Önemli VESTEL Panel Bilgi hattı

X Çevrimdışı

Xeroxe

Yeni Üye
3 Nis 2018
13
43
Merhaba adem hocam; Hitachi 50HT1500UD urunu şuanda hepsiburadada 2000₺ ,1200 hz yazılım yenileme hizina sahip.panel hdr wcg durumunu ogrenebilirmiyim.Birde bunun yerine hdr wcg f/p vestel veya turevi tavsiyenizi alabilirmiyim.

Deimos Çevrimiçi

Deimos

VIP
6 Nis 2018
828
LG IPS panel mevcut
Özelliklerine göre bir çok modeline denk gelebilir azizim :)

Dahili wifi widi smr1000hz vs
Adem Helvacı Ado hocam DH de sizin yazılarınız üzerine 49UB8300 almıştım, konuda uzun zamandır mesajınız yoktu. Sonra yeni yazılım varmı diye Google da 17MBR120 diye aratınca sizinle burada karşılaştım :) Sizin ve diğer arkadaşların bilgilerinden eksik kalmamak için üye oldum. Ben Vestel den kopamıyorum önce Siyah İnci, sonra 15 sene önce Efsane 72 Ekran 100 HZ ONY X Flat, sonra 1,5 sene önce Hi-Level 43" HD şimdide onu Anneye verip 49UB8300. 49UB8300 geldikten sonra 2 gün pişman olur gibi oldum ama sorun Kablo TV nin Teledünya cihazından kaynaklı olduğu ortaya çıktı. Conax Modülden sonra pişmanlığımın yerini mutluluk aldı.

Benim seri numarası; 7836584 700788
"7836584" ile başlayan bir arkadaşımıza LG demişsiniz, ama yan açıdan görüntü kaybı olmadığına göre sanırım LG IPS Panel.
Saygılar..

Adem Helvacı Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,294
51
Adem Helvacı Ado hocam DH de sizin yazılarınız üzerine 49UB8300 almıştım, konuda uzun zamandır mesajınız yoktu. Sonra yeni yazılım varmı diye Google da 17MBR120 diye aratınca sizinle burada karşılaştım :) Sizin ve diğer arkadaşların bilgilerinden eksik kalmamak için üye oldum. Ben Vestel den kopamıyorum önce Siyah İnci, sonra 15 sene önce Efsane 72 Ekran 100 HZ ONY X Flat, sonra 1,5 sene önce Hi-Level 43" HD şimdide onu Anneye verip 49UB8300. 49UB8300 geldikten sonra 2 gün pişman olur gibi oldum ama sorun Kablo TV nin Teledünya cihazından kaynaklı olduğu ortaya çıktı. Conax Modülden sonra pişmanlığımın yerini mutluluk aldı.

Benim seri numarası; 7836584 700788
"7836584" ile başlayan bir arkadaşımıza LG demişsiniz, ama yan açıdan görüntü kaybı olmadığına göre sanırım LG IPS Panel.
Saygılar..

Selamlar değerli kardeşim;

VESTEL markasının yoğun karalandığı dönemlerden birisydi 72 100hz ONYX FLAT tv zamanları.

Kısa süreli de olsa ben de sahip olmuştum o tv ye, Sonrasında LCD merakına yenik düşüp değiştirmiş, Anneme Yollamıştım o TV yi :) bana göre de ciddi efsaneydi ONYX FLAT.

11AK53 Şase ve SAMSUNG CRT tüp kullanılmıştı hey gidi. :)

Sizin TV de SAMSUNG VA panel mevcut, 17MB120 anakarta sahip tv dir. Yazılım güncelleyebildiniz mi?

A Çevrimdışı

alptugay

Aktif Üye
7 Nis 2018
62
33
Ado hocam merhaba,

Bir bilgisayar mühendisi olarak kendi kullandığım televizyon ile ilgili bazı teknik detayları merak etmekteyim. Fakat öncesinde şunu paylaşmak isterim. Vestel televizyonlar konusunda gönülden bağlığınız ve ilginiz gerçekten takdire şayan. Ben de sadece vestel olarak değil ama evimde hep yerli malı ürünler kullanırım. Örneğin bluetooth hoparlörden kulaklığa saç düzleştiricisinden buzdolabı kurutmalı çamaşır makinesi kettle televizyona cep telefonu vs hep vestel. Bunun haricinde altus, grundig, arçelik vs de kullanırım.

