Önemli Vestel Mb82-Mb100-Mb110-Mb120-Mb130-Mb140-Mb211-Mb230 Güncelleme-Çekirdek Yazılım Konusu

N Çevrimdışı

nasmi.gr

Yeni Üye
31 Eki 2021
27
54
Merhaba Arkadaslar
Elimde TOSHIBA 39L3763DG model TV var. main board arizali idi. 17MB110P baska bir main board taktim. goruntu ters ve LVDS ayari bozuk cikti. ne yaptimsa duzeltemedim. bu forumda verilen bu panel icin yazilim vardi onu yukledim goruntu ters cikiyordu dogru cikti fakat LVDS ayari hala bozuk cikiyor.
panel koduna gore panel yazilimi bulamadim.
eski mainboard ve yeni yaktigim main board ve panel resimlerini yukluyorum.
bu konuda bana yardimci olacak arkadasa simdiden tesekkurler

17MB110P-BOZUK-MAIN-1.jpg
17MB110P-BOZUK-MAIN-2.jpg

TEKNOwest Çevrimdışı
23 Eyl 2018
10,455
50
Merhaba Arkadaslar
Elimde TOSHIBA 39L3763DG model TV var. main board arizali idi. 17MB110P baska bir main board taktim. goruntu ters ve LVDS ayari bozuk cikti. ne yaptimsa duzeltemedim. bu forumda verilen bu panel icin yazilim vardi onu yukledim goruntu ters cikiyordu dogru cikti fakat LVDS ayari hala bozuk cikiyor.

lvds soketinin arkasındaki smd dirençlerin değeri ve pozisyonu tutmuyorsa düzelmeyebilir.

teraspy Çevrimdışı

teraspy 

TFC Team
26 Kas 2018
22,471
65
Merhaba Arkadaslar

Panel dosyasını aldın mı tvden ,orjinal olanı yani

N Çevrimdışı

nasmi.gr

Yeni Üye
31 Eki 2021
27
54
Veya şöyle yazayım dene bakalım ,18 inci satır 0 ise 1 yap ,71inci satır 0 ise onu da bir yap ,bu iki satırı deneme-yanılma ile bulursun .Her şey iki satırda bitiyor :ok
Tabii TEKNOwest TEKNOwest in dediği de unutulmamalı ama önce dediklerimi uygula.
Panel dosyasini almadim. nasil alindigini bilmiyorum.
TV deki ilk ariza belli bir sure calisinca kapanip tekrar bastan aciliyor. bazen bir gun duzgun calisiyor. kapanip acilmaya baslayinca surekli kapanip aciliyor. kapanip acilirken besleme voltajlari degismiyor. belki BGA da islemci ayaklarinda soguk lehim vardir diye dusundum islemciyi isittim . simdi hic acilmiyor. stdby bir kere yanip sonuyor. belki ayaklarinda sorun vardir diye cikarip tekrar reballing yaptim ama sonuc yine ayni. eski main boardin NAND flashini ve eeprom u cikarip diger calisan main board a taktim. ama acilmadi. stby surekli yanip sonuyor. RAM lar degisik marka. belki ondandir diye dusundum.
18 inci satir, 7 inci satir dan bahsetmissiniz. bunlari anlayamadim. nasil yapilacagini bu satirlara nereden ulasacagimi biraz yazarsaniz olnlari da denerim.
Tesekkurler...

msahin28 Çevrimdışı

msahin28

Yeni Üye
30 Nis 2020
1
29
49FB7500 mb211 v0 televizyonumda internete bağlanamama,İP alamama sorunu vardı. baktım v0.59 yazılım sürümü vardı. dosyalarda v.0.69 olan yazılımı atayım dedim ama %95 te dondu kaldı. ne yapmam gerekir? fişini çeksem sorun olur mu?
bu arada core yazılım yükleme yöntemiyle yaptım.

Edit:
şimdi kumandadan kapata bastım kapandı. fişi çekip tekrar açtım. hala yazılım eski versiyon gözüküyor. internete de bağlanamıyorum

edit2: tekrar denedim bu sefer %97 de kaldı.

Son düzenleme:
teraspy Çevrimdışı

teraspy 

TFC Team
26 Kas 2018
22,471
65
TV deki ilk ariza belli bir sure calisinca kapanip tekrar bastan aciliyor. bazen bir gun duzgun calisiyor. kapanip acilmaya baslayinca surekli kapanip aciliyor. kapanip acilirken besleme voltajlari degismiyor. belki BGA da islemci ayaklarinda soguk lehim vardir diye dusundum islemciyi isittim . simdi hic acilmiyor. stdby bir kere yanip sonuyor. belki ayaklarinda sorun vardir diye cikarip tekrar reballing yaptim ama sonuc yine ayni. eski main boardin NAND flashini ve eeprom u cikarip diger calisan main board a taktim. ama acilmadi. stby surekli yanip sonuyor. RAM lar degisik marka. belki ondandir diye dusundum.
18 inci satir, 7 inci satir dan bahsetmissiniz. bunlari anlayamadim. nasil yapilacagini bu satirlara nereden ulasacagimi biraz yazarsaniz olnlari da denerim.
Tesekkurler...
Hımm, panel dosyasını alabilmek için tvnin çalışması lazım sevgili nasm.gr,ama aklında bulunsun tüm vestel ve ürünleri için yayınlamıştım ,link bulursam atayım buraya panel v.s dosyaları çekmek için(mb180 kart hariç)
Bacaklarda board üzerinde kısa devre olmasın ,gerçi mutlaka büyütec ile kontrol etmişsindir boardı ama kontrol etmekte fayda var.

teraspy Çevrimdışı

teraspy 

TFC Team
26 Kas 2018
22,471
65
49FB7500 mb211 v0 televizyonumda internete bağlanamama,İP alamama sorunu vardı. baktım v0.59 yazılım sürümü vardı. dosyalarda v.0.69 olan yazılımı atayım dedim ama %95 te dondu kaldı. ne yapmam gerekir? fişini çeksem sorun olur mu?

Edit:
şimdi kumandadan kapata bastım kapandı. fişi çekip tekrar açtım. hala yazılım eski versiyon gözüküyor. internete de bağlanamıyorum

Modem ile alakalı olmasın ,bazen modeme reset atınca düzeldiğini okumuştum forumda.

teraspy Çevrimdışı

teraspy 

TFC Team
26 Kas 2018
22,471
65
Tesekkurler...
Panel dosyası alma:

F Çevrimdışı

fikoloji

Süper Üye
13 Eki 2018
16,634

Edit:

Önce telefonunuzu paylaşın ona bağlanmaya deneyin, olmasa veya güncelleme yapmak isterseniz; Menü 4725 yapıp diagnostic içinden fabrika ayarlarına girip televizyonu sıfırlayın, sonra tekrar kurup güncelleme yapın.

B Çevrimdışı

beterboy

Yeni Üye
1 Ara 2021
5
41
IMG_20211206_145525.jpg

Arkadaşlar bu tv için hangi yazılımı yüklemeliyim yardımcı olursanız çok memnun olurum ve şimdiden çok teşekkür ederim

Geri
Üst Alt