Önemli VESTEL Panel Bilgi hattı

A Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,295
51
A Adem Helvacı hocam 58ud8200 var bende de paneli tmc uretiyormus sanırım, az bir bilgilendir bizi da kimdir nedir bu tmc, Valla aranıp durdum hicnirsey yok nette. Philips kullanıyor diye biliyorum ama samsung panellerle karşılaştırıldığında ne kalitede veya contrast ratiosu kaç hiç bilmiyorum bize bilgi pinarindan şu icir üstat :)

Panda
Cmo
Tmc
Samung
Lg
Sharp
Chot
Auo
İnnolux

ve aklıma gelmeyen bir sürü panel üreticisi.

Samsung un kullandığı Sharp bile arıza yapıyorsa, yeryüzünde arıza yapmayacak panel yok olduğuna emin olabilirsiniz.

Kıyamadığım için atamıyorum da tv yi :kiskis

@Pixel Teknoloji ile sırf bu konuları yüz yüze sizlerle sohbet edebilelim diye bir canlı yayın yapmak istiyoruz ama cddi bir zaman sorunumuz var.

Yine de şunu belirtmek isterim ki günümüz koşullarında SHARP da dahil, PANASONİC de dahil olmak üzere artık kaliteli panel üretimi yok, bu nedenle bir noktaya kadar ok ama bir noktadan sonra paneli kimin ürettiğinin çok da anlamı olmuyor.

Sahada çok anlamsız söylemler dolanıyor mesela LG nin kaliteli panelleri kendisi kullandığı, ucuzları diğer markalara sattığı gibi ancak ileri derece istisnai durumlar hariç kesinlikle doğruluk payı olmayan bilgidir.

LG nin en baba tv sin den, LG nin panel sattığı markaların en dandik tv sine kadar sökmediğim panel kalmadı neredeyse, LG nin kendi içinden çıkan panel ile Panel sattığı markaların tv lerinden çıkan panelleri özellikle karşılaştırdım ve dedim ki ''LG nin kendisi ne ki, ucuza satacağı panel ne olsun?'' :kiskis

Kapitalist düzene ayak uyduran bütün markalar gibi LG SAMSUNG SONY VESTEL ARÇELİK PHILIPS AWOX aklınıza gelecek her marka ucuz üretim kullanmak zorunda, bu iki kere iki dört kadar kesin bir şey :ok

Günümüzde markalara ayrıcalık katan tek özellik artık yazılım mühendisliği. (Tabi ki işlemci gücü, chip kalitesi vs önemli o ayrı konu)

A Çevrimdışı

arslantr55

Yeni Üye
16 Kas 2019
5
29
İyi geceler vestel 49ud8200 model tv aldık yarın kuruluma gelecekler buradan birkaç arkadaşın tv hakkında olumsuz yorumları vardı, sadece dizi ve maç seyreden biri için bu tv yeterli olur mu kullanıcıyı üzer mi? şimdiden teşekkürler.

M Çevrimdışı

Mesut44

Yeni Üye
13 Kas 2019
8
32
Herkese iyi akşamlar. Öncelikle bu sitede paneller hakkında bilgi veren değerli ustalarımıza hocalarımıza çok teşekkür ediyorum. Ben de vatan bilgisayar'dan 55 ud 8200 televizyonu aldım. Sitede sorgulama yaptığımda panelin Samsung va panel olduğunu öğrendim. Daha önce ips panel 48 inç seg TV kullanıcısıyım. Televizyondan çok memnundum. Bu nedenle tekrar televizyonun IPS panel olmasını istiyordum. Ancak Samsung veya panelinde iyi olduğu şeklinde yorumları okuyunca televizyonu Balıkesir Vestel servisine kurdurdum. Ancak televizyonun görüntüsünden memnun kalmadım. Çünkü televizyonun arka planındaki beyazlık ya da diğer bir tabirle bulutlanma oluyordu. Durumu Vestel müşteri hizmetlerine aktardım. Servis evden televizyonu alarak inceleme yaptı. Televizyonda herhangi bir problem olmadığını belirtti. Servis televizyonu almadan evdeki bir uydu alıcı ile televizyonu 720p 50 hertz ayarında çalıştırdığımda televizyonun görüntüsünü cam gibi berrak olduğunu renklerinin de çok güzel olduğunu gözümü de yormadığını farkettim. Panelin yan açı görüş mesafesi de çok kötü değildi. Bunun kesinlikle işlemci kaynaklı olacağını düşündüm. bunu servise ilettim. Görüntüdeki kalitesizliğin kesinlikle panelden olmadığını belirttim. Ancak servisin iyi niyetine rağmen bu konuda herhangi bir sonuç alınamadı. Vatan bilgisayar'dan aldığım için televizyonu iade ettim. 14 günlük cayma hakkına kullandım.bu nedenle de vatan bilgisayara ayrıca teşekkürlerimi ilettim. Vestel müşteri hizmetleri maalesef çözüm üretmiyor. Bence arkadaş IPS panel istiyorsa bunu da belirttiğine göre fabrika IPS panel göndermeliydi. Bu anlayışla Vestel çok müşteri kaybeder.çevredeki insanlara daha önce Vestel televizyonların çok iyi olduğunu söyledim ve birçok arkadaşa da Vestel aldırdım çoğu da televizyondan genelde memnun kaldı. Bu süreçlerden sonra vestel'i tavsiye etmek çok zor. Tabii yerli olarak vestel'in de aslında satmasını istiyoruz.
Mağazadan mı aldınız? Servis kurduğu için sorun yaratmadılar mı?

