Önemli Vestel Mb82-Mb100-Mb110-Mb120-Mb130-Mb140-Mb211-Mb230 Güncelleme-Çekirdek Yazılım Konusu

Adem Helvacı Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,294
51

faruk211' Alıntı:
Ado' Alıntı:
Aleykümselam değerli kardeşim;

Sizden bir ricam var. Gün içerisindeki yoğunluğum nedeniyle full yazılım ile ilgilenmem zor olur.
Zahmet olmazsa 19:00 dan sonra bir mesaj atıp (veya bu mesajımı alıntılayıp) bana bilgi verebilirmisiniz mutlaka ilgilenirim :ok:
Ado hocam hatırlatıyım dedim beklemekteyim . Teşekkürler

ilgileniyorum :ok:

D Çevrimdışı

designr

Yeni Üye
8 Şub 2018
5

Ado' Alıntı:
Selamlar değrli kardeşim, öncelikle özür dilerim gerçekten gözümden kaçmış mesajınız.

Eğer  mevcut versiyonunuz 1.33.11 ise (Öyle görüyorum) KESİNLİKLE yazılım güncellemeniz gereklidir.

Uygulamları geçtim, her şeyden evvel oldukça büyük ölçüde görüntüde fark göreceksiniz.

Ne olduğunu bilmediğim demeyelim de, bildiğiniz üzere onay almadığım yazılımları paylaşmıyorum, bu nedenle bekletiyorum ilgili sürümü :ok:

Siz çekirdek yazılım birinci sayfadaki 1.34.25 i yükleyiniz :ok:

Teşekkür ettim. Güncellemeyi yaptım bir sorun çıkmadı ama sanırım görüntü kalitesi Turksatta öyle aman aman bir fark olmuyor sanırım. Ulusal kanallarda gözüme çarpan bir fark olmadı şimdilik.

N Çevrimdışı

nedimm

Aktif Üye
10 Ara 2017
493

Ado' Alıntı:
nedimm' Alıntı:
adem hocam saat yediden sonra hatirlatin demiştiniz full yazılım rica ediyorum bilgiler fotografta saygılar hocam

:ok:

adem hocam şu an itibariyle yazılımı bilgisayara indirdim wınrar zıp arşivini direk flash belleğe mi atacam yoksa klasöre çıkart deyip iki tane bin dosyası usb auto update a1 var burada takıldım hocam flash belleğe nasıl bir atma işlemi yapacam diğer tv de şöyle yapmıştım indirdiğim zıp dosyasını klasöre çıkart deyip içinden bin yazan dosyayı almıştım şimdi bunda iki tane bin yazan dosya var rica etsem nasıl bir yol izleyeceğim söyler misiniz

Adem Helvacı Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,294
51

designr' Alıntı:
Ado' Alıntı:
Selamlar değrli kardeşim, öncelikle özür dilerim gerçekten gözümden kaçmış mesajınız.

Eğer  mevcut versiyonunuz 1.33.11 ise (Öyle görüyorum) KESİNLİKLE yazılım güncellemeniz gereklidir.

Uygulamları geçtim, her şeyden evvel oldukça büyük ölçüde görüntüde fark göreceksiniz.

Ne olduğunu bilmediğim demeyelim de, bildiğiniz üzere onay almadığım yazılımları paylaşmıyorum, bu nedenle bekletiyorum ilgili sürümü :ok:

Siz çekirdek yazılım birinci sayfadaki 1.34.25 i yükleyiniz :ok:

Teşekkür ettim. Güncellemeyi yaptım bir sorun çıkmadı ama sanırım görüntü kalitesi Turksatta öyle aman aman bir fark olmuyor sanırım. Ulusal kanallarda gözüme çarpan bir fark olmadı şimdilik.

Her yükleyiciden ilk olarak bu tepkileri alıyoruz. sonra forumda tekrar yorum yazıyor arkadaşlar. İzledikçe aradaki farkı hissedersiniz.

Tabi önemli olan sizin beğeni ile ve sorunsuz izliyor olmanızdır :ok:

Adem Helvacı Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,294
51

faruk211' Alıntı:
Ado' Alıntı:
Aleykümselam değerli kardeşim;

Sizden bir ricam var. Gün içerisindeki yoğunluğum nedeniyle full yazılım ile ilgilenmem zor olur.
Zahmet olmazsa 19:00 dan sonra bir mesaj atıp (veya bu mesajımı alıntılayıp) bana bilgi verebilirmisiniz mutlaka ilgilenirim :ok:
Ado hocam hatırlatıyım dedim beklemekteyim . Teşekkürler

Yükleme sonrası sonuç bilgi lütfen :ok:

Adem Helvacı Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,294
51

nedimm' Alıntı:
Ado' Alıntı:

