Önemli Vestel Mb82-Mb100-Mb110-Mb120-Mb130-Mb140-Mb211-Mb230 Güncelleme-Çekirdek Yazılım Konusu

E Çevrimdışı

Elmpers

Yeni Üye
7 Şub 2018
3
Peki hocam tesekkur ederim mb100 yazilimi
İndirip kurma imkanim varmi ? veya bunun herhangi bir başka yolu varmidir? Çok sagolun tekrardan ☺️

H Çevrimdışı

holigania

Yeni Üye
14 Ara 2017
5

barbarosso' Alıntı:
netflix ;modlama yaptıktan sonra smarttv menüsüne getirilebilir.ben az önce yaptım.
 1-boş bir bellek (fat32 biçimlendirilmiş olsun).bilgisayarınızda içine yeni bir klasör oluşturun (ismi anakartınız uzantılı olacak) örnek:  DownloadProfile.mb120
 2-tv nin usb girişine usb belleğinizi takın  .
 3-televizyonun kumandasında ''menü 4725 ''sırasıyla basın. ekrana servis menüsü geldiyse en alttaki ''usb operations''a tıklayın.
artık usb bellekteki boş klasörümüzün içine bize gerekli bilgiler yazıldı.tv den çıkarıp bilgisayara takın usb belleği açın, içindeki hw profile ve sw profile dosyalarını masaüstünüze kopyalayın.
 4-internetten vestel toolbox v1.1 uygulamasını bulun.uygulamayı açtığınızda tek bir pencere açılacak.sol üst köşede dosya resmine tıklayıp açılacak dosya olarak masaüstündeki sw profile dosyasını seçin.  config--menüitemsupport--netflixenabled  seçin dword değerini ''false'' den ''true'' ya çevirin save edin.sol üst köşedeki disket resmine basıp programı kapatabilirsiniz.
 5-masaüstünde artık sw profile adlı modlanmış dosyamız hazır.
 6-usb belleğimizdeki dosyaları silelim yeni bir klasör oluşturup ismini ''profile'' yapalım.masaüstündeki  sw profile dosyasını içine atalım.
 7-usb belleğimizi tv ye geri takalım.  menü 4725 basıp en alttaki ''usb operations'' tıklayalım.işlem bitti çıkalım tv yi kapatıp açalım.
 8- smarttv açalım markete tıklayın kumandada 2 tuşlayın(eğlence adlı panel) netflix görünecek .kısayol istiyormusun diyecek evet de menüde görebilirsiniz artık.kolay gelsin.

Hocam eyvallah çok sağol, netflixle ilgili tüm değerleri true yaptıktan sonra tekrar modladım ve düzeldi. Hem güncel sürüm hem netflixli artık.  :çal keke:

E Çevrimdışı

Elmpers

Yeni Üye
7 Şub 2018
3

Ado' Alıntı:
Elmpers' Alıntı:
İyi günler hocam bir sorum olucaktı vestel in 42pf8575 modelini kullaniyorum bazi vestel modellerinde puhu tv uygulamasinin yuklendigini gördüm acaba benim tv mede puhu tv uygulamasi yuklene bilirmi kullandigim yazilim fotograftadir cevaplariniz icin cok tesekkur ederim

MB90 ile biz başaramadık azizim. :ok:

hocam çok tesekkur ederim mb90 yerine mb100 yazilimi

İndirip kurma imkanim varmi ? veya bunun herhangi bir başka yolu varmidir? Çok sagolun tekrardan 

Adem Helvacı Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,294
51

Elmpers' Alıntı:
Peki hocam tesekkur ederim mb100 yazilimi
İndirip kurma imkanim varmi ? veya bunun herhangi bir başka yolu varmidir? Çok sagolun tekrardan ☺️

O olmaz lakin, bu arkadaşlarımızın yazışmalarını okuyup bakış açınızı değiştirebilirsiniz ;) 

https://tavsiyeforumu.com/konu-vestel-mb82-kurtarma-mb100-mb110-mb120-mb130-mb140-%C3%A7ekirdek-yaz%C4%B1l%C4%B1m-konusu.html?pid=16858#pid16858

Z Çevrimdışı

ZABATA

Yeni Üye
28 Eki 2017
20
Öncelikle tüm televizyon modelleri için sürümleri ve güncellemeleri için ado hocamıza ne kadar teşekkür etsek azdır. Ben MB 120 2.45.70 ve MB 97-98 45.23.39 surumlu anakattli som yazilim modelleri test ettim . Diger yazılımlarda parlaklık arttırmıştırdi bu sefer keskinlik ve renkler koyu olmuş ve müthiş derece de renk kalitesi gözle belli oluyor . Hiç fark etmemek imkansız bence. Gerçekten çok sevindim renk olayına iki sürümde ve seride gayet başarılı . Bize bu hizmeti önceden sunan @ado hocamıza sonsuz teşekkür eder .İyi forumlar dilerim ..

