Önemli VESTEL Panel Bilgi hattı

gurkan Çevrimdışı

gurkan

Aktif Üye
26 Eki 2017
254
Adem Helvacı Ado abim bugun esimin tarafindan bi akraba ziyareti yapdik. Bi baktim tv vestel hemen basladim kurcalamaya mb90 anakart. Dahili wifi yokdu lakin menu4725 yapdigimda panel bilmem kac auo yaziyordu sanirim ki panel auo bahsettiginiz gibi ips ekranin renkliligini va panelin parlakligini v.slligi bir panelde toplanmis sanki gercekden cok guzel bir panel ilk defa bu kadar yakindan uzun uzun gorme firsatim oldu. Bosuna auo hayrani degilmissiniz gercekden. Tv'imden sogudum :kop

Adem Helvacı Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,294
51
Adem Helvacı Ado abim bugun esimin tarafindan bi akraba ziyareti yapdik. Bi baktim tv vestel hemen basladim kurcalamaya mb90 anakart. Dahili wifi yokdu lakin menu4725 yapdigimda panel bilmem kac auo yaziyordu sanirim ki panel auo bahsettiginiz gibi ips ekranin renkliligini va panelin parlakligini v.slligi bir panelde toplanmis sanki gercekden cok guzel bir panel ilk defa bu kadar yakindan uzun uzun gorme firsatim oldu. Bosuna auo hayrani degilmissiniz gercekden. Tv'imden sogudum :kop

Olsun bak ben şu an halen SMSNG panelli tv izliyorum, herkes şanslı olmuyor :kiskis

A Çevrimdışı

arikanf9

Yeni Üye
22 Şub 2018
42
mrb.bugun regal 40r6020f tv siparişi verdim 1160 tl ye.umarım iyiolur.ado ustam bunlar va panel mi ips panelmi?yoksa seri nosu mu lazım.
regalin web sitrsinde panel d led yazmakta. d led ler edge ledlere göre avantajı nedir?
ayrıca hdm ve usb girişlerikaç tane bunlarda.sitelerde farklı rakamlar var

gurkan Çevrimdışı

gurkan

Aktif Üye
26 Eki 2017
254
Demek ki gerçek bir SHARP panel görsen bir daha tv izlemezsin :kop
Abim aslinda okumuslugum var ama gormuslugum yok. Sizlerin yazilarinizi tavsiyelerinizi her zaman takip eder okurum . sharp, japan display bunlar (sizler daha iyi bilirsiniz) cok kaliteli paneller ama bugune kadar en iyi olarak oda bugun auo panel ile tanisdim :) abim taa kac sene once gold pc lerin tekinde sanirim 65inc sharp led tv vardi teshirde hatta 3 degilde 4 ana renk ile sloganli bi tvdi ve kosesinde mikroskop gibi bisey koymuslardi piksellerdeki renkleri gormek icin yani asil konuya gelicek olursak sizin bahsettiginiz gercek sharp panel benim gold pcde gordugum paneller aynimi acab:)

Adem Helvacı Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,294
51
mrb.bugun regal 40r6020f tv siparişi verdim 1160 tl ye.umarım iyiolur.ado ustam bunlar va panel mi ips panelmi?yoksa seri nosu mu lazım.
regalin web sitrsinde panel d led yazmakta. d led ler edge ledlere göre avantajı nedir?
ayrıca hdm ve usb girişlerikaç tane bunlarda.sitelerde farklı rakamlar var
MB211 ve MB110 olarak iki anakart ile üretiliyor bu ürün o nedenle somut bir bilgi verebilmek için seri numarası lazım maalesef.
Ürün geldiğinde bilgi paylaşırsnaız sorularınızın cevabını bulabiliriz.
Aynı zamanda az önce güncellediğim PANEL TEST konusunu mutlaka inceleyin ki tv niz geldiğince gerekli kontrolleri yapabilesiniz :ok

