Vestel TV Açılış Logosu Değiştirme

smili72 Çevrimdışı

smili72 

Süper Üye
6 Mar 2018
1,532
52
9YABYr.jpg

Beenim tv de bu var beğenen alıp yükleyebilir Kendi imalatımdır

teraspy Çevrimdışı

teraspy 

TFC Team
26 Kas 2018
21,320
64
Slm, boot0.jpg buldum değiştirdim ancak siyah ekran oluyor, sonra tv açılıyor. Açılış fotosu gelmiyor. :alala
Bunu birkaç yerde yedekliyor,hepsini değiştirmelisin,ayrıca eğer tv dediğin dosya ile açılıyorsa bu olur,yoksa her tvde yazılım hemen hemen aynı olduğundan içinde kalmış olabiliyor ,yani senin kartla açılan "logo" fotosu,mesela mb110 ile açılmıyor,veya mb120 v.s ,ama her tv yazılımında foto var ,çünkü yazılımlar "panel" yazılımı haricinde hemen hemen aynı ,tabii birde 4k ve tarayıcı sürümü ve işlemci tipi farklıdır,bu arada yeri gelmişken de belirteyim,2 tür işlemci türü kullanılıyor mips ve arm,bunların haricinde yazılımlar genelde ortaktır :ok
Bendeki "boot0.jpg" fotosunda bir film karakteri var ama açılışta o değilde SEG yazıyor :)

By_Trol Çevrimdışı

By_Trol 

Administrator
24 Ağu 2019
13,574
Slm, boot0.jpg buldum değiştirdim ancak siyah ekran oluyor, sonra tv açılıyor. Açılış fotosu gelmiyor. :alala

Ekleyeceğiniz resmin boyutu önemli örneğin 10 Kb lık bir gereksinim varken siz 100 Kb kullanamazsınız. Eklemek istediğiniz resim yazı vs ne ise televizyonunuzun barkod resmi ile buraya ekleyin logoyu hazırlayım.
Bu arada yazılım yüklemek ne kadar kolay gibi görünse de riskli bir iştir sorun oluşmayacak ama ben yine de yazayım oluşabilecek sorundan sorumlu olamam.

D Çevrimdışı

Destan

Yeni Üye
16 Nis 2020
28
40
IMG_20200424_1615481.jpg

arkadaşlar tv açılışında telefunken logosu yerine yeşil kare ekran geliyor,uygun logo bulamadım yardımcı olursanız sevinirim
Mesaj otomatik olarak birleştirildi:

selam,

1. USB bellek içerisinde "spi" isimli bir klasör oluşturulur.
2. boot_logo.bin dosyası (rardan çıkarılıp) USB içerisindeki spi klasörüne kopyalanır.
3. USB bellek TV'nin USB portuna takılır
4. Service menüden (menü4725)"USB operations" yapılır
5. Power on/off sonrası yeni dosyalar yüklenmiş olacaktır.
selam,

1. USB bellek içerisinde "spi" isimli bir klasör oluşturulur.
2. boot_logo.bin dosyası (rardan çıkarılıp) USB içerisindeki spi klasörüne kopyalanır.
3. USB bellek TV'nin USB portuna takılır
4. Service menüden (menü4725)"USB operations" yapılır
5. Pn/off sonrası yeni dosyalar yüklenmiş olacaktır.

tv açılışında telefunken logosu yerine yeşil kare ekran geliyor,uygun logo bulamadım yardımcı olursanız sevinirim

By_Trol Çevrimdışı

By_Trol 

Administrator
24 Ağu 2019
13,574
IMG_20200424_1615481.jpg

arkadaşlar tv açılışında telefunken logosu yerine yeşil kare ekran geliyor,uygun logo bulamadım yardımcı olursanız sevinirim
Mesaj otomatik olarak birleştirildi:

tv açılışında telefunken logosu yerine yeşil kare ekran geliyor,uygun logo bulamadım yardımcı olursanız sevinirim
Uygun olmayan yanlış logo yükleme girişiminde yeşil kare ekran gelir. Bu aşamada orjinal logoyu yükleseniz bile %90 yeşil kare görüntünün bir kısmı yine kalacak MB95 ve 96 Anakartlarda yapılan bu hatalı işlemde bahsettiğiniz durum oluşuyor. Geçen hafta bir kez daha ben de bu sorunla karşılaştım. Full yazılım gerekli telefon ile online olduğum için pazartesiden önce yazılım linki veremiyorum. Diğer ustalarımızda var ise link verirler. TEKNOwest TEKNOWEST ve F fikoloji

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Geri
Üst Alt