Önemli Vestel Mb82-Mb100-Mb110-Mb120-Mb130-Mb140-Mb211-Mb230 Güncelleme-Çekirdek Yazılım Konusu

Sota Çevrimdışı

Sota 

Root
6 Mar 2016
18,853
Merhabalar bilgileri şöyle olan televizyonum için güncelleme dosyası talep ediyorum.

20240729_222714.jpg
güncelleme yazılımı verildi.

L Çevrimdışı

leckqmademans

Yeni Üye
29 Tem 2024
4
18
güncelleme yazılımı verildi.
Teşekkür ederim fakat bir konuda kafam karıştı, yanılmıyorsam rehberinizdeki mantığa göre V0 olanlara V0 yüklenmesi gerekiyor ama benim televizyonumun yazılımının kodu (V0.8.4) V0 ile başlıyorken sizin verdiğiniz yazılımın kodu V1 ile başlıyor. O verdiğiniz talimat sadece belli anakartlar için mi geçerli? V0 gözüken MB82S anakartına sizin verdiğiniz V1 ile başlayan koda sahip yazılımı emin bir şekilde yükleyeyim mi? aydınlatabilir misiniz lütfen, cahilliğime vurun 😊

Son düzenleme:
D Çevrimdışı

desdream

Yeni Üye
17 Ocak 2024
8
44
tam olarak hatırlamıyorum ama TV'min ilk yazılım sürümüne dönmek istiyorum. Güncelleme yapmadan önce TV'm iyi çalışıyordu, sadece bir kez güncelleme yapmıştım ve bu güncellemeden sonra sorunlar başlamıştı.
asagidaki ekran ciktim

sorunler :
  • Kablosuz ekran bağlantısı sürekli kesiliyor.
  • Kablosuz ekran üzerinden film oynatıldığında ses bir süre sonra kesiliyor ve 3 dakika sonra tekrar geliyor.
Web sitelerinde film izlemeye çalıştığımda sürekli takılma oluyor ve bir saat kadar sonra tamamen çalışmayı durduruyor.
stt2.jpg

Sota Çevrimdışı

Sota 

Root
6 Mar 2016
18,853
tam olarak hatırlamıyorum ama TV'min ilk yazılım sürümüne dönmek istiyorum. Güncelleme yapmadan önce TV'm iyi çalışıyordu, sadece bir kez güncelleme yapmıştım ve bu güncellemeden sonra sorunlar başlamıştı.
asagidaki ekran ciktim

sorunler :
  • Kablosuz ekran bağlantısı sürekli kesiliyor.
  • Kablosuz ekran üzerinden film oynatıldığında ses bir süre sonra kesiliyor ve 3 dakika sonra tekrar geliyor.
Web sitelerinde film izlemeye çalıştığımda sürekli takılma oluyor ve bir saat kadar sonra tamamen çalışmayı durduruyor.
stt2.jpg
verdiğim yazılımı dene bakalım.

D Çevrimdışı

desdream

Yeni Üye
17 Ocak 2024
8
44
cok sagol, Deneyeceğim ve geri döneceğim
-------------------------

Sota bey, ayni problem -.- 2023 her hangi bir firmware varmi ? veya 2022 ?
wireless display calismiyor -.- Bu TV'yi kablosuz ekran için aldım ve şimdi çok yakında kıracağım valah

Son düzenleme:
By_Trol Çevrimdışı

By_Trol 

Administrator
24 Ağu 2019
14,446
Teşekkür ederim fakat bir konuda kafam karıştı, yanılmıyorsam rehberinizdeki mantığa göre V0 olanlara V0 yüklenmesi gerekiyor ama benim televizyonumun yazılımının kodu (V0.8.4) V0 ile başlıyorken sizin verdiğiniz yazılımın kodu V1 ile başlıyor. O verdiğiniz talimat sadece belli anakartlar için mi geçerli? V0 gözüken MB82S anakartına sizin verdiğiniz V1 ile başlayan koda sahip yazılımı emin bir şekilde yükleyeyim mi? aydınlatabilir misiniz lütfen, cahilliğime vurun 😊
Tv donanımı orijinal ise yükleme talimatını uygulayın sorun olmaz.

By_Trol Çevrimdışı

By_Trol 

Administrator
24 Ağu 2019
14,446
cok sagol, Deneyeceğim ve geri döneceğim
-------------------------

Sota bey, ayni problem -.- 2023 her hangi bir firmware varmi ? veya 2022 ?
wireless display calismiyor -.- Bu TV'yi kablosuz ekran için aldım ve şimdi çok yakında kıracağım valah
Yazılım ile uğraşmayın Tv içerisindeki wifi kartı veya kablosunda sorun vardır.

L Çevrimdışı

leckqmademans

Yeni Üye
29 Tem 2024
4
18
Tv donanımı orijinal ise yükleme talimatını uygulayın sorun olmaz.
tamamdır satellite 24ha5100 cihazım için menüden 1505 kodu ile yükleme yaptım ve yaklaşık 40 saniye gibi kısa bir sürede işlem bitti, televizyonda herhangi bir ayar değişimi olmadı ayarlar ve kanallar orijinal bıraktığım halde duruyor.

V0.8.4 sürümünden V1.3.7 sürümüne yükselttim, televizyonun menüleri falan komple değişti ve eski sıkıcı kırmızı-gri temadan daha güzel değişik renklerde menü görünümüne sahip oldu.

sadece menü temalarında değil televizyonun genel performansında da iyileşme gördüm. eskiden çok hızlı zaplarken kendi kendine program listesine geçme gibi ufak bir bug, bazen hantallık ve nadir de olsa takılma, USB'den bazı filmleri açarken donma gibi problemler yaşıyordum. sürüm yükselttikten sonra bu sorunların hepsinde iyileşme gördüm, menüde ve zaplarken genel performansta artış gözlemledim genel kumanda tuşlamalarımda cihaz artık daha atik tepki veriyor ve küçük de olsa TV izlerkenki görüntü kalitesinde de artış gözlemledim.

kısacası bu kadar etki etmesini beklemiyordum alet yeni gibi oldu, hatta ilk günkü halinden bile daha güzel oldu. tüm ilgi ve alakanız için hepinize teşekkür ederim 😊

20240730_130153.jpg

Geri
Üst Alt