Her neyse soruma geleyim. Ben de 48ua8900 model tv kullanmaktayım. Görüntü ses kalitesi olarak memnunum fakat memnun olmadığım iki özellik var. Birincisi smart (netflix olmaması) ve özellikle browser sorunu dizimag vb. sitelerden dizi film izleyemiyorum, malum bu sitelerin her yerinden reklam banner vs. çıkmakta bu da televizyona aşırı yük bindirmekte bu sebeple tv donuyor ve daha sonra da reset atıyor (Tahminim memory overflow yani bellek/ram yetmemezliği). Bu arada sorunu çözer belki diye dün 17MB100_34.25 kodlu yazılıma güncelledim televizyonu eskisi 33.11 gibi birşeydi sanırım. Ancak bir değişiklik olmadı bir fark göremedim. Annemlerin evindeki LG televizyonda bu siteler aynı bilgisayardan açmışcasına yağ gibi akıyor. Tabi ben televizyonumu zamanında 1900 lira gibi bir fiyata almışken annemlerdeki tv'nin 5bin civarında olduğunu da belirtmem gerekir. Bu bağlamda şunu merak etmekteyim. Sanırım benim tv mb100 anakartlı ancak bu tam bir anlam ifade etmiyor benim için. Bu anakart üzerinde kullanılan işlemci marka ve daha önemlisi modeli nedir bilginiz var mı? RAM ne kadar?

Televizyondan diğer bir memnuniyetsizliğim ise harddiskten taktığım bazı filmler eğer ses dts ise o filmlerden ses alamıyorum. Görüntü var ses yok :( Ben bu televizyonun dts desteği var gibi hatırlıyordum yanılıyor muyum? Bunun bir çözümü var mı?

Ve hazır mesaj atmışken ben de televizyonumda kullanılan paneli öğrenebilir miyim? SN: 7482647 500297

Şimdiden teşekkür ederim

Adem Helvacı Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,294
51

Her ne kadar YERLİ nin tam YERLİ olmadığını bilsek de, paramız en azından yurtiçi firmalarımıza ve istihdama katkıda bulunsun diye bu politikamızdan vazgeçmiyor olmanız nedeniyle takdir ve tebrik ediyorum sizi, benim de bu derece özveride bulunmamın yegane sebeplerinden birisi bu dur :ok

Azizim TV nizdeki anakart MB100, panel SAMSUNG, İşlemci Mstar msd95c0h, ram h5tq2g6

VESTEL fabrikada teknik departman ile 1,5 yıl önce yaptığımız mini toplantıda zaten SMART konusunda çok kasmadıklarını açık açık ifade etmişlerdi ki o dönem MB120 leri daha yeni yeni sürüyorlardı piyasaya, Sonradan politikalarında değişiklik olup daha iyi bir arayüze, daha iyi bir altyapıya yönelik çalışmalar yapılmış olsa da, takdir edersiniz ki mevcut politikanın olduğu dönemlerde donanımlar da buna uygun seçiliyordu. Bu anlamda smart ile ilgili büyük değişiklikler MB100 de beklemek doğrumudur bilemiyorum.

a1-png.png

Teknolojinin hızlı gelişmek gibi bir dezavantajı olması nedeniyle bizim için bir dönem çok değerli olan bazı donanımları 1 sene sonra ex sevgilimiz ilan edebiliyoruz maalesef. Buna en yakın örnek MB100 anakartlara daha 1,5 sene önce olan büyük aşkımdır :)

Şmdi bırakın MB100 ü, MB120 nin bile pabuç dama atıldı, Yeni gözdemiz MB130 ve hatta daha da yeni gözdemiz MB130E.

