Önemli Vestel Mb82-Mb100-Mb110-Mb120-Mb130-Mb140-Mb211-Mb230 Güncelleme-Çekirdek Yazılım Konusu

S Çevrimdışı

sizemore

Yeni Üye
23 Ocak 2018
12
Ado hocam regal 49r8560u  modelinde real vision açma ya da kapama kısmını bulamadım ya da var mi bir de görüntü çok soluk bunun bir çaresi var mi

Adem Helvacı Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,294
51

sizemore' Alıntı:
Ado hocam regal 49r8560u  modelinde real vision açma ya da kapama kısmını bulamadım ya da var mi bir de görüntü çok soluk bunun bir çaresi var mi

Ürününüzde REAL VİSİON adı altında pixellence desteği mevcuttur ancak AÇ/KAPA şeklinde pix artık uygulanmıyor. PİX artıkürünlerde DEMO olarak aradaki farkı görebilmeniz için var.

Bunun için de MENU/EKRAN yönergesinde dinamik,standart vs yazan noktada OK butonuna basarsanız demo modu aktif olacaktır.

Soluk renklerinizin sebebi maalesef SAMSUNG panel kaynaklı. Bir çok inceleme yazımda dile getiriyorum ki son dönem üretilen SAMSUNG panellerin renk algoritmalarından ben hiç memnun değilim kaldı ki sizlerden de bu soluk renklere dair geri dönüşler almaktayım.

Buna uygun yazılımlar ile bir nebze de olsa sorunu çözeceklerine inanıyor ve bekliyorum :ok:

C Çevrimdışı

canberkh

Yeni Üye
2 Ocak 2018
7

barbarosso' Alıntı:
canberkh' Alıntı:
malesef olmadı kapatınca yukleniyorgibi oluyor yanıp sönüyor açınca yüklenmemiş oluyor gelmiyor uyguluma
config-- smartmenü-menüitemsupport-netflixenabled  yolu da var inceleyince; isterseniz bu değeri de false  den  true  ya çevirin.
belki anakartların eski versiyonlularında destek kalkmıştır.bilemiyorum .benim anakart mb120

teşekkürler mb96 benim kartım belkide yoktur destek dediğiniz gibi

K Çevrimdışı

kaya.cihat92

Aktif Üye
6 Kas 2017
555
2.45.70 güncellemesi renkler parlaklik canlilik gibi gorüntüyle ilgili ayarlara dogrudan katki yapmakta tv 2 tık kaliteli hale geldi

Adem Helvacı Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,294
51

kaya.cihat92' Alıntı:
2.45.70 güncellemesi renkler parlaklik canlilik gibi gorüntüyle ilgili ayarlara dogrudan katki yapmakta tv 2 tık kaliteli hale geldi

Kimseyi olumlu veya olumsuz etkilememek adına ben çekirdek yazılımları sadece paylaşıyor ve yorum yapmıyorum. Lakin bu güne kadar yayınlanan her yazılımda mutlaka kayda değer değişiklikler gördük. 

Bu anlamda ben de emek veren mühendis kardeşlerimize teşekkür ediyorum :ok:

K Çevrimdışı

kaya.cihat92

Aktif Üye
6 Kas 2017
555
adem hocam senin burda bulunduğun paylasımları kullanicalara kattığın artılari.vestel katmiyor acıkçası yani urün satısından sonra güncelleme v.s paylasmaz. cok merak ediyorum sorması ayıp olmazsa vestel sana bi katkıda bulunuyomu maddi olarak.

K Çevrimdışı

kaya.cihat92

Aktif Üye
6 Kas 2017
555
2.43.20 yazılımında smart performansı artmıstı.puhu tv vewd v.s uygulamalar gelmisti.2 45.70 de direk görüntüde iyilestirmeler yapilmiş. ayrica 2.45.70 den once usb den film izlerken sanki kasma oluyodu takilmalar oluyodu.dün 3 gb lık 720p cözünurlüklü yol arkadasımı izledim usb ile 10 numara görüntüsü vardı takilma donma v.s olmadı hic

Adem Helvacı Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,294
51

kaya.cihat92' Alıntı:
adem hocam senin burda bulunduğun paylasımları kullanicalara kattığın artılari.vestel katmiyor acıkçası yani urün satısından sonra güncelleme v.s paylasmaz. cok merak ediyorum sorması ayıp olmazsa vestel sana bi katkıda bulunuyomu maddi olarak.

Yıllardır bu paylaşımları yapar, bu bilgileri yazarım.

Tüm bu desteği sadece sevgim ve vefa düşüncesi ile 1 gram avantaj elde etmeden, 1 kuruş gelir sağlamadan yapıyorum. Aksine bazı durumlar için şahsi bütçemden harcıyorum :))

Ne bulunduğum forumlardan veya sosyal mecradan, ne de kurumdan bu anlamda hiç bir talebim de beklentim de olmadı. Bu güne kadar en ufak ticari bir girişimim de olmadı bu konulara dair.

VESTEL bu konuda verdiği desteği esirgemesin başka bir şey istemem ben.

VESTEL Yetkililerinin de hakkını yememek lazım, istemeseler ben bu paylaşımların hiç birisini yapamam, neticede kaynağım zaten kendileri :ok:

wendor11 Çevrimdışı

wendor11 

Aktif Üye
6 Şub 2018
80
47
Ado hocam benim Vestel 50UD8400 4K son sürüm full yazılım varmı elimde dursun bir kenerda nolur nolmaz :)

17MB130
SN:7956040700044

Apollon07 Çevrimdışı

Apollon07 

Aktif Üye
24 Eki 2017
203

kaya.cihat92' Alıntı:
2.43.20 yazılımında smart performansı artmıstı.puhu tv vewd v.s uygulamalar gelmisti.2 45.70 de direk görüntüde iyilestirmeler yapilmiş. ayrica 2.45.70 den once usb den film izlerken sanki kasma oluyodu takilmalar oluyodu.dün 3 gb lık 720p cözünurlüklü yol arkadasımı izledim usb ile 10 numara görüntüsü vardı takilma donma v.s olmadı hic

Hocam Linki Var mı 720p İndirip Bizde İzlesek  :)io:

C Çevrimdışı

canberkh

Yeni Üye
2 Ocak 2018
7

Ado' Alıntı:
kaya.cihat92' Alıntı:

Kimseyi olumlu veya olumsuz etkilememek adına ben çekirdek yazılımları sadece paylaşıyor ve yorum yapmıyorum. Lakin bu güne kadar yayınlanan her yazılımda mutlaka kayda değer değişiklikler gördük. 

C Çevrimdışı

canberkh

Yeni Üye
2 Ocak 2018
7

Ado' Alıntı:
kaya.cihat92' Alıntı:

Hocam mb96 da netflix calışma ihtimali varmdır?cok tesekkurler

Geri
Üst Alt