Vestel TV Açılış Logosu Değiştirme

D Çevrimdışı

Daidalos 

✌ ✌ ✌ ✌
Süper Üye
22 Kas 2018
810
Merhaba arkadaşlar Vestel 4K tv kullanıcısıyım.Tv nin açılış logosunu 4k manzaralı resim koymak istiyorum ama olmuyor daha düşük kalite deki resimler oluyor onlarda göze hoş durmuyor.Açılış logosu suna nasıl yüksek kalite resim koya bilirim.

İstediğiniz fotoğrafı boot0.jpg olarak adlandırıp ftp aracılığı ile conf/Customer içerisinde ki boot0.jpg ile değiştirebilirsiniz

bunun için vestel toolbox ve winscp kullanabilirsiniz

Xiaomi Çevrimdışı

Xiaomi 

Aktif Üye
3 Kas 2018
138
36
birde şunu denenrmisin istediğiniz resmi flash belleğe yükleyin tv ye takın medyaoynatıcıda foto açıldıktan sonra kumandanın ok tuşuna 2 kes basın .masaüstü arka plan yapılsınmı mesajı beliricek ok leyip denermisin.

IMG_20181217_172458.jpg
bu yazı çıkıyor

oseofwar Çevrimdışı

oseofwar

Aktif Üye
24 Haz 2018
81
24
birde şunu denenrmisin istediğiniz resmi flash belleğe yükleyin tv ye takın medyaoynatıcıda foto açıldıktan sonra kumandanın ok tuşuna 2 kes basın .masaüstü arka plan yapılsınmı mesajı beliricek ok leyip denermisin.
Hocam konuyu başkası açmış ama benim işime yaradı. SEG TV'yi Mİ TV yaptım
Mesaj otomatik olarak birleştirildi:

IMG_20181219_235206.jpg

H Çevrimdışı

hfy44 

Aktif Üye
22 Nis 2019
64
44
benim tv toshiba ve seçeneklerde açılış resmi ekleme çıkıyor
diyelimki açılış ekranına farklı bir fotoğraf koyduk
açılıştaki toshiba yazısına ek olarak eklediğimiz resimdemi çıkıyor yoksa toshiba yazısı tamamen gidiyormu
ve açılış resmini değiştirirsek orjinal açılış ekranını istediğimiz zaman geri getirebiliyormuyuz:bilmiyom

Xiaomi Çevrimdışı

Xiaomi 

Aktif Üye
3 Kas 2018
138
36
Açılış ekranı degistirseniz açılış da Toshiba yazısı çıkmaz eklediğiniz resim çıkar fabrika ayarlarına dönüldüğünde eski haline döner.

R Çevrimdışı

Rizvan Aydın

Yeni Üye
29 Ağu 2019
30
51
Merhaba arkadaşlar
Jvc lt43vf42t 17mb140 yazılımı çökmüştü
Usb den yeni yazılım attım fakat şu an profilo olarak açılıyor buna tekrar jvc logosu nasıl yüklenir
Şimdiden teşekkürler

F Çevrimdışı

fikoloji

Süper Üye
13 Eki 2018
16,634
Merhaba arkadaşlar
Jvc lt43vf42t 17mb140 yazılımı çökmüştü
Usb den yeni yazılım attım fakat şu an profilo olarak açılıyor buna tekrar jvc logosu nasıl yüklenir
Şimdiden teşekkürler
selam,

1. USB bellek içerisinde "spi" isimli bir klasör oluşturulur.
2. boot_logo.bin dosyası (rardan çıkarılıp) USB içerisindeki spi klasörüne kopyalanır.
3. USB bellek TV'nin USB portuna takılır
4. Service menüden (menü4725)"USB operations" yapılır
5. Power on/off sonrası yeni dosyalar yüklenmiş olacaktır.

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Geri