Önemli Vestel Mb82-Mb100-Mb110-Mb120-Mb130-Mb140-Mb211-Mb230 Güncelleme-Çekirdek Yazılım Konusu

H Çevrimdışı

holigania

Yeni Üye
14 Ara 2017
5

gurkan' Alıntı:
holigania' Alıntı:
Mb120 V.2.45.7.0 yazılımında yine Netflix yok, yüklemek mantıksız.

Bundan onceki cekirdek yazilimlardada mevcut hocam. Baska bir sorun olabilir belki sizin tvnizde

bu yazılım harici bundan sonrakilerde Netflix yok, arkadaşın payşaltığı screenshotlarda da gözükmüyor zaten.

K Çevrimdışı

kaya.cihat92

Aktif Üye
6 Kas 2017
555

gurkan' Alıntı:
kaya.cihat92' Alıntı:
evet bnmkide 49ud9400 
dinamik
parlaklik 50
keskinlik 50
renk 70
arka ısık 90
kontrast düşük
gürültü kapalı 
renk modu normal ama maclarda soğuk
film algilayici yüksek 
ekran modu otomatik 
film otomatik

Benimki parlaklik 70
Arka isik 100
Kontrast yuksek
Ozelikle parlaklik kisik olunca cansiz gibi geliyor. Vestelin dinamik goruntu modu bu konuda gercekden cok guzel
parlaklik ve kontrast yuksek oldugu zaman sanki ekranda bulutlanma oluyo ve insanlarin yuzleri tuhaflasıyo gibi geliyo bana

K Çevrimdışı

kaya.cihat92

Aktif Üye
6 Kas 2017
555

gurkan' Alıntı:
kaya.cihat92' Alıntı:
evet bnmkide 49ud9400 
dinamik
parlaklik 50
keskinlik 50
renk 70
arka ısık 90
kontrast düşük
gürültü kapalı 
renk modu normal ama maclarda soğuk
film algilayici yüksek 
ekran modu otomatik 
film otomatik

Benimki parlaklik 70
Arka isik 100
Kontrast yuksek
Ozelikle parlaklik kisik olunca cansiz gibi geliyor. Vestelin dinamik goruntu modu bu konuda gercekden cok guzel
parlaklik ve kontrast yuksek oldugu zaman sanki ekranda bulutlanma oluyo ve insanlarin yuzleri tuhaflasıyo gibi geliyo bana

Sota Çevrimdışı

Sota 

Root
6 Mar 2016
18,897
Kisaltilmis Linklerden Dosya Nasil Indirilir
Bu Is Bende

Klavuz Olsuturup
Eklerim Foruma
@Ado Hocam

gurkan Çevrimdışı

gurkan

Aktif Üye
26 Eki 2017
254

holigania' Alıntı:
gurkan' Alıntı:
Bundan onceki cekirdek yazilimlardada mevcut hocam. Baska bir sorun olabilir belki sizin tvnizde

bu yazılım harici bundan sonrakilerde Netflix yok, arkadaşın payşaltığı screenshotlarda da gözükmüyor zaten.

Model farkliligimi etkiliyor acaba dicem ama. Kendi adima konusucak olursam valla ben de var hatta dizi izledim butun gece :\

teknolojix Çevrimdışı

teknolojix 

Aktif Üye
31 Eki 2017
273

gurkan' Alıntı:
holigania' Alıntı:

Model farkliligimi etkiliyor acaba dicem ama. Kendi adima konusucak olursam valla ben de var hatta dizi izledim butun gece :\

Açıkcası bendekide mb120 65" hernekadar ama bu güne kadarki tüm çekirdeklerde ve hattta bir ara sıkıntıdan full yazılımda attım hiç netflix gitmediki bende takip eden ve izleyen biri olarak son çekirdek yazılımdada duruyor şuanda bendede.. bi tek turkcell+ uygulaması yok arada o bi görünüyo bi kayboluyo çekirdekte sizin netflix gibi :)

C Çevrimdışı

canberkh

Yeni Üye
2 Ocak 2018
7

@Ado hocam mb96 seg tvde yazılım 3.7.6f yuklu.İlk mesajda ki versiyonun 3.7.6s bir farkı varmıdır?netflixi yüklemek için bir çare olabilir mi?

