VESTEL TV İLK KURULUM VE PANEL TEST UYGULAMASI RESİMLİ ANLATIM

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
D Çevrimdışı

demoprazol

Aktif Üye
21 May 2018
71
33
Paneller mükemmel, 3800 e aldığım philips 55pus6581 de bulutlanma ve dikey şeritler havalarda uçuyor, fırsat bulunca düz renklerde panelin görüntülerini buraya yükleyecem hatta ayrı konu açmayı düşünüyorum acırsınız bana.

barbarosso Çevrimdışı

barbarosso 

Aktif Üye
7 Eki 2017
317
ado hocam selam
43 uhl900 tv (hi-level) 3. yılımda kulanıyorum.bu sürede digiturk uydu cihazı ile yayınları HDMI bağlantı üzerinden izlerken ,digiturkle sözleşmemi bitirdim.normal turksat bağlantılamaya çalıştım ama kaynaklarda bir türlü tv görünmüyor.fabrika ayarlarına döndüm ilk kurulumda uydu seçeneği görünmüyor.nerde hata yapıyorum?bir fikir rica ediyorum.teşekkürler şimdiden...

A Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,295
51
ado hocam selam
43 uhl900 tv (hi-level) 3. yılımda kulanıyorum.bu sürede digiturk uydu cihazı ile yayınları HDMI bağlantı üzerinden izlerken ,digiturkle sözleşmemi bitirdim.normal turksat bağlantılamaya çalıştım ama kaynaklarda bir türlü tv görünmüyor.fabrika ayarlarına döndüm ilk kurulumda uydu seçeneği görünmüyor.nerde hata yapıyorum?bir fikir rica ediyorum.teşekkürler şimdiden...

Selamlar Azizim;

MB120 anakartlı olan bu modelde uydu seçeneğinin ve kaynaklarda TV nin görülmemesinin özel bir kısıtlama olması mümkün değil zira tv de HD DVB-T/C/S2(HEVC) desteği mevcut.

Menu4725 den factory reset yapmanıza rağmen sorun devam mı ediyor?

barbarosso Çevrimdışı

barbarosso 

Aktif Üye
7 Eki 2017
317
evet üstat factory reset yaptım.kaynaklarda tv seçeneği görünüyor açık seçiyorum fakat kuruluma döndüğümde tv uydu barı yok.acaba tvyi ilk aldığımda modlamalar yapmıştım.swprofili kontrol ettim.normal görünüyor.sanki basit bir şeyi atlıyorum hissi var :hmmkusura bakma vaktini alıyorum.

A Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,295
51
evet üstat factory reset yaptım.kaynaklarda tv seçeneği görünüyor açık seçiyorum fakat kuruluma döndüğümde tv uydu barı yok.acaba tvyi ilk aldığımda modlamalar yapmıştım.swprofili kontrol ettim.normal görünüyor.sanki basit bir şeyi atlıyorum hissi var :hmmkusura bakma vaktini alıyorum.

Full yazılım var mı elinde kardeşim?

Sorun değil işiniz görülsün bu günü size ayırdım, yaz yoğunluğu nedeniyle haftaiçi pek vakit ayıramıyorum size çünkü :ok

barbarosso Çevrimdışı

barbarosso 

Aktif Üye
7 Eki 2017
317
ado hocam tesekkur ederim.tv yi tekrar açtım oldu gibi. full yazılıma gerek kalmıyacak galiba herhalde elimdeki swprofili yükledikten sonra reset atmadığımdan az önce başarısız olmuşum.son durumu bildiririm.pes etmek yok:cak:cay

barbarosso Çevrimdışı

barbarosso 

Aktif Üye
7 Eki 2017
317
ado hocam sorun halloldu.ilginiz için tesekkürler.iyi hafta sonları tüm forum severlere:hoba1

Y Çevrimdışı

yuxel 

Yeni Üye
16 Nis 2019
46
50
A Adem Helvacı, hocam
S.A. Yeni aldığım Vestel 49ud8200 tv me burada anlattığınız gibi testleri yaptım. Ölü pikselde 1 tane var sanırım o önemli değilde. Işık sızması testinde karanlık ortamda siyah renk gri görülüyor. Sizin yaptığınız teste hiç ışık yok diyorsunuz ama bende açıkça bütün ekranda alttan gelen bir ışık var bu da siyahı griye çeviriyor. Gündüz yaptığımda rahatsız edici bir sorun görmedim. Bu ışık sızması testi yaparken televizyonun ayarları ne olmalı? ve ne kadar ışık sızması normal sayılır, nereden sonra servis çağırmalıyız.
Teşekkürler.

D Çevrimdışı

dkoylu

Yeni Üye
30 Ara 2019
7
İyi akşamlar konuyla ilgili bir sorum var. Bende SEG 49SBF700 49 inch tv kurulumunda sorun yaşadım. TKGS kurulumu yaptım Sormak istediğim bazı kanallar var fakat yayın yok. Eski modellerde manuel aramada tek frekansını yazarak ekleme yapabiliyorduk. Kanal silemiyorum taşıyamıyorum manul arama yapabilmem için ne yapmam gerekir

I Çevrimiçi

Iz_for

Aktif Üye
25 Eki 2017
166
İyi akşamlar konuyla ilgili bir sorum var. Bende SEG 49SBF700 49 inch tv kurulumunda sorun yaşadım. TKGS kurulumu yaptım Sormak istediğim bazı kanallar var fakat yayın yok. Eski modellerde manuel aramada tek frekansını yazarak ekleme yapabiliyorduk. Kanal silemiyorum taşıyamıyorum manul arama yapabilmem için ne yapmam gerekir

TKGS de 3 mod vardır
>Otomatik (Kullanıcı listede herhangi bir değişiklik yapamaz)
>Esnek (TKGS kullanıcı isteğiyle günceller ve kullanıcı listeyi değiştirebilir)
>Kapalı (TKGS devre dışıdır, kullanıcı kanal bulma ve sıralamayı kendisi yapar.)

D Çevrimdışı

dkoylu

Yeni Üye
30 Ara 2019
7
TKGS de 3 mod vardır
>Otomatik (Kullanıcı listede herhangi bir değişiklik yapamaz)
>Esnek (TKGS kullanıcı isteğiyle günceller ve kullanıcı listeyi değiştirebilir)
>Kapalı (TKGS devre dışıdır, kullanıcı kanal bulma ve sıralamayı kendisi yapar.)
Hay Allah razı olsun senden vallahi kaç gündür karıştırmadığım yer kalmadı. Bu şekilde çözüceğim inşallah sonucu yazarım en kısa zamanda

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Geri
Üst Alt