Önemli Vestel Mb82-Mb100-Mb110-Mb120-Mb130-Mb140-Mb211-Mb230 Güncelleme-Çekirdek Yazılım Konusu

I Çevrimdışı

ilkerxxx

Yeni Üye
20 Şub 2018
28
Çok güzel bir soru,bence bu cevabı sevgili Adem,ilk mesaja ekler herhalde(eskiden vesteldriver'de vardı resimle gösterim.)
Bu arada sen neleri değiştirdin profil dosyanda acaba,tv sapıttı sevgili ilkerxxx?
sadece vod dan netflix açtım sapıttı 3 yöntemi denedim vestel_toolbox_v1.1 ile çöktü hex edit ile denedim çöktü SwProfile_patcher_ ile denedim tv açıldı ama değişen bişey olmadı

teraspy Çevrimdışı

teraspy 

TFC Team
26 Kas 2018
22,303
65
sadece vod dan netflix açtım sapıttı 3 yöntemi denedim vestel_toolbox_v1.1 ile çöktü hex edit ile denedim çöktü SwProfile_patcher_ ile denedim tv açıldı ama değişen bişey olmadı
Okudum diğer bölümdeki mesajlarınızı :ok,senin kartta olmaz diye biliyorum VOD,hexediti çok iyi kullanman lazım,tamamen adres satırıyla alakalıdır hexedit...

TEKNOwest Çevrimdışı
23 Eyl 2018
10,455
49
abi 9x şaselerde yazılım versiyonu 2 ile başlıyanları (2,2,4 t gibi) artı yanında parantez içinde (mo:mid config) (mho:midhıgh config) (ho:hıgh config) mo:mid config hariç olması lazım diğer lerini (mho) ve (ho) 3 ile başlıyan yani faz3 (3,3,9 y) gibi yazılımlar la yükseltme yaptılar.bize yazılım yükleme çantası ile 5-6 tane flash bellek gönderdiler montajda yüklemek için 4yıllık mesele bu kadarını hatırlıyorum

teraspy Çevrimdışı

teraspy 

TFC Team
26 Kas 2018
22,303
65
abi 9x şaselerde yazılım versiyonu 2 ile başlıyanları (2,2,4 t gibi) artı yanında parantez içinde (mo:mid config) (mho:midhıgh config) (ho:hıgh config) mo:mid config hariç olması lazım diğer lerini (mho) ve (ho) 3 ile başlıyan yani faz3 (3,3,9 y) gibi yazılımlar la yükseltme yaptılar.bize yazılım yükleme çantası ile 5-6 tane flash bellek gönderdiler montajda yüklemek için 4yıllık mesele bu kadarını hatırlıyorum
Ben şunun için yazdım,ilk mesaja eklenirse kullanıcılar rahatlıkla görürler,faz2ye faz3 yazılımı yüklemezler anlamında...çünkü yaptıkları hataları kolaylıkla karşı tarafa yükleyebiliyorlar ;) yok yanlış yazılım,yok eksik yazılım V.S.
Bunu önceki konularda birisi yazmıştı,faz2 ye faz3 yüklemiş birde neredeyse(kibarca yazayım) forumu suçlamıştı,üstelik defalarca core-full yükledim diyerek :)

I Çevrimdışı

ilkerxxx

Yeni Üye
20 Şub 2018
28
asda92ab927e24ddfca.jpg

böyle bir resim var. altta = sonrası faz 4 yazılı acaba ne olursa faz3 olur yada faz 2 olur

teraspy Çevrimdışı

teraspy 

TFC Team
26 Kas 2018
22,303
65
Arkadaş modlama yapmış ondan olabilir
Sevgili fikoloji,modlamayla kart modeli değişmez diye biliyorum,fakat başka model tv yazılımını atarsa ancak o zaman olur ama bu kez de tv açılmaz,tepki vermez(eski kartlarda böyle oluyordu ve tv ölü oluyordu o zaman )

Okunduğunu düşünerek editledim ;)

Son düzenleme:
TEKNOwest Çevrimdışı
23 Eyl 2018
10,455
49
teraspy teraspy abi sanırım 9x şaselerde işlemci ram ve nand flash aynı kullanılıyor sanırım. yani bu üçlüde dizayn ve mimari aynı olduğu sürece yazlım çalışabiliyor sanırım .

Geri
Üst Alt