2 ay sonra ne olacağının ise garantisi yok. :ok

A Çevrimdışı

alptugay

Aktif Üye
7 Nis 2018
62
33

Her ne kadar YERLİ nin tam YERLİ olmadığını bilsek de, paramız en azından yurtiçi firmalarımıza ve istihdama katkıda bulunsun diye bu politikamızdan vazgeçmiyor olmanız nedeniyle takdir ve tebrik ediyorum sizi, benim de bu derece özveride bulunmamın yegane sebeplerinden birisi bu dur :ok

Azizim TV nizdeki anakart MB100, panel SAMSUNG, İşlemci Mstar msd95c0h, ram h5tq2g6

VESTEL fabrikada teknik departman ile 1,5 yıl önce yaptığımız mini toplantıda zaten SMART konusunda çok kasmadıklarını açık açık ifade etmişlerdi ki o dönem MB120 leri daha yeni yeni sürüyorlardı piyasaya, Sonradan politikalarında değişiklik olup daha iyi bir arayüze, daha iyi bir altyapıya yönelik çalışmalar yapılmış olsa da, takdir edersiniz ki mevcut politikanın olduğu dönemlerde donanımlar da buna uygun seçiliyordu. Bu anlamda smart ile ilgili büyük değişiklikler MB100 de beklemek doğrumudur bilemiyorum.

Ekli dosyayı görüntüle 282

Teknolojinin hızlı gelişmek gibi bir dezavantajı olması nedeniyle bizim için bir dönem çok değerli olan bazı donanımları 1 sene sonra ex sevgilimiz ilan edebiliyoruz maalesef. Buna en yakın örnek MB100 anakartlara daha 1,5 sene önce olan büyük aşkımdır :)

Şmdi bırakın MB100 ü, MB120 nin bile pabuç dama atıldı, Yeni gözdemiz MB130 ve hatta daha da yeni gözdemiz MB130E.

2 ay sonra ne olacağının ise garantisi yok. :ok
Hocam bilgiler için çok teşekkür ederim. DTS ses konusunda bir fikriniz var mı peki? DTS sese sahip bir video açtığımda alt taraftaki bilgi ekranı kısmında dts logosu beliriyor yani tv onun dts sese sahip olduğunu anlıyor fakat sesi vermiyor.

Deimos Çevrimiçi

Deimos

VIP
6 Nis 2018
828

VESTEL markasının yoğun karalandığı dönemlerden birisydi 72 100hz ONYX FLAT tv zamanları.

Kısa süreli de olsa ben de sahip olmuştum o tv ye, Sonrasında LCD merakına yenik düşüp değiştirmiş, Anneme Yollamıştım o TV yi :) bana göre de ciddi efsaneydi ONYX FLAT.

11AK53 Şase ve SAMSUNG CRT tüp kullanılmıştı hey gidi. :)

Sizin TV de SAMSUNG VA panel mevcut, 17MB120 anakarta sahip tv dir. Yazılım güncelleyebildiniz mi?

Ado Hocam cevabınız için teşekkür ederim. 72 100hz ONYX FLAT den vazgeçmeyecektik ama bir anlamda mecbur kaldık, 15 sene sonra ilk kez arıza verdi, elektronik bilgim yeterli olduğu için sürücü Transistörünü değiştirdim. 2 ay sonra Yeniden arıza verdi, Tüp te kırmızı renk gitti. Ağırlığını bilirsiniz :) bel fıtığım olmasa bu yaşta kucaklar götürürüm ama artık beni aştı. Etraftaki ustalar ilgilenmedi, inanın Hurdacılar 4. Kattan indirmek için benden üste para istediler :) Arızası olmadığı zaman 1-2 kere 2.el eşyacılara teklif ettim, onlarda üste para istedi :) Uzaktakilere de götürmesi külfetli olması nedeniyle TV şu anda VESTEL Geri dönüşümde :)

7836584 700788 için Samsung VA demişsiniz. Ben de siz yokken DH deki konuyu didik diidk edip ;

panel-sorgusu-jpg.jpg

Bu mesaja ulaşmıştım, baştaki 7836584 Rakam tuttuğu için LG diye düşünmüştüm, demekki sondaki 6 Rakama göre panel modeli oluşuyormuş :) Gerçi üzülmedim, çünkü ben yanlardan bakınca görüntü kaybı gölgelenme göremiyorum, genel anlamda memnunum. Ben IPS diye kendimi kandırmaya devam edeyim :)

V.2.45.10.1 versiyonuna güncellemiştim, görüntü kalitesinde gözle görülür iyileşme oldu. Diğer Çekirdek yazılımı konusunda paylaşmıştım, ara verdikten sonra o mesajıma yoğunluktan gelememiş sinizdir.

