Önemli Vestel Mb82-Mb100-Mb110-Mb120-Mb130-Mb140-Mb211-Mb230 Güncelleme-Çekirdek Yazılım Konusu

N Çevrimdışı

nonameone

Yeni Üye
7 Nis 2019
15
33
Veriyon 10074531
VST SMART TV 42PF7017 42" LED 971L/MB70
serinumarasının tamamına gerek varmı

teraspy Çevrimdışı

teraspy 

TFC Team
26 Kas 2018
22,609
65
Veriyon 10074531
VST SMART TV 42PF7017 42" LED 971L/MB70
serinumarasının tamamına gerek varmı
Evet tamamı gereklidir,ayrıca menü+4+7+2+5 tuşlayıp fotosunu da arka barkod fotosu ile beraber yüklemelisin.
Ben şimdi foroğraf yükledim,yükleniyor fotoğraf,sıkıntı yok,pdf ile olmaz ,ben mesela okuyamadım tam rakamları sevgili nonameone,ayrıca sevgili Koro96'nın verdiği linkte yayınlayıp-oradan istekte bulunmalısın,bende vereyim buradan linki :ok
https://tavsiyeforumu.com/konu/vestel-uretimi-tum-urunler-icin-full-yazilim-talep-konusu.446/page-272
Aşağıdaki fotoyu serverden sileceğim,örnek olarak yüklendi. Menü+4+7+2+5 fotosudur
90901f9054ec514de6a4a.jpg

M Çevrimdışı

MarioB2B

Yeni Üye
8 Nis 2019
6
43
Hello,

Sorry if I speak English, but I'm french, and I don't really trust in google translate.
I hope this is not contrary to the rules of the forum
I have a Telefunken TV, with a 17MB91-2 Mainboard.
The panel is a 55 inch. The Nandflash memory has been completly corrupted, not possible to recover the internal profile for this TV.
I search the full recovery binaries (mb90_en.bin, mboot_spi.bin ...) for this TV.
TELEFUNKEN
P/N : TFR55243FHD100B
S/N : 7245775 400162 10093220 1409
Number of mainboard : 10093220 23229532
MB9x version 338c
Sorry, i have difficulties to send pictures with model - S/N.
I have connected a serial debug (RX /TX at 115200 bauds) on the board to communcate with a terminal.

Thanks you very much
Best regards

J Çevrimdışı

jcrew

Yeni Üye
8 Nis 2019
6
47
Merhaba hocam cihazım 50pf7070 smart tv cihazımda tv izlerken birden görüntü gidiyor kapatıp açınca düzeliyordu bir müddet sonra yeniden ekran kararıyordu mb95 yazılım yükledim yaklaşık 3 ay kadar herhangi bir sıkıntı olmadan kullandık fakat şimdi tv yi açtığımızda vestel yazısı görünüyor başka birşey görünmüyor telefon ışığını tutunca arka planda görüntü oldugunu farkettik bu durum yazılım ile düzelir mi ? yani sizce yazılım ile mi alakalı yoksa anakart veya led sorunu mu? teşekkürler

F Çevrimdışı

fikoloji

Süper Üye
13 Eki 2018
16,633
Merhaba hocam cihazım 50pf7070 smart tv cihazımda tv izlerken birden görüntü gidiyor kapatıp açınca düzeliyordu bir müddet sonra yeniden ekran kararıyordu mb95 yazılım yükledim yaklaşık 3 ay kadar herhangi bir sıkıntı olmadan kullandık fakat şimdi tv yi açtığımızda vestel yazısı görünüyor başka birşey görünmüyor telefon ışığını tutunca arka planda görüntü oldugunu farkettik bu durum yazılım ile düzelir mi ? yani sizce yazılım ile mi alakalı yoksa anakart veya led sorunu mu? teşekkürler
büyük ihtimalle ledlerde problem var, düşük ihtimal ise : besleme kartı ve ana kart
denemek istersen yazılım paylaşabiliriz sıkıntı yok, istersen seri no paylaşın yazılım upload ederiz ama değim gibi yüzde hesabı yaparsak bu tip arızaların %98 ledlerden

J Çevrimdışı

jcrew

Yeni Üye
8 Nis 2019
6
47
büyük ihtimalle ledlerde problem var, düşük ihtimal ise : besleme kartı ve ana kart
denemek istersen yazılım paylaşabiliriz sıkıntı yok, istersen seri no paylaşın yazılım upload ederiz ama değim gibi yüzde hesabı yaparsak bu tip arızaların %98 ledlerden
Hızlı cevap için teşekkür ederim,yazılımı denemek isterim bu gibi durumlar için hangi yazılımı yüklemem gerekir? birde eğer led arızası ise bu sorunun tahmini yada ortalama maliyeti ne olur fikriniz var mı? bunu zaman kaybetmemek adına soruyorum bu tip arızalar maliyetli ise yeni cihaz için çalışma yapayım diye.

M Çevrimdışı

MarioB2B

Yeni Üye
8 Nis 2019
6
43
You have RT809H ?.

Nop, you haven't this programmer

I have dumped, with little programmer, the content inside the SPI flash (U10) before all.

I tried to communicate with the console to launch manually a command on the U-BOOT or the linux.

But the nandflash is corrupted and the boot stopped with died services and the linux inside the board reboot systematicly.

Impossible to launch an USBOPERATIONS command to donwload the "hwprofile" or others files.

I have install a firmware 338c but i have a black screen or i have a reverse picture (incorrect EDID setting i think, it's not firmware for this model).

Thanks

F Çevrimdışı

fikoloji

Süper Üye
13 Eki 2018
16,633
Hızlı cevap için teşekkür ederim,yazılımı denemek isterim bu gibi durumlar için hangi yazılımı yüklemem gerekir? birde eğer led arızası ise bu sorunun tahmini yada ortalama maliyeti ne olur fikriniz var mı? bunu zaman kaybetmemek adına soruyorum bu tip arızalar maliyetli ise yeni cihaz için çalışma yapayım diye.
seri numarası paylaşın uplad yapayım, led ve ana kart ortalama fiyatları 300 ile 500 tl arasında oluyor besleme akrtları daha uygun

yokoono Çevrimdışı

yokoono

TFC Team
20 Mar 2019
2,595
73
Nop, you haven't this programmer

I have dumped, with little programmer, the content inside the SPI flash (U10) before all.

I tried to communicate with the console to launch manually a command on the U-BOOT or the linux.

But the nandflash is corrupted and the boot stopped with died services and the linux inside the board reboot systematicly.

Impossible to launch an USBOPERATIONS command to donwload the "hwprofile" or others files.

I have install a firmware 338c but i have a black screen or i have a reverse picture (incorrect EDID setting i think, it's not firmware for this model).

Thanks

On the USB plug there is 5v?

Geri
Üst Alt