barbarosso Çevrimiçi

barbarosso 

Aktif Üye
7 Eki 2017
338
netflix ;modlama yaptıktan sonra smarttv menüsüne getirilebilir.ben az önce yaptım.
 1-boş bir bellek (fat32 biçimlendirilmiş olsun).bilgisayarınızda içine yeni bir klasör oluşturun (ismi anakartınız uzantılı olacak) örnek:  DownloadProfile.mb120
 2-tv nin usb girişine usb belleğinizi takın  .
 3-televizyonun kumandasında ''menü 4725 ''sırasıyla basın. ekrana servis menüsü geldiyse en alttaki ''usb operations''a tıklayın.
artık usb bellekteki boş klasörümüzün içine bize gerekli bilgiler yazıldı.tv den çıkarıp bilgisayara takın usb belleği açın, içindeki hw profile ve sw profile dosyalarını masaüstünüze kopyalayın.
 4-internetten vestel toolbox v1.1 uygulamasını bulun.uygulamayı açtığınızda tek bir pencere açılacak.sol üst köşede dosya resmine tıklayıp açılacak dosya olarak masaüstündeki sw profile dosyasını seçin.  config--menüitemsupport--netflixenabled  seçin dword değerini ''false'' den ''true'' ya çevirin save edin.sol üst köşedeki disket resmine basıp programı kapatabilirsiniz.
 5-masaüstünde artık sw profile adlı modlanmış dosyamız hazır.
 6-usb belleğimizdeki dosyaları silelim yeni bir klasör oluşturup ismini ''profile'' yapalım.masaüstündeki  sw profile dosyasını içine atalım.
 7-usb belleğimizi tv ye geri takalım.  menü 4725 basıp en alttaki ''usb operations'' tıklayalım.işlem bitti çıkalım tv yi kapatıp açalım.
 8- smarttv açalım markete tıklayın kumandada 2 tuşlayın(eğlence adlı panel) netflix görünecek .kısayol istiyormusun diyecek evet de menüde görebilirsiniz artık.kolay gelsin.

C Çevrimdışı

canberkh

Yeni Üye
2 Ocak 2018
7

barbarosso' Alıntı:
netflix ;modlama yaptıktan sonra smarttv menüsüne getirilebilir.ben az önce yaptım.
 1-boş bir bellek (fat32 biçimlendirilmiş olsun).bilgisayarınızda içine yeni bir klasör oluşturun (ismi anakartınız uzantılı olacak) örnek:  DownloadProfile.mb120
 3-televizyonun kumandasında ''menü 4725 ''sırasıyla basın. ekrana servis menüsü geldiyse en alttaki ''usb operations''a tıklayın.
artık usb bellekteki boş klasörümüzün içine bize gerekli bilgiler yazıldı.tv den çıkarıp bilgisayara takın usb belleği açın, içindeki hw profile ve sw profile dosyalarını masaüstünüze kopyalayın.
 4-internetten vestel toolbox v1.1 uygulamasını bulun.uygulamayı açtığınızda tek bir pencere açılacak.sol üst köşede dosya resmine tıklayıp açılacak dosya olarak masaüstündeki sw profile dosyasını seçin.  config--menüitemsupport--netflixenabled  seçin dword değerini ''false'' den ''true'' ya çevirin save edin.sol üst köşedeki disket resmine basıp programı kapatabilirsiniz.
 6-usb belleğimizdeki dosyaları silelim yeni bir klasör oluşturup ismini ''profile'' yapalım.masaüstündeki  sw profile dosyasını içine atalım.
 7-usb belleğimizi tv ye geri takalım.  menü 4725 basıp en alttaki ''usb operations'' tıklayalım.işlem bitti çıkalım tv yi kapatıp açalım.
 8- smarttv açalım markete tıklayın kumandada 2 tuşlayın(eğlence adlı panel) netflix görünecek .kısayol istiyormusun diyecek evet de menüde görebilirsiniz artık.kolay gelsin.

malesef olmadı kapatınca yukleniyorgibi oluyor yanıp sönüyor açınca yüklenmemiş oluyor gelmiyor uyguluma

giyotin44 Çevrimdışı

giyotin44

Aktif Üye
23 Eki 2017
140
Adem bey UD9300 ile UD9400 arasındaki fark nedir acaba.Rica etsem bu iki modelin panel ve anakart bilgilerini paylaşırmısınız.

barbarosso Çevrimiçi

barbarosso 

Aktif Üye
7 Eki 2017
338

canberkh' Alıntı:
barbarosso' Alıntı:

malesef olmadı kapatınca yukleniyorgibi oluyor yanıp sönüyor açınca yüklenmemiş oluyor gelmiyor uyguluma
config-- smartmenü-menüitemsupport-netflixenabled  yolu da var inceleyince; isterseniz bu değeri de false  den  true  ya çevirin.
belki anakartların eski versiyonlularında destek kalkmıştır.bilemiyorum .benim anakart mb120

kamuran731 Çevrimdışı

kamuran731

Aktif Üye
8 Ara 2017
95

cadkey' Alıntı:
kamuran731' Alıntı:
@Adem hocam;
Regal arayüzünü, Vestel arayüzünden daha çok beğeniyorum.
çekirdek yazılım paylaşım kısmında; 

17MB120 X.XX.XX Vestel arayüzlü çekirdek yazılım
17MB120 X.XX.XX Regal arayüzlü çekirdek yazılım

şeklinde paylaşım yapabilirseniz sevinirim. 
Başka arkadaşlarımızda Regal arayüzlü yazılımı tercih edebilir.
Veya; çekirdek yazılım yükledikten sonra, regal arayüzüne dönebilmemiz için bir yama yazılım yapılırsa iyi olur.

Can you share the Regal version please?
Thank you

Bende de Regal arayüzlü yazılım yok malesef (:
Sayın Adem hocamız sağolsun, bu konudaki istek ve talebimizi ilgililere bildirecek.
Talebimiz karşılanır İnşallah.

Geri
Üst Alt