Benim için şu an da tek eksik gördüğüm konu kanal yedekleme, buna bağlı olarak da PC de kanal düzenliyemiyoruz. Annem deki Hi-Level dada bu sorunu yaşadım, şu anki VESTEL dede yaşıyorum. Ben CONAX Modül ile Kablo TV kullanıyorum, nedense Sayısal Kablonun kanal listesini vermiyor. Uydu kanal listesi var ise veriyor, buna bir çözüm var mıdır bilmiyorum. Çok araştırdım ama bununla ilgili bir dökümana rastlamadım.
Saygılar..
Edit; imla

Adem Helvacı Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,294
51
Hocam bilgiler için çok teşekkür ederim. DTS ses konusunda bir fikriniz var mı peki? DTS sese sahip bir video açtığımda alt taraftaki bilgi ekranı kısmında dts logosu beliriyor yani tv onun dts sese sahip olduğunu anlıyor fakat sesi vermiyor.
V10098095 kodlu ürününüzde ses desteği sadece SOUND GERMAN+NICAM STEREO olarak görünmektedir :ok

Adem Helvacı Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,294
51
Ado Hocam cevabınız için teşekkür ederim. 72 100hz ONYX FLAT den vazgeçmeyecektik ama bir anlamda mecbur kaldık, 15 sene sonra ilk kez arıza verdi, elektronik bilgim yeterli olduğu için sürücü Transistörünü değiştirdim. 2 ay sonra Yeniden arıza verdi, Tüp te kırmızı renk gitti. Ağırlığını bilirsiniz :) bel fıtığım olmasa bu yaşta kucaklar götürürüm ama artık beni aştı. Etraftaki ustalar ilgilenmedi, inanın Hurdacılar 4. Kattan indirmek için benden üste para istediler :) Arızası olmadığı zaman 1-2 kere 2.el eşyacılara teklif ettim, onlarda üste para istedi :) Uzaktakilere de götürmesi külfetli olması nedeniyle TV şu anda VESTEL Geri dönüşümde :)

7836584 700788 için Samsung VA demişsiniz. Ben de siz yokken DH deki konuyu didik diidk edip ;

Ekli dosyayı görüntüle 283
Bu mesaja ulaşmıştım, baştaki 7836584 Rakam tuttuğu için LG diye düşünmüştüm, demekki sondaki 6 Rakama göre panel modeli oluşuyormuş :) Gerçi üzülmedim, çünkü ben yanlardan bakınca görüntü kaybı gölgelenme göremiyorum, genel anlamda memnunum. Ben IPS diye kendimi kandırmaya devam edeyim :)

V.2.45.10.1 versiyonuna güncellemiştim, görüntü kalitesinde gözle görülür iyileşme oldu. Diğer Çekirdek yazılımı konusunda paylaşmıştım, ara verdikten sonra o mesajıma yoğunluktan gelememiş sinizdir.

Benim için şu an da tek eksik gördüğüm konu kanal yedekleme, buna bağlı olarak da PC de kanal düzenliyemiyoruz. Annem deki Hi-Level dada bu sorunu yaşadım, şu anki VESTEL dede yaşıyorum. Ben CONAX Modül ile Kablo TV kullanıyorum, nedense Sayısal Kablonun kanal listesini vermiyor. Uydu kanal listesi var ise veriyor, buna bir çözüm var mıdır bilmiyorum. Çok araştırdım ama bununla ilgili bir dökümana rastlamadım.
Saygılar..
Edit; imla

Horizantel osilatördeki o sürücü transistörle birlikte collectör ayağındaki 9.1 nanofarad kondansatörü de değiştirseydiniz tv niz halen çalışıyor olurdu, kırmızının çözümü de servis menüdeki red kathodun değerini yükseltmekti :))) Olmuş gitmiş artık geçmiş olsun, zaten kırmızı sürümünü yükseltsenizde elektronlar partikül tutmaya başladığı için uzun sürmezdi :))

Sayısal konusundaki geri dönüşleri bildirdim ama gri dönüş yok maalesef :kiskis

D Çevrimdışı

drorcun

Yeni Üye
4 Mar 2018
8
54
merhabalar, smart takintim olmadigi icin internetten vestel 55ub6300 tv aldim, forumda hic bahsedilmemis yada ben bulamadim, paneli ve anakarti ile ilgili bilgi alabilir miyim acaba? urun yarin elime gececek..

Geri
Üst Alt