx le başlardı

Çok teşekkür ederim, bana söylenilen de sıfır ürün yollanacağıydı zaten ama 400 küsür dakikalık kullanım süresi düşündürmüştü.

K Çevrimdışı

kingforaday

Yeni Üye
26 Haz 2020
17
41
Merhaba, ben bulutlanma konusunu tam anlayamadım, ben dün Vestel 58u9400 aldım , panda panel, servis hızlıca kurulum yaptı bı tane 4k video izletti tamam mıdır abi imzala surayi diye imlazatmaya çalıştı, bende renk testi istedim, 4 ölü piksel buldum , renk testinde de tam anlayamadım, siyah renkte yuzde yuz siyah olmuyor, yatay kenarların yukaridan asagisana kadar komple 3 cm kadar içeri ışık geliyor ekrana , bu film izlerken siyah bölümlerde çok farkediyor, beyaz da da aynı konu var tam beyaz değil, Adem Bey'in videolarını izledim yanlış anlamadiysam köşelerde hafif bulutlanmalar olabilir bu normaldir demişti, ama benimkisi sadece köşe değil, birkaç foto yükledim, fotoğraflar gerçek halinden daha fazla bulutlugörünüyor, o kadar değil benimkisi ,benimkiler normal mi değil mi servis düzeltir mihiçbir fikrim yok, bilgilendirirseniz sevinirim

IMG_20200812_215518.jpg
IMG_20200812_215422.jpg

By_Trol Çevrimdışı

By_Trol 

Administrator
24 Ağu 2019
13,592
Merhaba, ben bulutlanma konusunu tam anlayamadım, ben dün Vestel 58u9400 aldım , panda panel, servis hızlıca kurulum yaptı bı tane 4k video izletti tamam mıdır abi imzala surayi diye imlazatmaya çalıştı, bende renk testi istedim, 4 ölü piksel buldum , renk testinde de tam anlayamadım, siyah renkte yuzde yuz siyah olmuyor, yatay kenarların yukaridan asagisana kadar komple 3 cm kadar içeri ışık geliyor ekrana , bu film izlerken siyah bölümlerde çok farkediyor, beyaz da da aynı konu var tam beyaz değil, Adem Bey'in videolarını izledim yanlış anlamadiysam köşelerde hafif bulutlanmalar olabilir bu normaldir demişti, ama benimkisi sadece köşe değil, birkaç foto yükledim, fotoğraflar gerçek halinden daha fazla bulutlugörünüyor, o kadar değil benimkisi ,benimkiler normal mi değil mi servis düzeltir mihiçbir fikrim yok, bilgilendirirseniz sevinirim

Burada da benzer konu var inceleyiniz.

S Çevrimdışı

snl99 

Aktif Üye
19 Şub 2020
136
40
TV yi test ederken farkettim. O nedenle bu konuya yazdım.
TV min kasa ile ekran arasındaki açıklıktan çizgi şeklinde ışık görünüyor üst çerçeve ve alt ta var yanlarda yok. Üstten veya alttan bakınca belli oluyor. Bu durum normal mi yoksa bi eksiklik mi var. ilerde oralardan tozlanacak gibi.

20200831_022228.jpg

20200831_024123.jpg

By_Trol Çevrimdışı

By_Trol 

Administrator
24 Ağu 2019
13,592
TV min kasa ile ekran arasındaki açıklıktan çizgi şeklinde ışık görünüyor üst çerçeve ve alt ta var yanlarda yok. Üstten veya alttan bakınca belli oluyor. Bu durum normal mi yoksa bi eksiklik mi var. ilerde oralardan tozlanacak gibi.

20200831_022228.jpg

20200831_024123.jpg
Abartı bir şekilde boşluk olmayacak biraz olur boşluk olmaz ise panel (Cell) en ufak esnemede kırılır.

F Çevrimdışı

fikoloji

Süper Üye
13 Eki 2018
16,634

20200831_022228.jpg

20200831_024123.jpg
Günümüzde hem slim hem güzel hem teknolojik olsun diyoruz ama olmuyor. Slim kasa , cell ince esneme payı vs bırakınca işte böyle sizmalar oluyor yada olabiliyor. Herhangi bir engel veya sorun teşkil etmez. İşim garanti olsun derseniz servise bildirin rapor duzenlensin ilerde bundan kaynaklı sorun olursa elinizde delil olur ?

M Çevrimdışı

Merlot 

Aktif Üye
26 Ara 2018
263
49
Günümüzde hem slim hem güzel hem teknolojik olsun diyoruz ama olmuyor. Slim kasa , cell ince esneme payı vs bırakınca işte böyle sizmalar oluyor yada olabiliyor. Herhangi bir engel veya sorun teşkil etmez. İşim garanti olsun derseniz servise bildirin rapor duzenlensin ilerde bundan kaynaklı sorun olursa elinizde delil olur ?
hocam ekranda kaç ölü piksel olursa garanti kapsamında değiştiriliyor

By_Trol Çevrimdışı

By_Trol 

Administrator
24 Ağu 2019
13,592
hocam ekranda kaç ölü piksel olursa garanti kapsamında değiştiriliyor
Bu arada şunu da belirtmek isterim ölü pixel olarak gördüğünüz belkide pixel hatası değil panel içerisine girip geri çıkamayan küçük sinekte olabilir. Cam kapaklı balkon lambalarına , sokaklardaki aydınlatma lambalarının cam kapaklarının içerisine nasıl sinek giriyorsa panel içerisine de girebiliyorlar temizlendiği zaman sorun kalmıyor. Sinek girmesinin en büyük nedeni de karanlıkta tv izlemektir küçük sinekler ışığa geliyor ve panel içerisine kadar girebiliyorlar bunu önlemenin yolu da evde tv izlenilen odada lambayı yanık bırakmaktır sinekler lamba ile meşgul olacağı için tv ye gelmezler.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Geri
Üst Alt