Adem Helvacı Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,294
51
Abim aslinda okumuslugum var ama gormuslugum yok. Sizlerin yazilarinizi tavsiyelerinizi her zaman takip eder okurum . sharp, japan display bunlar (sizler daha iyi bilirsiniz) cok kaliteli paneller ama bugune kadar en iyi olarak oda bugun auo panel ile tanisdim :) abim taa kac sene once gold pc lerin tekinde sanirim 65inc sharp led tv vardi teshirde hatta 3 degilde 4 ana renk ile sloganli bi tvdi ve kosesinde mikroskop gibi bisey koymuslardi piksellerdeki renkleri gormek icin yani asil konuya gelicek olursak sizin bahsettiginiz gercek sharp panel benim gold pcde gordugum paneller aynimi acab:)

Yani net cevap vermek zor kardeşim kimbilir hangi paneldi :))

R Çevrimdışı

richezza

Yeni Üye
12 Nis 2018
10
43
Soru basit ama cevap karışık azizim zira diyelim ki size ben bu gün ''SAMSUNG öneririm'' dedim, 6 ay sonraki üretimlerde SAMSUNG ortaya berbat bir üretim kalitesi çıkarttı, Lakin ben bu 6 ay süre boyunca gelene gidene SAMSUNG önerdiğim için bir genel kanı ortaya çıkıp ''Ado SAMSUNG öneriyor'' otomatik cevabı doğuyor, 6 ay sonraki satışlarda SAMSUNG insanların elinde patladığında ve tepkiler gelmeye başladığında bu sefer bizler ön ayak olmuşuz gibi oluyor bu nedenle ben bu öneri işlerine çok uzağım.

Şöyle örnek vereyim,Burada arkadaşlarımız birüye ye MİDEAklimaönerdiler ki aslında neredeyse yüzlerce binlerce kişiye önerdiler. Kimsede ses seda yok, Herkes dua edip gidiyor. Bir gün DH ye bir arkadaş geldi ve hatta buraya da yazmışltı sanırım. Arkadaş öyle balalar okudu öyle belalar okudu ki benim içim cızz etti yani bu kadar olur. MİDEA klima ile ilgili kendisi memnun kalmamış sebebini şu an hatırlamıyorum artık iyi ısıtmıyormuydu yoksa soğutmuyormu bilemem. Ama bu yazdıklarını kimse hak etmiyordu.

Üretim bu azizim, ben size SAMSUNG İYİDİR derim, siz alırsınız kötü çıkar sebep olmuş olurum.

Lakin günümüz üretimlerinde ben CMO panelin kalitesini SAMSUNG dan daha iyi görüyorum. Hele ki bir AUO denk gelse tadından yenmez :))

Merhabalar Hocam, bugün bende teslim aldım kargodan Regal 50R5020U televizyonumu akşam gelip kuracaklar, iyimi ettik kötümü akşam belli olacak
bir kaç yerde hilevel4k tv görmüştüm evdeki samsung ju6500 ü kırasım geliyordu
Hocam şöyle bir sorum olacak; peki panelin CMO mu yoksa AUO mu olduğunu nasıl anlayacağız

M Çevrimdışı

~mustafa~

Aktif Üye
12 Mar 2018
53
R richezza bu konulara cok yakin degilim ado hocam bu konular icin bicilmis kaftandir
Sana sunu soyleyecegim yanlis degilse benim gozlemledigim piyasadaki vestelin butun 50 incleri chmei cmo yani

K Çevrimdışı

kenan

Yeni Üye
3 Nis 2018
47
37
Merhabalar Hocam, bugün bende teslim aldım kargodan Regal 50R5020U televizyonumu akşam gelip kuracaklar, iyimi ettik kötümü akşam belli olacak
bir kaç yerde hilevel4k tv görmüştüm evdeki samsung ju6500 ü kırasım geliyordu
Hocam şöyle bir sorum olacak; peki panelin CMO mu yoksa AUO mu olduğunu nasıl anlayacağız

hocam tv kurulumu için müşteri hizmetlerini arayınca seri no fatura no falan istiyorlarmı benim tvde gelmiş işten çıkmadan arayayım diyorum servisi

M Çevrimdışı

~mustafa~

Aktif Üye
12 Mar 2018
53
K kenan Kenan büyük bir ihtimal istemiyorlar Çünkü benim Regal televizyonda da istemediler Ama daha önce bizim Vestel ürün alındığı için adımıza kayıt vardı belki ondan istememiş olabilirler

Geri
Üst Alt