N Çevrimdışı

nedimm

Aktif Üye
10 Ara 2017
493
Herkese iyi akşamlar. Öncelikle bu sitede paneller hakkında bilgi veren değerli ustalarımıza hocalarımıza çok teşekkür ediyorum. Ben de vatan bilgisayar'dan 55 ud 8200 televizyonu aldım. Sitede sorgulama yaptığımda panelin Samsung va panel olduğunu öğrendim. Daha önce ips panel 48 inç seg TV kullanıcısıyım. Televizyondan çok memnundum. Bu nedenle tekrar televizyonun IPS panel olmasını istiyordum. Ancak Samsung veya panelinde iyi olduğu şeklinde yorumları okuyunca televizyonu Balıkesir Vestel servisine kurdurdum. Ancak televizyonun görüntüsünden memnun kalmadım. Çünkü televizyonun arka planındaki beyazlık ya da diğer bir tabirle bulutlanma oluyordu. Durumu Vestel müşteri hizmetlerine aktardım. Servis evden televizyonu alarak inceleme yaptı. Televizyonda herhangi bir problem olmadığını belirtti. Servis televizyonu almadan evdeki bir uydu alıcı ile televizyonu 720p 50 hertz ayarında çalıştırdığımda televizyonun görüntüsünü cam gibi berrak olduğunu renklerinin de çok güzel olduğunu gözümü de yormadığını farkettim. Panelin yan açı görüş mesafesi de çok kötü değildi. Bunun kesinlikle işlemci kaynaklı olacağını düşündüm. bunu servise ilettim. Görüntüdeki kalitesizliğin kesinlikle panelden olmadığını belirttim. Ancak servisin iyi niyetine rağmen bu konuda herhangi bir sonuç alınamadı. Vatan bilgisayar'dan aldığım için televizyonu iade ettim. 14 günlük cayma hakkına kullandım.bu nedenle de vatan bilgisayara ayrıca teşekkürlerimi ilettim. Vestel müşteri hizmetleri maalesef çözüm üretmiyor. Bence arkadaş IPS panel istiyorsa bunu da belirttiğine göre fabrika IPS panel göndermeliydi. Bu anlayışla Vestel çok müşteri kaybeder.çevredeki insanlara daha önce Vestel televizyonların çok iyi olduğunu söyledim ve birçok arkadaşa da Vestel aldırdım çoğu da televizyondan genelde memnun kaldı. Bu süreçlerden sonra vestel'i tavsiye etmek çok zor. Tabii yerli olarak vestel'in de aslında satmasını istiyoruz.
Düşünceniz için teşekkürler

T Çevrimdışı

tafa71

Yeni Üye
16 Kas 2019
2
54
vestel 65 ud9000 için
s.n 8300920 900368
panel ve anakart bilgisi öğrenebilirmiyim acaba.

F Çevrimdışı

Floppy

Yeni Üye
30 Eki 2019
28
IMG_20191116_200050.jpg
panel bilgisi alabilir miyim regal

F Çevrimdışı

fikoloji

Süper Üye
13 Eki 2018
16,634
cevabınız için teşekkür ederim. peki bu panel hakkındaki yorumunuz nedir ben pek anlamıyorum samsung ve lg ye kıyasla performansı nasıldır acaba?

O Çevrimdışı

Ozn Kara

Yeni Üye
12 Kas 2019
7
40
20191118_105807.jpg

Mesaj otomatik olarak birleştirildi:

Merhaba
Panel ve anakart özelliği hakkında bilgi verebilir miainiz?

L Çevrimdışı

lorigine

Yeni Üye
18 Kas 2019
1
49
Merhaba herkese kolay gelsin,
vestel 65UD9000 tv satın aldım. 2 gün oldu görüntü kalitesinden oldukça memnunum.
SN: 8285175 900424 PNL: 23456590
Rica etsem panel ve anakart bilgisi öğrenebilirmiyim lütfen.

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Geri
Üst Alt