Önemli Vestel Mb82-Mb100-Mb110-Mb120-Mb130-Mb140-Mb211-Mb230 Güncelleme-Çekirdek Yazılım Konusu

O Çevrimdışı

OregonTR

Yeni Üye
10 Ocak 2019
5
43
Merhabalar. Daha önce ustalardan aldığım yardımlarla tv core güncellemesini ve profile modlamalarını öğrenip yapmıştım. Hatta modları açıp kapatmayı deneyerek tv de çalışan ve çalışmayan özelliklerin hepsini buldum. Fakat yaşadığım bir sorun var maalesef. Hdmi bağlantı yaptığımda tam alan açık olmasına rağmen olmuyor. Hatta tam alanı açık veya kapalı konuma getirsem de bir değişiklik olmuyor. Daha önce dts özelliğini açtığımda surraound cevap vermediğinden çalışmadığını gördüğüm için kapatmıştım ve düzelmişti. Fakat bu hdmi tam alan açık - kapalı olayının neden cevap vermediğini çözemedim. Yardımcı olursanız sevinirim.

Saygılarımla.

TV SEG 50SCU6000 modeli

teraspy Çevrimdışı

teraspy 

TFC Team
26 Kas 2018
21,712
64
linkteki dosyaları indirdip usb ye atttım. usb tv takmam yeterli olurmu herhangi bi yapmam gereken bir hreket varmı. çünkü kumanda ve düğmeler işlemiyor.
Yeterli olmaz,mutlaka kumanda çalışır oolmalı ki yüklensin.Aşağıdaki konuda anlatılıyor ,ama sen "işlemiyor" demişsin,neden işlemiyor kumanda acaba,farklı yazılımmı yüklendi,(belkide yazmışıındır ama göremedim)

F Çevrimdışı

fatihdrk

Yeni Üye
13 Mar 2019
8
34
abi usb indirdim tv taktım hiçbir gelişme yok hiçbir hareket olmadı
Mesaj otomatik olarak birleştirildi:

Yeterli olmaz,mutlaka kumanda çalışır oolmalı ki yüklensin.Aşağıdaki konuda anlatılıyor ,ama sen "işlemiyor" demişsin,neden işlemiyor kumanda acaba,farklı yazılımmı yüklendi,(belkide yazmışıındır ama göremedim)

evet kumnda hiçbir şekilde işlemiyor tvnin düğmeleride aynı şekilde. muhtemelen yanlış bir yazılım yükledim o yüzden tv bu durumda . ne yapmam lazım nasıl bir yol izlemeliyim.

Son düzenleme:
teraspy Çevrimdışı

teraspy 

TFC Team
26 Kas 2018
21,712
64
abi usb indirdim tv taktım hiçbir gelişme yok hiçbir hareket olmadı
evet kumnda hiçbir şekilde işlemiyor tvnin düğmeleride aynı şekilde. muhtemelen yanlış bir yazılım yükledim o yüzden tv bu durumda . ne yapmam lazım nasıl bir yol izlemeliyim.
DD'den sevgili numberone7 (kulakları çınlasın) bana birgün "abi,farklı yazılım attım,tv açılıyor , kumanda işlemiyordu ama çözümü buldum" dedi.Yanılmıyorsam telefonuna universal kumanda kurmuştu diye hatırlıyorum,yanlış hatırlıyorum da olabilir.
Burada tv açılıyordu,sendeki hiç açılmıyor,ümidini kırmak gibi olmasın ama kartı değiştirebilirsin bir ihtimal,çünkü anlatılan işlemleri yapmak için mutlaka tv lstart alıp açılmaması lazım ki kumanda işlem yapsın.
Anladığım kadarıyla,senin tv hiç açılmıyor sanırım.

F Çevrimdışı

fatihdrk

Yeni Üye
13 Mar 2019
8
34
DD'den sevgili numberone7 (kulakları çınlasın) bana birgün "abi,farklı yazılım attım,tv açılıyor , kumanda işlemiyordu ama çözümü buldum" dedi.Yanılmıyorsam telefonuna universal kumanda kurmuştu diye hatırlıyorum,yanlış hatırlıyorum da olabilir.
Burada tv açılıyordu,sendeki hiç açılmıyor,ümidini kırmak gibi olmasın ama kartı değiştirebilirsin bir ihtimal,çünkü anlatılan işlemleri yapmak için mutlaka tv lstart alıp açılmaması lazım ki kumanda işlem yapsın.
Anladığım kadarıyla,senin tv hiç açılmıyor sanırım.
[/Q

sadece vestel logosu çıkıyor mavi ışık yanıp sönüyor başkada hiçbir hareket yok ne tv'nin düğmelerinde nede kumandada.hakkımızda hayırlısı olsun ortalama bize tahmini kaça patlar gibi bu iş.

Geri
Üst Alt