Cashflow_52 Çevrimdışı

Cashflow_52 

Yeni Üye
3 Ara 2017
23

Ado' Alıntı:
Cashflow_52' Alıntı:
Yeni yazılımı ilk mesajı attığım gün yükledim o günden bugüne babamlarda tv bekledim sorayım diye sordum kapanma oluyormuş hala. Öyle smarta fln da girmiyorlar normal kanal izlerken kanal değiştirirken çat kapanıyor tv restart atıyor yani 1 dk fln sürüyor. Sizce napayım hocam garantisi var 48ua9300 modeli garantiye mi göndersem neden böyle yapıyor olabilir çok sık olmadada 3.5 günde bir olabiliyor

MB120 yeni çekirdek yazılım yayınlayacağım bu gün nasipse.
Bunu da deneyin, sorun devam ederse servis desteği alın bence :ok:

Kapanmadan önce ekranın sol üst köşesine işaret geliyor dediler bugün Büyük ihtimal internet kesildi yada bağlandı işareti sanırım. Birde önceki yazılımı yükledim netflix gitti smarttan inş bu yazılımla geri gelir yükleyim detayları yazarım

Adem Helvacı Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,294
51

Cashflow_52' Alıntı:
Ado' Alıntı:
MB120 yeni çekirdek yazılım yayınlayacağım bu gün nasipse.
Bunu da deneyin, sorun devam ederse servis desteği alın bence :ok:

Kapanmadan önce ekranın sol üst köşesine işaret geliyor dediler bugün Büyük ihtimal internet kesildi yada bağlandı işareti sanırım. Birde önceki yazılımı yükledim netflix gitti smarttan inş bu yazılımla geri gelir yükleyim detayları yazarım

Sonuç bilgi lütfen :ok:

Adem Helvacı Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,294
51

ZABATA' Alıntı:
Öncelikle tüm televizyon modelleri için sürümleri ve güncellemeleri için ado hocamıza ne kadar teşekkür etsek azdır. Ben MB 120 2.45.70 ve MB 97-98 45.23.39 surumlu anakattli som yazilim modelleri test ettim . Diger yazılımlarda parlaklık arttırmıştırdi bu sefer keskinlik ve renkler koyu olmuş ve müthiş derece de renk kalitesi gözle belli oluyor . Hiç fark etmemek imkansız bence. Gerçekten çok sevindim renk olayına iki sürümde ve seride gayet başarılı . Bize bu hizmeti önceden sunan @ado hocamıza sonsuz teşekkür eder .İyi forumlar dilerim ..

Günaydın

Ben de her zaman olduğu gibi, asıl emek veren VESTEL TEKNİK MÜDÜRLÜK - VESTEL DİJİTAL ve VESTEL ARGE deki mühendis kardeşlerimize teşekkür ediyorum. Kurum politikalarına ters olmaması adına isim vermiyorum ama gönül isterdi ki her birisinin ismini tek tek yazabilelim :))

Bu ülkenin insanları da başarılı çalışmaları hak ediyor azizim, bunları size ulaştırabilmek adına en ufak bir katkımız oluyorsa nemutlu bize diyorum @sota ve @clearidas kardeşlerim adına da :ok:

barbarosso Çevrimdışı

barbarosso 

Aktif Üye
7 Eki 2017
338

holigania' Alıntı:
barbarosso' Alıntı:
netflix ;modlama yaptıktan sonra smarttv menüsüne getirilebilir.ben az önce yaptım.
 1-boş bir bellek (fat32 biçimlendirilmiş olsun).bilgisayarınızda içine yeni bir klasör oluşturun (ismi anakartınız uzantılı olacak) örnek:  DownloadProfile.mb120
 2-tv nin usb girişine usb belleğinizi takın  .
 3-televizyonun kumandasında ''menü 4725 ''sırasıyla basın. ekrana servis menüsü geldiyse en alttaki ''usb operations''a tıklayın.
artık usb bellekteki boş klasörümüzün içine bize gerekli bilgiler yazıldı.tv den çıkarıp bilgisayara takın usb belleği açın, içindeki hw profile ve sw profile dosyalarını masaüstünüze kopyalayın.
 4-internetten vestel toolbox v1.1 uygulamasını bulun.uygulamayı açtığınızda tek bir pencere açılacak.sol üst köşede dosya resmine tıklayıp açılacak dosya olarak masaüstündeki sw profile dosyasını seçin.  config--menüitemsupport--netflixenabled  seçin dword değerini ''false'' den ''true'' ya çevirin save edin.sol üst köşedeki disket resmine basıp programı kapatabilirsiniz.
 5-masaüstünde artık sw profile adlı modlanmış dosyamız hazır.
 6-usb belleğimizdeki dosyaları silelim yeni bir klasör oluşturup ismini ''profile'' yapalım.masaüstündeki  sw profile dosyasını içine atalım.
 7-usb belleğimizi tv ye geri takalım.  menü 4725 basıp en alttaki ''usb operations'' tıklayalım.işlem bitti çıkalım tv yi kapatıp açalım.
 8- smarttv açalım markete tıklayın kumandada 2 tuşlayın(eğlence adlı panel) netflix görünecek .kısayol istiyormusun diyecek evet de menüde görebilirsiniz artık.kolay gelsin.

Hocam eyvallah çok sağol, netflixle ilgili tüm değerleri true yaptıktan sonra tekrar modladım ve düzeldi. Hem güncel sürüm hem netflixli artık.  :çal keke:

bilgiyi paylaşmak güzel şey.yardımımız olduysa ne mutlu :)io: :)io: :)io: :)io:

Geri
Üst Alt