:ok:

adem hocam şu an itibariyle yazılımı bilgisayara indirdim wınrar zıp arşivini direk flash belleğe mi atacam yoksa klasöre çıkart deyip iki tane bin dosyası usb auto update a1 var burada takıldım hocam flash belleğe nasıl bir atma işlemi yapacam diğer tv de şöyle yapmıştım indirdiğim zıp dosyasını klasöre çıkart deyip içinden bin yazan dosyayı almıştım şimdi bunda iki tane bin yazan dosya var rica etsem nasıl bir yol izleyeceğim söyler misiniz

Fat 32 ile formatlanmış boş bellek içerisine, rardan çıkarttığın klasör içerisindeki unsurları, klasörsüz olarak belleğe yerleştirip, tv fişini çekip, belleği tv ye takıp, Kumandanın OK tuşuna basılı tutarak tv yi fişe takmanız yeterli

A Çevrimdışı

aözkaya

Yeni Üye
28 Kas 2017
62

Ado' Alıntı:
aözkaya' Alıntı:
akşam yükleme yaparım :ok:  peki diger konuda yardımcı olabileceginiz bi durum varmı?

Bu güne kadar hangi sürümleri kullandınız anakartınızda?
ve hepsinde aynı sorunlar varmıydı?
34.25 sürümünden sonra başladı.bundan önceki sürümde 34.14 idi tv geldiğinde. Servis münü resmini yükledim gördunuzmu üstat istemiştiniz ya

N Çevrimdışı

nedimm

Aktif Üye
10 Ara 2017
493
İnternet kafeye gittim yükleme yaptım eve geldim fişi taktim aksam kırmızı ışık yanıyordu simdi fisi taktim lamba bile yanmadı televizyon gitti herhalde hocam yazılımı deneseydim bari o da olmadı sizce ne olduda ışık dahi yanmıyor ana kart mi yandı yoksa tv mi yandi

Adem Helvacı Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,294
51

aözkaya' Alıntı:
Ado' Alıntı:
Bu güne kadar hangi sürümleri kullandınız anakartınızda?
ve hepsinde aynı sorunlar varmıydı?
34.25 sürümünden sonra başladı.bundan önceki sürümde 34.14 idi tv geldiğinde. Servis münü resmini yükledim gördunuzmu üstat istemiştiniz ya

Gördüm azizim, full yüklemişmiydiniz hiç?

Adem Helvacı Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,294
51

nedimm' Alıntı:
İnternet kafeye gittim yükleme yaptım eve geldim fişi taktim aksam kırmızı ışık yanıyordu simdi fisi taktim lamba bile yanmadı televizyon gitti herhalde hocam yazılımı deneseydim bari o da olmadı sizce ne olduda ışık dahi yanmıyor ana kart mi yandı yoksa tv mi yandi

Işık yanmasa da deneme yapınız, buna rağmen sistem açmıyorsa flash çökmüştür.

G Çevrimdışı

Gence45

Yeni Üye
9 Şub 2018
34
Adem hocam iyi akşamlar dh den sonra sizi burada buldum yardımlarınız ve emekleriniz için teşekkür ederim. 55 ca 9550 tv var mb100 anakartlı genel olarak memnunum ama bizim kartlar biraz arka plana atıldı gibi :) elinizdeki yazılımı bi an önce paylaşırsanız sevinirim birde 50 fa 8200 cihazı olan bir arkadaş digitürk play uygulamasını tvsinde kullandığını paylaştı bunu anlamadım eğer anlaşma bittiyse kimsede olmaması gerekmezmi arkadaşlara rica etseniz bize bu konuda el altındanda olsa bi yardımda bulunamazlar mı sürekli pc yi tv ye bağlamak zorunda kalmak işkence oluyor. Size tekrar teşekkür ediyorum vestel kullanıcıları için çok faydalı bir forum olmuş.

Adem Helvacı Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,294
51

Gence45' Alıntı:
Adem hocam iyi akşamlar dh den sonra sizi burada buldum yardımlarınız ve emekleriniz için teşekkür ederim. 55 ca 9550 tv var mb100 anakartlı genel olarak memnunum ama bizim kartlar biraz arka plana atıldı gibi :) elinizdeki yazılımı bi an önce paylaşırsanız sevinirim birde 50 fa 8200 cihazı olan bir arkadaş digitürk play uygulamasını tvsinde kullandığını paylaştı bunu anlamadım eğer anlaşma bittiyse kimsede olmaması gerekmezmi arkadaşlara rica etseniz bize bu konuda el altındanda olsa bi yardımda bulunamazlar mı sürekli pc yi tv ye bağlamak zorunda kalmak işkence oluyor. Size tekrar teşekkür ediyorum vestel kullanıcıları için çok faydalı bir forum olmuş.

Selamlar azizim;

CA9550 benim liste başı televizyonlarımdadır. TN panel yapısı ayrı bir farkkatmıştır o tv ye ancak dediğiniz gibi MB100 üzerine gelen yeni anakartlar nedeniyle geri planda kaldı tabi.

Mevcut sürümünüz nedir?

Bir de seri verirseniz neler yapılabilir bir bakalım :ok:

Geri
Üst Alt